Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CR Moze li pomoc?

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: CR Moze li pomoc?

[ Pregleda: 2015 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MCM
Bgd

Član broj: 19001
Poruke: 31
*.vdial.verat.net



Profil

icon CR Moze li pomoc?12.01.2004. u 11:46 - pre 246 meseci
Pozdrav!

Od skora sam se "zarazio" irc-ovanjem, pa bih sada hteo da malo vise znam o tome kako to radi:)) Zato sam i skinuo trial ver. CR i postavio ga na komp. Podesio sam ga u localu i on tu sasvim lepo radi, ali naravno sa def. IP 127.0.0.1 ili hostom localhost. E sad, problem je podesiti ga za pristup sa net-a... Normalno koristim dial-up pristup sa izmenjivim IP.
Pitanje je: da li treba da definisem bind IP za port 6667 sa mojom IP adresom, ako sam to dobro shvatio, svaki put kada se popnem na net ili mogu na neki nacin da definisem host servera da svaki put sam pokupi moju IP adresu a da me i ne pita.
A drugo pitanje da li to mogu da uradim iz web strane kroz intranet ili moram da cukam /as naredbre
Vidim iz foruma da je vase misljenje vrlo lose o CR, ali meni i ne treba ne znam zasto nego da ja to malo prostudiram:)
Mozda sam ja to totalno pogresno shvatio ali u svakom slucaju svaka pomoc ce mi dobro doci

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
216.236.218.*

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: CR Moze li pomoc?12.01.2004. u 14:16 - pre 246 meseci
Pazi (previse sam umran da dajem opsiran odgovor), samo cu da ti kazem koristi neku shell na webu , pozeljno t3 !

Mani se ovog sto hoces .. ;)
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

MCM
Bgd

Član broj: 19001
Poruke: 31
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: CR Moze li pomoc?12.01.2004. u 14:56 - pre 246 meseci
Ma ja ti verujem da nije bas tako jednostavno, al bez muke nema ni...
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: CR Moze li pomoc?12.01.2004. u 15:09 - pre 246 meseci
CR je srvice za IRC, kao što je apache za httpd, sshd za ssh i ostale. Znači CR sluša određen port na zvom računaru, drugi ljudi se kače na tvoj rečunar preko porta koji si podesio u CR (default: 6667) i to je to. Naravno oni se kače preko tvoje adrese koja (pošto si diul-up :() nije stalna nego se mjenja prilikom svakog rekonektovanja.

E sada ako želiš da digneš IRC server, CR naprimjer, moraš da imaš pristup na nekoj mašini koja ima svoju stalnu adresu, tj. da uzmeš u zakup IRC shell. Na internetu ima more povajdera koji prodaju IRC shellove sa ne nešto puno para, tako da sebi možeš kupiti shell i dići IRC server.

Dizanje IRC servera nije pretjerano komplikovano, ne netu je to opisano bezbroj puta, a i na samom ES imaš dosta textova na tu temu. Na ES se uglavnom preferira ircd server umjesto CR zato što je OpenSource a i po nečijim mišljenjima je bolji od CR. CR nije loš ali nije ni besplatan, za razliku od IRCd-a koji je free.

Sve u svemu, dizanje IRC servara i davanje para na takve stvari nije baš pretjerano profitabilno, pogotovo još ako kupuješ CR. Ja ti iskreno savjetujem da eksperimentišeš kod kuće u localu i da ne daješ pare na shellove jer IRC server nije ništa posebno, jedino ako ti nije baš gušt i ako se ne misliš linkati se nekim drugim, ili sa nekom mrežom.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.dip.urc.bl.ac.yu



+2 Profil

icon Re: CR Moze li pomoc?12.01.2004. u 21:05 - pre 246 meseci
zido coek je drugo pitao nesto :P~

prvo bind se koristi ako imas vise ip-ova ne nekom kompu pa da odredis na koji da se user konektuju... tako da uopse ne moras bindovati ip. a za static host-> dinamic ip potrazi na guglu, ima dosta free sajtova koji to rade...
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: CR Moze li pomoc?13.01.2004. u 13:51 - pre 246 meseci
Bez problema to mozes da uradis. Predlazem ti da se registrujes na
HN.ORG-u (www.hn.org) ili DynDNS-u (www.dyndns.org), instaliras neki
prost programcic koji ce kad god ti masina bude online apdejtovati DNS i
tvoja masina ce imati nekoime.hn.org ili nekoime.ath.cx (recimo). Ako
program za update DNS-a radi kako treba (imas gomilu takvih), onda bi
SVAKO mogao da se konektuje na tvoj IRC server sa /server
tvojamasina.hn.org (recimo, ako si se registrovao kao "tvojamasina" na
HammerNode-u).

Puno pozdrava.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: CR Moze li pomoc?

[ Pregleda: 2015 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.