Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122215 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 19:09 - pre 150 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Trenutno aktuelno:
Piraterija je OK u siromasnim sredinam. by Kobasa


U sredinama kao srbija najveci da ga tako nazovem kruzni problem je siromastvo.
Zato sto je SIROMASTVO+MENTALITET glavni pokretac kriminala(pravog, realnog kriminala).

Siromastvo proizvode LOSA POLITIKA+NERAD, secate li se onog "Uci sine da ne radis nista."?

nerad proizvode NERADNICI + LOSE and PRESKUPO OBRAZOVANJE

Tako da nam je piraterija problem na nivou "trica i kucina".
Ignore: Nedeljko!
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
109.121.2.*

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 19:26 - pre 150 meseci
Obrazovanje kod nas je džabalesku kada se uporedi sa većinom zemalja. A postoji i budžet koji bilo ko sa IQ 90 može da dostigne, samo ako radi redovno, pa je onda bukvalno besplatno.


when there is a why there is no how
 
0

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 20:13 - pre 150 meseci
Dobro, nije bas besplatno, treba da se pljusne kes za koju knjigu/kopiju iste, tu i tamo da se plati neki obrazac, ispitna sveska, administrativni troskovi i slicno. Ali realno dzabalesku je (ne vise od 100-200eur/god). Tj. na teret svih nas. Ali to nam je ostalo iz doba crvenih, mozda je i bolje sto je tako. Ne znam i nije bitno za ovu temu.

Ako je 100/200 eura "PRESKUPO SKOLOVANJE", ja ne znam sta je jeftino onda? 2 dinara po godini? ;-)

E sada, ostali troskovi (gajba + hrana + zivot + n drugih stvari), pogotovo ako dolazis iz manje sredine, jeste skupo. Ali ako si dobar (a nije toliko tesko, jer 89% studenta nije) imaces dom, jeftinu i verovatno odvratnu menzu (ali ne zaboravi da si student), stipendiju.. Mozda mozes da uklopis i neki sitni poslic, cisto za dzeparac, praksu, znanje, poznanstva (koje ce kasnije mnogo da ti znace - ne, ne mislim da te kasnije uguraju preko veze)..

Sve u svemu IZVIDLJIVO je. Ali cak i da ovo nije dovoljno, odnosno izvodljivo, OPET J*BENO NE BIH PODRZAVAO PIRATERIJU.

Aman, covece urazumi se ako je to moguce (a vidim da su mnogi pokusali i nisu uspeli, da te urazume) vec jednom. Razumem da tebi odgovara piraterija, kao i mnogima, ali ne trazi opravdanja za svoje postupke.

Na svakog si prebacio krivicu, samo nikako na sebe. Ne znam, ocekujem da odgovoris na ovo nesto u fazonu: dinusaurusi su krivi..

 
+1

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:11 - pre 150 meseci
^
Zašto opet banalizujemo?
A man is smart. People are stupid.
 
0

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.65.*



+112 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:16 - pre 150 meseci
Poboljšavanje standarda građana dovodi do smanjenja piraterije i obratno. Windows 7 Ultimate kod jednog našeg it prodavca košta oko 23.000 din. Original office košta oko 20.000 i više hiljada. Tako da ne znam ko može da pljune 50.000 pored tolikih troškova života. Svako od nas bi hteo originalan softver ali ne može prosto da plati od tolikih nerealnih troškova života. Postoje sad neke olakšavajuće okolnosti da se dobije originalan softver uz laptop ili kompjuter. Brendirani računari su jako skupi, tako da i uz njih nekako može da se dobije windows, ali ni to nije baš toliko jeftino. Na primer uz HP renew računare se može dobiti windows za neke ok pare. Ali dokle god standard bude sve gori i gori procenat piraterije može samo da raste.

Dokle god mi država ne bude omogućila manji porez na platu, jeftiniju školarinu, da uopšte imam šansu da se zaposlim i da to ne bude preko veze uz sve ostale stvari koje se podrazumevaju u nekoj normalnoj i organizovanoj ekonomiji bez korupcije onda ću platiti softver. A do tada ću koristiti piratizovan softver. Šta god pričali i moderatori ovog foruma i članovi svako od nas koristi piratizovan softver. Naravno forum se ograđuje poštujući zakone, što je i ok ali je u praksi drugačije.

Do tada im nedam ni dinar
 
+1

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:34 - pre 150 meseci
Zemun88 govoris kao da je koriscenje racunara i Ultimate verzija obavezno. Windows home basic i vise nego dovoljno odradjuje posao. Probaj pa vidi. Govorimo naravno o prosecnoj kucnoj upotrebi. Cak i u poslovnoj. Onda si i sam nabrojao neke od nacina da se znatno jeftinije dobije licencirani softver. Ponekad i besplatno.

O besplatnom softveru necu ni da pricam.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
+1

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:34 - pre 150 meseci
Citat:
burex: ^
Zašto opet banalizujemo?


A kako drugacije pricati sa kobajom? ;-) Vidis da covek odbija da pojmi bilo sta.

@zemun88, a ja dok mi drzava svakog jutra ne skuva kafu i sune u ruke 200 000 dinara za dzeparac toga dana necu da placam struju + software.

Do jaja.
 
+1

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:38 - pre 150 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Razumem da tebi odgovara piraterija, kao i mnogima, ali ne trazi opravdanja za svoje postupke.

Na svakog si prebacio krivicu, samo nikako na sebe. Ne znam, ocekujem da odgovoris na ovo nesto u fazonu: dinusaurusi su krivi..

OMG!!! A koja je to moja krivica???

Ja NIKAD nisam okacio ni 1 hackovani/crackovani program na netu!!! Zbunjen si???
Ja NIKAD nisam nekome rezao hackovane/crackovane programe!!! Zbunjen si???
Ja JESAM skinuo neke programe sa neta, zapravo gomilu, jedva su stali na 5 DVD-a
ALI 99.99% tih programa su freware/shareware/trial!!!
Ja IMAM NEKOLIKO programa koji nisu besplatni KOJE SAM SKINUO SA NETA!!! A ko ih je tamo postavio???
Ja IMAM NEKOLIKO programa koji nisu besplatni KOJE SAM KUPIO NA BUVLJAKU za 150din!!! A ko ih je tamo doneo???
Ja imam jedan licencirani operativni sistem!!! Da imam!!! Zatecen si???
Ja imam nekoliko regularno kupljenih igara (OrangeBox i jes neke)!!! Zaprepascen si???
Ja imam imam gomilu experimentalnih programa koje sam sam pisao u free i u onim drugim
alatima!!! Ja nijedan od tih mojih programa nisam prodao, a i ne mogu, cak i kad bih hteo!!!
Pa je tako skor sve u experimentalnoj fazi!!!

(Evo sta se jednom desilo, davno, pre vise od 10dina jedan moj prijatelj imao neki telefonski imenik
(grozni dos program, ocajno realizovan u turbo paskal 5.5) ja u'vatim taj program i snimim ga na moju
disketu, kad sam stigo kuci reko aj da potrazim neko ime u tom imeniku i shvatim da je proggy nevidjena
cepidlaka zog ocajne realizacije, ja se onda "naostrim" pa reko sebi "sto ja nebi uradio 'vako nesto, ali kako treba?"
i u'vatim ja vb i pa prvo napravim konvertor za konvertovanje onog s*anja od formata baze u Access DB , zatim
kad je kovertovanje bilo gotovo, onda sam napisao kompletan program, apsolutno funcionalan i koji ne ispaljuje
nekakve tupave greske. Narednog dana, sav ponosan na tu moju "kreaciju" odem kod tog prijatelja da mu se
pohvalim tom mojom "kreacijom", on kaze "ok, kul." ja sam mu ga ponudio da ga koristi za DZ cak sam mu ga i
instalirao i pokaz'o kako radi, on opet "ok, kul, hvala.". Posle toga ja sam otisao kuci i nisam odlazio kod njega
nekoliko dana, kada sam ponovo otisao kod njega imao sam sta i da vidim, lik obrisao onaj moj program a na
njegovom desktopu se opet nasao shortcut onog starog programa!!! Pitam ja njega "A gde je onaj imenik sto
sam ti ja doneo?" a on ce meni "e, izbrisao sam ga, navikao sam na ovaj!!!". Sta vise reci????)

I sad ti meni objasni koja je to moja krivica???

Jel sam JA doveo do embarga???
Jel sam JA doveo izbeglice???
Jel sam JA doveo bombardere???
Jel sam JA bacao bombe???
Jel sam JA kriv sto je bila nevidjena beda???
Jel sad JA blokiram SVrbiju????

JA TRAZIM ODGOVORNOST OD ONIH KOJI SU BEDU DONELI, POLITICARE koji je
i danas donose. a BEDA iliti zestoko siromastvo donosi sve ono protiv cega se neki toboz bore.

A ONI (POLITICARI) SE BAVE TRICAMA i KUCINAMA!!!!

I Da, Krivi su i tacka.!!!!
Ignore: Nedeljko!
 
+1

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:43 - pre 150 meseci
Znao sam da su dinosaurusi krivi. ;-)
 
+1

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 21:57 - pre 150 meseci
E pa onda blago tebi kad toliko znas :)
Ignore: Nedeljko!
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:01 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa:
JA TRAZIM ODGOVORNOST OD ONIH KOJI SU BEDU DONELI, POLITICARE koji je
i danas donose. a BEDA iliti zestoko siromastvo donosi sve ono protiv cega se neki toboz bore.

A ONI (POLITICARI) SE BAVE TRICAMA i KUCINAMA!!!!

I Da, Krivi su i tacka.!!!!


Jeste, politicari su krivi i zato sto se ti mislis da je tresh softver bolji od Fotosopa i zato sto mozes, a neces da napravis bolji PS :)))
Mislim, kakva god da je trenutna vlast, oni ne mogu da budu krivi za tvoje postupke.
Ako hoces da koristis nelegalan softver - ok koristi ga, ali ne pravdaj se politicarima i njihovim postupcima ( zasto uopste moras da se pravdas? )
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:08 - pre 150 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: A kako drugacije pricati sa kobajom? ;-) Vidis da covek odbija da pojmi bilo sta.

Ma ok, nego mislio sam na sve te priče oko studiranja, kako je jeftino i praktično besplatno... Malo je komplikovanije od toga. Te institucije su se izgradile od para građana, te institucije plaćaju obični građani i dan danas, dok studenti dobijaju "plaćeno" da slušaju predavanja i da rade vežbe. Sve ostalo, overa semestra, prijava ispita, upisnina, školski materijal, ESPB bodovi, završni rad, osiguranje, prevoz, stanovanje* itd. se plaća, (*studentski domovi su srećom na nekim mestima dostupni na budžetu, mada nisu na nekom standardu) ali eto izvlači se iz plata roditelja dosta da bi se finansiralo to "besplatno". Samo sam hteo da pustim u etar moje mišljenje da se studiranje plaća više nego što mnogi misle. Onaj ko hoće da studira i ima malo para, uz dobro znanje će uspeti, to je sigurno, ali ništa nije za dž. Nažalost, čak i uz to "besplatno" studiranje, institucije nam uopšte nisu na nekom nivou i korupcija leti na sve strane...

/offtopic
A man is smart. People are stupid.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:19 - pre 150 meseci
Citat:
zemun88: Poboljšavanje standarda građana dovodi do smanjenja piraterije i obratno. Windows 7 Ultimate kod jednog našeg it prodavca košta oko 23.000 din. Original office košta oko 20.000 i više hiljada. Tako da ne znam ko može da pljune 50.000 pored tolikih troškova života.

Ja sam letos kupio za 16.000 din u jednoj poznatijoj firmi uz 15% popusta: Intel E3400 Celeron Dual Core 2.6GHz, DDR3 2GB, hard 500GB, DVDRW 22x uz koga idu Windows 7 Starter Edition + Office 2010 Starter. Odličan je za kućnu upotrebu - skype, surf, muzika, filmovi, office.
Romanes Eunt Domus
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:20 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Ja nijedan od tih mojih programa nisam prodao, a i ne mogu, cak i kad bih hteo!!!

...

JA TRAZIM ODGOVORNOST OD ONIH KOJI SU BEDU DONELI, POLITICARE koji je
i danas donose. a BEDA iliti zestoko siromastvo donosi sve ono protiv cega se neki toboz bore.

A ONI (POLITICARI) SE BAVE TRICAMA i KUCINAMA!!!!

I Da, Krivi su i tacka.!!!!


Političari su krivi što nijedan program nisi prodao i što ne možeš, čak i kada bi hteo. Pazi, i za to postoji rešenje - ako ti ova država ne valja, promeni državu. Ako ti pak nijedna država ne valja (a ja mislim da takvi nijednoj državi nisu potrebni), razmisli da nije možda problem u nečemu drugom. Ali, ne, najlakše je kukati i što bi Marko_L rekao, čekati državu d'uradi nešto i ispravi sveCku nepravdu. Naravno, tebi je to savršeno jasno, ali ne želiš da priznaš i zato troluješ.

Citat:
Kobasa: OMG!!! A koja je to moja krivica???

Ja NIKAD nisam okacio ni 1 hackovani/crackovani program na netu!!! Zbunjen si???
Ja NIKAD nisam nekome rezao hackovane/crackovane programe!!! Zbunjen si???
Ja JESAM skinuo neke programe sa neta, zapravo gomilu, jedva su stali na 5 DVD-a
ALI 99.99% tih programa su freware/shareware/trial!!!
Ja IMAM NEKOLIKO programa koji nisu besplatni KOJE SAM SKINUO SA NETA!!! A ko ih je tamo postavio???
Ja IMAM NEKOLIKO programa koji nisu besplatni KOJE SAM KUPIO NA BUVLJAKU za 150din!!! A ko ih je tamo doneo???
Ja imam jedan licencirani operativni sistem!!! Da imam!!! Zatecen si???
Ja imam nekoliko regularno kupljenih igara (OrangeBox i jes neke)!!! Zaprepascen si???
Ja imam imam gomilu experimentalnih programa koje sam sam pisao u free i u onim drugim
alatima!!! Ja nijedan od tih mojih programa nisam prodao, a i ne mogu, cak i kad bih hteo!!!
Pa je tako skor sve u experimentalnoj fazi!!!


Da vidimo koja je moja krivica:

Ja nemam ništa piratsko.
Ja koristim FOSS gde god je to moguće.
Ja sam pisao FOSS (pod GPL).
Ja sam prevodio FOSS (pod GPL).
Ja sam dobrovoljno prilagao kintu za FOSS.
Ja sam prodavao svoj kod.
Ja sam dopunjavao i ispravljao članke sa vikipedije.
Ja upravo pišem neke besplatne knjige.
Ja sam pomagao drugima da nešto nauče.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:23 - pre 150 meseci
Citat:
3way: Jeste, politicari su krivi i zato sto se ti mislis da je tresh softver bolji od Fotosopa i zato sto mozes, a neces da napravis bolji PS :)))

1. Nigde nisam rekao da je neki tresh softver bolji od Fotosopa!!! Citaj malo pazljivije!!!
1. Nigde nisam rekao da mogu napraviti softver bolji od Fotosopa!!! Citaj malo pazljivije!!!
Rekao sam da mogu napraviti softver koji moze biti konkurent fotosopu!!!
Takondje sam rekao da takovg softwera ima koliko ti dusa iste, pa bi i taj moj bio samo
jedna kap u moru ostalih!!!

Citat:
3way:
Mislim, kakva god da je trenutna vlast, oni ne mogu da budu krivi za tvoje postupke.
Ako hoces da koristis nelegalan softver - ok koristi ga, ali ne pravdaj se politicarima i njihovim postupcima ( zasto uopste moras da se pravdas? )


Jesu, krivi su!!! Deo sadasnje vlasti je onaj deo koji mi je ranije sjebao zivot!!!
jer nisam imao ni cipele da kupim a kamo li da odem u drugi kraj sVrbije i da placam
troskove skolovanja!!!
Ne pravdam se nista!!! Iznosim cinjenice!!!

A sto se tice onih

(Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate Trial
size: 2.28 GB
iso: http://download.microsoft.com/...X16-42552VS2010UltimTrial1.iso )

ultra verzija programa, ima bas da ih koristim, a kome smeta neka crkne odma!!!!
Ignore: Nedeljko!
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:23 - pre 150 meseci
Citat:
...Windows 7 Ultimate...


Jel moze neko da napise sta ce obicnom Perici Win 7 ultimate i na koji nacin ce mu biti bolje uz njega, nego uz Vistu Home?


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:24 - pre 150 meseci
Pa covece studiram od 2005 ;-), znam tacno koliko sta kosta, a to sam i rekao. Sama skolarina je prava sitnica (ako si na budzetu, pa placas samo to sto si detaljnije od mene naveo), a zivot je skup. Ali i to sam rekao. Nece ti biti jeftini zivot u vecem gradu ako radis, vec ces manje osecati troskove. Odnosno, imaces za njih. ;-)

@kobasa, covece, na cemu si ti? Daj malo, samo malo, malcice, samo da probam.. Ok? :-)

I dodjosmo na onaj glavni problem, a to je politika u ovoj zemlji.

Mislim da je bilo dovoljno.. ;-) Ja se povlacim na dalje. (Opasno sam povezan sa istima, pa ne zelim da ulazim u detaljnu raspravu) ;-)
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 22:28 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa
1. Nigde nisam rekao da je neki tresh softver bolji od Fotosopa!!! Citaj malo pazljivije!!!


Pa kako nisi, sve vreme poredis neke programe 'za raju' sa PS?

Citat:
Kobasa:
1. Nigde nisam rekao da mogu napraviti softver bolji od Fotosopa!!! Citaj malo pazljivije!!!
Rekao sam da mogu napraviti softver koji moze biti konkurent fotosopu!!!


Hoces da napravimo par testova, ali da ukljucimo jos neke clanove ovog foruma?
Da testiramo free softver, placeni softver, fotosop i tvoj softver?

Citat:
Kobasa:
Jesu, krivi su!!! Deo sadasnje vlasti je onaj deo koji mi je ranije sjebao zivot!!!
jer nisam imao ni cipele da kupim a kamo li da odem u drugi kraj sVrbije i da placam
troskove skolovanja!!!


Ni ja nisam imao da kupim cokoladu, pa zbog toga ne kukam na softver.


Ne pravdam se nista!!! Iznosim cinjenice!!!


Citat:
Kobasa:
(Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate Trial
size: 2.28 GB
iso: http://download.microsoft.com/...X16-42552VS2010UltimTrial1.iso )
ultra verzija programa, ima bas da ih koristim, a kome smeta neka crkne odma!!!!


Ako ces da ga koristis da ga naucis, ja nemam nista protiv....zasto da ne.
Ako ces da ga koristis da zaradjujes i pritom neces da ga platis, onda zakljucujem da je i tebi normalno da radis, a da ti neko ne plati to sto radis.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 23:02 - pre 150 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Pa covece studiram od 2005 ;-), znam tacno koliko sta kosta, a to sam i rekao. Sama skolarina je prava sitnica (ako si na budzetu, pa placas samo to sto si detaljnije od mene naveo), a zivot je skup. Ali i to sam rekao. Nece ti biti jeftini zivot u vecem gradu ako radis, vec ces manje osecati troskove. Odnosno, imaces za njih. ;-)

A el znas kako bilo devedesete?????

Daj da ti navedem izbor uobicajnih poslova iz devedeste, svercovanje benzina, svercovanje cigara, svercovanje odece, obuce, svercovanje u autobusu, svercovanje
hrane, zatim kradenih videorekordera, televizora, "muzickih stubova"....

Zatim hit posao 90tih pucu za pojas pa opali po "raji", puc puc!!

Citat:
Zoran Milovanovic
@kobasa, covece, na cemu si ti? Daj malo, samo malo, malcice, samo da probam.. Ok? :-)

Na surovoj realnosti, "nedao ti bog" da je probas!! Ok??


Citat:
3way: Pa kako nisi, sve vreme poredis neke programe 'za raju' sa PS?

Ne poredim ih!!! Vec tvrdim da ima puno kvalitenih programa za fotografiju!!!

Citat:
3way: Hoces da napravimo par testova, ali da ukljucimo jos neke clanove ovog foruma?
Da testiramo free softver, placeni softver, fotosop i tvoj softver?

Testirajte sta vam je volja! Ja nemam nameru da ih testiram, koristio sam nekoliko i vide koliko mogucnosti
imaju, problem je sto neki imaju vrlo trapavo odradjen UserInterface sto uopste i nije cudno s obzirom
na to da su besplatni!!!

Citat:
3way: Ni ja nisam imao da kupim cokoladu, pa zbog toga ne kukam na softver.
Ne pravdam se nista!!! Iznosim cinjenice!!!

Ko kuka na softver???
Ignore: Nedeljko!
 
0

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.pppoe.kzn.ertelecom.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 23:09 - pre 150 meseci
99% komentatora na ovoj temi ima nešto od piratskog softvera na kompjuteru... Potpisujem da i najveći moralisti ovde ,imaju gomilu,kako oni kažu(ukradene) MP3 muzike.... a glumi se neka moralnost..


Citat:
Zoran Milovanovic: Pa covece studiram od 2005 ;-), znam tacno koliko sta kosta, a to sam i rekao. Sama skolarina je prava sitnica


Ma da,daju ti mama i tata za faks i softver... ili radiš i studiraš,u zemlji gde se u buljucima ostaje bez posla svakog dana... al eto,ti imaš tu sreću da možeš da kupiš sve legalno... ali te ipak malo povuče da skineš(ukradeš) malo muzike..... Ali je važno da si pred širokim auditorijumom čistunac... ti i mnogi ovde!!!

Neko će sad reći,muzika nije softver,promašio si temu....

[Ovu poruku je menjao morpheusxxx dana 09.12.2011. u 00:22 GMT+1]
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
+3

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122215 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.