Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11838 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bračinac
Milan Jovanović
Novi Bračin/Novi Beograd

Član broj: 131561
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 20:03 - pre 152 meseci
Zdravo svima,
igrom slučaja i ja imam sličan problem. Podneo sam zahtev za paket 16/1 Mb/s, i posle provere tehničkih mogućnosti javljeno je da dođem i otvorim nalog. Tom prilikom sam dobio TP-Linkov TD-W8901 ADSL2+ Modem Router. Posle povezivanja i podešavanja (po uputstvima od provajdera) javio se problem brzine. Testiranjem preko speedtest neta brzina se kreće između 8 i 9 mb/s. Pošto se ja baš nesto puno nerazumem u ove stvari, evo statitistike. Da li ovo znači da mi nije dozvoljen maksimalni protok ili je on smanjem zbog nečega.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 20:29 - pre 152 meseci
Citat:
Bračinac: Zdravo svima,
igrom slučaja i ja imam sličan problem. Podneo sam zahtev za paket 16/1 Mb/s, i posle provere tehničkih mogućnosti javljeno je da dođem i otvorim nalog. Tom prilikom sam dobio TP-Linkov TD-W8901 ADSL2+ Modem Router. Posle povezivanja i podešavanja (po uputstvima od provajdera) javio se problem brzine. Testiranjem preko speedtest neta brzina se kreće između 8 i 9 mb/s. Pošto se ja baš nesto puno nerazumem u ove stvari, evo statitistike. Da li ovo znači da mi nije dozvoljen maksimalni protok ili je on smanjem zbog nečega.


kod tebe ovo nece ici nikako dobro, jer ti je snr veoma mali, ti bi trebao da promenis modulaciju u gdmt mozda malo pomogne oko paremetara ali ovo ti je max sto ti linija moze izgurati, mada mi nije jasno zasto je ovo ovako lose kad si relativno blizu centrale?

@labicko1
Drugar sam sebe zezas. Uzmi lepo kablic za telefon sto si dobio uz ruter i ubodi ga u telefonsku uticnicu u zidu, zatim spoj sa ruterom a ruter spoji sa kompom, znaci samo da ti je povezano telefonska uticnica-ruter-komp i onda probaj i vidi sta se desava. Nemoj da budzis tu kojekakve cvorove i trake jer to tako ne ide.
 
Odgovor na temu

Bračinac
Milan Jovanović
Novi Bračin/Novi Beograd

Član broj: 131561
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 20:49 - pre 152 meseci
hehe pa ne znam šta da kazem, udaljenost je odprilike oko 400m po kalkulatoru . A da li je moguće da mi nije postavljen protok od 16Mb/s ili.., pitam jer se kao što rekoh nerauzmem se u te stvari. Da li je problem sa paricama ili je problem u centrali?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 20:52 - pre 152 meseci
@Bračinac
zentriks bas i nije u pravu. Prvo, on se zakacio maksimalno sto moze za tu vrstu modulacije (adsl2):
http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.3
Citat:
ITU G.992.3 is an ITU (International Telecommunication Union) standard, also referred to as ADSL2 or G.DMT.bis. It optionally extends the capability of basic ADSL in data rates to 12 Mbit/s

Da bi postigao vece brzine, moras odabrati adsl2+ mod na ruteru ako je on ima/podrzava:
http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5
Citat:
ITU G.992.5 is an ITU (International Telecommunication Union) standard, also referred to as ADSL2+ or ADSL2Plus. Commercially it is notable for its maximum theoretical download speed of 24 Mbit/s.


Dakle, prebaci modem na adsl2+ pa nam onda daj parametre da vidimo. Takodje tad i izmeri brzinu koju imas. Trebalo bi da mozes mnogo vise, obzirom da si na oko pola kilometra od centrale, sto je prilicno blizu.


@labicko1

Iskljuci sve telefone sa linije. Zakaci onako kako ti je rekao zentriks, samo da bude uticnica, spliter, ruter i komp, pa probaj. Takodje probaj bez splitera da vidimo da li se tako nesto menja, mozda on nije ispravan.



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 21:25 - pre 152 meseci
Znaci svo vreme je sve islo kroz spliter i telefon i adsl. To mi je bilo dobro povezano. Ujedno resio sam problem, nislim da sam jos na pocetku dobio taj savet ali nisam znao kako da to izvedem. Prebacio sam mode sa ADSL2 na G.DMT i sve sada radi dobro. HEC error sa upstreem su nestali.

Problem je bio sto se nisam snasao da prebacim sa ADSL2 na G.DMT jel u control panelu umesto da imas opciju da izaberes jednu od ponudjenih opcija (oavko nesto sam imao na modemu assus od pttneta), bile se stiklirane skoro sve.

Moram da pohvalim podrsku iz verat neta, koji su mi pomogli da na kraju sve sredim, hvala puo. Velika je razlika izmedju njih i podrske iz ptt-a gde se obicno javljala plavusa i govorila kako trnutno nema nikog tu ko moze da mi pomogne i da nazovem kasnije :) A da nekazem da posle 4 sata nije vise nikog bilo na radnom mestu.
 
Odgovor na temu

kozla13

Član broj: 284552
Poruke: 13
31.176.154.*



Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam21.10.2011. u 23:52 - pre 152 meseci
Ej sta kazete za moju liniju :



i mozel neko da pojasni malo ove parametre :D
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 07:29 - pre 152 meseci
Daleko si od centrale, oko 2.2 km. Upload kanal katastrofa, radi na granici, sa puno gresaka.

Ne znam koji ti je to provajder sa 2M/256k, to nije u Srbiji?

U svakom slucaju kao da ti nesto unosi greske, los spliter, losa zica po stanu, ili neispravan ruter/napajanje rutera ili nisi povezao sve telefone iza splitera.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 08:52 - pre 152 meseci
@Bračinac
promeni modulaciju na adsl2+ ili gdmt vidi koja ti daje polje parametre linije....

@Jbyn4e
ja mislim da njemu nije problem modulacijsa jer mu i ruter pokazuje da max moze da dobije 11 Mbps, [a prema wiki gdmt moze da gura do 12 mbps] sto i dalje ide potvdjuje moju teoriju da je njemu nesto parica nije u redu ili ko zna sta vec.

A kod nas je jos adsl2+ misaona imenica, jer nam je infrastruktura krs da te bog sacuva...

Ali drago mi je da je bar nekome pomoglo ovo moje pisanje
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 10:29 - pre 152 meseci
^^
Pa ne bas, gdmt moze do 8Mbps:
http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.1
Citat:
In telecommunications, ITU G.992.1 (better known as G.DMT) is an ITU standard for ADSL using discrete multitone modulation. G.DMT full-rate ADSL expands the usable bandwidth of existing copper telephone lines, delivering high-speed data communications at rates up to 8 Mbit/s downstream and 1.3 Mbit/s upstream.


Da bi ostvario ista vise od 12Mbps, mora da odabere adsl2+ iliti g.dmt.bisplus... bez obzira da li je i 1 metar od centrale, ako odabere g.dmt ili adsl2 imace max 8 ili 12Mbps bez obzira na blizinu centrale.
Dakle, ako je uzeo paket 16Mbps, mora modulacija da bude adsl2+ (obratiti paznju na plus!)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 11:18 - pre 152 meseci
pa kako ce da dobije vecu brzinu kad mu je max podrzano linijom 11 mbps i to nece moci da izgura jer mu je nesto signal-parica losa. Moze staviti adsl2++++++ nece mu vrediti.
Ako gresim meni ce biti drago ali mislim da ne.
Da mu je max 16 ili vise mbps onda bi i mogao ali ovako ruter sam se kaci na onoliko koiko moze da gura kako tako bez prekida, mada i sa ovim ce mu pucati veza. Jel ja nesto tripijem ili kolega ne svata ono sto pricam.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip212-200-157-106.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 15:01 - pre 152 meseci
^^Potpuno si promašio poentu: ako je linija čista toliko-i-toliko, onda će moći da se prenese toliki-procenat-od-maksimuma-za-taj-standard - možda ti je ovako lakše da shvatiš?

Dakle, ako sa adsl2 ima 11 od 12, sa adsl+ će imati 22 od 24.

Razumeš?
------
*računica naravno nije precizna, niti tačna, ali može da posluži u edukativne svrhe.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

MvZ
Beograd

Član broj: 211081
Poruke: 21



Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 15:18 - pre 152 meseci
Pozdrav,
i ja imam slican problem posle prelaska na veci paket (sa 4 na 6 Mb/s). Samo kod mene je problem stabilnost veze, imao sam placenu brzinu ( juce sam podneo zahtev za povratak na staru brzinu), veza je pucala nebrojeno puta u toku dana/noci. Dolazili su ljudi iz Telekoma vise puta proveravali tehnicke mogucnosi linije ( tehnicke mogucnosti po njima su 21/1 Mb/s). Uradio sam sve cega sam se setio, promenio opremu ( tp-link td 8817) reinstalirao OS ( da otklonim sumnju na viruse i sl.), ali nista nije pomoglo. Juce su me vratili na staru brzinu koja je pre prebacivanja radila normalno, ali problem nije resen ( veza i dalje puca). Od pocetka sumnjam da je problem do njih ( ako je problem do linije kako onda 5 dana radi bez problema i onda dva dana ne mogu da sastavim dva sata bez pucanja veze...). Na zalost posle tri godine kod njih, izgleda da je vreme za promenu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
109.121.1.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 16:04 - pre 152 meseci
@ Bračinac, samo ti podesi svoj ruter na ADSL2+ (nekako ovako ide: Advanced setup -> ADSL -> ADSL mode), i moralo bi da ti radi na 16Mbit/s.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 16:37 - pre 152 meseci
@zentriks

kao sto ti rece newtesla, attainable rate (iliti max moguca brzina) zavisi od toga koju modulaciju odaberes. Dakle, ako stavis g.dmt, max attainable rate mu vise nece biti tih 11 vec 7 i nesto... a ako stavi adsl2+, nece vise biti tih 11 vec npr. 22.

Je li sad jasnije? :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 16:50 - pre 152 meseci
Citat:
MvZ: Pozdrav,
i ja imam slican problem posle prelaska na veci paket (sa 4 na 6 Mb/s). Samo kod mene je problem stabilnost veze, imao sam placenu brzinu ( juce sam podneo zahtev za povratak na staru brzinu), veza je pucala nebrojeno puta u toku dana/noci. Dolazili su ljudi iz Telekoma vise puta proveravali tehnicke mogucnosi linije ( tehnicke mogucnosti po njima su 21/1 Mb/s). Uradio sam sve cega sam se setio, promenio opremu ( tp-link td 8817) reinstalirao OS ( da otklonim sumnju na viruse i sl.), ali nista nije pomoglo. Juce su me vratili na staru brzinu koja je pre prebacivanja radila normalno, ali problem nije resen ( veza i dalje puca). Od pocetka sumnjam da je problem do njih ( ako je problem do linije kako onda 5 dana radi bez problema i onda dva dana ne mogu da sastavim dva sata bez pucanja veze...). Na zalost posle tri godine kod njih, izgleda da je vreme za promenu.


Hajd ti nama okaci statistiku iz rutera.

Ovo sa standardima sto pricamo po vama je tako a ja kazem da se kod mene ponasa obrnuto. Po vama ako promenim modulaciju na adsl2+ trebao bi da se poveca max rate, e vidite to nije tacno bar kod mene, jer sa adsl2+ meni se smanjuje SNR a samim tim i max rate sto bi trebalo da je obrnuto jel. Postavljanjem na Gdmt povecava se SNR i max rate. Onda koji je djavo ovde kod mene, neki duhovi ili trolovi?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 17:33 - pre 152 meseci
Izgleda da kod tebe jesu duhovi i trolovi :)

Evo naterao si me da adsl ruter pokrenem sa g.dmt, adsl2 i adsl2+ i da vidim razliku. Evo pogledaj:

g.dmt (adsl1)



adsl2



adsl2+



P.S. A na ovoj centrali moze i annex M za adsl2+
(annex M - http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5_Annex_M)
ali je to u ovom slucaju zbog udaljenosti od centrale losije sto se tice downloada, ali se povecava max upload :) , a vidi se i da ima na ovom modu najbolji SNR..



[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 22.10.2011. u 18:46 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kozla13

Član broj: 284552
Poruke: 13
31.176.133.*



Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 19:00 - pre 152 meseci
Koju je sad bolje postavit modulaciju ako vam je slaba linija i imate puno gresaka ???
 
Odgovor na temu

Bračinac
Milan Jovanović
Novi Bračin/Novi Beograd

Član broj: 131561
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 19:12 - pre 152 meseci
Pozdrav svima, imao sam problem sa internetom tako da sam malopre uspeo da ga sredim :). Ovako stoje stvari kada sam pokusao da promenim modulaciju na ADSL2+ doslo je do prekida, a onda sam pokusao to i sa G.DMT i ista prica. Naravno ne znam dali je potrebno izmeniti samo to ili jos nesto pored toga. A mislim da to posesavam na pravom mestu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 19:35 - pre 152 meseci
Svaki put kad promenis modulaciju, on mora da se resetuje i ponovo poveze. Stavi na adsl2+ pa sacekaj malo da vidis sta ce da bude. Ako nista, onda vrati na automatiku... i reci nam na koju modulaciju se nakacio?

@kozla13
Meni se cini da jedino testiranjem gde ti najbolje radi ces doci do ikakve odluke...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam22.10.2011. u 19:48 - pre 152 meseci
@Jbyn4e
Sad gledam ovaj post i kontam sto se kod mene tako ponasa, ja sam prevideo parametar line attenuation ili udaljenost od centrale. Zato meni pokazuje skoro isto za svaku modulaciju jer svaka ima veci max protok od ove koja bi meni mogla raditi.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat net - brzina protoka nije ni priblizna tome cemu pacam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11838 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.