Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11837 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 11:23 - pre 152 meseci
Pre nekih mesec ipo potpisao sam ugvor sa Verat Netom za paket 6Mb/s - 1Mb/s .
Sto se tice uploada on je iz prve bio stabilan i kretao se oko 0.85 do 0.9, nikad nije dostizao 1Mb/s ali je ovo priblizno tome, s obzirom gde zivimo nije lose. Ali sto se tice downloada on prvih mesec dana retko kada prelazio 1Mb/s. Kada sam ih pozvao i zalio se oni su rekli da ce kontaktirati telekom da vide u cemu je problem. Sutra dan je doslo do poboljsanja, brzina downloada se povecala na 2.5Mb/s retko kada je stizala do 3Mb. To je i dalje daleko od onoga sto placam. Pozvao sam ih opet i oni mi kazu da je meni pustena przina od cak 16Mb/s ali zbog lose linije ili porta nemogu da imama jaci internet. Ono sto mi nikako nije jasno kako mogu da imam lose linje kada u krugu od 100m od mene ima nekoliko ministarstva, ambasada i puno drzavnih ustanova. Ako u ovom delu grada nema dobrih linja pa gde onda ima???

Predlozili su mi tri mogucnosti, jedna je da predjem na sporiji paked od 4/0.5 (ovo odpada jel mi je bitan upload), da nastavim da placam ovako kako je sada (ovde ja treba da budem magarac) i treca opcija da ponistim ugovor i da se ponovo prijavim kod njih i valjda cu onda trebati da dobijem novi port. Ali za ovu trecu opciju ne garantuju da cu dobiti bolji port, kazu to ti je kao lutrija. Jos je problem sto cu ponovo morati da cekam 7-15 dana da se to sve sredi.

Molim za savet sta da radim, dali je ovo neka smicalica od telekoma (posle intervencije povecali su brzinu ali ne na onoliko kolko treba, pa mi je to malo sumnjivo, kako od prvog dana nije bilo tolka), ili je problem u verat netu. Zadnja opcija da su linije lose mi ne zvuci mnogo realno.

Imali resenja ovakvom problemu?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 12:03 - pre 152 meseci
Meni zvuči realno, nema veze ko je oko tebe, ko zna kakve veze oni koriste i ko zna koja je linija kod tebe. Daj da vidimo kakvi su parametri veze pa prema tome može nešto da se zaključi.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.opera-mini.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 14:10 - pre 152 meseci
Najbolje bi bilo kad bi okačio screenshot parametara linije pa da vidimo kako to kod tebe radi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 16:20 - pre 152 meseci






Dali je ova opcija sa menjanjem porta, to jest gasenje postojaceg i registracija novog ugovora, uopste moguce resenje u teoriji.
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 17:52 - pre 152 meseci
Hm probaj da promenis ovo adsl2+ u gdmt, mozda pomogne ako je losa parica, Kod mene poboljsava vezu za nekih 30 % bolje parametre imam sa ovim podesavanjem.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 18:15 - pre 152 meseci
On nema lose parametre, vrlo je dobro vezan na 16Mbit vezu, malo gresaka. Nemoguce da je tako losa veza.

Ajde daj nam neki snimak speedtesta (www.speedtest.net) ili probaj da skines neku linux distribuciju i napisi nam koliko je napisao da je brzina downloada.

P.S. Tipujem da mu je spora brzina sa rapidshare-a ili nekog slicnog servisa koji koristi kao free user - a oni su sa limitima. Ali ajde da sacekamo jos informacija.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 18:39 - pre 152 meseci
Proveravao sam speed testove, oni mi pokazuju da download ide do 4Mbit/s ali veci deo testa stoji na 2.5 onda samo na sekund skoci. Ista je prica i kada radim download 2.5 je neka srednja brzina, jednom u 5 min skoci na 3.

Nisu mi jednini parametri speed testovi, skidao sam i sa hotfile, fileserv gde imam placen account. A takodje skidao i radio upload na nekoliko web servera na koje imam dostup. Svugde je isto. Ono sto me u celoj ovoj prici buni je to sto sam pre nego sto sam se zalio imao download od samo 1Mbit/s, a sutra dan mi je povecana brzina na tih maksimalnih 3Mbit. Sto od samog pocetka nisam imao tu brzinu.

Dali jem oguce da telekom ovde nesto namerno zabusava, to jest da koristi svoj monopol da bi ubio konkurenciju?

Dali barem teoriski ima sanse da mi se poboljsa veze ako ugasim ADSL nalog i otvorim novi, to jest dobijem neki novi port ?

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 19:22 - pre 152 meseci
Slusaj, tebi port nije problem, vidis da se zakacio na 16383/1021. Attenuation je 10, sto znaci da parica nema puno do centrale. Da je losa parica, ne bi mogao da se ruter zakaci na tu brzinu.

Ono sto je moguce:
1) provajder ti sece brzinu na neku koju su oni odredili (onda te lazu i treba da promenis provajdera, ali imas ovde djricky-ja iz verata pa vidi sa njim u cemu je problem)
2) imas viruse koji ti guse vezu i ne dozvoljavaju vecu brzinu (u ovom slucaju bilo bi dobro da podignes sistem sa nekog linux live cd-a i proveris brzinu dok si na njemu)
3) imas vise kompjutera na ruteru od kojih neki ima virus/stalno downloaduje/uploaduje nesto
4) imas posle tog td-8811 i wireless ruter sa slobodnim pristupom pa ti komsije haraju :)
5) sam td-8811 ne radi kako treba

Ajde ti lepo nama daj neki speedtest da vidimo sta pise (slika, brate), a mogao bi i jedan pingtest da odradis... a takodje i da napises sta sve ti tu imas na mrezi.

P.S. Sad tek vidim da imas neku gomilu bit errors i nesto HEC error. Da li si odvojio sve telefone spliterom? Moguce da se on ipak zakaci na tu brzinu ali da ne moze da ispravi gomilu gresaka pa zato sporo radi, i tu moze da bude nesto do zica u stanu ili same parice stvarno, ali to bi trebalo da dodje neko iz telekoma da proveri da li ti do stana stvarno stize kako treba ili ne.

I da, nista te ne kosta da probas ono sto su rekli, da se zakacis sa g.dmt modulacijom umesto adsl2+ pa da vidis kako tada radi i koji su parametri tada.


[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 20.10.2011. u 20:39 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 21:33 - pre 152 meseci

Hvala svima za odgovore

Jbyn4e ti si mi najvise pomogao.
U vera net verujem, zato sam njih i izabrao tako da ta opcija otpada, imam swich posle rutera sa wireless, ali sam proverio i u zadnjih nekoliko dana nisam imao ni jedno kacenje na wireless. Sto se tice virusa, platio sam za Kasperski valjda me to dovoljno stiti.

Otkrio sam da je problem u kablovima, majstor elektricar koji mi je ugradjivao kabloe po stanu (skoro sam se uselio u novo renoviran stan) slabo vidi izgleda ove tanke zice jel mu je tu trebalo sat ipo da namesti one zabice. Pomerao sam malo pre malo te zabice i zice i ovaj test za brzinu poceo da pokazuje brzinu od preko 6, ali cim sam vratio spliter u kutiju u zidu zice su se ponovo pomerile i sve se vratilo starom. Sutra cu da kupim nove zabice pa cu ih sam namestati. Problem je sto je majstor namestio malo deblji telefonski kabal, pa se te zice jedva uglavljuju u zabice, majstor je bio tada predlozio da idu samo dve zice, kaze da ce i tako funkcionisati, medjutim ja sam insistirao na sve 4. U svakom slucaju izgleda da je to problem.

Sada kada razmilim plasim se sta li je majstor uradio sa UTP kablom koji je razvuko, znam samo da mu je trebalo dosta vremena da namesti te uticnice. Moracu sutra i to da proverim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam20.10.2011. u 22:49 - pre 152 meseci
Meni ništa nije jasno. Kakve deblje žice i žabice?? Ako se koristi plavo-bela telefonska žica, na nju ne idu žabice. Može da se postavi uzičnica u/na zidu, unutra se žica šrafi a posle se tu uključuje kabl koji je sa žabicama. Kako ugurao 4 žice?? Onaj pljosnati kabl ima 4 ali se tu ništa ne bira, iseče se, malo se blankira i škljocne. Kakvo teško nameštanje i guranje? Inače naravno da su dovoljne samo dve srednje, one druge dve su uglavnom višak osim u nekim posebnim situacijama.
UTP kablovi su posebna priča, to jeste komplikovano za nameštanje ali po tvojoj priči majstor to baš i ne ume da radi. Pitanje je kako je uopšte povezao, da li je koristio wall ili fly kabl sa konektorima ili kutijicama, po kom standardu je povezao ... ne može majstor električar tek tako da postavlja mrežu ... može ali ja baš i ne znam majstora koji bi umeo da postavi UTP kablove po propisu. Nije da ih nema ali ih retko srećem.

Kako je sve uopšte i povezivano? Da li su telefoni dobro odvojeni filterom? Da li znaš tačnu šemu kako je šta povezano? Jesi li probao čist test, sve otkačiš (i telefone i svič sa mogućim potrošačima i ostale kompove) pa onda probao?
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.pppoe.kzn.ertelecom.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 00:28 - pre 152 meseci
muke tantalove sa netom.... upload smesan.... deru nas sa cenama... mhm,gde mi zivimo....
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 00:36 - pre 152 meseci
Kabal je okrugli ima 4 zice, deblji je od onog pljosnatog, takav kabal mi stize u stan i takav je isti postavljen u stanu. Ono sto sam ja insistirao je da se u te zabice (ili kak se vec zovu) uguraju sve 4 zice. Prve 3 nisu problem ali cetvrta teze ulazi zato sto su zice na ovom kablu malo deblje od onih u pljosnatom.

Sutra cu probati da to sve povezem samo sa one dve srednje onda.

Sto se tice UTP kabla to cu isto sutra proveriti i videti dali je to dobro povezao. Inace znam tipa kome je isti majstor tu UTP instalaciju dobro povezao, videcu sutra dali sam i ja iste srece :)
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 11:01 - pre 152 meseci
Linija ti je full...
Deluje kao problem, VeratNet.

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 12:41 - pre 152 meseci
^^
jesi ti uopste procitao sta je covjek gore napisao???
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 13:06 - pre 152 meseci
^^
Da, naravno.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 15:43 - pre 152 meseci
Nije problem u veratu

Prespojio sam zice, nesto sam sam nabudzio, i situacija se malo poboljsala sada srednja download brzina ide na 370kb/s. Speed testovi nekada pokazuju nekih 2.5 nekada 3.5 a ima kada prebacuju 6 Mb/s. Jos uvek imam ogromnu kolicinu "HEC Errors" i stvarno vise nemam ideja sta da uradim.

Znaci elektricar mi govori da je stavio dobre telefonske kablove, kaze da ti pljosnati kablovi nisu za ugradnju u zid vec ti okrugli koje je on postavio. Danas sam taj kabal okrugli ogulio i pomocu cvora povezao sa onim pljosnatim i onda to gurnuo u spliter, tako sa obe strane splitera. i dalje ima problema a nemam pojma vise sta mogu sam da uradim.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 16:33 - pre 152 meseci
Nemoj da budžiš nego uradi kako valja. Verovatno je majstor u pravu da se okrugli kablovi stavljaju u zidove mada tu mogu i obični plavo-beli pa kroz rebrasto crevo ... ali se na njih ne stavljaju žabice ili šta već.

Da li su žice u tom kablu pune ili licnaste? Pretpostavljam da su pune ... kakvo onda guranje žabica ili splitera. Na kraju takvog kabla se postavi ona telefonska utičnica do koje dolaze puni kablovi i koja ima šrafove za pričvršćivanje a na njoj su klasični rj11 priključci. Posle odatle razvezuješ po stanu. Ako nećeš utičnicu, postoje i adapteri, sa jedne strane je rj11 a sa druge ulazi neka obična žica i opet se šrafi. Nikako guranje žica u konektore.

Nisi napisao kako je šta razvedeno, ajde pogledaj pa napiši. Znači kabl ima 4 žice, kroz njega tlf signal dolazi u stan i šta onda? Šta je prikačeno na kraj tog kabla, da li se nešto deli, kako ide kabl do modema a kako do telefona ... napiši detaljno, možda se javljaju neke smetnje. Mada ... do rutera dolazi sasvim dobar signal pa bi mi bilo čudno da ga nešto usput slabi.

Jesi li probao solo vezu? Kabl u ruter, komp direkt na lan port i ništa više. Ni svič ni neki drugi kompovi ... a onda digni live linux da eliminišeš eventualne uljeze pa probaj, može speedtest koji baš i nije merodavan a najbolje neki proveren download. Mnogo toga može da utiče na usporenje pa da kreneš redom.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93-87-122-33.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 16:41 - pre 152 meseci
Idi kupi najobičniju telefonsku zidnu utičnicu, i taj kabl sa kojim ti dolazi telefon priključi na nju - najčešće imaju velike šrafove, i pravljene su za deblje kablove.

Inače, pljosnati kabl nikako ne ide u zid, a u stanju je da ubije i najbolji adsl ;) jer nije upleten. Ovaj zidni jeste.

edit: prestigao me calexx.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 17:46 - pre 152 meseci
evo cele seme:
tamo gde mi dolazi telefonski kabal u stan imam kutiju, iz te kutije polaze jos 5 telefonskih kablova medju njima i ovaj za ADSL. Za sada su mi prikljucena samo dva kabla jedan telefon i ovaj za adsl, Ostale jos nisam prikacio. u tu istu kutiju ima mesta da se ubaci ADSL spliter, onaj sto sam dobio od verata. Ovde gde mi je radni prostor inace imam te uticnice za telefon, preko nje sam i povezan. Znaci sada trenutno je na taj kabal koji dolazi u stan prikacen preko cvorova (vezao sam jednu zicu za drugu i izolirao) i to ubacio u spliter. Isto to sam uradio i na kablu koji ide za adsl, onaj za telefon sam samo malo ogulio te zice i ubacio u one zabice.

Zice u ukopanom kablu su pune.

Speed test pokazuje od 7mb do 1.5mb, tako da mu nesto i ne verujem. Srednja brzina downloada danas mi je oko 300kb/s.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 19:12 - pre 152 meseci
Nije detaljno. ;) Ajde ovako, kabl dolazi u kutiju i gde onda ide? Kako se deli na pomenutih 5 kablova koji izlaze. Kažeš da ima mesta za spliter, znači uopšte i nisi koristio njega za vezu. Ili još konkretnije, da li je ijedan telefon povezan na liniju a da ne prolazi kroz spliter/filter? Kada koristiš ADSL, samo on može direktno na liniju, telefoni moraju kroz spliter.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11837 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.