Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpStorm i data source

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: phpStorm i data source

[ Pregleda: 1288 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gotivac
Kragujevac

Član broj: 26754
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon phpStorm i data source09.03.2012. u 11:07 - pre 147 meseci
Pokušavam da napustim "tradicionalni" model programiranja u običnom editoru, pa sam bacio oko na phpStorm.
Zanima me jedna stvar vezana za Data Source, dakle, kreiram data source, testiram konekciju, sve radi i... ? Šta onda?
Da li tim kreiranjem data source-a istovremeno kreiram neku klasu kojoj mogu da pristupam, da li se dalje na bilo koji način pojednostavljuje rad sa bazom...?
Čemu uopšte služi ovaj data source, sve što postoji u uputstvu se odnosi na rad sa bazom kroz okruženje, ali nigde ni reči o tome kako ja sad taj data source da ubacim u svoj program...?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.13.34.95.customer.cdi.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: phpStorm i data source09.03.2012. u 11:12 - pre 147 meseci
Nisam koristio phpStorm, ali u drugim editorima glavna upotreba DataSourca je da ne moras da napustas editor da bi pristupoio bazi. REcimo ne moras da imas phpmyadmin ili mysql workbench ili neki drugi alat instaliran, vec radis sa podacima i strukturom baze direktno iz editora. E sad da li editor ume da napravi neke klase za rad sa bazom to su detalji, cesto nedovoljno korisni featuri jer konekciju ili klasu za rad sa bazom prakticno pravis jednom i posle samo copy-paste na ostale projekte
 
Odgovor na temu

gotivac
Kragujevac

Član broj: 26754
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: phpStorm i data source09.03.2012. u 11:16 - pre 147 meseci
Citat:
glavna upotreba DataSourca je da ne moras da napustas editor da bi pristupoio bazi


Hvala na odgovoru, to mi je trebalo! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: phpStorm i data source

[ Pregleda: 1288 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.