Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucna kutija Ei Nis ZK 40

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucna kutija Ei Nis ZK 40

[ Pregleda: 4135 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

monkmetalus
Banja Luka

Član broj: 301093
Poruke: 5
147.91.197.*



Profil

icon Zvucna kutija Ei Nis ZK 4023.03.2012. u 11:42 - pre 147 meseci
Imam zvucnu kutiju Ei Nis ZK 40 35/20W 4Ohm, i hocu da je preradim da je mogu prikopcati na racunar, stereo, uglavnom bilo gdje da je 3.5Ohm izlaz, e sada, buduci da nisam previse u ovim vodama, potrebna mi je pomoc, tj, kako to da izvedem, kakvo mi je pojacalo potrebno, i tako to. Unaprijed hvala. :)
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4023.03.2012. u 12:15 - pre 147 meseci
Citat:
monkmetalus: Imam zvucnu kutiju Ei Nis ZK 40 35/20W 4Ohm, i hocu da je preradim da je mogu prikopcati na racunar, stereo, uglavnom bilo gdje da je 3.5Ohm izlaz, e sada, buduci da nisam previse u ovim vodama, potrebna mi je pomoc, tj, kako to da izvedem, kakvo mi je pojacalo potrebno, i tako to. Unaprijed hvala.



Mislio si 3.5mm izlaz?


Najjednostavnije da potrazis po oglasima i najjeftinije. Moze i neko sa foruma da ti sklopi nesto.


Pozdrav!

Aleksandar.

 
Odgovor na temu

monkmetalus
Banja Luka

Član broj: 301093
Poruke: 5
147.91.197.*



Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4023.03.2012. u 12:25 - pre 147 meseci
Da, 3,5mm, lapsus :(
Znaci, sema zvucnik-pojacalo-racunar, e sad me interesuje, da li tu ima neko ogranicenje sto se tice snage, npr. snaga pojacala.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4023.03.2012. u 13:37 - pre 147 meseci
Ako je zvučnik 20W onda ti treba pojačalo do 15-tak wati najviše, 10-12W idealno...

Ti imaš 2 kutije?

Kao što ti kaže ackopk oglasi ili neko sa foruma a ako hoćeš sam da praviš ima kitovi da se kupe i samo izlemiš, naravno možeš i sve sam da praviš ali za tu snagu najpovoljnije je da kupiš gotovo ili kit...

Pozdrav i dobrodošao na forum
Aca 93
 
Odgovor na temu

monkmetalus
Banja Luka

Član broj: 301093
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4024.03.2012. u 12:32 - pre 147 meseci
Imam samo jednu kutiju, mislio sam da sam pravim posto bih da bude "studentski" jeftino, ne znam koliko je cena gotovog?
I gde bih mogao da nadjem odgovarajucu semu pojacala?

Hvala na pomoci i pozdrav. :)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4024.03.2012. u 12:55 - pre 147 meseci
Potpuno je jasno to oko cijene,mada ako sam budeš pravio opet te neće izaći nešto jeftinije od polovnjaka. Šeme nisu problem,ali cijene napajanja i kutije jesu. Ima toliko TDA-kola koja bi ti odradila posao,ali treba ti i kutija,hladnjak,stari ali ispravan punjač za akumulator i kutija za sve to,to bi ti bili glavni troškovi. Sve to kad sabereš,dođeš do 20-ak e / 40-ak KM a za te pare uzmeš gotovo polovno pojačalo ili čak kompletnu mini-liniju,toga sad ima na tone i za male pare.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4024.03.2012. u 17:56 - pre 147 meseci
Citat:
44250: Potpuno je jasno to oko cijene,mada ako sam budeš pravio opet te neće izaći nešto jeftinije od polovnjaka. Šeme nisu problem,ali cijene napajanja i kutije jesu. Ima toliko TDA-kola koja bi ti odradila posao,ali treba ti i kutija,hladnjak,stari ali ispravan punjač za akumulator i kutija za sve to,to bi ti bili glavni troškovi. Sve to kad sabereš,dođeš do 20-ak e / 40-ak KM a za te pare uzmeš gotovo polovno pojačalo ili čak kompletnu mini-liniju,toga sad ima na tone i za male pare.


Ukoliko ne tražiš neku veliku kvalitetu ili hi-fi, čitaj sljedeće, a ukoliko da, zanemari :)

Bilo bi dobro kad bi nabavio neki stari adapter za LCD monitor/printer ili napajanje za računar. Ja imam jednog, ostao mi od LCD-a koji se pokvario, to čudo daje 3.5 A na 12V i gura autoradio sa dva zvučnika na poprilično glasnim razinama.

Složiš si neko pojačalo sa TDA (djelove možeš i sa nekog starog autoradija izvaditi), goniš ga time i sve to možeš smjestiti u kutiju od zvučnika pa dobiješ aktivan zvučnik. Ili improviziraš sa kutijom pa staviš u kutiju nekog starog računarskog napajanja, starog DVD-a ili nešto.

Možeš i neko autoradio staro nabaviti pa koristiti kao pojačalo. Još bolje riješenje jer oni imaju i pretpojačalo unutra, a ako je kompletno ispravan dobiješ i tuner odmah te kazetu/cd ili što već ima.

Ja imam jedno autoradio sa cd/mp3/usb, to napajanje od lcd monitora i sa zvučnicima sličnim ko tvojima (isto stari, iz doba mojih roditelja :) ) zvuči dosta dobro. Nije to ni blizu hi-fi ili nekog dobrog zvuka al za slušati je, i može biti dosta bučno.

44250, linije za 20-ak € mogu sve samo ne zvucat kako treba. Ja sam svoju liniju platio cca 350 € i zvuci mozda za nijansu bolje od starog RIZ pojacala 20W i zvucnika (isti vrag kao i EI stvari), a takve stvari danas ljudi nadu na tavanu pa bacaju ili prodaju za sicu ne znajuci da to zvuci puno bolje od ovih jeftinih linija ili kucnih kina koje kupuju.

Ove linije od nekih 80-100€ su solidne, a sve ovo ispod su uglavnom plasticne kutije sa losim driverima i pojacalima reda par vati. Ali i to moze proci ako ti nije cilj imat glasan i kvalitetan sustav.

Inace kome je cilj za besplatno imat solidnu muziku (ne hi-fi!) i bucnu, sakupljajte stare stvari i slazite si sustave :) Meni su se neki smijali, jer jos od kad sam isao u osnovnu skolu sam skupljao sve od audio elektronike (nesto bi nasao u smecu, nesto bi mi ljudi dali da ne bace) i danas imam autoradija, napajanja, transformatora, zvucnika, kutija i svega toga na izvoz. Uzmes autoradio, dva auto zvucnika, slozis kutiju, uzmes neki trafo ili PC napajanje i slozis si sustav koji ce zvucat bolje od ovih jeftinih linija i sve to ako imas doma, dode ti besplatno. A da ne govorim da jos uvijek nekad nemogu povjerovat da sam nasao potpuno ispravan aktivni subwoofer na otpadu koji vec godinama koristim. Osim sto je bucan i rusi mi stvari sa stola :) ima i jako dobar i ugodan bas. Odlicna stvar svakako, ne bi ga ni prodao a kamo li bacio.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Zvucna kutija Ei Nis ZK 4024.03.2012. u 19:41 - pre 147 meseci
Ako kupujes novo onda ipak treba platiti vise da bi se to culo ok, ako su ogranicene finansije onda polovno ali nesto provereno...

Ja npr. nikad ne bih kupio neko pojacalo (osim ako nije za delove ili bude povoljno) nego bih potrazio trafo i hladnjake po pijacama/otpadima ili neko neispravno pojacalo pa bih iskoristio kutiju, trafo i hladnjak...

Meni ispada jeftinije nego da kupim, ali ako pogledamo cenu pojacala u tom rangu a ne one najgore prc na kojima mozes samo da se ogrejes...

Jedan fin hladnjak od 400gr (sa nekim delovima) kupio za 150-200din a realno moze da ohladi pojacalo od 50-tak wati...

Isto tako trafo od 180W (eloksiran u odlicnom stanju) mislim da je bio oko 300din, domotavao sam ga ali opet...

Ako se kupuje sve novo iz radnje onda izadje skuplje ali ko kako odluci.

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucna kutija Ei Nis ZK 40

[ Pregleda: 4135 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.