Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Višestruki deplojment data source-a

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Višestruki deplojment data source-a

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chemical brother

Član broj: 26031
Poruke: 55
80.87.240.*



Profil

icon Višestruki deplojment data source-a16.11.2011. u 13:05 - pre 151 meseci
Pozdrav,

kako u Reporting Services-ima deplojovati data source na više različitih lokacija?

Naime, postoji desetak izvještaja koji su zajednički za sve lokacije, i kad treba deplojovati sve njih, potrebno je deplojovati data source na deset lokacija...

Ovo postaje zamorno ukoliko se broj lokacija povecava.

Kako ovo automatizovati da se ubrza proces deplojmenta?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Višestruki deplojment data source-a16.11.2011. u 13:20 - pre 151 meseci
A mozda je varijanta da imas 1 datasource pa kad ga pozivas tj. renderujes izvestaj samo ga preusmeris sa api pozivom iz web servisa :
http://msdn.microsoft.com/en-u...ry/aa225896%28v=sql.80%29.aspx a putanju do originalnog datasource tj. servera drzis u web configu .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

chemical brother

Član broj: 26031
Poruke: 55
80.87.240.*



Profil

icon Re: Višestruki deplojment data source-a16.11.2011. u 13:48 - pre 151 meseci
Problem je što ovo rješenje se obavlja u kodu, a ja nemam tu mogućnost da utičem na deplojment iz koda, imam samo SQl Server Business Inteligence Development studio, u kojem možeš kreirati soluciju za reporte i koja dosta siromašnije opcije od standardnog Visual Studia.

Skontao sam da u Configuration Manageru mogu definisati različite postavke za različite lokacije, tako da jednostavnim odabirom iz padajuće liste mogu deplojovati data source i izvještaje na predefinisanu lokaciju, što mi rješava problem promjene connection stringa i ostalih parametara za svaku lokaciju, ali i dalje mi ostaje problem deplojmenta na više lokacija.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Višestruki deplojment data source-a

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.