Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza "Održavanje zgrade"

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 78064 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"17.03.2013. u 16:26 - pre 135 meseci
Takodje je bilo gresaka u zarezima u funkcijama polja upita npr ..."ProstorID ='"&[ProstorID]&"'" Trebalo je "ProstorID="&[ProstorID] , ili tako nesto, uglavnom nije se radilo o string-u nego o number-u pa je pravilo greske. Mislim da sam ispravio
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"18.03.2013. u 17:04 - pre 135 meseci
Sa Zoranom sam se u privatnim porukama konsultovao u vezi atributa Kamata. Nakon toga sam malo istrazivao i ispalo je da je pitanje zakonske zatezne kamatne stope komplikovana stvar. Obracun se vrsi na malo komplikovaniji nacin da se ne bi obracunavala kamata na kamatu, sto je protivzakonito i neustavno. Obzirom da je stanje u sektoru koju ova tema obradjuje i onako u haoticnom stanju bolje je pitanje kamate ostaviti po strani tako da cu ovaj atribut za sada izbaciti iz entiteta Obracun. Zakon ne propisuje nista po pitanju odobravanja popusta, to je pravo Skupstine da donese odluku da li ce i koliko odobriti popust redovnim platisama. Vazno je samo da postoji odluka u pisanoj formi. Propisani nacin obracuna zatezne kamate je u prilogu.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"23.03.2013. u 22:12 - pre 135 meseci
Lagano idemo dalje. Preuredio sam malo forme i dodao par novih. Stanje koda nije kako bi trebalo biti. Ima ovde jos masu,masu posla...
Ako ima neko zainteresovan da malo proceslja po kodu i ostalom. Po malo se gubim u svemu ovome...
Dizajn formi koje su dodate je takodje po ugledu na model Zorana Eremije.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"25.03.2013. u 20:11 - pre 135 meseci
Imam problem sa reportom MesecniRacun. Negdje postoji greska a ja ne mogu da je nadjem. Kad se pokusa otvoriti trazi PredmetPoslovanjaID, i GodinaMesecObracun... Iznos mesecnog racuna; Ukupan dug i Ukupno za placanje pokazuje "0"?
Please ... :-(
Zaboravih i to sto mi ne odredi Datum dospeća kako treba :-(
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.226.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"25.03.2013. u 23:04 - pre 135 meseci
Korigovao sam upite

QGodinaMesecObracun
QMesecniRacunStavka
QMesecniRacunStavkaUkupno

Zatim u Repotima MesecniRacun i MesecniRacunStavka polja Mesec
Kao i izraze u poljima
MesecnoZaduzenje
NeizmireneObavezeIzPrethodnogPerioda

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.69.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"26.03.2013. u 08:00 - pre 135 meseci
Veliko hvala Zorane.Kao sto vidita jos uvjek mi nisu do kraja jasna pravila prilikom formiranja upita, narocito onih sa vecim brojem informacija . Na brzinu sam samo jutros pogledao i vidim da nisam trebao koristiti QObracun vec posebno tabele Dokument i Obracun. Popodne cu malo dublje analizirati greske koje sam napravio. Hvala jos jednom. Da naglasim i da je dizajn izvestaja MesecniRacun Zoranovo djelo.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.03.2013. u 16:59 - pre 134 meseci
Napravio sam malu izmjenu na modelu. Uveo sam ProstorID u entitete UplataBanke i UplataInterna da bi se moglo pratiti sta je ko platio za dati prostor i iz toga raditi knjizenje u ObveznikRazduzenje.

Mala ispravka, trebalo je vezati ProstorID na entitet Uplata.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 27.03.2013. u 18:13 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.226.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.03.2013. u 17:38 - pre 134 meseci
Bas lep primer za pokazati smisao generalizacije i specijalizacije. Kao sto se vidi na slici imamo generalizovan entitet "Uplata" i specijalizovane entitete "UplataBanke" i "UplataInterna".



Ako opisni atribut ProstorID ide u opis i jednog i drugog specijalizanta, onda se taj opisni atribut seli u opis generalizovanog entiteta u Vasem slucaju Uplata


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.03.2013. u 20:25 - pre 134 meseci
Odmah sam uocio i ispravio gresku. Neiskustvo. Pokusao sam da napravim varijantu forme gdja bi mogla da se izvrsi vise varijanti uplate ali nisam uspio pa ce za uplate ipak trebati vise formi. Pravim sutra. :-D
Sto se tice knjizenja mislim da ce UplataID u ObveznikRazduzenje biti suvisam. Provjera da li ima dovoljno uplacenih sredstava za razduzenje ce se vrsiti kroz upit i bice uslovljeno kolicinom uplacenih sredstava po Obvezniku i Prostoru.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.226.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"28.03.2013. u 07:05 - pre 134 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Pokusao sam da napravim varijantu forme gdja bi mogla da se izvrsi vise varijanti uplate ali nisam uspio pa ce za uplate ipak trebati vise formi.

Da mnogo je lakse napraviti onoliko formi koliko specijalizanata ima, manje je programiranja. Problem realizacije specijalizacije je najvise u tome sto nijedan realcioni model ne poznaje oblik veze Generalizacija-Specijalizacija, pa se takav oblik veze mora simulirati. Odavno sam uocio uradivsi komparativnu analizu poznatih relacionih modela (Oracle, RDB, DB2, INFORMIX, Access, SQLServer, MySQL...) da jedino Access pravljenje upita - Query-ja i nad njima Forme, se jednostavno simulira jedinstvenost veze Generalizacija-Specijalizacija, za razliku od svih drugih relacinih modela realizacija aplikacije nad pomenutim tipom veze je teza.
Citat:
nenadmarkoni: Sto se tice knjizenja mislim da ce UplataID u ObveznikRazduzenje biti suvisam. Provjera da li ima dovoljno uplacenih sredstava za razduzenje ce se vrsiti kroz upit i bice uslovljeno kolicinom uplacenih sredstava po Obvezniku i Prostoru.

Ova veza je denormalizujuca, ali ima smisla s aspekta kontole, sta je izazvalo promenu zaduzenosti, tako da se ne bih odricao te veze.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"28.03.2013. u 16:04 - pre 134 meseci
Citat:
Zoran.Eremija: Ova veza je denormalizujuca, ali ima smisla s aspekta kontole, sta je izazvalo promenu zaduzenosti, tako da se ne bih odricao te veze.

Ne moze da skodi,a cim ne skodi znaci da koristi.
Kasnijom analizom , koliko to moje znanje dozvoljava, sam shvatio da ce ovaj atribut imak biti od koristi , narocito kod razduzenja bivsih Obveznika. Nisam ni primjetio da sam izmjenu napravio na starijoj verziji erwin dokumenta. Evo aktuelne varijante, i formi za uplatu.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.03.2013. u 15:54 - pre 134 meseci
Još malo dorađeno. Napravio sam i jednu malo vezu između PredmetaPoslovanja i Plaćanja Rada.
Uglavnom je sve što valja rađeno po Zoranovom modelu. U reportima SpisakObveznikaZaOpomenu i SpisakObveznikaZaUtuzenje imam mali problem- StatusUgovoraID . Posto je prerađen Zoranov izvještaj. U prilogu je i font da bi mogao da radi bar-kod.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.226.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.03.2013. u 18:24 - pre 134 meseci
Kada se nesto preradjuje zna da se desi slican problem. Gde je ostala informacija "StatusUgovoraID" ne nadjoh ali da cudo bude jos vece sistemom eliminacije objekata iz Report-a uocio sam da kada se ukloni objekat "SifraStatusaPartnera" ne daje gresku. Jednostavnim brisanjem i ponovnim prevlacenjem tog objekta iz liste polja problem je nestao.

Drugi problem je bio u tome sto je u Properties Report-a ostao u osobini Filter neki prethodni filter "(QObveznikProstor.UkupanDug>0) AND (QObveznikProstor.BrojMeseciDuga>3)". Brisanjem toga u potpunosti se razresio problem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.03.2013. u 18:29 - pre 134 meseci
Ja sam ubacio taj filter. Za dugovanja preko 3 meseca spisak obveznika za opomenu i oni koji kasne preko 1 godinu za utuzenje.
Nije mi jasno gdje je i zašto ostalo taj uslov koji je pravio gresku. Sve sam pokusavao ali se vraćalo.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"01.04.2013. u 09:20 - pre 134 meseci
Ubacena Switchboard forma, cisto da se dobije utisak kako ce sve funkcionisati. Ima jos posla
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"01.04.2013. u 20:34 - pre 134 meseci
Tek sam shvatio da pola funkcija od ranije ne funkcionise jer su vršene izmjene na modelu. Aaaaaaaaa.....
"Ajd' Jovo na novo"!
:-( , :-( , :-(

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.226.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"02.04.2013. u 08:02 - pre 134 meseci
U erwin modelu su se potkrale greske pa su ostali neki atributi koji ne bi trebali biti tu gdje jesu. Npr.BrojRata i OdobrenPopust u ObveznikStariZaduzenje... :-/
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.04.2013. u 11:34 - pre 134 meseci
Evo jos po nesta dodato, i izmenjen erwin model
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.247.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.04.2013. u 15:11 - pre 134 meseci
Radi onih koji su se ukljucili u ovu temu i prate je a i onih koji prvi put vide, samo da se podsetimo prvog posta kojim se zelelo nesto uraditi http://www.elitesecurity.org/t443445-0#3024930. Tada je korisnik @nenadmarkoni napisao sta zeli, a kao sto se vidi danas je Kolega @nenadmarkoni moze se vec reci usao u svet primene racunara u nekoj oblasti...

Svakako da ima jos seckanja drveta, ali temelji su postavljeni i sada se svaka funkcionalnost sminka. Ima tu jos dosta toga. Idemo dalje i srecno!
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.04.2013. u 16:00 - pre 134 meseci
Daleko sam ja od statusa "Kolege", ali hvala Vam u svakom slučaju. Ova tema ponajviše dokazuje kolika je izdržljivost vođa ovog foruma u nesebičnoj pomoći onima koji žele da uče. Ova aplikacija je nastala zahvaljujući forumu i vlasništvo je foruma pa će i potpunu funkcionalnost doživjeti ovde na forumu i biće dostupna svima kojima je potrebna. Pored toga pokušaću da , kada bude gotova, u aplikaciju i uz aplikaciju, dodam što više objašnjenja i pratećeg sadržaja da bi sam princip funkcionisanja aplikacije bio razumljiv i potpunim početnicima. I sam KOD će se mjenjati jer ono što sam ja dodavao nije baš najsjajnije riješeno i napisano, moze to mnogo bolje. Hvala Vam na podršci...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 78064 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.