Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

query povlaci iz jedne od dvije forme podatak

[es] :: Access :: query povlaci iz jedne od dvije forme podatak

[ Pregleda: 2043 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
212.39.118.*



+1 Profil

icon query povlaci iz jedne od dvije forme podatak25.07.2008. u 14:38 - pre 191 meseci
Ovako;
imam dvije forme od kojih mi je uvijek otvorena samo jedna.
a query izdvaja podatak koji je izabran u list boxu u jednoj od te dvije forme, tako sto sam stavio u Criteria za tu osobinu;
[Forms]![Form1]![List6] Or [Forms]![Form2]![List6]

on meni pronadje podatak koji je izabran u bilo kojoj od te dvije forme, ali me onda uvijek pita koji je to podatak u onoj drugoj formi sto nije otvorena. i ja tu kliknem samo na OK (ostavim prazno polje) i on radi,

ali kako to izbaciti da me nepita za taj podatak iz one forme koja nije otvorena, nego da se samo zadovolji sa podatkom koji mu je ponudjen u jednoj od te dvije forme???

evo sam nabacio primjercic baze pa pogledajte sta je problem...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.16.*



Profil

icon Re: query povlaci iz jedne od dvije forme podatak25.07.2008. u 21:31 - pre 191 meseci
Pa, malo je nelogican uslov... Nikada nisam vidio da neko postavlja ovakav uslov u upit, niti mi je ikada palo na pamet.
Zasto nelogican? Mozda nelogican nije prava rijec, mozda je bolje da kazem neprikladan.

OR operator pripada Bulovoj algebri (ako se ne varam) i on iz uslova vraca TACNO ako je makar jedan od djelova uslova tacan. Neka me neko ispravi ako grijesim, davno je bilo. :)
Na primjer:
7>2 OR 5<1 ce vratiti TACNO.

Mozda je ova prica bila nepotrebna, malo se pravim pametan... :) Poenta je: on ocekuje sa obije strane neku vrijednost, zato ti se pojavljuje dijalog.
I na kraju da kazem, ne vidim na koji bi se ovo nacin moglo rijesiti osim kodom. Da postavljas uslov u zavisnosti od toga koja je forma otvorena.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
212.39.118.*



+1 Profil

icon Re: query povlaci iz jedne od dvije forme podatak25.07.2008. u 23:32 - pre 191 meseci
pa ne znam sta bi rekao, radim bazu koja vec sad ima 34 queryja i ocekujem da ce ih do kraja biti preko 40. a samo mi je razlika u tome sto u jednoj formi trebam da imam podatke iz query1 (gdje je za jedno polje dat uslov "Is Null") a u drugoj formi podatke iz query2 gdje je to isto polje postavljeno za uslov "Is Not Null"

a da ja sad pravim svih tih 40 queryja samo zbog ovog da bi mogao da imam tu istu stvar u dvije razlicite forme, to mi nema smisla.

a u tome je stvar sto mi je vise queryja uradjeno na taj nacin da povlaci taj podatak iz te dvije forme. tako da, i ako bi radio to preko koda onda bi to moralo za nekoliko queryja posebno, li kako vec.

ima li iko savjet...
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
212.39.118.*



+1 Profil

icon Re: query povlaci iz jedne od dvije forme podatak26.07.2008. u 03:45 - pre 191 meseci
samo da javim da sam rijesio stvar na skroz drugi nacin.
ovo sto sam bio pokusao je stvarno otislo predaleko, a kada zelimo da nesto uradimo, onda za to uvijek ima drugih nacina.

jednostavno..... kada se potpisujem kao Maglić Merim,...... zasto se onda nebih mogao potpisati i kao Merim Maglić

hehe nisam filozof, nego me nesto puklo. ... vidite samo koje je doba noci a ja ovdje sjedim ko budala i buljim u ovaj monitor.

poz.

odoh spavati....
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: query povlaci iz jedne od dvije forme podatak

[ Pregleda: 2043 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.