Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lepši Beograd - Predlozi

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26922 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi26.02.2004. u 16:19 - pre 245 meseci
neću da ulazim u političke rasprave. ovo nije ni vreme ni mesto.. (svaka tema u kojoj ja kažem nešto politčki se zaključa ;). zato se izvinjavam što sam nešto uopšte i rekao (a nisam ni ja počeo ;).

a ne napadamo mi vas, već sam ja samo odgovorio na goranovu aluziju da smo mi svi seljaci i divljaci (a ja u mom postu nisam nikoga napao).

no, da se vratim na temu. nešto se sad razmišljam, eto dobrog primera, živković i koštunica.

koliko je meni poznato, koštunica je takođe rodom van beograda (valjda to neko selo koštunići, ko će ga znati gde i kako ;). a živković je naravno iz niš, mada je verovatno poslednjih par godina, više vremena proveo u beogradu (od kada je postao ministar odbrane recimo).

i zašto za koštunicu niko nikada nije (bar ne u negativnom smislu) primetio da on nije iz beograda, a za živkovića se to "primećuje" praktično od minuta kada je postao premijer. te ne zna padeže, te niški lobi osvaja srbiju, te ovo, te ono. evo, sada je i bluesman to naglasio.

u čemu je razlika između njih dvojice? možda što je koštunica mnogo ranije došao da živi u bgd? da li ga to oslobađa sve krivice što je iz provincije? da li je zbog toga bolji čovek?

ili je verovatno zbog tog dužeg staža u beogradu imao vremena da se odomaći, da se urbanizuje, da se opismeni, opameti i šta ti ja znam šta još. jednom rečju, postao je bolji čovek, pa mu više niko ne uzima za zlo to što nije iz beograda.. jednom rečju, postao je beograđanin!


zato ćete negativne komentare prema beograđanima imati dok god vi na nas budete gledate odozgo, sa visine. dok god primećujete da neko nije iz beograda. dok god priimećujete da incidente prave samo ovi iz provincije (nismo to mi, to ovi divlja^H^H pardon došljaci ;). dok god budete brojali ne-bg tablice po ulicama. da vam gazda kome plaćate stan nije iz beograda, itd..

u životu nisam ljude drugačije posmatrao zbog njihove pripadnosti (naciji, veri, geografskom poreklu...), ali kada neko mene okarakteriše zbog tako nekog razloga, verovatno u meni proradi neki odbrambeni mehanizam...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi26.02.2004. u 16:51 - pre 245 meseci
- zombie -

Hoces da ti kazem zasto (Kostunica, Zivkovic)? Zato sto smo mali, iskompleksirani narod - eto zasto. Kao i ostale 3 banana drzave u regionu. Slovence ne racunam, uspeli su da "pobegnu" u EU :-) Mada neke njihove akcije i dalje odaju da nisu jos izbacili sve komplekse.

Vojvodjani se bore da se kulturno identifikuju sa centralnom Evropom, mada mislim da im tu zastava i Betovenova himna nece mnogo pomoci, no dobro... Beogradjani imaju svoj fazon, Sumadinci smatraju sebe "izvornom Srbijom" a Nislije polazu prava na isto to jer, je li, istorijska Srbija je tamo u okolini bila utemeljena itd...

Ono sto je smesno - je sto iskompleksirani Beogradjani smatraju sve juzno za "juznu prugu" , "tursku" tralala, iskompleksirani Vojvodjani su u3povali da su neki nobl a iskompleksirane Nislije smatraju da ih svi ostali vredjaju...

Je li bre - nit manje zemlje nit vise budalastina - treba ceniti svoju kompetnu istoriju, ne zatirati je i ne vredjati ljude koji drugacije misle... mene nervira kad neko kaze "pusto tursko", "katolicka s*anja", "madjaroni" i sl.. treba shvatiti da vredjaju i omalovazavaju samo mali ljudi bilo da su to Nislije, Beogradjani, Zajecarci, Novosadjani...



Mislim da ce se situacija menjati vrlo brzo - Beograd nece biti mesto sa najvise poslova, ako privreda krene da se razvija - zivim u DE i tamo su recimo plate mnogo vece u Baden Virtembergu nego u Berlinu (Brandenburg), nezaposlenost mnogo manja, itd.. - Nemacka je vrlo regionalizovana i svaki region je autonoman u mnogim stvarima, ali porez ide i drzavi, naravno - stim da tamo (ovde, tj..) gradovi i te kako imaju vlast u raspodeli sredstava.

Druga stvar, potpuno se slazem sa Bluesmanom - drakonske kazne su jedini nacin da se ljudi dovedu u red - evo u NYC pada kriminal svake godine jer su uveli strogo kaznjavanje svega i svacega, jbg.. bez toga nema pravne drzave :)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.02.2004. u 18:57 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi26.02.2004. u 16:53 - pre 245 meseci
Citat:
-zombie-:
da vam gazda kome plaćate stan nije iz beograda, itd..

u životu nisam ljude drugačije posmatrao zbog njihove pripadnosti (naciji, veri, geografskom poreklu...), ali kada neko mene okarakteriše zbog tako nekog razloga, verovatno u meni proradi neki odbrambeni mehanizam...


Zombie, da se razumemo, ja sam pomenuo gazdu koji nije iz BGa, jer je neko pre toga napisao nesto tipa Beogradjani teraju "dodjose" iz BGa, izmedju ostalog i cenama stanova.

Ja, koliko vidim, nisam nikoga "prozvao" zbog geografskog porekla ili bilo kakve druge razlicitosti, niti imam nameru. Odrastao sam u Vojvodini, dva najbolja druga su mi Madjar i Slovak. Nemam nista protiv onih iz BGa, niti protiv onih koji nisu iz BGa.

A zbog onih kojima je bitno je l neko odavde ili odande, ova ce zemlja biti jadna i bedna jos dosta godina.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi26.02.2004. u 20:17 - pre 245 meseci
Citat:
jer je neko pre toga napisao nesto tipa Beogradjani teraju "dodjose" iz BGa, izmedju ostalog i cenama stanova.


nisam to rekao vec si to tako (pogresno) protumacio....
mislio sam na to da ljudi iz provincije ulazu velika sredstva za skolovanje a kada ga zavrse i kada zele da to unovce (u ovom slucaju u Beogradu) nailaze na diskriminaciju... ovo je najociglednije kad odete u Zavod za trziste rada da se prijavite pa kao jedna moja drugarica dobijete odgovor onog trola koji radi tamo :"zbog vas sa strane koji ne znate sta hocete nasa deca ne mogu da dobiju posao"! pa onda mesecima ne dobija ni jedan poziv sa ZTR-a a u medjevremenu njene koleginice iz Bgd-a koje su se kasnije prijavile nalaze posao preko istog...
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi26.02.2004. u 21:40 - pre 245 meseci
Citat:
Fuzz:
Okrečite Beograd! Okrečite Beograd!


Dzaba ste krecili....

A btw, neko je spomenuo kako samo DIN i Bgd donose lovu budzetu RS...

Ima josh jedna firma, drzavna, savezna uprava kontrole letenja... to je sve sto smem da kazem.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 09:59 - pre 245 meseci
2 stvari me u Beogradu nerviraju. Pikavci po ulici (najvise na stanicama GSP-a) i otpadci. Po meni bi trebale na GSP stanicama da se postave neke korpe sa kombinacijom za smece i pikavce, odnosno da na sebi imaju mesto za gasenje cigareta da se nebi smece zapalilo.

E sad u svemu ovome najvaznija je AGRESIVNA kampanja za cistiji Beograd. Koja ne bi trajala mesec ili dva nego godinu dana. Da ljudima dodje iz du**** uglavu!!!
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 11:30 - pre 245 meseci
Evo ja sam bas na vasoj televiziji gledao neku emisiju o tramvajskim tracnicama koje stvarno zalosno izgledaju.Takve rupetine nisam nigdje vidio,bilo bi me strah vozit se tramvajem da se ne prevrne negdje :) Ceste bi odmah lijepse izgledale,kao i ukupni dojam o Beogradu da se to popravi.Ispred moje zgrade u ZG su zamijenili stare tracnice s novim (neke betonske ploche) i da vidis shminke sad.Pozdrav.
Disconnect
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 12:40 - pre 245 meseci
Ma brate, u nasim tramvajima ako ne dobijesh morsku bolest dobro si prosao:)
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 13:14 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
a iskompleksirane Nislije smatraju da ih svi ostali vredjaju...


e ovde si malo omašio.. nismo samo mi to umislili. neraspoloženje prema beograđanima vlada širom srbije. pa bih se ja sada zapitao da li je moguće da su svi nebeograđani možda ludi, ili je pak razlog za to u samim beograđanima .

pošto ovih prvih ima malo više, ja bih razloge ipak potražio u beograđanima (ne svima naravno, al u onim najglasnijim pojedincima).

Citat:
Mislim da ce se situacija menjati vrlo brzo - Beograd nece biti mesto sa najvise poslova, ako privreda krene da se razvija - zivim u DE i tamo su recimo plate mnogo vece u Baden Virtembergu nego u Berlinu (Brandenburg), nezaposlenost mnogo manja, itd.. - Nemacka je vrlo regionalizovana i svaki region je autonoman u mnogim stvarima, ali porez ide i drzavi, naravno - stim da tamo (ovde, tj..) gradovi i te kako imaju vlast u raspodeli sredstava.


ja se nadam istom, ali ne delim tvoj optimizam. i to se sigurno neće desiti dobrovoljno, tj ako se ne poradi na zakonskim preduslovima za decentralizaciju vlasti (pri tome ne mislim na vojvođanski model asimetrične decentralizacije -- to je tako naopako, da ne mogu da shvatim da nekome normalnom to može pasti na pamet).

a za drakonske kazne se i ja slažem. možda druge narode i možeš lepim rečima nečemu naučiti, ali srbende boga mi ne!


no, da ne bih bio totalno offtopic, evo i malo predloga od nekoga ko u beogradu boravi par puta mesečno:
- srediti ceo taj već pomenuti potez oko zelenog venca, i tog podzemnog prolaza..
- organizovati javni prevoz. uređenije stanice, da karta košta neki okrugli broj (bolje i 20 dinara nego 12, pa da mi stalno sitnina cepa džep ;), lepo istaknuti red vožnja i strogo ga se pridržavati, uvrstiti privatne autobuse u jedinstveni red vožnje, i izbaciti one j**** trole (tako je nehumano voziti se u vozilu koje ima jednu brzinu!)
- telefonski operateri na glavnoj autobuskoj stanici moraju raditi celu noć, a ne samo do 10 uveče! mislim, kad u nišu mogu da se javljaju i u sred noći, onda stvarno..
- urediti, upristojiti taxi službe..
- omogućiti da može bar u ovim drugim i trećim zonama parkirati i na duže od 2-3 sata (naravno da se plati, neka normalna suma). šta da radi neko ko dođe kolima u bgd, ako ima posla za više od par sati?
- beogradu fali i razgranat metro, ali to verovatno ne spada u "sitnice koje puno znače" ;(

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 15:24 - pre 245 meseci
Citat:
-zombie-:
- omogućiti da može bar u ovim drugim i trećim zonama parkirati i na duže od 2-3 sata (naravno da se plati, neka normalna suma). šta da radi neko ko dođe kolima u bgd, ako ima posla za više od par sati?


Tome bar ima leka: "Parkiraj i vozi se", za 40 dinara, ili se ubaci u neku od garaža, pa plati po vremenu.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 16:08 - pre 245 meseci
Znaci eto...sad se juzna srbija buni. Kad mi spomenemo da hocemo da izvorni prihodi ostanu u Vojvodini onda nas proglasavaju separatistima, zamazuju oci ljudima sa nekom novosadizacijom umesto beogradizacije sto je notorna glupost svoje vrste.

Mene zanima koliko su sami Beogradjani svesni cinjenice koliko je nepravedna raspodela dohotka koji je stvoren u ovoj zemlji
Mi u Vojvodini smo to najvise osetili jer smo tokom 70-tih i 80-tih godina proslog veka imali najdinamicniji razvoj tokom cele svoje istorije sa najvecim ulaganjima i to sve iz sopstvenih sredstava.
E tu se najbolje vidi ona narodna kletva.."Dabogda imao pa nemao".

Ono sto je problem druge vrste je da iz centralne / juzne srbije pocinju da kukaju sto im odnose pare a zestoko se protive bilo kakvom finansijskom osamostaljivanju Vojvodine pod neartikulisanim naletima "patriotizma"

Druga stvar je sto su svi sad uzeli autonomiju Vojvodine u usta. Cak i onaj jadnik Bajatovic iz SPS-a gledam ga neki dan na TV, puna usta autonomije, decentralizacije potpuno ignorisuci cinjenicu da je njegov firer divljacki prvi ukinuo tu autonomiju.

Nisu ni svi ostali politicari drugaciji. Samo prazna obecanja i nikakva ispunjenja.
E to je Srbija. To su politicari za koje je narod glasao.
Sto se njima ne bunite.

E sad neka me neko razuveri da svi ( ili ogromna vecina ) u srbiji ne misli tako.

Kad su njhova du**** u pitanju onda cmizdre, kad je recimo Vojvodina u pitanju onda opet cmizdre kako je to otcepljenje, pravljenje drzave, antisrpsko...itd, itd i ostalo smece.

Kaze neko malo gore kako je asimetricna decentralizacija nesto sto nikada ne bi prihvatio - a ja ga pitam sta tebe boli ona stvar sto ce Vojvodina imati ( ili nece )
odredjeni stepen odlucivanja o svojoj sudbini, svojim prihodima...itd ako ti vec ne zivis u Vojvodini?
Valjda je bitnije da se izboris za uslove pod kojima ti zelis da zivis nego da brines kako cemo mi ziveti.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 16:33 - pre 245 meseci
Citat:
axez:
Kaze neko malo gore kako je asimetricna decentralizacija nesto sto nikada ne bi prihvatio - a ja ga pitam sta tebe boli ona stvar sto ce Vojvodina imati ( ili nece )
odredjeni stepen odlucivanja o svojoj sudbini, svojim prihodima...itd ako ti vec ne zivis u Vojvodini?
Valjda je bitnije da se izboris za uslove pod kojima ti zelis da zivis nego da brines kako cemo mi ziveti.


pa baš zato što me zanimaju uslovi pod kojima ja želim da živim me boli ona stvar.

ako će vojvodina sama da odlučuje o svom (recimo) školstvu, a o školstvu u nišu će da se odlučuje na republičkom nivou, tj zajedno će odlučivati i nišlije i beograđani i vojvođani.

dakle, za novu školu u novom sadu će vojvođanska skupština moći samostalno da donese odluku, a mi ćemo za novu školu u nišu morati da molimo u skupštini da se smilujete i vi, i beograđani, i svi ostali. pa je dovoljno da se jedni pobune i kažu "a što u nišu, zašto ne kod nas", i ode sve nizbrdo.

TO je asimetrična decentralizacija, i TO je najgore moguće rešenje!!

kako da me ne boli ona stvar ako ti iz vojvodine možeš da upravljaš mojim parama (indirektno, preko ljudi za koje glasaš), a ja ne mogu tvojim? kako ti zamišljaš da to funkcioniše?? od koga očekuješ da to prihvati?!?


naravno, ja ne da sam protiv decentralizacije, nego izričito ZA (što podrazumeva i vojovodinu), ali sve mora da bude izvedeno na neki "normalan" način. pa čak i da se vojvodina odcepi, ne bi me bilo mnogo briga, dok god mi ne bi trebale vize da idem u vojvodinu (često idem, polovina rodbine mi je tamo)..


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 27.02.2004. u 18:39 GMT]
 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
*.sbb.co.yu



+1 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 16:35 - pre 245 meseci
@superbaka:
"pa zar mislis da se nama ne dize kosa na glavi kada moramo da ulozimo po 300-400 evrica (minimalno) mesecno za studiranje u Beogradu a onda nas kao cigane terate da se vratimo u provinciju i nastavimo zivot tamo?"
1. Ko te tera da studiraš u Beogradu?
2. Kako 300-400€? U studenjaku je smeštaj oko 3000 dinara, hrana nešto manje. Budi solidan student i dobices pravo na smestaj u studenjaku.
3. Kada diplomirate niko vas ne tera da idete odavde.
4. Da li znaš da u Beogradu postoji diskoteka u koju ja ne mogu da uđem SAMO zato što sam iz Beograda? Da li ti to nešto govori o Beogradu i beograđanima?
P.S: Zaista nemam ništa protiv bilo čijeg studiranja ili dolaska u BGD, samo mi malo smeta kada neko ne ceni gostoljubivost.
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 16:38 - pre 245 meseci
Mislim da je normalno da se Srbija regionalizuje jer ce to pospesiti razvoj svih regiona, niko se nece "slepati" od poreske love drugih i sl - mada mislim da bi opstine i gradovi trebalu da budu glavni sakupljaci poreza i najvise love bi trebalo da se zadrzava na opstinskom i graskom nivou (recimo poreska oblast Beograd, Nis itd..)

Vojvodjani su trenunto najglasniji autonomasi, jer je jasno da ekonomski najvise doprinose i da se osecaju ostecenim u smislu davanja i raspodele poreza.. medjutim da li je neko mislio o potencijalnim problemima ako se uvede regionalna autonomija? Recimo, migracija stanovnistva na sever zbog welfare-a - ovo se da resiti recimo poreskim olaksicama u nerazvijenim delovima, ali opet..

Nije uopste jednostavna tema i bas zbog toga se niko ne prihvata iste, jer vecina politicara mrzi reci rad i odgovornost - a ovakve odluke zahtevaju oboje.


2Zombie - mislim da ce se problemi privrede i poreza poceti resavati kad se uvede PDV i fiskalne kase skroz zazive - mnogo vise love ce se slivati u kase, i videces na CIA world-factbooku kako GDP skace sa sadasnjih $2300 na nekih $4K gde u principu i jeste ali se "ne vidi" zbog sive ekonomije. Kad bude vise love u drzavnoj kasi, bice i vise drzavnih projekata i sl..


A propo Beograda - mislim da je par dana pred izbore u skupstini odbijen predlog za kredit gradu - koji nije bio mali, tako da je to verovatno usporilo urbanisticki razvoj.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 17:49 - pre 245 meseci
Problem kod decentralizacije je sto su jedinice koje bi dobile upravu jako male, a i potrebno redefinisanje upravnih organa bi moralo biti "iz korena".
Tesko da se moze za primer uzeti Nemacka, prvenstveno zbog velicine (80 miliona prema nasih 6, mnogo veca povrsina). Neke samostalne pokrajine u Nemackoj su velike skoro koliko i Srbija. Ja npr zivim u glavnom gradu Badena, koji ima za red manju vlast od Stutgarta (koji je za ceo Baden-Württenberg. I ovde ima prepucavanja na temu "provincija - grad", ali su mnogo neozbiljnija od nasih.

Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 17:56 - pre 245 meseci
Citat:
tarek:

1. Ko te tera da studiraš u Beogradu?


kada sam upisivao veterinarski fakultet '95. jedino sam mogao da ga upisem u Beogradu jer je samo tamo postojao! isto vazi i za farmaceutski fakultet... veterinarski fakultet je trebao biti izmesten u Pozarevac ali... nesto im se ne da...

Citat:

2. Kako 300-400€? U studenjaku je smeštaj oko 3000 dinara, hrana nešto manje. Budi solidan student i dobices pravo na smestaj u studenjaku.


jesi li ti corav? jel vidis da pricam u prvom licu mnozine? ja sam zavrsio faks pre skoro godinu i po dana i bio sam dobar student i stanovao sam i u studenjaku (izmedju ostalog) ali ima i drugih studenata koji iz raznoraznih razloga ne mogu da stanuju (izmedju ostalog) u studenjaku...
Citat:

3. Kada diplomirate niko vas ne tera da idete odavde.


to je tacno, ali kad porastes svatices...

Citat:

4. Da li znaš da u Beogradu postoji diskoteka u koju ja ne mogu da uđem SAMO zato što sam iz Beograda? Da li ti to nešto govori o Beogradu i beograđanima?


da, govori mi da lazete koliko zinete!

Citat:

P.S: Zaista nemam ništa protiv bilo čijeg studiranja ili dolaska u BGD, samo mi malo smeta kada neko ne ceni gostoljubivost.



pa mrdni malo dupe iz Beograda pa prosetaj malo juznije pa ces videti sta je gostoljubivost! mozda su Nislije, Vranjaci, Leskovcani i dr. nekulturni i bezobrazni ali takve drugare kao sto su oni nikad ne mozes imati malo severnije! mogu ti "odozgo" da budu "u fazonu", "in" itd ali kad mu zaskripi za njegovu guzicu videces kako te ostavlja na cedilu! i ovo nije samo moja konstatacija nego bas "vasa"!!! ako budes sluzio klasican vojni rok videces o cemu pricam...

nisam imao nameru da pravim stereotipe i da vredjam ljude iz Beograda i Vojvodine, naprotiv, medju vama ima stvarno dobrih likova i ovo sto sam izneo je moj licni stav i utisak koji sam stekao druzeci se sa odredjenim brojem pojedinaca...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 18:09 - pre 245 meseci
Citat:
NikolaVeber:
Problem kod decentralizacije je sto su jedinice koje bi dobile upravu jako male, a i potrebno redefinisanje upravnih organa bi moralo biti "iz korena".
Tesko da se moze za primer uzeti Nemacka, prvenstveno zbog velicine (80 miliona prema nasih 6, mnogo veca povrsina). Neke samostalne pokrajine u Nemackoj su velike skoro koliko i Srbija. Ja npr zivim u glavnom gradu Badena, koji ima za red manju vlast od Stutgarta (koji je za ceo Baden-Württenberg. I ovde ima prepucavanja na temu "provincija - grad", ali su mnogo neozbiljnija od nasih.



Hmm.. dobro, Karlsruhe jeste manji od Stuttgarta i manje je velike industrije u KA (u STR su Bosch, Sony, centrale Porsche-a, Mercedesa i sl..) pa je logicno da STR ima veci udeo u "pitanju" oko poslova u Baden-Virtenbergu - ali je zato nemacki ustavni sud u Karlsruhe-u :)

Srbiju mozes da izdelis na 3 regije - severna, centralna i juzna koje bi bili poreski i administrativni centri - Novi Sad, Beograd i Nis bi bili ravnopravno ukljuceni u vlas' :) tj. recimo skupstine u BGD-u, neki sudovi u Nisu a u Novom Sadu recimo poljoprivredni resori i neke kljucne banke - i time se dosta toga "uravnava" jer bi sva 3 grada morala da se razvijaju..

Nis je dobio civilni aerodrom, tu je Kopaonik, bugarska granica, itd... sledeci koraci su bescarinska zona, kargo usluge Bugarima preko aerodroma, turizam, itd.. - sasvim dovoljan start za formiranje ekonomske celine u toj regiji.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 18:16 - pre 245 meseci
Izgleda da svima vama nije bilo dovoljno otceptljivanja i decentralizacije, pa bi ste jos malo. Samo napred... Ne kazem da treba da se odrzi fiskalni status quo, ali dokle vise te price kako je jednima lose u zivotu samo zbog drugih? Zadnjih 15 godina ce svima da svane samo dok se ne rese ovih drugih koji ih tlace i maltretiraju. I sad na kraju treba da pocnemo po opstinama - zasto Surcin da ima aerodrom, a da ga Zvezdara nema? I sto bi se taj aerodrom finansirao iz Krusevca, itd.?

Posle odredjenog nivoa seckanja i cepkanja, postaje smesno ici dalje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 18:23 - pre 245 meseci
Moze uvek dalje.. seti se istocnog i zapadnog Sarajeva u top listi Nadrealista :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Lepši Beograd - Predlozi27.02.2004. u 18:37 - pre 245 meseci
Na temu -uvek moze dalje- sam poceo da pisem u proslom postu, ali me je mrzelo da kucam :)

Cini mi se da se vvaka drustvena jedinica kada "ostane sama", tj. nema sa kim da se kolje, deli na par delova koji nastavljaju. I na kraju, da ostane jedan covek na svetu, mislim da bi za relativno kratko vreme razvio drugu licnost i da bi bio posvadjan sam sa sobom :)

Sto se relacije Karlsruhe - Stutgart tice, to sam pomenuo zbog toga sto se ljudi iz Badena i oni iz Virtenberga ponasaju slicno nama, sada u ovoj diskusiji. A, vi ste provincija! Jesmo, ali evo vam qrac, imamo sud... i tako u nedogled, ali rekoh, mnogo mirnije nego ovo ovde.

Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lepši Beograd - Predlozi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26922 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.