Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lepši Beograd - Predlozi

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26928 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 11:44 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ok..

preselite se u Slobomir - www.slobomir.com :-)



taman bi trebalo posetiti i Pavlovic's Tower "177 meter hight with 37 stories", kao i videti znamenite "Serbs in space".
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 12:56 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Axez,

Ajd objasni mi u cemu je razlika izmedju budale koja to radi sa BG tablama, i budale koja radi to isto sa NS tablama (ne verujem da ih nema) -- nikakva, u pitanju su budale - da li su beogradske ili novosadske to je skroz irelevantno.




Pa razlika je tome sto za citavog svog zivota ja nisam video ili cuo da je neko sa NS tablama uradio to ( cak ni taksisti )
A Bg table to redovno rade...:)

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 14:23 - pre 245 meseci
Odakle ti ideja da ti mamlazi ne rade to isto u Beogradu - sta im mozes, treba to kaznjavati strogo i oduzimanjem dozvole pa mu nece pasti na pamet to da radi.

Secam se dok sam ziveo u Bgd-u - Stari Grad, preko puta zgrada ... ljudi bacaju djubre sa terase svakih par dana - nebitno odakle su (mislim iz Makedonije ako me pamcenje drzi - al to nema veze sa Makedoncima, to su najobicniji neartikulisani likovi koje treba kaznjavati.. bez obzira gde su rodjeni) - bitno je da se radi o ljudima skroz neadaptiranim na zivot van sela.. ma mislim i da na selu ne bacaju djubre gde im padne na pamet.

Sad bih ja trebao da steknem utisak o Makedoncima kao gorstacima koji bacaju djubre sa terase na osnovu nekoliko ljudi koji nisu uspeli da se adaptiraju na zivot van kruske - a sticajem okolnosti su iz Makedonije?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 20:13 - pre 245 meseci
ne znam da li se neko od vas starijih seca kada je MZ "Glozdak" u opstini Paracin uputila Republici Srbiji zahtev za otcepljenje? to je bilo 1992. god. i procitana je kao udarna vest tog dana na Dnevniku RTS-a! obzirom da taj zahtev nikad nije razmatran (pa samim tim ni odbijen), moze se reci da je jos uvek "aktuelan"...
a ja kao stanovnik tog dela grada koji ona pokriva imam svo legitimno pravo da se borim za otcepljenje i to sa tradicijom dugom vec 12 godina!

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.224.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 20:21 - pre 245 meseci
Ne bih da gušim ponovo, ali i mene je čovek sa PO tablicama blokirao ispred opštine 25 minuta nisam mogao da izađem sa parkinga, jer je parkirao popreko, direktno iza mene dok je pored mene bilo 2 parking mesta. Kada je napokon izašao, komentar je bio "stao sam samo na 5 minuta"...

Poenta je da glupost, bezobrazluk, bahatost nije geografski vezana, samo je proporcionalna broju ljudi - više ljudi - više budala. Slažem se da je NS mnogo kulturnije mesto za život od Beograda, ali nadam se da ćemo to edukacijom promeniti (mislim da će Beograd dostići taj nivo). Ali razmisli koliko je novih ljudi došlo u Beograd a koliko u Novi Sad, pa ćeš onda razumeti o čemu ja pričam. Te ljude treba edukovati i navići na činjenicu da žive sa još skoro 2 miliona drugih i moraju poštovati određena pravila ponašanja.

Ja svog sina od kada je prohodao učim da papiriće stavi u džep dok ne dođe do neke kante... Problem je što postoje roditelji koji još to nisu naučili, pa jadna deca nemaju uzor.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 20:39 - pre 245 meseci
Da se vratimo na temu; dok se ne uvedu drakonske kazne situacija se nece promeniti - stoka ce bacati djubre i pljuvati po ulicama, pusiti na javnim mestima, koristiti mobilne u bioskopima, pustati pse da zaseravaju plocnike i tudje automobile...
Pitanje za one koji opravdavaju pusenje na ulici (da trenutno zanemarimo da i trujete druge): gde tresete pepeo i gde bacate pikavce?

Koji je uopste izgovor vlasti zasto se ne uvede komunalna policija? Nemaju para da ih placaju? Pa ako svaki policajac naplati samo jednu kaznu od 1000din dnevno on je vec zaradio za platu od 30.000din mesecno. Mislim da se vlast jednostavno plasi negativne reakcije naroda (tj. onog najprimitivnijeg ali i najglasnijeg dela). U stvarnosti, 90% ljudi bi bilo srecno da vide kako se naplacuju kazne.

BTW, bas volim kada panduri nekoga ukebaju da prelazi ulicu na crveno.

Jos nesto mi pade na pamet: da li je iko od vas video da policija zaustavlja vozilo GSB-a zbog saobracajnog prekrsaja? Svaki dan vidjam autobuse ili tramvaje da bezocno prolaze kroz crveno i sl. kao da su nedodirljivi...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 20:50 - pre 245 meseci
Evo sta kaze danasnji Glas:

Citat:

Smederevo
Pljuni, pa plati tri hiljadarke

SMEDEREVO - Novim planom komunalnog uređenja Smedereva predviđeno je da se za namerno pljuvanje na ulici na licu mesta plati kazna od 3.000 dinara! Kažnjavanje za pljuvanje prvi put se uvodi, a komunalni inspektori špartaće svakodnevno gradom i loviti potencijalne izgrednike.

I posle plaćene kazne oni će se, na osnovu prijave, dodatno pojavljivati kod sudije za prekršaje. Inspektori će, kako se najavljuje, biti veoma rigorozni i neće gledati kroz prste ako se nekom Smederevcu dogodi da pljune na javnom mestu.


3000 din za pljuc je skroz ql :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 21:31 - pre 245 meseci
Citat:
bluesman:
Ali razmisli koliko je novih ljudi došlo u Beograd a koliko u Novi Sad, pa ćeš onda razumeti o čemu ja pričam.



Dali si ti svestan da su skoro petina stanovnika Novog Sada izbeglice?
Znas li ti koji je to kulturoloski sok?

Cisto ono da znas da znam o cemu pricas...
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.beotel.net

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 22:54 - pre 245 meseci
majke mi ste najgori


 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 22:58 - pre 245 meseci
Citat:
postmortem:
prosto, ovolicnoj Srbiji ne treba ovoliki grad.


Tako je! Spalimo ga!!
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
194.106.165.*

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi29.02.2004. u 23:16 - pre 245 meseci
e da, Bela Palanka:
1.nije selo, nego varosh od neshto preko 10k stanovnika
2.nije nikad bila vezana za Pirot nego za Nish
3.to shto je sada u Pirotskom okrugu (na papiru) opet nishta ne znachi, a jeste pripojena da bi se procenat Srba u pirotskom okrugu povecao kolko tolko.

tachno je da je sve ovo nebitno, ali osecam se povredjenim, haha, posto su moji odatle, pa tako..




smorili ste sa lichnim prepucavanjima i generalizacijama..
 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 01:35 - pre 245 meseci
Konstruktivan predlog:
1. Napraviti dogovor sa VSiCG da svadi dan pozajme gradu nekoliko tenkova koji bi išli ulicama Vojislava Illića, Moše Pijade i Bulevarom Revolucije i gazili kola parkirana u desnoj traci :)


People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.142.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 02:24 - pre 245 meseci
Da, to je stravicno. Pre 2 meseca sam se vracao kuci i vidim gomila ljudi ize peske uz brdo. Vec sam utripovao da je bila neka utakmica za koju nisam znao, medjutim kada sam stigao dole video sam pauka kako dize neki auto koji je ladno parkiran na sred sina, a ispod toga, po mojoj slobodnoj proceni, jedno 20-ak tramvaja stoje i svi oni jadnici krenuli pesaka ...
Tenk je dobar predlog. :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.beotel.net



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 09:27 - pre 245 meseci
Citat:
tarek:
Konstruktivan predlog:
1. Napraviti dogovor sa VSiCG da svadi dan pozajme gradu nekoliko tenkova koji bi
išli ulicama Vojislava Illića, Moše Pijade i Bulevarom Revolucije i gazili kola parkirana u desnoj traci


Napokon konstruktivan predlog, time bi se vozaci naucili pameti, a "Pauk" bi mogao da se rasformira A pored toga, vlasnici demoliranih vozila morali bi da nadoknade troskove uklanjanja ispeglanih automobila Dodati jos par ulica na ovaj spisak.

Umesto prepucavanja, ne bi bilo lose da clanovi foruma priloze linkove do lokalnih foruma/foruma koji nisu toliko vezani za tehnologije kao ES (gde ovakve teme ne bi bile neprimerene) ili do nekih sajtova opstinskih i gradskih sluzbi sa kontakt adresama. Pa onda malo gradjanske inicijative ukoliko je moguca - da saljemo, predlazemo, zatrpavamo nadlezne sluzbe bilo e-mailom bilo snail mailom. U pocetku nece imati efekta, ali malo po malo....

Jer da se razumemo, ljudi koji bacaju pikavce po ulici, koji bacaju kese sa djubretom sa terasa ne dolaze na ES, ili su ovde slucajni prolaznici. Mi smo ti koji moraju da pokrenu inicijativu, a pre svega oni ljudi sa vecim drustvenim uticajem poput umetnika, sportista, glumaca... namerno izbegavam da spomenem politicare.

Tek kada oni ljudi koji primaju plate od nasih poreskih obaveza (a jedino znaju da diskutuju za govornicom) budu suoceni sa cinjenicom da mogu da izgube posao ako ne rade u opstem interesu, nesto ce se pomeriti sa mrtve tacke. Kako da dodjemo do toga?
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 10:16 - pre 245 meseci
Ma, samo malo ojačaš prednji kraj tramvaja i vozi Miško! Uuups, jao, izvini, nisam video da si se parkirao na šinama!

E, axez, ovo je malo OT, ali pojedini "NS tabličari" u BG su među najgorima, ali naravno, ne verujem da su to Novosađani, nego ljudi koje mrzi da prevedu kola na svoje ime.

Sećam se da je u NS čak i murija kulturna i fina... e TO je za mene bio kulturološki šok!




Šta je poenta kilometarske priče? Tri stvari:

1. Svaka generalizacija je nepravedna i pritužbe na "vas" su "ukrštena komunikacija", tj. optužuju se upravo oni ljudi koji se ne uklapaju u stereotip.

2. Kao što sam čuo da neki narodi, zajednice itd. smatraju, svaki pojedinac je odgovoran za stereotipe o velikim grupama kao celinama. Zato svako mora da bude svestan svoje odgovornosti i nesrazmerne štete koju čini svojoj braći, komšijama, sugrađanima i zemljacima za svaku nepriličnu reč ili gest. Potrebno je, kad god je moguće, ispraviti ono što nesavesni sadrug učini i u zajednici održavati atmosferu koja razvija svest o tim činjenicama i društvenim obavezama i osuđuje ponašanja koja čine zajednicama takve štete.

3. Ljubav, prijateljstvo, solidarnost, isto kao i njihovi antipodi, su recipročni. Ako vi nas prezirete, mi ćemo vas prezreti. Nasuprot tome, ako se neki ljudi koji su predstavnici nekog grada ili naroda izraze lepim rečima o našem gradu ili narodu, normalno je da ćemo imati simpatije za sve njihove zemljake i/ili sugrađane (dok god srećemo dovoljno veći broj ljudi koji su sa nama OK od onih koji nas omalovažavaju).


Pa šta da radimo?

Nije dovoljno reći "svi nas mrze, zato što nam zavide", vidi se da je ovo veliki problem i mislim čak da bi država morala da upotrebi svoj uticaj na medije i prosvetu da se narodno jedinstvo povrati (ako je ikad i postojalo) i održi. Samo se nadam (verovatno uzalud) da nećemo dobiti nekakvu kampanju tipa "lepše je sa kulturom" i slično.

Pošto je, opravdano ili ne, Beograd fokus većine ovih negativnih osećanja, sam mora pronaći način za promociju, ne samozadovoljnu, hvalisavu, slepu za druge (ovo bi trebalo da bude nauk i za sve ostale, takođe) kao do sada, znači ne za "unutrašnju upotrebu", jer ne postoji tako nešto, suviše smo "pod reflektorima", zbog koncentracije medija sa nacionalnom pokrivenošću ovde.

Takođe, mora se podići nivo svesti o drugima kod Beograđana. Mediji (treba da ) "idu" u oba smera. Činjenica je da Beograđani od drugih gradova najviše cene Novi Sad (izvini Niš :) ) kao najveći i najurbaniji od najbližih gradova, a verovatno dugogodišnji interesantan i kvalitetan program TVNS 2 (na žalost, nekad bio, a sad je nekako izbledeo :( ) ima veoma mnogo veze sa tim. Zakon mora da propiše da se za korišćenje nacionalnih frekvencija mora obezbediti dovoljna satnica za svaki segment pokrivenog područja, odnosno, da ako na primer Pink, BK ili B92 pokrivaju veći deo teritorije, moraju da imaju ravnomernu zastupljenost svih oblasti u kojima se gledaju, odnosno emisije koje rade ljudi odande, o temama odande, ali u skladu sa uređivačkom politikom, tj. mora se birati zaista interesantan sadržaj (da ne bi bilo negativnog efekta, tj. da ne bi gledanost tih emisija bila totalno lokalna, a gledaoci iz drugih krajeva smoreni na smrt).

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 11:42 - pre 245 meseci
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 12:20 - pre 245 meseci
Heheh

[flamebait]
Da, Gojko.. ali te zvezdice i Betoven vas nece uvesti u EU :)

I gde su prase i sosa? Kad ce da se jede? :)
[/flamebait]



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 12:31 - pre 245 meseci
Citat:
Ma, samo malo ojačaš prednji kraj tramvaja i vozi Miško! Uuups, jao, izvini, nisam video da si se parkirao na šinama!


Ovo se desilo jedared u Budimpesti, za vreme mog boravka tamo. Samo nije lik bio parkiran, nego je bio u koloni koja je blokirala ulicu (raskrsnica Andrasija i Köruta, ko zna, Oktogon), naiso tramvaj, baja u autu nije hteo da se pomeri, pa ga je tramvaj pomerio. Nije ga skroz razlupa, nego malo sa kraja, koliko da prodje
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:04 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Heheh
Da, Gojko.. ali te zvezdice i Betoven vas nece uvesti u EU :)


Hoce, hoce.....:)
samo da jos ne damo da nas cerupa ova beogradska politicka oligarhija eto nas medju krstenim svetom dok kazes keks...;):):)

Citat:

I gde su prase i sosa? Kad ce da se jede? :)


.
Pa gde si ti na kobasicijadi u Turiji...:)
Doduse vladika se nesto bunio ali nista on ne moze protiv volje naroda kad je krkanluk u pitanju
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi01.03.2004. u 15:26 - pre 245 meseci
Cuo sam i ja da ste imali osvestane i blagosiljane decibele na svakih 15 min :-) Kazem ja da je bila frka Irineju sto ne sme javno da mrsi, pa hteo da odlozi za koji dan, da se i SPC ekipa pojavi :)

Nego .. ne razumem jednu stvar sa ovom temom -

Tema je "Lepsi Beograd - predlozi", i ona se pretvorila u regionalni flame-war... umesto da, recimo, axez, ili zombie, ili postmortem lepo otvore slicne teme "Lepsi Novi Sad / Paracin / Nis / ... - Predlozi" ovde se stvara flame o Beogradu i sl..

Ova pro*eravanja ce trajati sve dok ne budu javno svakog kvartala objavljivani podaci o poslovanju svake opstine - gde se tacno vidi zaposlenost, industrijski rast, naplaceni porezi, trgovinski bilans, % GDP-a koji ide na republicki nivo i sl.. sve do tad ce ovo biti samo poligon za majmunisanje neodgovornih politicara i za utaju love ko zna gde.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.03.2004. u 17:39 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26928 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.