Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele

[es] :: Access :: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele

[ Pregleda: 1971 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

steve87
Beograd

Član broj: 154630
Poruke: 36
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele26.09.2012. u 00:21 - pre 140 meseci
Zanima me da li je moguce kada se u jednoj formi unese na pr. datum za tabelu po imenom a da se u tabeli b pojavi isti taj datum?
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele26.09.2012. u 06:20 - pre 140 meseci
Nije mi bas najjasnije pitanje.Hajde malo vise detalja:da li su tabele vezane,da li forma ima za Record Source jednu od te dve tabele,ili jednostavno želiš da u unbound text polje ukucaš datum,pa da se taj isti ubaci u drugu tabelu? Konkretno šta je cilj? Pozdrav,i ako može primer bilo bi još jasnije.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele26.09.2012. u 16:19 - pre 140 meseci
Polja koja hoces da se vide i u drugoj tabeli moras napraviti ista, i po nazivu i po tipu.
U glavnu formu ubacis drugu tabelu kao subformu, a onda je linkujes sa trazenim poljima.
U properties, u polju link master field i likk chield field napises polja za koja ae vezes.
Subformu prikazi u datasheetview a zatim stisni ta polja koja se u drugoj tabeli koja se ponavljaju tako da ih suzis do njihove nevidljivosti.
Kada budes ubacivao podatke pri prelasku u subformu automataki se kopiraju podaci.
Nemam access pred sobom pa se mucim sa kucanje na telefonu, nadam se da ne gresim u gore navedenim engleskim recima.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

steve87
Beograd

Član broj: 154630
Poruke: 36
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele26.09.2012. u 21:30 - pre 140 meseci
Evo uspeo sam nesto da uradim ali opet imam sad problem. Mislim da je problem smesan ali ja ne mogu da se snadjem :(. Uspeo sam da mi ubacuje u dve tabele ali sada mi format polja na formi pokazuje broj bez decimala ne znam kako da ga formatiram u kodu da pokazuje decimale a i datum u tabeli nece da mi pokaze kada ga dodam iz forme pretpostavlam isto zbog formata zato sto kada ga stavim u short text on mi pokaze.
Postavio sam bazu pa ako neko moze please neka mi odgovori. Hvala vam
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele27.09.2012. u 19:05 - pre 140 meseci
Postavi u tabelama za Field Size za polje Cena1 i Cena2,kao i SumaCena umesto Long integer- Double i rešena stvar.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

steve87
Beograd

Član broj: 154630
Poruke: 36
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele27.09.2012. u 20:43 - pre 140 meseci
Hvala znao sam da je smesno. Ali ne znam kako datum nece da pokaze u tabeli kad ga ubacim iz forme. Zna li neko zasto je tako?
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele27.09.2012. u 20:49 - pre 140 meseci
Nije ni važno kakav će biti u tabeli, važno je da ga u report-u možeš formatirati kako hoćeš.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

steve87
Beograd

Član broj: 154630
Poruke: 36
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele27.09.2012. u 20:51 - pre 140 meseci
Znam da je tako ali zanima me da li postoji mogucnost da se i u tabeli pokazuje datum ako stavim date picker kada ga ubacim iz forme. Meni ce pokazati datum jedino ako ga stavim u short text
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da se iz forme ubaci podatak u dve tabele

[ Pregleda: 1971 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.