Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nece da pokrene instalirani directx

[es] :: Windows drajveri :: nece da pokrene instalirani directx

[ Pregleda: 1283 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolina78435
banjaluka

Član broj: 281849
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon nece da pokrene instalirani directx20.12.2011. u 21:12 - pre 149 meseci
zdravo,instalirao sam novi windows,windows 7 ali kad hocu da udjem u bilo koju igricu on kaze da fali d3d.. na netu sam nasao microsoft directx sdk (june 2010)skinuo,instalirao ali nece da radi, kucam na run dxdiag ali ne pokazuje da je upaljeno direct3d i jos ona 2,a ovaj directx je to instalirao... kako da rijesim ovaj problem? hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: nece da pokrene instalirani directx24.12.2011. u 14:49 - pre 149 meseci
Nadji direct x9 pa dodaj, iako to mozda nema smisla posle toga sto si mu ti ubacio, win7 ponekad zeza, pa ces ga time "podsetiti". Inace ja uvek svemu dodajem .net framework minimum verziju 2.0, i plus Visual C++ 2005 Redistributable Package i 2008 (ima i 2010 cini mi se).... ako nece - reinstal sistema. (ja jos uvek koristim stari dobri xp,kome sam ubacio teme, ikone itd. i nikad me direct x i slicne stvari nisu zezale). :D
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

nikolina78435
banjaluka

Član broj: 281849
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: nece da pokrene instalirani directx25.12.2011. u 00:32 - pre 149 meseci
u mene je direct x11,jel treba da vaj obrisem pa da instaliram directx 9? hvala :D
 
Odgovor na temu

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: nece da pokrene instalirani directx25.12.2011. u 09:55 - pre 149 meseci
Ne moras, ne smeta, taj direct x11 i jeste samo za win7, ali fora je u tome sto sam ukapirao da kod Microsoftovih dodataka (zakrpa, i uopste platformskih) , eto npr. kod service pack-ova, ne valja praviti skok sa recimo SP1 i odmah instalirati SP3, da bi ti bio sa tim service packom, treba ici redom, jer ne sadrzi uvek naredna verzija SP-a ili
direct x-a ili slicno uvek sve fajlove prethodne verzije, najcesce sadrzi samo ono sto je novo, jer Microsoft smatra da korisnik verovatno vec ima direct x9
cim ide na x10. To lako mozes zakljuciti i po velicini u MB. Svaka novija verzija direct x je manja, znaci ne sadrzi celu prethodnu plus update, nego samo to sto je novo. Tako da ti lepo krenes redom sledeci put. Ali i ako preskocis, nema veze, samo dodaj to sto si preskocio. Nisam imao problem sa naknadnim dodavanjem.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: nece da pokrene instalirani directx

[ Pregleda: 1283 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.