Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FEA u Srbiji........

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: FEA u Srbiji........

[ Pregleda: 2711 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuk.wolf
Vuk Lopusina
Beograd

Član broj: 225866
Poruke: 6
87.250.48.*



Profil

icon FEA u Srbiji........01.08.2009. u 03:00 - pre 179 meseci
Bavi li se iko u Srbiji FEA metodom u privredi??? Koliko je realno i korisno uciti FEA, ukoliko se ne razmislja o BEZANJU ODAVDE, koje je toliko popularno medju mladima...
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.150.*



+5 Profil

icon Re: FEA u Srbiji........01.08.2009. u 08:20 - pre 179 meseci
Ako FEA i nije mnogo rasiren metod u inzenjerstvu u Srbiji danas, morace da bude pre ili kasnije...verovatno pre. U svakom slucaju, vise je nego pozeljno znati osnove.
 
Odgovor na temu

floyd.s
Beograd

Član broj: 13445
Poruke: 24
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: FEA u Srbiji........07.08.2009. u 20:48 - pre 178 meseci
U firmi u kojoj sam zaposlen se prilikom projektovanja koristi metoda konačnih elemenata. Ako te interesuje sajt firme mozes ga pogledati na sledecoj adresi:
www.morson-beograd.com

Cuo sam da se FEA koristi tu i tamo i u drugim firmama, ali je vise tamo nego tu :)

Da li je korisno uciti FEA? Pa, u principu korisno je znati bilo sta sto ti pomaze da budes bolji inzenjer. Drugo je pitanje da li ces moci to tvoje znanje da adekvatno naplatis. FEA, kao i svaki drugi posao, zahteva dosta ucenja i truda, a mogucnosti za zaposlenje su krajnje ogranicene.

I na kraju video sam da si na drugom thread-u postavio pitanje u vezi ucenja FEA. Ne znam, ja sam protivnik ucenja metodom pokusaja i pogresaka, tako sto nabadas komande u programu i slepo pratis tutoriale. Mislim da, barem kod FEA, treba gadjati guju odmah u glavu i preci barem osnove teorije. Onda ce sve imati vise smisla. Problem je sto svi konacni elementi imaju u sebi neke pretpostavke i ako ih koristis bez razumevanja njihovih mogucnosti i ogranicenja, mozes dobiti prilicno nerealne rezultate.

Ima dosta kniga o FEA, ali meni su se najvise dopale video lekcije sa indijskog fakulteta. Mozda zvuci smesno, ali ti ljudi su prilicno ozbiljni u onome sto rade

http://www.youtube.com/view_play_list?p=A4CBD0C55B9C3878

Uzivaj :). Ja sam cak krenuo da pisem svoj FEA solver, zabave radi, ali onda sam dobio cerkicu i to mi je donelo potpuno nov set problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: FEA u Srbiji........

[ Pregleda: 2711 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.