Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucna bez ploce

[es] :: Storage :: Zvucna bez ploce

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SoundStorm

Član broj: 32347
Poruke: 55
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Zvucna bez ploce03.09.2004. u 22:00 - pre 237 meseci
da li mogu da spojim CD-rom i zvucnu, tako da to sve radi bez maticne ploce?
naravno, i CD i zvucna bi imali napajanje (uzgred, gde se napaja zvucna na PCI?)?
naravno, da li bi to imalo svrhu, tj. nesto sto nemam jednostavnim povezivanjem zvucnika na CDrom, odn. da li preko tog dig. izlaza do zvucne CDrom salje podatke i o broju track-ova?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce03.09.2004. u 23:27 - pre 237 meseci
Pozdrav,
ne mozes to da uradis, mada i ne shvatam svrhu ovoga. Prvo sam pomislio da imas neke ultra dobre ali pasivne zvucne kutije mada je i muzicka kartica jalovo pojacalo za tako nesto. Kada sam drugi put procitao post shvatio sam da nista ne shvatam
pozdrav
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce03.09.2004. u 23:47 - pre 237 meseci
Kad bi imao na CD-u dugme za Play/Stop, zatim Next Track iliti >>, zatim kontrolu jacine zvuka i izlaz za slusalice dovoljno bi bilo da ga nakacis na jednosmerni napon od 5V i da prikacis na izlaz za sluske zvucnike za komp ili sluske. Ali posto ne znam imas li sve to onda nista.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.mobtel.com



+536 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 00:05 - pre 237 meseci
Deder, Tijana, objasni ti meni, pred ovim ljudima ovde, šta će mu 5V jednosmerne struje?!

CD-ROM radi na 5V i 12V. 5V je za eletkroniku a 12V za motor koji okreće CD i onaj koji pomera laser i onaj koji ubacuje/izbacuje tacnu.

Broj traka se šalje preko IDE kabla, tako da ćeš teško napraviti CD plejer bez ploče (a i ostatka računara).

Ako nađeš neki CD-ROM sa play/skip i stop/eject tasterom, sve što ti treba je neko AT (ili ATX) napajanje. Na većini CD-ROMova ima napred izlaz za slušalice i kontrola jačine zvuka pored istog. Neki Creative i Toshiba stariji modeli su imali tastere za kontrolu jačine zvuka koja je radila i na prednjem i na zadnjem izlazu.

Zvučna, s druge strane je neupotrebljiva van računara. Gde god da se napaja ona ne radi dok je drajver ne inicijalizuje...

Sad se postavlja pitanje šta ti uopšte hoćeš da napraviš? Da samo spojiš zvučnike sa CD-ROMom ili nešto više od toga?

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3778 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 00:19 - pre 237 meseci
Ja mislim da SoundStorm zeli i vise tj. da preko nekog displaya vidi i koliko trackova ima na CD-u a mozda i CD text pride Mada ni ja nisam najbolje razumeo sta konkretno hoce.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 00:39 - pre 237 meseci
Uh, onih 12V sam previdela. A drugo rekla sam napon u voltima, struja koristi neke druge jedinice.
Evo sto se tice CD-a sa Play/Skip i Stop/Eject, moj ima i to i Volume Control i ulaz za slusalice - Asus CRW5232AS. I radi sam, komp ga uopste ne registruje (morala sam da probam) dok je na zvucnicima Winamp preko zvucne, normalno.

Ovo sa displejem je druga stvar, ali moze da kombinuje omot i brojanje (sto je nezgodno ako pusti mp3 disk) kad zeli da promeni pesmu ili da pusti neku koju posebno zeli da cuje.

Napajanje moze i da se improvizuje. A mozda bi mogao i displej (naravno sa IDE kablom) mada bi to bila zestoka budzevina.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 00:53 - pre 237 meseci
Malo OT
ja video covek spakovao kompjuterski CD-ROM u peglicu, samo je imao malo problema sa ovim naponom od 5V ali i to je resio i ... radi!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.ppp-bg.sezampro.yu



+536 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 08:35 - pre 237 meseci
To sa CD-ROMom u peglici sam i ja video (u jugiću). 12V ima, 5V je dobio od par regulatora napona zašrafljenih na ogroman hladnjak od P2 procesora. Tip se žalio da mu secne ponekad.

Tijana, kako bi na CD-ROMu puštao mp3 fajlove ako je taj isti CD-ROM samostalan, bez računara? Za to ti itekako treba zvučna karta, procesor, malo memorije da stane plejer i tako dalje...

Priča se o audio CDovima, ne data CDovima sa mp3 fajlovima.

Najbolje rešenje je da nađe neki bajati Creative Infra CD-ROM. Oni su dolazili uz daljinski upravljač (senzor je na samom drajvu). To je bilo strava. Drajv je sam po sebi đubre, ali bila fora s daljinskim.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 12:32 - pre 237 meseci
Pozdrav,
ma bas je bila fora...Kupili smo te Creative sa daljincima, ne radi kontrola zvuka ako je na subwoofer-u, nema prebacivanja na sledecu pesmu ako je MP3, nema koristi od daljinca osim za otvaranje vratanca...a tada si neposredno uz kompjuter, ne vadi daljinac CD i ne menja ga ...i na stranu sto se i ne secam nekog CD roma koji se brze kvario (mozda Cyberdrive ili tako nesto). I sto jes'-jes': na foru sa daljincem smo se upecali, sreca sto smo uzeli samo manju kolicinu za probu. CD u kolima je OK stvar, moze da funkcionise, nedostatak je antishok mada uz cene od 70-ak eura za MP3 za kola sa plocicom (novi uredjaji) nisam siguran koliko to jos uvek ima smisla. Ovo sto je trazeno da radi bez maticne ploce jos uvek treba opis potreba pa da nadjemo konstruktivno resenje.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Damir Levak

Član broj: 16090
Poruke: 17
213.137.96.*



Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 12:40 - pre 237 meseci

Postoji shemica sa velikim PIC-om 877 + DA konvertor koji ima mogucnost da pusta MP3 dali radi ? Ne znam ali se ne vredi petljati posto DA nema dovoljnu rezoluciju za OK zvuk, bar po meni ... Polovni Auto radio+MP3 su oko 70 evra ko voli nek ...
Hvala
 
Odgovor na temu

SoundStorm

Član broj: 32347
Poruke: 55
*.teleportgroup.net



Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 19:40 - pre 237 meseci
ok, hteo sam ono kao sto je BinaryMind rekao

neko je primetio da sam postavio temu sa led displejem

prvobitno sam hteo to da koristim za zezanje, ali mi je ortak rekao da to sigurno mogu da iskoristim za broj traka, pitanje je samo kako..

svrha: takmicim se sa drugom ko ce da napravi bolji i kompletan muzicki stub.
imao sam mesec dana da napravim obican, bez displeja, to je bilo lako: atx napajanje, cdrom i desktop zvucnike sam upakovao u lepo drveno kuciste. te zvucnike sam paralelno zalemio na onaj izlaz na cdromu, tako da je prednja maska slobodna. 10 dana uz lakiranje

sad imam godinu dana da napravim sa displejom

ako nista ne bude moglo, jednostavno cu da kupim neki jednostavan stub i da ga isto upakujem u drveno kuciste, doduse, tu faktor CENA dosta utice na sve, a i nije fora

kvalitet zvuka nije narocito bitan
 
Odgovor na temu

SoundStorm

Član broj: 32347
Poruke: 55
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 21:29 - pre 237 meseci
ok, ovo je ideja

mislio sam da umesto onog tastera na CDromu koji sluzi za prebacivanje pesama na njegovo mesto zalemim drugi, koji ce, umesto sadasnja dva, spajati jos dva "provodnika" (ovaj sad ima 2 izvoda, koja spaja kad se pritisne. ja hocu na njegovo mesto da zalemim drugi koji ima ukupno 4 izvoda-dva bi bila standardno za CDrom, a dva za slanje signala chipu, o kome ce biti reci kasnije)

sad, valjda moze da se napravi nesto ovakvo:

-ubaci se cd u drajv i zatvori
-pritisne se poseban taster (na kucistu stuba) onoliko puta koliko ima track-ova
chip svaki put neki "var" pod imenom npr brojpesama poveca za 1
-pritisne se play taster, sto pusta prvu pesmu (preko prvog para izvoda) i povecava var brojnaekranu (preko drugog para)
-u zavisnosti koja je vrednost var-a brojnaekranu, menjaju se pinovi koji su spojeni sa naponom

idejno je prosto, bilo bi jos prostije samo napraviti program u VB ili pascalu, ali posto nemam pojma kako to da prebacim na chip, i koliko to sve kosta...

ukratko: Save me!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvucna bez ploce04.09.2004. u 23:36 - pre 237 meseci
Pozdrav,
lafe, lepo je videti Tvoj entuzijazam ali na ovim forumima uglavnom diskutujemo o tome kako vec izmisljeno radi, inovacije nam nisu u opisu foruma. Moguce je da bi pre trebalo da postujes ovakve teme na forumu elektronika ili u cekaonicu pa da je prebaci neko u forum u kome ce to bolje pristajati.
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Zvucna bez ploce

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.