Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?

[es] :: Office :: Excel :: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?

[ Pregleda: 8872 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
77.46.233.*



+1 Profil

icon EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?18.03.2009. u 09:23 - pre 182 meseci
Imam dve iste tabele sa po jednim sheet-o od kojih je jedna dopunjena podatcima. Kako da uporedim ove dve tabele da mi se prikazu samo izmene ili na neki nacin da budu oznacene izmenjene celije?
Hvala
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?18.03.2009. u 20:50 - pre 182 meseci
Postoje posebni alati za tu namenu (proguglaj Excel compare) ali kao priručna metoda može da posluži sledeće:
1/ Otvori novu radnu svesku
2/ U ćeliji A1 ove radne sveske upiši formulu.
Code:
 =IF([WB1.xls]Sheet1!A1<>[WB2.xls]Sheet1!A1,"RAZLIKA!","")

gde su WB1 i WB2 radne sveske koje porediš. Kopriaj ovu formulu u sve ćelije koje su interesanten za poređenje.
Ćelija u kojoj se ispiše RAZLIKA! razlikuje se u WB1 i WB2.


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
77.46.233.*



+1 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?19.03.2009. u 12:08 - pre 182 meseci
Jpeca, nisam te razumeo. Kad ovaj code upisem u a1 na novoj svesci, nista se ne desi. A i nije mi jasno kako da ovaj CODE kopiram u celije koje poredim. Pa u njima su neki podatci i kad u njih uradim paste ovog coda, sta? Odose podaci iz celije.

Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?19.03.2009. u 16:50 - pre 182 meseci
Citat:
Jpeca, nisam te razumeo. Kad ovaj code upisem u a1 na novoj svesci, nista se ne desi.

Da li si izmenio nazive radnih sveski? Da li se nova radna svekska nalazi u istoj fascikli kao i radne sveske koje porediš? Da li listovi koje porediš imaju nazive Sheet1. Ako si to sve izmenio rezultat formule je "" (ništa) ukoliko je sadržaj ćelije u A1 is WB1 i A1 iz WB2 identičan, jedino ako postoje razlike pojaviće se natpis "RAZLIKA!" u A1
Citat:
i nije mi jasno kako da ovaj CODE kopiram u celije koje poredim. Pa u njima su neki podatci i kad u njih uradim paste ovog coda, sta? Odose podaci iz celije.

Formulu kopiraš u ćelije nove radne sveske! Npr. ako treba da porediš oblasti A1:R123 iz radne sveske WB1 i radne sveske WB2 ovu formulu kopiraš u ćelije A1:R123 nove radne sveske. Ukoliko npr između ćelije B75 iz radne sveske WB1 i radne sveske WB2 postoji razlika u toj ćeliji u novoj radnoj svesci biće upisan tekst "RAZLIKA!" Tamo gde nema razlike, ćelija nove radne sveske će biti prazna. Na ovaj način ne menjaju se ćelije originalnih radnih sveski koje se porede, nego u novoj radnoj svesci samo su označena mesta koja možeš na osnovu adrese ćelje da pronađeš u originalim radnim sveskama.



Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
95.180.45.*



+1 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?19.03.2009. u 18:19 - pre 182 meseci
Ako je "radna sveska" - file a "fascikla" - folder, odradio sam sve sto si rekao ali nece.

Citat:
Jpeca: Tamo gde nema razlike, ćelija nove radne sveske će biti prazna.


Ovo ne mogu da dobijem jer mi u svakoj celiji stoji code koji si postavio. Isao sam prvo na COPY coda koji si postavio pa onda na PASTE u celije koje hocu da poredim, u novoj radnoj svesci.
Jos mi nije jasno jel' sva tri fajla treba da budu otvorena ili samo ovaj novi sa formulom.
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?19.03.2009. u 18:40 - pre 182 meseci
Ovo je obična formula u Excelu i u ćeliji treba da bude prikazana njen rezultat - prazno ili tekst RAZLIKA!. Ako ti je prikazan kod Excel nije dobro protumačio formulu. Proveri regionalna setovanja, odnosno da li se za decimanlnu tačku koristi , pa u tom slučaju zameni , sa ;. Proveri da li je ekstenzija xls i xlsx (u slučaju 2007)
Nije potrebno da WB1 i WB2 budu otvorene. Pogledaj funkciju IF u helpu. [WB1.xls]Sheet1!A1 je jednostavno referenca na ćeliju A1 u listu Sheet1 u radnoj svesci WB1.xls. Excel će referencu dopuniti punomo putanjom npr
[/code]=IF('C:\My Documents\Razno\[WB1.xls]Sheet1'!A1<>'C:\My Documents\Razno\[WB2.xls]Sheet1'!A1,"RAZLIKA!","")[/code]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
95.180.45.*



+1 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?19.03.2009. u 23:09 - pre 182 meseci
PRORADILO JE. U formuli sam zarez zamenio sa tackazarez i to je to. U regional setingsu decimal simbol mi je zarez (nisam znao da i to ima uticaja).
Ovo mnogo dobro radi.

HVALA TI BEZKRAJNO JPECA !!!! MNOGO si mi pomogao !
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.rs
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?22.03.2009. u 18:16 - pre 182 meseci
Excel ima funkciju za ovu namenu

EXACT

Sve najbolje.
Ratko.
 
Odgovor na temu

hornet_74
Beograd

Član broj: 148092
Poruke: 36



Profil

icon Re: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?10.02.2014. u 13:30 - pre 123 meseci
Ja imam slican problem.

Dali je moguce u B2 celiju upisati niz brojeva 1 2 3 4 5 6
u celiju B4 2 3 5 6

i da se razlika upisanih brojeva pokaze u B6 ( 1 4 ).

Unapred Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: EXCEL Poredjenje dve identicne tabele?

[ Pregleda: 8872 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.