Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows mreže- totalni početnik

[es] :: Windows mreže :: Windows mreže- totalni početnik

[ Pregleda: 1678 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeb.s

Član broj: 67549
Poruke: 157
*.teol.net.



+1 Profil

icon Windows mreže- totalni početnik12.04.2012. u 20:26 - pre 146 meseci
Evo ovako, kao prvo totalni sam početnik što se tiče "opasnijih" mreža ali spreman učiti. Nabavio sam 4 servera ( 3x HP ProLiant ML370 G5 i 1xHP ProLiant ML350 G5) i trebao bi sad "odraditi" mrežu u preduzeću sa 30ak radnih stanica odnosno Compaq Evo Thin Client T20. Trebam pomoć oko svega: kakav OS na serveru postaviti, da li ići na jednom serveru DC, na drugom Exchage, na trećem neki firewall... kako podesiti nsjbolju infrastrukturu? Sada mreža je sasvim jednostavna

internet
l
modem
l
rack1 --- (sprat 1 - rack2)------ radne stanice 1-10
\ ---(sprat 2 - rack 3) ----- radne stanice 11-20
\ --- (sprat 3 - rack 4) ----- radne stanice 21-30


Treba mi pomoć oko literature,gdje je naći... neki tutorijal, predlog ili bilo šta što mi može pomoći...
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Windows mreže- totalni početnik13.04.2012. u 02:37 - pre 146 meseci
Koliko je firma spremna da izdoji za licence? Koje su potrebe? Koliko je planirano širenje u naredne tri godine? Od toga zavisi i dosta odgovora. Možda i neki sbs dolazi u obzir.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

codeb.s

Član broj: 67549
Poruke: 157
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Windows mreže- totalni početnik13.04.2012. u 08:36 - pre 146 meseci
Znam da ulaganje u preduzeću u "ne materijalne" stvari ide teško ali mislim da ću moći izvući ono najosnovnije potrebno za rad. Što se tiče širenja ono neće ići više na još oko max 20 radnih jedninica (Thin clienata ili računara), jednostavnije rečeno ovaj trenutni broj zadovoljava potrebe s tim da 5-6 radnih jedinica trenutno neće biti u funkciji (više su plan odnosno hoću da ih podesim iako se u startu neće koristiti). Kako sam i napisao, o samom izboru OS-a i podešavanju servera za ovakav rad, podešavanju Thin Clienat-a ne znam ništa (klijenti su trenutno bez OS-a i traže boot preko mreže, a što želim i da ostane ako je moguće).

Planirano:

- DC
- Active directory
- File server
- Firewall (TMG ili nešto pout)
- Exchage

A potrebe zavise od ... mogućnosti kupovine licenci i ostalog... :D

Evo ovo je uglavnom sve što mogu tvrditi sigurno a ostalo moram vidjeti... Pomozite...
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows mreže- totalni početnik17.04.2012. u 07:02 - pre 146 meseci
Davno beše kad sam to polagao, tako da ne znam kako se ti kursevi zovu danas, ali trebalo bi da odslušaš MCSA i MCSE (ili bar pročitaj literaturu).

"Thin klijent hoće da se butuje sa mreže i voleo bih da tako ostane" - Thin client se i butuje samo sa mreže, služi kao terminal za terminal session!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows mreže- totalni početnik

[ Pregleda: 1678 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.