Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li sam pogresno shvatio

[es] :: Web razvoj :: da li sam pogresno shvatio

[ Pregleda: 1313 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
*.crnagora.net.



Profil

icon da li sam pogresno shvatio06.05.2012. u 19:30 - pre 145 meseci
za pocetak da vas pozdravim

dakle ovako poceo sam da se zanimam web dizajnom malo sam citao i sve shvatio al na neki svoj nacin.. treba li to tako

instalirao sam

WAMPSERVER
JOOMLA 2.5

e sad kako sam ja shvatio mogu da uzmem gotovi template i da ga izmijenim ili mogu da pocnem da ga pravim sa nule u front page ili dreamweaver i onda da ga uvezem u joomla... e sad pitanje sto bi ga uopste uvozio u joomla kad mogu da ga zavrsim u front page ili dreamweaver i da ga zakacim na net....

evo za primjer cu uzeti sajt www.entercg.me

radim ga u front page
uradim pocetnu stranu... onda u padajucem meniju NASLOVNA linkujem drugu stranicu prodajna mjesta (koju bi od pocetka napravio ) pa onda nacin placanja, nacin isporuke itd
sto znaci da bi za kategoriju NASLOVNA napravio 5 posebnih stranica koje linkujem na: prodajna mjesta, nacin placanja, nacin isporuke, servisiranje i mapa sajta...



onda dalje idem RACUNARI >>LAP TOP RACUNARI >> TOSHIBA

znaci prvo pravim toshiba asus acer dell.... sve to linkujem na LAP TOP RACUNARI a lap top racunari linkujem na RACUNARI...

DA LI TO TAKO FUNKCIONISE ILI IMA NEKI DRUGI NACIN



toliko za sad imam jos nekih pitanja oko nekih sitnica ali to cu kasnije


pozzz jos jednom


 
Odgovor na temu

SirPsycho

Član broj: 286088
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: da li sam pogresno shvatio07.05.2012. u 11:36 - pre 145 meseci
Citat:
anonimuss:...

e sad kako sam ja shvatio mogu da uzmem gotovi template i da ga izmijenim ili mogu da pocnem da ga pravim sa nule u front page ili dreamweaver i onda da ga uvezem u joomla... e sad pitanje sto bi ga uopste uvozio u joomla kad mogu da ga zavrsim u front page ili dreamweaver i da ga zakacim na net....





JOOMLA predstavlja sistem za upravljanje sadržajem ( CMS ) ... Ako praviš male sajtove, onda su DREAMWEAVER i FRONT sasvim ok, ali ako praviš neki ozbiljan sajt, sa gomilom stranica i tekstova onda su Joomla ili Wordpress najbolji izbor.

Ovaj način koji si ti naveo, da praviš stranu po stranu , gubljenje je vremena.

Na kraju, i kad sve završiš, suočićeš se sa problemom kad budeš trebao da izmeniš sadržaj neke od stranica...

Ima tu gomila stvari. Preporučujem ti da se za početak opredeliš samo za Dreamweaver... A kasnije, kad napraviš par jednostavnih sajtova i stekneš neko iskustvo, počni da razmišljaš o Joomli ili nekom drugom CMS sistemu...


 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.static.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: da li sam pogresno shvatio11.05.2012. u 06:50 - pre 145 meseci
Treba napraviti razliku izmedju web programiranja i rada u nekom CMS sistemu. Ako su stranice statičke i ne zahtevaju izmene možeš slobodno raditi ručno. Na taj način se može steći iskustvo i praksa.

Template urađen u dreamweaveru ili front page-u ne možeš tek tako importovati u Džumlu ili neki CMS. Za to je potrebno neko osnovno ili napredno znanje web programiranja kao i poznavanje samog CMS sistema ("ispod haube").

Inače, rad i administracija u Joomli nema veze sa programiranjem (ljudi obično misle da su programeri ako znaju da dodaju artikle u Joomli ili nekom drugom CMS-u). Gotovi svi CMS sistemi su osmišljeni tako da budu user-friendly, prilagodjeni i jednostavni tako da i dete od 10-15 godina može da ga koristi. :)
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: da li sam pogresno shvatio

[ Pregleda: 1313 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.