Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza "Održavanje zgrade"

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 77483 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2014. u 10:47 - pre 123 meseci
Dejane hvala! Malo sam ispitivao varijacije na temu u prethodnom postu. Mislim da sami sistem ovakvog unosa ne ide ovako kako sam ja postavio. Trebalo bi najvjerovatnije uvesti novi entitet kao jos jednu vrstu dokumenta, pa da se iz njega azurira lice.Hvala jos jednom.Trenutno nisam uz racunar pa cu kasnije svakako pogledati Vase resenje.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 11.02.2014. u 12:05 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2014. u 21:03 - pre 123 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Dejane hvala! Malo sam ispitivao varijacije na temu u prethodnom postu. Mislim da sami sistem ovakvog unosa ne ide ovako kako sam ja postavio. Trebalo bi najvjerovatnije uvesti novi entitet kao jos jednu vrstu dokumenta, pa da se iz njega azurira lice.Hvala jos jednom.Trenutno nisam uz racunar pa cu kasnije svakako pogledati Vase resenje.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 11.02.2014. u 12:05 GMT+1]

Sve moze da se odradi,samo je pitanje da li je to resenje najbolje.Evo primer koji si zeleo.Pogledaj kod i prati komentare.
Ako se ukuca JMBG koji postoji,dobija se fokus na korisnika sa tim JMBG i forma postaje otkljucana za izmene,.osim polja JMBG-on ne moze da se menja.(ne znam da li je to dobro,ti odluci)
Kako sam odradio-Napravio sam novi upit, QStanarFizickoLicePostoji,koji se filtrira sa forminog text boxa JMBG.Kada je JMBG ukucan,a vec postoji u bazi,forma dobija za RecordSource ovaj upit,a ne stari QStanarFizickoLice.Time sam resio da se na formi pojavi iskljucivo pronadjeni korisnik,a ne i ostali.
Ako je ukucani JMBG manji od 13 cifara,dobija se poruka da ima manje od 13 cifara i sve se vraca u pocetno stanje,tj ukucani JMBG se brise
Ako ukucani JMBG nije validan,a ima 13 cifara,sledi tvoja poruka da li se ipak zeli sacuvati. Ako je odgovor da,nastavlja se sa upisom,a ako ne,brise se zapoceti unos JMBG i krece se ispocetka.
Treba obratiti paznju da textbox JMBG je po defaultu Unbound,da ne bi doslo do slucajnog upisa u bazu i ako nam je zelja da ne sacuvamo podatak.
Kada je odgovor na pitanje Da,onda za ControlSource textboxa JMBG postavljamo formin JMBG iz RecordSource-QStanarFizickoLice.Nadam se da si shvatio nacin na koji sam odradio tvoj zahtev.Pozdrav. Javi da li odgovara.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2014. u 21:41 - pre 123 meseci
Slobodane svaka čast!!!
Što reče neko u nekoj temi:" Sledeći put ćete nam objasniti kako se peče pita u Access-u!" He,he...
Iako sam odustao od daljeg rada na ovom projektu(jer mu definitivno za sada nisam dorastao) nova saznanja iz prethodnih postova koja su nam (nama početnicima) objasnili @Getsbi i @Zoran.Eremija vezana za meni aplikacije i uticaj funkcionalnog modela na izgled tog menija,kao i proces EvidentiranjeStanara iz funkcionalnog modela su me navela da razmišljam kako osmisliti formu za takve procese. Loše mi je izgledalo rješenje sa izborom stanara iz combobox-a jer se u ovom procesu može javiti kako lice koje već postoji u bazi tako i novo lice, te da se ne bi vraćao da ga evidentiram kroz jedinstvenu formu za evidentiranje partnera,pa onda opet nazad na izbor iz combobox-a (glupo bi bilo i ne izgleda profesionalno) probao sam ovaj način- i naravno nisam uspio. Kasnije mi je @Zoran u privatnoj prepisci otprilike objasnio kako se to radi ali ja nemam dovoljno znanja za programiranje da bih to umio odraditi... i tako...
Svakako hvala na više nego temeljnom odgovoru!!! Iako je ovo meni samo hobi i korisna zabava ipak svakim danom se nauči nešto novo!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2014. u 21:43 - pre 123 meseci
@ DExxxl:
Citat:
Resenje koje sam dao dosta je glomazno jer proverava da li postoji isti JMBG prilkom svakog unosa, sto moze sa uspori bazu kad se podaci nagomilaju. Obrati paznju da je textbox za unos JMBG unbound, dok se podaci o JMBG prepisuju tek posle provere.

Izbaci proveru duplikata u JMBG potpuno. Napravi na nivou form, naForm_Error eventu kod koji lovi gresku tip 'Pokusaj unosa duplikata'. Time ces ubrzarti rad - ustedec es vreme potrebno z aproveru duplikata. Imas u Bazi Znanja o tome.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 77483 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.