Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lepši Beograd - Predlozi

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26932 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 09:09 - pre 245 meseci
a sta ti mislis da ja stvarno mislim i osecam?
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 09:17 - pre 245 meseci
Citat:
salec:

Zašto lepo ne kažeš ono što stvarno misliš i osećaš o svemu tome?



a jel to tvoje pitanje kao sadrzi i odgovor? tj, hoces da kazes da kao znas sta mislim o 'svemu tome' jel?

ne dopada mi se taj ton, tako da, ako sam te pogresno razumeo, ispravi me.

u postu koji je uzrokovao tvoj citat govorio sam o dizajnu zastave.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 09:48 - pre 245 meseci
Objašnjenje tona, tj. "misliš i osećaš":

1. pretpostavio sam da ne voliš pentagrame.
2. pretpostavio sam da njihovo spominjanje znači da ti se zastava ne sviđa baš sasvim.
3. izgledalo mi da je to sa orijentacijom zvezdica "dlaka u jajetu", pa stoga
4. učinilo mi se da tražiš "sporednu manu" nečemu što ima jasnu simboličku poruku,
5. iz čega sam zaključio da te ta poruka pogađa ali ne razumeš zašto, nego se hvataš za nešto sporedno.

U nastavku posta sam analizirao poruku i zašto bi ona mogla biti provokativna za nekog, s obzirom na trenutak i proklamovane političke ideje uz koje zastava ide.

Znači, pošto se meni implikacija te poruke ne sviđa ("Vojvodina - jedina na putu iz Srbije u Evropu", ili "iz okova Srbije oslobađa se deo Evrope", što implicira da je Srbija beznadežni problem, nevredan truda), a pretpostavio sam da se i tebi to isto ne sviđa, jer se u ovom slučaju nalazimo u istom skupu (deo problema), pomislio sam da smo na istoj talasnoj dužini. To je možda bila moja iluzija, tj. projekcija.

Ako je tako, tj. ako negde postoji greška u rezonu, imaš moje izvinjenje.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 10:00 - pre 245 meseci

Citat:
postmortem:
i mislim da ako vec vojvodina hoce zastavu, treba da uzme istu onu srpsku a na sredini da se stavi vojvodjanski grb, ako postoji


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 10:12 - pre 245 meseci
Posto sam iz Beograda red je da kazem koju:

1. Mi koji poticemo iz radnickih porodica nemamo zemlju ili babu i dedu na selu gde mozemo da pokupimo slaninu i sir da mozemo da jedemo kad nema sta nego brate snalazi se kako znas i umes ako si bez posla.

2. Na svim fakultetima, a imao sam prilike da svaki dan posmatram farmaceutski faks ima 98% mladih koji nisu iz Beograda. Pa kako je to moguce? Lepo zato sto mamko i tatko prodaju par goveda, svinja ili zemljicu pa detetu kupe stan ili potplate profesora koji je btw. iz istog zaseoka kao i studenti pa prolaze mnogo lepo u zivotu.

3. Kako to da je svako ko je dosao u Beograd tu i ostao? Pa kod nas je sve odvratno i ruzno, velika je guzva (znam veliki broj likova koji se zale na uzurbanost koja vlada na ulicama). Objasnje je vrlo prosto, zato sto je tamo odakle su dosli jos gore. Pa valjda svako tezi manjem sra*u.

4. Kako to da se iz svakog, pa i iz najluksuznijeg stana cuju drekavci narodnjaci. To samo u Beogradu moze svako ko dodje da donese deo svoje kulture i da je namece ostalima. Mene bre ne interesuju pesme tipa *moje selo lepse od pariza ili mostovi na moraci ili otiso si sarmu probo nisi ili cuvao sam stoku pa sam jeo kajamak i pio mleko direktno iz vimea*.

5. Svi vrlo dobro znamo sta je to malogradjanski mentalitet i u kakvim se sve oblicima manifestuje. A svi su rekli da su juznjaci najgori u tome.

Moj predlog je da svako ko dodje u Beograd mora da dobije turisticku vizu od par dana i dovidjenja. Meni vi netrebate, vratite te se u svoj grad/selo pa tamo prosipajte prljavu vodu ispred svoje kapije, bacajte smece sa svog sprata u dvoriste i pustajte narodnjake do mile volje, zalite se na gradski prevoz, a upravo ste ga vi napunili i isprljali. U srednje skole mogu da se upisu strendzeri samo ukoliko ostane praznih mesta i kad se upisu svi koji su iz Beograda. To vazi i za fakultete. Uostalom pravi se nezaposlenost jer u vasem gradu postoji takodje fakulteta koji primaju upravo onaj kadar koji je potreban u doticnom regionu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 10:17 - pre 245 meseci
BlueSoniq - kontam da su to neki pricali isto za tvoju kevu/caleta (ili babu/dedu) koji su isto dosli iz nekog sela u Beograd, zamisli kako je njima bilo kada ih je tadasnja elita mozda nazivala "seljama" (s tim da su u BGD pobili dobar deo te elite...)

Ljudi, shvatite - nerazvijene zemlje prolaze za 50 godina ono sto je "zapad" prolazio za 200-250 godina (industrijalizacija + urbanizacija) - to je enormni sok i za pojedinca i za drzavu, i stvara gomile propratnih posledica, od kojih je ovaj flame samo jedna od manifestacija - ima jos opasnijih ali to spada u sociologiju i nije za ES.

Tako da je napadanje sela/palanke, ili grada potpuno kontraproduktivno i besmisleno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
*.sbb.co.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 14:00 - pre 245 meseci
Citat:
3. Kako to da je svako ko je dosao u Beograd tu i ostao? Pa kod nas je sve odvratno i ruzno, velika je guzva (znam veliki broj likova koji se zale na uzurbanost koja vlada na ulicama). Objasnje je vrlo prosto, zato sto je tamo odakle su dosli jos gore. Pa valjda svako tezi manjem sra*u.



Sa ostalim stvarima se ne bih baš složio, ali ovo je potpuno tačno. Znam dosta studenata iz unutrašnjosti i nikom ne pada na pamet da se vrati. Poznajem samo jednu devojku koja je došla ovde iz Guče sa namerom da završi fax i da se vrati tamo. To je nedavno i uradila. Oooooogromna većina njenih kolega misle da nije baš sasvim čitava.
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

Miloš Bjelanović
Beograd

Član broj: 4237
Poruke: 178
*.151.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 21:34 - pre 245 meseci
Prvo, da kažem svima koji su pisali razne tekstove koje nemaju nikakve veze se sa temom.

Autor je precizno definisao "Lepši Beograd - predlozi", a onima kojima je do svađe, nek se
ljepo nađu na ćaskanju, pa se raspravljajte... Mislim da bi njihovo vrjeme bilo bolje
iskorišćeno, da je pokrenut tema za svaki grad ponaosob, i onda nek ljudi šalju predloge.
Toliko o tome.
Moje ideje se suštinski svode na, kako prije reče lik, Singapur.
Uvesti bajseve kao osnovna lična prevozna sredstva. Pošto smo dogurali do "standarda" da
dosta svježih 18-njaka već ima svoj auto, i to će se sve više uvećavati u ubrzavati, s tim
treba da pogledamo Ameriku kao najmobilniju zemlju sa ličnim autima. Desiće se, da će baba
pored da najopuštenije hoda i ide brže od svih ostalih. Kako se inače kaže "Bolje sprečiti
nego lječiti". Moja ideja je zakonima spreči prekomjerna upotreba klasičnih putnih vozila.
Dobro je kad je automobil ISKORIŠEN: Kad sam jednog kišovitog dana išao kući sa faksa, u
jednoj ulici sam nabrojao 110 automobila, u kojima su SAMO vozaći. Ako to prebacite u
brojke, dobijate dužinu od 440m automobila + 110m najmanjeg razmaka = 550m!!! Ako je
činjenica da jedan zglobni Ikarbus ima 18m i može da prihvati 180 putnika... 110 nezavisnih
motora koji troše zajedno neuporedivo više od samo jednog autobusa, a da ne govorimo o
nastaloj gužvi koja zbog efekta talasa može da potraje cjeli dan. Iz tog razloga sproveo bih
projekat proučavanja normalnog protoka vozila kroz svaku ulicu i proporcionalno tome bih
zakonima ograničio upotrebu automobila na teriotoriji cjelog Beograda. To bih učinio prostim
enormnim porezima na nove uvezene automobile, zabranio uvoz polovnih vozila, uvećao cjenu
goriva, uveo plaćanje kroz nekakvu pretplatu korišćenja automobila (upotrebom automobila,
smanjuje se kvalitet vazduha, asfalta, izazivanja sudara koji dovode do još sudara i gužvi)
odnosno kad sve to ljepo poplaćaš i to na mjesečnom nivou, onda se vozaj, a sigurno će biti
manje gužvi sudara... A kako ne bih bio totalno Singapurac, smanjio bih poreze na Zastavina
vozila, tj. uopšte proizvode iz naše zemlje, tako da podstaknem proizvodnju vozila, i još
bitnije bajseva. Pošto to ne zahtjeva mnogo novca, mislim da bi se automatski otvorile neke
male privatne fabrike bicikala, uzmimo u obzir da u Srbiji postoji veliki znalci oko
popravki i sklapanja bajseva. Ako imate vremena, potražite na GOOGLE.com "transglide"
američki sistem masovnog transporta, vrlo korisna stvar. Izradio bih ogromnu biciklističku
mrežu po gradu i šire sa idejom za budućnost biciklističkih autoputeva. Što bi dovelo do
ogromnog priliva novca zbog atrakcije kao cjele zemlje u fazonu biciklističkog saobraćaja.
Sa druge strane, ušteda u potrošenom gorivu bi bila nezamisliva u parama (Vojvodina dnevno
proizvede 15000 barela nafte, dok se troši 60000, gdje one tri trećine moramo da uvezemo,
znamo da je nafta crno zlato). Zaboravih da kažem da sam na Saobraćajnom fakultetu, pa se
sve moje ideje svoje na saobraćaj. Pitao sam Šefa Katedre za gradski saobraćaj, zbog čega
biciklizam nije više zastupljen u gradu, odgovor je upućen od strane Šefa Katedre za
bezbednost saobraćaja, jel, da je to vrlo opasno. Po meni to je glupost, jer ukoliko uložite
jednokratnu sumu novca u izradu betnoskih, ili bilo kakvih barijera između automobilskih
traka, i pješaka, pogibije u saobraćaju bi bile svedene na minimum, ali samo uzimajući u
obzir gore navedena rješenja. Naravno, za vožnju bicikla trebala bi vam dozvola, sa svom
opremom (svjetlo, prednje, zadnje, kaciga, blatobrani, ...)
Na svaki put koji vodi u Beograd, postavio bih poveće parkirne površine, gdje bi radili
Romi. Ideja je u tome, da NITI JEDNO VOZILO NE SMIJE DA UĐE U GRAD, A DA NIJE ČISTO, odnosno
SIJA. Dakle, šta je ideja: pandur zaustavi prljavo vozilo i sprovede ga na parking prostor
za pranje. Romi ga ljepo operu i za taj obavljen posao dobiju npr. pola evra, a sama usluga
pranja vozila košta npr. 1 evro. Razmišljao sam gdje bi ona druga polovina evra išla, i
došao na ideju, da opet platim Rome, s tim što bi ovi radili na početnim stanicama gradskog
prevoza, bilo kakve vrste vozila. Hoću da kažem, da čim bas uđe u stanicu, uleće 5 Roma i
opere ga spolja i iznutram. Ja mislim da vrjeme za taj posao nije više od 5 minuta, ukoliko
nije zasut blatom od plafona do točkova.
Uložio bih novac u kupovinu i postavljanje Veb kamera na glavne raskrsnice za početak, a
zatim i šire, radi kontrole saobraćaja koju može da izvede svaki građanin koji ima pristup
netu, ili bilo gdje drugdje.
Lomio bih noge i ruke, za spaljivanje plastičnih korpi i kontejnera. Dobr šalim se za
lomljenje, ali bi u svakom slučaju radio džepić.
Kao i svima ostalima,smeta mi Zeleni venac uopšte, pa bih to prvo sredio.
Za pljuvanje, bacanje pikavaca, bacanje žvaka (totalno rekonstruisana ulica Terazije, i već
toliko fleka od žvaka)... Kazne bi bile u fazonu 20.000 minimalno.
Za neplaćenu kartu za gradski prevoz, uveo bih moralne kazne.
Taksiste bih podstekao da kupuju vozila na elektro ili gasni pogon i to isključivo Zastavina
vozila. Stvar je u tome, da živimo u gradu, i da ti ne treba zmaj od auta sa 100000000000
konja, već automobil koje će da preveze, a to znači prosječno vozilo sa nekih 60-70 konja.
Kažu Albanci više prave tekstila od nas, a mi imamo bolje uslove i resurse. E pa, to je sve
do nečijih para. Tako bih podstrekao tekstilnu industriju da bih opet uveo zakone o radnim
odjelima (ovo sam lupio). Znam čovjeka koji živi u Sidneju, i citiram: "Tamo su ljudi do
16:00 svi u istim odjelima. Ako si poštar, nosićeš poštarsko odjelo. Ako si vozač GSP-a
nosićeš odjelo i sve tako." To bih ladno uveo ne razmišljajući se uopšte. S tim što bi sva
ta odjela morala da budu čista, i morala bi se mjenjati svakih godinu do godinu i po dana.
Opravio bih sve sportske centre.
Ubacio studente da doprinose svom gradu kroz svoje znanje. Da ne bude sve puka teorija, bilo
bi dobro i po grad i po nas studente, da radimo...
Svakog ko proda svoj minut stajanja u početnoj stanici da bi privatnik krenuo ranije i
pokupio putnike ranije, ... kaznio bih ga debelo.
Napravio bih što više zelenih površina, usadio što više drveća...
Uveo bih plaćanje računa preko kojekakvih "komunalijskih" kartica.
Izgradio fabriku za reciklažu, i kamioni bi vozili samo do obalskih punktova, gdje bi
brodovi kupili smeće i rjekom ih nosili negdje...
Igradio bih barake, nalik onim što građevinci prave, kad grade novu zgradu za one jadne
Rome. Premjestio sva "karton siti" naselja u te barake. Dao bih im najosnovnije uslove za
život.

Sljedi poučna priča. Nadam se da će svi da shvate.
"Dođe Amer na obalu rjeke gdje žive Indijanci. Obala je sva u šumi. Kaže Amer: Došo ja da
poorem njivu, pita Indijanac: Zašto?, odgovara mu Amer: pa tako ću da napravim farmu i
prodavaću i postaću bogatiji, pita Indijanac: pa šta s tim što ćeš da budeš bogatiji?
odgovara Amer: pa imaću veliku kuću, pita opet Indijanac: pa šta s tim?, odgovara Amer: pa
pošto kupim kuću onda mogu više para da trošim na luksuznu hranu, pita Indijanac: i šta
onda? odgovara Amer: e onda ću da kupim Mečku, kućni bioskop, ..., pita Indijanac: i šta
onda? odgovara Amer: onda ću da napravim ogroman bazen ispred gajbe, pita Indijanac: i šta
onda? odgovara Amer: pa onda ću da se kupam napolju i uživam, konačno pita Indijanac: pa šta
će ti bazen da se kupaš napolju. Vidi kolika je rjeka, šta ti fali da se kupaš u rjeci???.
Indijanac se okrene i ode da sjedi na obali sa ostalima, jedući ribu, biljke, ima parkiranog
konja, i klinci se kupaju u rjeci."

Toliko od mene.
Knjiga, SLOBODA!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 21:56 - pre 245 meseci
Citat:
BlueSoniq:
5. Svi vrlo dobro znamo sta je to malogradjanski mentalitet i u kakvim se sve oblicima manifestuje. A svi su rekli da su juznjaci najgori u tome.


ovakva tvoja izjava je najveće malograđanstvno koje postoji..

inače, ovo ne da je flame, nego konkretna uvreda.. mada, ne verujem da će bilo ko da to sankcioniše.. viđao sam i mnooogo gore stvari na ovu temu, ovde na ESu. ja bre kad najcrnje psujem ne vređam onako (ako budem imao vremena, baš ću da potražim temu, iako se ne sećam ni jedne ključne reči..).

a i kad već spominješ autobuse.. jel ovo možda to tvoje "građansko" ponašanje? http://www.elitesecurity.org/poruka/188913 da se tako ponaša neko ko nije iz beograda rekao bi "vidi ga seljak, malograđanin".. šta onda da kažemo za tebe?

 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.eutelsat.net



+3 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 09:34 - pre 245 meseci
Citat:
erinij:
Dakle, šta je ideja: pandur zaustavi prljavo vozilo i sprovede ga na parking prostor
za pranje. Romi ga ljepo operu i za taj obavljen posao dobiju npr. pola evra, a sama usluga
pranja vozila košta npr. 1 evro.


Treba malo da preformulises recenicu; zvuci kao da mislis da su samo Romi za najgore poslove...


Citat:
erinij:
Taksiste bih podstekao da kupuju vozila na elektro ili gasni pogon i to isključivo Zastavina
vozila.


A ja bih ZABRANIO koriscenje Zastavinih vozila u taksi prevozu sve dok ne proizvedu nesto sto se stvarno moze nazvati automobilom - ti krsevi ne ispunjavaju ni minimum bezbednosnih uslova. Ali bih zato uveo obavezno koriscenje iskljucivo Zastavinih vozila celom drzavnom aparatu, da malo osete koju propalu industriju stite.


Za zvake na Terazijama si u pravu...strasno. Treba slikati ljude kako bacaju zvake/pikavce/itd na trotoar i onda okaciti te slike na ogromne plakata sa natpisom:
OVAKO POSTUPA PRIMITIVNA STOKA.

Ili bar da napravimo takav web sajt?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 10:36 - pre 245 meseci
Citat:

Romi ga ljepo operu i za taj obavljen posao dobiju npr. pola evra, a sama usluga
pranja vozila košta npr. 1 evro. Razmišljao sam gdje bi ona druga polovina evra išla, i
došao na ideju, da opet platim Rome, s tim što bi ovi radili na početnim stanicama gradskog
prevoza, bilo kakve vrste vozila. Hoću da kažem, da čim bas uđe u stanicu, uleće 5 Roma i
opere ga spolja i iznutram. Ja mislim da vrjeme za taj posao nije više od 5 minuta, ukoliko
nije zasut blatom od plafona do točkova.


A zamisli ovo:

Citat:

Srbi ga ljepo operu i za taj obavljen posao dobiju npr. pola evra, a sama usluga
pranja vozila košta npr. 1 evro. Razmišljao sam gdje bi ona druga polovina evra išla, i
došao na ideju, da opet platim Srbe, s tim što bi ovi radili na početnim stanicama gradskog
prevoza, bilo kakve vrste vozila. Hoću da kažem, da čim bas uđe u stanicu, uleće 5 Srba i
opere ga spolja i iznutram. Ja mislim da vrjeme za taj posao nije više od 5 minuta, ukoliko
nije zasut blatom od plafona do točkova.


Ne zvuci lepo, a? Mislim da nije OK da se vrsta posla odredjuje po rasi/nacionalnoj pripadnosti. Verujem da nisi tako mislio - ali svejedno ruzno izgleda, a nisu Romi jedini koji su ugrozeni ekonomski, dosta njih radi neke poslove, a prioritet bi trebalo dati ljudima koji su de-facto bez ikakvih primanja.

Sa 30% nezaposlenosti ljudi nisu bas u mogucnosti da biraju sta ce da rade - pa pranje vozila ne bih samo rezervisao za Rome, vec za bilo koga ko nema kvalifikacije vece od osnovne skole (a takvih je dosta i na teretu drzave) i visi na birou za zaposljavanje - na kraju krajeva, bolje ga je platiti da nesto radi, nego da bleji i dobija wellfare.

Medjutim, u Srbiji bi svi da budu biznismeni, da rade neki specijalni posao.. a te obicne stvari su za neki drugi, virutelni svet.. zato je i sve prljavo.

Sto se vozila tice - slazem se, treba ograniciti prava na limuzine, i "obicnim" poslanicima, zamenicima ministara i sl. alocirati domaca kola, ili jeftina strana kola (u ekonomsoj klasi) - Mercedesi S600, Audi A8-mice i slicni automobili sluze predsednicima, premijerima i ministrima koji su bezbedonosno ugrozeni (policija, pravo) - a mali broj takvih kola takodje sluzi i za visi diplomatski kadar pri prijemu stranih delegacija - ostalo je prosto receno razbacivanje.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.03.2004. u 13:29 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 10:40 - pre 245 meseci
Citat:
-zombie-:
ovakva tvoja izjava je najveće malograđanstvno koje postoji..
a i kad već spominješ autobuse.. jel ovo možda to tvoje "građansko" ponašanje?


To je bilo samo pitanje radi nekakve diskusije o lose napravljenom sistemu za otkucavanje, a ne o tome kako se treba svercovati.

O juznjacima sam cuo lose price i od starijih ljudi a imam i nekoliko licnih primera. Naravno ovo nije generalno za bas sve ljude sa juga, ali evo npr.
U prethodnoj firmi: nas sestoro u kancelariji i jedna zena nam se jada i pita za savet sta da kupi nekoj (prijateljici, rodjaki ili sl.) za useljenje u novi stan. Da li ce to biti ves mashina, sporet ili frizider. Znaci gra(n)d parada!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 10:52 - pre 245 meseci
Citat:

Za zvake na Terazijama si u pravu...strasno. Treba slikati ljude kako bacaju zvake/pikavce/itd na trotoar i onda okaciti te slike na ogromne plakata sa natpisom:
OVAKO POSTUPA PRIMITIVNA STOKA


London je uveo tu foru - imaju mnogo dobre fazone,

Tipa:

- Fotka lika koji razbija ciglom telefonsku govornicu, a iza njega stoje 2 pandura i poruka "Smile - you're on the candid camera!"

- Ili, na autobuskoj stanici - stoji tabla sa raznoraznim bojama... "Choose your colour for a £100 fine" (kazna za one koji se svercuju prevozom)

Ili reklame za najnovije kamere postavljene na svakoj raskrsnici koje snimaju da li neko vozi u traci za autobuse i sl..


Trebalo bi to uvesti kao i "sucker of the month" - i neki gorstak koji pljuje i dole ime, prezime i kazna od 3000 din (kao u Smederevu) - ove plakate treba kaciti na svakoj stanici, autobusu, opstini... i vrlo brzo bi se amorfna masa naucila redu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 11:08 - pre 245 meseci
Citat:

O juznjacima sam cuo lose price i od starijih ljudi a imam i nekoliko licnih primera. Naravno ovo nije generalno za bas sve ljude sa juga, ali evo npr.
U prethodnoj firmi: nas sestoro u kancelariji i jedna zena nam se jada i pita za savet sta da kupi nekoj (prijateljici, rodjaki ili sl.) za useljenje u novi stan. Da li ce to biti ves mashina, sporet ili frizider. Znaci gra(n)d parada!


I gde ovde imas neki dokaz da su juznjaci losi ljudi? Jedino sto si pokazao je da si cuo lose price o nekom coveku/nekoj zeni sa juga i da su njihovi obicaji poklanjanja drugaciji od obicaja u Beogradu.

Sto opet nista ne znaci, uporedi osobe iz Herceg Novog, Pljevlje, Novog Pazara, Nisa, Valjeva, Beograda, Novog Sada i Vrsca i verujem da ces pronaci masu razlika u obicajima, kulturi, ponasanju i sl.. svi su drzavljani SCG i imaju podjednaka prava slobode kretanja i naseljavanja bilo gde u SCG.. pa nema smisla pricati bilo sta - migracije su prvenstveno motivisane ekonomijom, mozes da pitas i svoje roditelje ili njihove roditelje zasto su dosli u Beograd - sigurno ne zbog dark stepa, clubbinga, TC Merkatora ili FEST-a vec zbog ekonomskih mogucnosti u Bgd-u.

To sto mnogima Beograd izgleda kao ekonomski eldorado a njihova manja mesta izgledaju kao kasabe treba kriviti drzavu i lokalnu administraciju za totalno pogresnu ekonomsku politiku od verovatno 1945 do (bar) 2000 - a verovatno i kasnije, mislim da je mnogo lakse pokrenuti neke stvari u Valjevu zbog jeftinijih taksi, zemljista i sl.. ali jednostavno treba poraditi na komunikaciji (putevima, transportu, IT infrastrukturi) kako bi se omogucio sto brzi i jeftiniji saobracaj ljudi i dobara.

Kada ljudi budu imali perspektivu za brzo zaposljavanje i OK platu u, recimo, Kraljevu a takodje i mogucnost da se u Beogradu stvore za 1:30-2h brzim vozom - nece uopste biti mesta za nepotrebne migracije.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 11:25 - pre 245 meseci
Ima tu jos primera. Bili smo kod jednog divnog coveka koji je koristio svoj 'dar' da pomogne ljudima sa povredama ruku, nogu itd (kostolomac) i on nam je ispricao sledecu pricu. Pre nekoliko godina, primio je u svoj stan, bez ikakve nadoknade nekog lika, iz cini mi se Vranja ili Pirota jbmlg. Taj juzni lik je studirao medicinu i nijedan dinar nije davao ni na stanovanje ni na hranu. Naravno, od porodice je stalno dobijao sir i slaninicu, a nije se nikad mashio da kupi bar hleb za kucu u kojoj je dobio gostoprimstvo za sve godine stanovanja. Kad je naravno zavrsio studie i postao doktor nije se nikad vise pojavio kod chiche kostolomca, niti mu je ikad posle toga ucionio ni jednu jedinu uslugicu. A mogao je, pa nije...............

Ima jos: Dve zene (jug) divno se druze kad su zajedno, ali cim jedna negde ode ova druga brze bolje pocne na sva usta da je ogovara onim najcrnjim forama. EEEEEETHOOOO.

Pa ...................... mogu ovako jos bar 20 primera iz licnog ili tudjeg iskustva.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 11:36 - pre 245 meseci
BlueSoniq,

Jug Srbije mozda jeste u katastrofalnoj ekonomsko/kulturnoj situaciji - ali Beograd je mozda samo za promil bolji od toga kada se cela slika pogleda iz perspektive, recimo, Srednje Evrope - tj. "okruzenja" , da ne govorimo sire.

Stoga bi trebalo raditi na unapredjenju i Beograda i unutrasnjosti - jer i jedni i drugi imaju velike propuste u ekonomiji, vaspitanju, obrazovanju i sl... izdvajati Beograd kao bog-zna-kako kulturnu oblast Srbije je pateticno i smesno ako ga uporedis sa nekim drugim, hmm, metropolama.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 11:37 - pre 245 meseci
Citat:
BlueSoniq:Pa ...................... mogu ovako jos bar 20 primera iz licnog ili tudjeg iskustva.

E iste takve primere mogu ja da ti navedem za moje sugradjane Beogradjane.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.15.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 12:12 - pre 245 meseci
@erinij: blago nama, ako su na Saobraćajnom fakultetu svi tako ingeniozni kao ti. Rešenje sa saobraćajnog fakulteta: ukinite saobraćaj ?!?! Odlično.

Predlog da se automobil zameni biciklom je još bolji, ko je ikada vozio bicikl po Beogradu zna i zašto. To možda može da prođe u Novom Sadu, koji je ravan kao tepsija, ali opet se pojavljuje problem vremena, odnosno klime. Nešto ove zime nisam video hiljade biciklista na ulicama, ko zna zašto?

Nametnuti harač vozačima automobila je fašistički, a što se vozila Zastave tiče, hajde da pustimo Zastavu da lepo umre u miru, očigledno Srbija nije za izradu automobila, bolje da se ti ljudi prebace da rade nešto drugo gde bi imali više uspeha. Ne mora jedna država da ima svaku industriju koja postoji, treba se fokusirati ili na ono što nam dobro ide ili na ono gde je budućnost. Dizajn automobila sigurno to nije.

Meni samo bode oči tvoja jekavica, pa samim tim spadaš u kategoriju "beograđana" koje sam opisao u jednom prethodnom postu.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 13:34 - pre 245 meseci
Pa ta jekavica koja ti smeta je dozvoljena po pravopisu, a to što ti bode oči je neki tvoj kompleks. :))

Jedino što bi meni smetalo na primer je pogrešan naglasak koji je čest kod ljudi koji tako pišu i pričaju, jer postoji precizno definisan akcenat za reči u srpskom jeziku i nisu dozvoljene varijacije, kao što je to slučaj sa (i)jekavicama.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi03.03.2004. u 13:36 - pre 245 meseci
Zastavina vozila i jesu bila nametnuta kao službeni automobili, sećam se toga, ali je to bilo pre 5. oktobra.

Ali, ipak nemojte tako "Srbija nije za izradu automobila", Srbija jeste za proizvodnju svega što se isplati, ali Zastava nije. Suviše zaposlenih, koji ne gledaju realno na situaciju, premalo znanja, premalo istraživanja i razvoja, premalo hrabrosti, premalo spremnosti na neophodne promene. Svi Zastavini modeli su licence ili modifikovane licence. To je tako ispod nivoa. Kad uporedimo autoindustriju ove zemlje sa njenom avioindustrijom, ispada kao da je manji kunst napraviti avion nego napraviti normalan auto. Mislim da je problem upravo u tome što ko god bio na vrhu Zastave ima isto to mišljenje, da "Srbija nije za izradu automobila" ili bar "Srbija nije za razvoj automobila".

A ono što Zastavi upravo fali i što svi primećujemo jeste to što su joj modeli zaostali u razvoju .


Bicikli su već stekli popularnost tamo gde su odgovarajući - u gradovima koji su smešteni u velike ravnice, naročito ako su zime blage, ili bar suve. Beograd nije dovoljno ravan za to. Osim toga, tramvajske šine su smrt za bicikl(ist)e.


Neko spomenu kako ljudi koji studiraju u Beogradu ne žele da se vraćaju iz njega. Osnovni razlog tome je to što u Beogradu (ili gde god da odu) imaju ličnu slobodu od svojih matoraca i ne moraju da razmišljaju "šta će varoš pričati" ako malo "luduju" u mladosti. To je kao da dobiješ novi život na poklon. Kasnije, kad osnuju porodice u Beogradu, već su utkani u tu sredinu i kuća je tu, a ne u rodnom gradu. Tako da mislim da to apsolutno nema veze sa bilo čime što je na tu temu ovde spomenuto.

Sigurno se taj pritisak oseća u svim gradovima koji imaju univerzitete ili neki drugi razlog da u njima provedete dovoljno vremena, a dovoljno su prostrani i mnogoljudni da nemaju jedinstvenu "čaršiju".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26932 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.