Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11836 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bračinac
Milan Jovanović
Novi Bračin/Novi Beograd

Član broj: 131561
Poruke: 23
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 20:09 - pre 152 meseci
Pokusao sam da promenim modulaciju na ADSL2+ i nista, ne moze da se poveze. U tom slucaju je parametar Line State : Down ne moze da uspotavi konekciju tako da sam stavio na "Auto" .
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 20:25 - pre 152 meseci
@zentriks

Sad je i meni jasno kako ti pokazuje isto, nije mi palo na pamet.


@Bracinac
Hm, moguce je da si na nekom adsl uredjaju u centrali koji podrzava samo adsl2 standard, ne i adsl2+. U tom slucaju trazi od svog provajdera da vidi sa telekomom da li mogu nekako da te prebace na neki drugi port ili kako oni to vec zovu koji podrzava adsl2+, a nekog sa manjom brzinom neka prebace na taj sa adsl2 portom... ako budu zeleli da to rade...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Bračinac
Milan Jovanović
Novi Bračin/Novi Beograd

Član broj: 131561
Poruke: 23
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 20:34 - pre 152 meseci
Sta da kazem,
Hvala svima na trudu i pomoci.
Videcu sta mogu da uradim po tom pitanju...
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 00:26 - pre 152 meseci
posto nebih da otvaram novu temu a ovo je slicno kao moj problem, znaci prijavio sam se na ovu akciju veratovu sto je u toku prvo za 8 i kad sad dosao u poslovnicu prijavio sam se za 16 posto port na cetrali bio setovan na 8 kazu mi u poslovnici bice to za koji dan na 16 prebaceno kao trebalo bi da ima uslova i tako prolaze dani i nikom nista meni i dalje 8 u ruteru i zovem tehnicku podrsku i receno mi je da ce videti i da nije siguran da moze vise od 8 mbit posaljem log iz rutera posaljem sve to i adsl gde sam imao pre toga gde na ruteru je max moglo skoro 16 ista linija samo drugi port ali bili su bolji rezultati i kao ne moze posle sa prodajom od verata receno mi je da raskidam ugovor o njihovom trosku jer oni nemogu nista da urade jer telekom nezeli da menja port ili sta vec kao to je max a znam da nije

4/512 telekom

6/1 posle aktiviranja speed up-a telekom

8/1 verat

ja ne znam da li je ovo telekom poceo da se sveti bivsim korisnicima koji su ih napustili jer citam da nisam jedini dosta njih i koji su presli na ptt odjednom nema uslova ali je zna neko resenje za ovo kako se boriti protiv monopolista jer iako sam napomenuo veratu nek budem i par dana bez neta nek menjaju port bio je odgovor kao ne moze (nezanima nas) a i telekom nije nista bolji
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 08:02 - pre 152 meseci
[offtopic]
A da ti prvo naucis znake interpunkcije i da malo skracujes recenice? Jedva procitah sta si napisao. Ajde sedi lepo i procitaj sta si napisao i vidi da li to tebi deluje citljivo?
[/offtopic]

Sto se tice podataka sa slika, ispada da ti to uopste nije ista linija tj. isti broj telefona na kojem ti je adsl. Ako je tako, moguce je - jer ti je onda jedan telefon na jednoj centrali a drugi na drugoj (suvise je udaljeno jedno od drugog).

Ako ti je, pak, to isti broj telefona, onda mi stvarno nije jasno sta je telekom mogao da uradi da ti atenuacija skoci sa 20 na 60. Jedino sto mi pada na pamet da nisi dobro povezao adsl (bez splitera) ili da ti je neispravan spliter ili ruter.

P.S. Takodje, bilo bi korisno da probas da stavis adsl ruter u drugi mod (sad je adsl2+ annex M na slici), npr. adsl2+ (bez annex m) ili cak i adsl2 i g.dmt, pa da nam das i slike kako je sa tim, da vidimo sta pise u tom slucaju.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 18:10 - pre 152 meseci
offtopic:izvinjavam se na losem rukopisu ali iznerviram se i kad pisem o ovim lopovima i ne znam kako bi drugacije sklopio recenice jer ovo je skraceno koliko sam se ja sa njima cimao.

Isti je broj telefona i centrala 1000% u bloku 70 na kraju ko zivi tu zna :D , stavio sam spliter proverao sve je ok isto kao pre i novi ruter i spliter su ,kao sto rekoh centrala ista samo novi port je akcija beotela je bila za nove korinike (imao sam adsl kod telekoma do 6.10).

probao sam evo sve sta slikao sam ako treba jos nesto reci slikacu i stvarno ne znam jer od centrale udaljen sam max 400-500 m jer centrala je na kraju bloka 70 ja sam na pocetku plus stavljali su nove kablove do zgrade a u tim istim sahtovima gde idu kablovi idu i kablovi za belvil gde se nudi 100 mbit ako se nevaram (nek me neko ispravi ako gresim).

evo slika pa ako treba jos nesto da slikam reci (probao sam sve moguce kombinacije):

ovo je stojalo po defaultu u ruteru

1

2

3

4

5

6

7




[Ovu poruku je menjao cole85 dana 23.10.2011. u 20:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao cole85 dana 23.10.2011. u 20:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 18:28 - pre 152 meseci
Ovo kako kod tebe stoji, ispada da si od centrale udaljen poprilicno. Ako te telekom nije prebacio na neku drugu centralu, ili te rutira bog zna kuda, drugo mi ne pada na pamet nista, sto moze da bude problem. A da li neko ima tu od komsija na istoj centrali adsl pa da kod njega proveris sa tvojim ruterom, pa uporedi sa njegovim. Ovo je krajnje neobicno, tolika autenacija a kazaes da si relativno blizu centrale....

Mozda @Jbyn4e zna bolje malo objasniti....
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 19:20 - pre 152 meseci
Živim blizu jer ja sam na pocetku bloka 70 a centrala na je na kraju ceo blok nema 400 metara,ko je bio kod kineza zna to je polovina bloka.

Ja koliko znam nema nigde blize centrala jer svi koji su tu savski blokovi su tu na toj centrali,a sad sto je meni takav rezultat nemam pojma sta je.

Probacu kod komsije sutra i mericu u metrima bas sutra preko neke app sa moba bas da vidim koliko sam metara tacno od centrale ali neverujem da to je problem mada ne znam vise nista ovde ima pametnijih
ljudi koji nadam se da znaju neko resenje za ove rezultate.



[Ovu poruku je menjao cole85 dana 23.10.2011. u 20:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 21:34 - pre 152 meseci
Ako je ranije bio na atenuation 20, a sad na 50, tu se nesto gadno desilo. Prijavi kvar telekomu, veratu, bem li ga kome, neka pokusaju da utvrde sta se tu desilo.
Ako si u bloku 70, centrala ne moze da ti bude tako daleko (tipa skoro 4 km), mnogo mi je to cudno.

P.S. Kad si se prebacivao, nisu ti oni menjali port (barem ne bi trebalo) u centrali, samo se promeni provajder... sto je neko vec slikovito objasnjavao - do adsl dslam-a u centrali nebitno ko ti je provajder, a posle se na osnovu username@provajder odredjuje gde dalje ide signal... tj. ka kom provajderu.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 21:37 - pre 152 meseci
Citat:
kao sto rekoh centrala ista samo novi port je akcija beotela je bila za nove korinike (imao sam adsl kod telekoma do 6.10).

Ovaj... beotela ili verata sa kog se javljas?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 21:51 - pre 152 meseci
verata instiktivno sam napisao beotela jer sam citao neku temu za beotel pre toga :D

zalio sam se veratu oni su kao zvali telekom i oni kao nece da urade nista i verat tu je nemocan ili nezeli da resi problem.

sto se tice udaljenosti ne znam 4 km ne znam stvarno sta da kazem valjda ima neko na es neko iz tog kraja zna koliki je blok 70 i nema teorije da ima 1 km a ne 4.

sto se tice prebacivanja adsl nije bio na moje ime ako nesto znaci (studentski paket je bio na prijatelja) ali isti broj je bio i 6.10 je raskinut ugovor 7.10 prijavio sam sam se online za verat isti tel.broj.

 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 22:29 - pre 152 meseci
Ako ti verat daje sansu da ides od njih a da ne platis nista, ti idi onda kod ptt. Jer nema sanse da Telekom nece nista da uradi, jer to bi bio kaznjivo. Verat je duzan da tebi obezbedi ono sto placas a ako to ne moze onda lepo dovidjenja. Ima neko ko ce malo bolje da brine osvojim korisnicima. Jer najlakse je reci da telekom nece da uradi nista, a ako i jeste tako onda bi oni trebalo da to prijave RATEL ili kome vec. Pa nije valjda dotle doslo.....

___________________________________________
A da probas neki drugi ruter, np. od telekoma neki sto daju....cisto da vidis sta se desava.....

[Ovu poruku je menjao zentriks dana 23.10.2011. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 23:02 - pre 152 meseci
verat daje raskid bez ikakvih troskova ali reko ajde mozda moze jos nesto da se uradi ostao bih ja kod verata samo da obezbede makar ono osnovno nemora 16 makar 12-13 mbit i 100 kb upload koliko je pre radilo ,ali kazu nemogu oni nista telekom nece i ja tu nemogu ili ne znam vise sta da radim.

pitao sam ih kome da se obratim ratelu ili kome vec oni ni sami neznaju sta da mi odgovore samo prebacujju me te na tehnicku podrsku te na prodaju i na kraju kazu da raskinu ugovor o njihovom trosku/

sto se tice ptt sad mi se neisplati finansijski da predjem kod njih jer istekla je akcija 50% sto je bila do 30.9

sto se tice da je to kaznjivo to je telekom ali ko zna kako prolazi vreme sve je verovatno da cu ih tuziti ratelu ili ne znam ni ja kome vise jer ako moze u istom tom sahtu u kojem se nalaze kablovi za belvil gde ima 100 mbit u ponudi onda barem 16 mbit mogu da ponude ,a prokopali su pola bloka stavljajuci nove kablove .

sramota
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam23.10.2011. u 23:23 - pre 152 meseci
pre nego sto ista pokusas, prvo uzmi tvoj ruter i idi kod nekog komsije u zgradi pa probaj kod njega,
drugo ako neko ima telekomov adsl neka on dodje kod tebe i neka proba cisto da vidis kako ce se kod njega ponasati.
Javi ovde sta si uradio jer me bas zanima ishod cele ove stvari.....
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 13:53 - pre 152 meseci
Evo slikao sam bio na brzinu nesto uglavnom bolji su rezultati.

telekomov ruter na mojoj liniji

moj ruter na drugoj liniji - 1

moj ruter na drugoj liniji - 2

Ovo sam na brzinu slikao nisam imao mnogo vremena juce ,steta sto nisam slikao njegove podatke iz rutera koji su mnogo bolji od ovoga(ima iptv plus 1.5 mbit telekom) , ako stignem u toku dana slikacu i to.

Verovatno sutra prekosutra raskinucu ili tuzicu ih posto narodski receno zabole ih nezele da rese iako ja zelim da ostanem na veratu a oni nezele da se bore za svog korinika ja ne znam vise sta da radim.

 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 14:18 - pre 152 meseci
kao sto smo i mislili i pre kod tebe je nesto debelo zeznuto na portu-centrali ili gde vec. Ovo su moji podaci ali za razliku od tebe ja sam bas daleko od centrale ako gledam kuda je linija dosla i meni su ovi parametri ok za moju krsh paricu.



e sad sta se tu desava ko zna....
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 17:39 - pre 152 meseci
@zentriks

Uuuuuuuuuuuu bas ti je krs parica. Dobro je sto uopste radi! 4.5 km od centrale, na samoj granici da ista radi!

@cole85
Ja bih rekao da tebi ruter nesto nije dobar. Na ovoj drugoj liniji, koja je 1.5 km od centrale otprilike, moralo bi da ide max rate oko 19-20 Mbps a ne 11. Takodje, SNR ne bi smeo da bude oko 6 u jednom slucaju, jer 6 je sama granica da nesto funkcionise bez puno gresaka.

Opet, cudni su i oni rezultati sa telekomovog rutera na tvom broju. Jesi to stavio sad neciji ruter na tvoju liniju ili ti je ovo od ko zna kad?

Ja sam imao nekad problema sa ADSL-om da se nesto zaglupi na centrali i prestane da mi radi telefon, a radi mi adsl, ali cudno, sa varijacijama. Onda sam prijavljivao kvar i "nesto" oni cacnu tamo na adsl dslamu i posle toga mi radilo sve kako treba. Desilo se dva puta u godinu dana, posle toga nije vise. Probaj da prijavis kvar telekomu na 9813, zali se da ti nesto krci i da ti nesto susti i tako to, pa mozda pomogne, ko zna :)

E sad, vise nisam na adsl-u pa ne znam kakvo je stanje :)

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 17:55 - pre 152 meseci
Citat:
Jbyn4e: @zentriks

Uuuuuuuuuuuu bas ti je krs parica. Dobro je sto uopste radi! 4.5 km od centrale, na samoj granici da ista radi!


Hehehehe sta se cudis toliko. Pa nije to bas toliko krs, cak sta vise ovo je kod mene super jer mogu se pohvaliti da sam jedini ovde u okolino ovog mog gradica koji ima adsl, a da nisam bas u centru.
A kod mene ti je to privilegija, jer telekom bas briga sto ih ljudi zovu i cimaju za isti i samo im daju one 3g modeme koji ne rade nigde hahahaha. Cak kad bih ti opisao pravo stanje, tebe bi bolela glava, veruj mi. A ovako radi vec tri i po godine sa sve istim parametrima, i nikad mi nije bilo problema sa adsl-om tipa pucanje ili nesto slicno. Jedino kad verat ugasi kod njega zbog radova itd. Sve je bolje od glupog dialupa i gprs-a, uh kad se samo setim tog pistanja i zavijanja....
 
Odgovor na temu

cole85
Novi Beograd

Član broj: 143804
Poruke: 25
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 22:40 - pre 152 meseci
To je ruter od komsije hg520s slikano prekljuce, reko ajde mozda bolje ce biti telekomov ruter posto su njihova podesavanja i infrastruktura.

Log od pre telekomov sto sam okacio, to je log od pre mesec dva, sto se tice loga od komsije njegov net tu je negde oko 22 i 2 upload i to sam zaboravio da slikam.

Telefon radi super (jedino da izmislim nesto :D) ,ja sam se zalio svom provajderu verat netu ali od njih nema pomoci zato sam i pisao ovde reko ajde mozda neko moze da pomogne ja ne znam vise sta da radim.

P.S. Izvinjavam se na losem rukopisu iznervirao sam se pri delu recenice (moralo bi da ide max rate oko 19-20 Mbps a ne 11) i onda nisam imao ni pojma sta pisem pa sam zato i nalupao gluposti :D



[Ovu poruku je menjao cole85 dana 26.10.2011. u 01:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam25.10.2011. u 23:06 - pre 152 meseci
Ajde, MAJKE TI, procitaj sta si napisao i pokusaj da mi prevedes na neki razuman jezik.
Hvala.

P.S. Bez uvrede, ali umro sam od smeha!
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11836 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.