Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lepši Beograd - Predlozi

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26930 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:27 - pre 245 meseci
Gojko, kako vreme ide, pre će Pančevo da postane nova Bgd opština nego što će zaživeti ideja ... regije :-)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:35 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Tema je "Lepsi Beograd - predlozi", i ona se pretvorila u regionalni flame-war... umesto da, recimo, axez, ili zombie, ili postmortem lepo otvore slicne teme "Lepsi Novi Sad / Paracin / Nis / ... - Predlozi" ovde se stvara flame o Beogradu i sl..



Pa ono...svaka tema o Beogradju je predodredjena da preraste u regionalni flame war....sta ces, takav horoskop...:)
Anyway meni je bivsa devojka iz Beograda pa sam ga relativno dobro upoznao dok sam dolazio kod nje.........aman ljudi...ocistite onaj zeleni venac.

Samo mali konstruktivan predlog nekoga sa strane...:)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:44 - pre 245 meseci
Citat:
secret:
Gojko, kako vreme ide, pre će Pančevo da postane nova Bgd opština nego što će zaživeti ideja ... regije :-)


To ce biti zategnuto... Pancevljanima ce biti predocena mogucnost a) ubrzanog ulaska u EU sa Mocartovom himnom i + EU zvezdice na tablama za Pancevo.. i sve ostale EU bellz'n'whistles ili b) Ulaska u sveCku metropolu sa enormnim poslovnim mogucnostima i dutu free zonom (ovaj.. buvljakom) :)

Ja mislim da ce se Pancevo podeliti na severno i juzno, sa progresivnim pan-evropskim, regionalizovanim, severom (ko Svajcarska, bogati) i konzervativnijim, nacionalnim, jugom :)

Severno Pancevo ce promeniti ime u "Pancburg" a juzno ce se zvati "Srbsko Pancevo"

Izmedju ce biti postavljen "Sengenski Zid" kako ga zovu sa Severa, ili "Zid Svobode" sa juga... a naplacivace se zastitne carine na kukuruz sa severa i prasice sa juga - pa ce svi biti u bedaku :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:55 - pre 245 meseci
hehehe
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:57 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
i sl.. sve do tad ce ovo biti samo poligon za majmunisanje neodgovornih politicara i za utaju love ko zna gde.


...tacno tako!

Kakav narod takva i vlast.

Gradova o kojima prichate vishe i nema... jer su poslednji gradjani odavno negde otisli... u stvari ima ih nesto malo al' su se dobro kamuflirali...kriju se.

I sto teche I. Andric: : "Svakih 50 godina na ovim prostorima pametni zachute, budale progovore a fukara se obogati..."

1. Pametni cute...
2. Budale (chitaj politichari) se razgalamile...
3. Lova potrebna za cischenje i krechenje gradova i sela je u pogresnim rukama...

Chekati jos neku deceniju ili ne? Pitanje je sad.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 16:05 - pre 245 meseci
Ima tu resenja - kada bi mamutski Savezni Zavod za Statistiku svakog kvartala objavljivao kompletne ekonmske pokazatelje za svaku opstinu (to sad ne rade potpuno, pokusao sam da dodjem do nekih informacija... i jok)

I te informacije nacinio dostupnim svakom gradjaninu - tipa kvartalnik "Srbija Q3 2004" na svakom kiosku, gde se bez glupih politickih uvijanja i predizbornih oblandi vidi "Aha... Svrljig.. toliko % nezaposlenih, promena na prosli kvartal.. proslu godinu... naplaceno poreza.. % GDP-a koji je otisao drzavi" i sl.. mozda bi to pomoglo ljudima da postanu ekonomski svesniji. Opstinama koje konstantno ne mogu da konsoliduju privredu uvesti prinudne uprave a kasnije i ekonomske sankcije (smanjivanje davanja) ako ne regulisu svoje rashode, itd...

I, naravno, uvesti ekonomiju u srednje skole... ali drzavi je bolje da uvodi veronauku (bez uvrede vernicima - vera je licna a ne drzavna stvar) .. umesto bolje informatike i ekonomije.. ali ovo je vec duga prica i nije za ES :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 16:32 - pre 245 meseci
Negde sam prochitao podatak da su se Sava i ostale nam reke prochistile za vreme proslog rata jer je industrija stajala, nije imao ko da zagadjuje, chak su se rakovi i ostale na zagadjenje osetljive zivuljke vratile u vodu...

Mislim da nam uskoro sledi jedan "socijalni rat" ... raja koja se napakovala u sve te gradove nece imati sta da jede jer gore navedena industrija i dalje stoji. Verovatno, eventualno ce njih oko 70% skapirati: " 'ajmo nazad, zahebi ovo, moja bastica, moji' par 'ektara...moja salatica i prasence a nesto sto pretekne 'cu prodam u grad..."

Dakle, hteli ili ne "ciscenje" nam sledi, ko prezivi prichace...

vozdra

 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 16:53 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ima tu resenja - kada bi mamutski Savezni Zavod za Statistiku svakog kvartala objavljivao kompletne ekonmske pokazatelje za svaku opstinu (to sad ne rade potpuno, pokusao sam da dodjem do nekih informacija... i jok)


Treba to sociniti, veliki posao, a drzavna uprava... ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 17:39 - pre 245 meseci
Beograd je leti OK, ali zimi kad dune ona košava ljudi postanu nervozni pa nije baš zanimljivo.


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 18:12 - pre 245 meseci
Citat:
Gojko, kako vreme ide, pre će Pančevo da postane nova Bgd opština nego što će zaživeti ideja ... regije :-)

Pa nije bas tako, Vojvodina je oduvek bila nezavisna...od njih nikad nista nije zavisilo :))) (Indexovo pozoriste - "Ne ostavljajte me samog dok himna svira", prim aut.)

Sala !!!
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 18:23 - pre 245 meseci
Citat:
popeye:
Treba to sociniti, veliki posao, a drzavna uprava... ;)


Rade oni to sigurno, samo je ili za internu upotrebu - ili se raspe po gomili sluzbenih listova, odvojenih clanaka i sl.. da nikom ne pada na pamet da vrslja po celoj toj dokumentaciji.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 18:27 - pre 245 meseci
Naša himna inače: http://www.elitesecurity.org/pub/ode-to-joy.mp3
Ako neko ima lepšu izvedbu, molim da pošalje. :) Hvala unapred, dragi Beograđani sunarodnici.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 18:27 - pre 245 meseci
Citat:
Tema je "Lepsi Beograd - predlozi", i ona se pretvorila u regionalni flame-war...


ma pusti nas Ivane, vidis da nam je zanimljivo...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 19:07 - pre 245 meseci
Ovo je jos i dobro, zamislite kad bude bilo drzava Zvezdara, pa drzava Vracar, pa fino opet dodje do deobe pa bude drzava Bulevar Kralja Aleksandra, koja se sastoji iz republika Istocnog Bulevara Kralja Aleksandra i Zapadnog Bulevara Kralja Aleksandra, kakvog ce tek onda flejmovanja biti :)))
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 19:07 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Rade oni to sigurno, samo je ili za internu upotrebu - ili se raspe po gomili sluzbenih listova, odvojenih clanaka i sl.. da nikom ne pada na pamet da vrslja po celoj toj dokumentaciji.


Nisam siguran da sveobuhvatne analize rade po kvartalima, vec se ogranicavaju samo na osnovne makroekonomske pokazatelje za Vojvodinu (za Kosovo nema podataka), centralnu Srbiju i Crnu Goru, kao i drzavnu zajednicu u celini. Mislim da se toliko naprezu samo za statisticke godisnjake, no mozda gresim. Drugarica mi radi u republickom zavodu za statistiku, pa cu je pitati jednom prilikom.
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 20:26 - pre 245 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Naša himna inače: http://www.elitesecurity.org/pub/ode-to-joy.mp3
Ako neko ima lepšu izvedbu, molim da pošalje. :) Hvala unapred, dragi Beograđani sunarodnici.



Evo:

"Friends, lets have a get-together
Listen to some Ludwig Van
He wrote lots of famous music
Though he was a drunken man
Even this songs all about boozin'
Though the public is unawares
Sing it loudly, dont be snoozin'
Its in German, so who cares?

(chorus)
Yes, this tune is all about drinking
Singin it high or singin low
Sing it in a foreign language
And no one will ever know

Beethoven wrote lots of music
People seem to love the most
It is really quite amazing
Since he was deaf as a post
If you study his inky parchments
You may ask ⌠Ach, vas ist das?
Drinking didnt help his writing
But sure helped his hearing loss

(chorus)
If you read his smeared inky scrawlings
You may ask ⌠What does this mean?
Orchestras just flipped a coin
When notes seemed sort of ⌠in between

So lets sit and toast a tribute
To the big ninth symphony
By the time it gets to this part
You'll be in your cups with me
Getting jiggy with the chorus
Big trombones add to the din
You can bet he'll never bore us
With his song the ⌠Ode to Gin

(chorus)
Getting jiggy with the chorus
Though opera singers can annoy
Still you know he'll never bore us
With his song the ⌠Ode to Joy"

pozdrav

 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
*.sbb.co.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 20:26 - pre 245 meseci
Još par predloga:
- naterati amere da sklone one vel'ke betonske žandarnjere ispred ambasade i da otvore onu malu jednosmernu ulicu ka sarajevskoj
- pucati u koleno svakom pešaku koji prelazi na crveno :)
- pucati u desnu ruku (da ne može da vozi neko vreme) svakom vozaču koji prođe kroz crveno :)
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.neobee.net

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 22:48 - pre 245 meseci
one dve zvezdice sa donje strane me podsecaju na pentagrame.

ostalo, necu da komentarisem.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 08:58 - pre 245 meseci
Citat:
postmortem:
one dve zvezdice sa donje strane me podsecaju na pentagrame.

ostalo, necu da komentarisem.


Šta, "Ispod mire dva đavola vire"? :) Zašto lepo ne kažeš ono što stvarno misliš i osećaš o svemu tome?

Meni jedino malčice izgleda "trendy". Zastava sa heraldičkim elementima koji bi predstavljali Vojvodinu morala bi da sadrži plavu boju Dunava i Tise (check!), zlatnu (žutu) boju žita/bogatstva (check!) i zelenu boju plodne zemlje (ovo je verovatno izostavljeno da ne bi raspirivalo nostalgiju kod Mađara?).

Mislim, ako projektujemo u budućnost, težnja je da se postane deo Evrope. U trenutku dostizanja tog cilja, poruka o "težnji" koju ova zastava izražava, postaje prazna i kič, kao na primer zastava Teksasa (preneti pojedinačni elementi US zastave, jedna zvezda, jedna crvena i jedna bela pruga), izvinjavam se Teksaškim patriotama, ako ih ima ovde. Sa druge strane, zastava Teksasa je u trenutku nastanka verovatno bila izraz ideje otcepljenja od Meksika i pripajanja SAD, što joj daje na težini - to je zastava nade i borbe i poziva na pomoć iz tadašnjih bratskih Sjedinjenih Država.

Ja nemam ništa protiv evropskih težnji Vojvodine i baš me briga da li će na kraju da se separatiše ili ne, ali kad god se neko ograđuje od nas na pretpostavci (i stereotipu) naše "zaostalosti" i "nazadnosti", osetim gorak ukus uvrede i nepravde. Na žalost, pola osamdesetih i cele devedesete godine prošlog veka prošle su sa tim ukusom gorčine. Sve te pretnje otcepljenjem samo pothranjuju radikale u Srbiji, jer oni profitiraju na strahu ljudi od "poraza" i "gubitka" (kao da oni sami od toga nešto imaju). Voleo bih da ko šta radi, radi brže!
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi02.03.2004. u 09:07 - pre 245 meseci
ma nisam hteo da komentarisem uopste te stvari koje si ti komentarisao, jer to zahteva dublja razmisljanja, a nemam vremena :)

nego, sta zaista mislim o zastavi? pa zaista me podsecaju one dve donje zvezdice na pentagrame, nesto poput logoa Dark Funeral-a :)

i mislim da ako vec vojvodina hoce zastavu, treba da uzme istu onu srpsku a na sredini da se stavi vojvodjanski grb, ako postoji, ako ne, nek se napravi, makar i te zvezdice kao na irackoj zastavi. zasto da postoji 10ak vrsta tj. varijacija na temu srpska zastava (mislim na sve one sa grbom u sredini) a vojvodina da ima neku skroz novu kreaciju.. zato mi se ne svidja zastava ni malo.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26930 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.