Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230424 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
92.244.133.*

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 17:55 - pre 155 meseci
Ti imas ozbiljan problem sa samim sobom, to je jasno iz tvog prvog posta ovde...

Mislim da tvoje suvo filozofsko proseravanje ni malo ne pomaze u pravcu ozdravljenja.

Sta god bila istina, pravda, tvoj mozak, svest se time uopste ne zeli ni pokusati baviti, spoznavati...

Samo palamudis ovde u cilju obesmisljavanja, podrivanja i samog pokusaja pronalazenja bilo kakvog smisla od strane drugih, jer te to ugrozava...

Verovatno zato sto te osecanje ogromne unutrasnje praznine tera da to ispoljis i podelis sa nama.

Takvi vladaju forumima, jer su im diskusije poligoni za izbacivanje nakupljanih frustracija u toku dana, sto nije lecenje uzroka, samo kratkodrajan predah.

Odahni, udahni, mir i vedrinu ti zelim!

Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Zemlja je nekada imala dva meseca?04.08.2011. u 18:21 - pre 155 meseci
Zemlja je nekada imala dva meseca? Danas ima samo jedan, titanujimski.

============


Sudeći po novoj naučnoj teoriji Zemlja je u svojoj prošlosti imala dva meseca, jedan koji je dan danas obasjava i jedan manji koji se nalazio u njegovoj blizini.

Naučnici veruju da je sudar dva meseca stvorio velika uzvišenja na zadnjoj strani postojećeg meseca, pošto postoje velike razlike između njegove strane okrenute Zemlji i strane koja se ne može opaziti.

Dok je nama vidljiva strana relativno niska i ravna, druga strana poseduje znatna uzvišenja i deblju koru.

Naučna zajednica nudila je brojne teorije koje bi taj nedostatak smetrije objasnile. Jedna od teorija smatra da su gravitacione sile izmenile topografiju Meseca.

Međutim nova teorija bazirana je na modelu „masivnog udara“ koja bi mogla da objasni novo stvaranje Meseca.

Brojni stručnjaci veruju da se objekat veličine Marsa sudario sa Zemljom i tom prilikom su novnonastali fragmenti sudara privučeni Mesečevom gravitacijom. „Drugi“ mesec nastao je tim udarom i zadržao se u orbiti desetinama miliona godina.

Dva meseca sudarila su se relativnom malom brzinom, sudeći po rezultatima objavljenim u žurnalu „Nature“.

Ovakvi sudari slabog intenziteta ne stvaraju kratere i topljenje površine već se od sudara dveju površina obrazuje novi sloj tvrde kore.

Ovakav sudar mogi bi da obrazuje planinski predeo koji se nalazi na udaljenoj strani Meseca. „Činjenica da se dve strane Meseca toliko razlikuju predstavljala je veliku enigmu za naučnike, možda podjednako kao i samo poreklo Meseca. Vrlo je moguće da je sam sudar koji je stvorio Mesec obrazovao i brojna druga, manja, tela od kojih se jedno sudarilo sa njim i stvorilo ove čudne predele. Ovo je samo jedan od brojnih scenarija za koje još nemamo tačna objašnjenja “, izjavio je profesor Frencis Nimo, jedan od pobornika teorije o gravitacionim silama.


Izvor: B92, http://www.b92.net/zivot/vesti...08&dd=04&nav_id=529902
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 18:54 - pre 155 meseci
@Odin D.

U redu, sada si se jasno složio sa mnom da vanzemaljski život može da postoji. Tako isto može ali i ne mora da postoji baš takva Galaktička Federacija - stepen verovatnoće za tako nešto svakako jeste različit i možemo diskutovati o tome (argumentovano a ne da se gađamo uvredama).

Citat:
Odin D.: Evo ovo tvoje pitanje je npr. cista budalastina, jer ja nigdje nisam ni rekao da je nemoguce da jos negdje u svemiru postoji zivot, niti sam tvrdio da ne postoji.


Hm... Da vidimo... Ili si rekao a da nisi ni bio svestan toga ili termin budala koristiš ne iz razloga što ti je vokabular očajno siromašan već samo kako bi uvredio druge učesnike na temi:

Citat:
Odin D.: Medjtim, stav normalnih ljudi je da budalama smatraju upravo one sto nesto tvrde, a nemaju dokaza.


Kako to onda, Odine, čak i naučnici bez opipljivih dokaza mogu da tvrde da je velika verovatnoća da vanzemaljski život postoji? Koji je to, Odine, naučni dokaz? Ili su ti naučnici po tebi možda - budale? A nisi li onda i ti to isto jer, videli smo, ne odbaciješ taj njihov stav?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 18:56 - pre 155 meseci
Citat:
Mio_1
Sta god bila istina, pravda, tvoj mozak, svest se time uopste ne zeli ni pokusati baviti, spoznavati...

To sto vi nazivate istinom, pravdom i ostalim, normalni svijet je skrajnuo u cosak koji se zove Ultra Mad Zone, pa prema tome - kako si i sam rekao u svom prethodnom obracanju - te budalastine se nalaze na mjestu na kojem je i predvidjeno da se nalaze budalastine, pa se zbog njih ne treba previse uzbudjivati.

Tako da, kada nesto od ovih tvojih "istina" prezivi van UMZ - dakle u ostatku svijeta koji sam sebe ne naziva Ultra Mad - onda cu mozda porazmisliti o tome sto si rekao.
A do tada - sve sto vices ovdje zvuci isto kao i kad ludjaci u ludnici vicu "Ja sam Napoleon!" i tome slicno.

Izvolite, igrajte se dalje, i probajte da se ne osjecate toliko ugrozenim kad neko iz spoljnjeg ne-UMZ svijeta navrati malo da vidi sta se radi.

I ne znam uopste odakle vam uopste zelja da se bavite mojim psiholoskim profilom u momentu kada neko otkriva najvece tajne svemira i smisao svega postojanja?!
Pa zar sam ja toliko vazan da se u ovom istorijskom trenutku za Zemljane bavite analizom nekog anonimnog i nebitnog Zemljana?
Pa ja da prisustvujem otkrivanju misterije svemira i zivota - pa za mene bi se sva svjetska desavanja pretvorila u musicu koja ne zavredjuje paznju zbog svoje sporednosti i malenkosti pred takvim otkrovenjem.

Mada, kad razmislim, vi ta otkrovenja vjerovatno dozivljavate redovno - svaki put kad izadje novi broj Treceg oka - pa vam vise i nije toliko uzbudljivo kao sto bi meni bilo...

Ajd' uzdravlje!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 19:07 - pre 155 meseci
Citat:
Činjenica da se dve strane Meseca toliko razlikuju predstavljala je veliku enigmu za naučnike, možda podjednako kao i samo poreklo Meseca. Brojni stručnjaci veruju da se objekat veličine Marsa sudario sa Zemljom i tom prilikom su novnonastali fragmenti sudara privučeni Mesečevom gravitacijom. „Drugi“ mesec nastao je tim udarom i zadržao se u orbiti desetinama miliona godina.

I kako onda da se covek ne smeje naucnicima?
Jel mozete da zamislite taj sudar velicine marsa i zemlje a da se onda sve vrati u 2 lepe sfere sa finom orbitom?

Nas mesec je bio peti satelit planete Maldek (sadasnji asteroidni pojas), pa je konacno pre nekoliko hiljada godina ovaj mesec postavljen oko zemlje. Takodje mesec je pre razaranja vestacki podrzavao atmosferu i ekosistem.
Kada je Maldek unisten rasuti delovi planete su zasuli sa jedne strane nas mesec koji je tada bio Maldekov mesec.
Na mesecu, pogotovo sa druge strane, se mogu naci tragovi civilizacije ukljucujuci i dzinovske gradjevine.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 19:09 - pre 155 meseci
Citat:
Na mesecu, pogotovo sa druge strane, se mogu naci tragovi civilizacije ukljucujuci i dzinovske gradjevine.

Kako mislis "mogu se naci", jel ih nasao neko do sada?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 19:10 - pre 155 meseci
Citat:
Onaj: Hm... Da vidimo... Ili si rekao a da nisi ni bio svestan toga ili termin budala koristiš ne iz razloga što ti je vokabular očajno siromašan već samo kako bi uvredio druge učesnike na temi:

Ja termin budala koristim za onoga koji radi ili govori budalastine.
To su sasvim ucestali pojmovi u nasem jeziku i redovno se upotrebljavaju.

Ajde ti meni reci sta je po tebi budalastina, pa cemo da vidimo da li ono sto sam ja nazvao budalastinama spada pod taj opis.
Moze biti da ti i ja pod pojmom budalastina podrazumjevamo razlicite stvari, pa otud razmimoilazenje.

Citat:
Onaj: Kako to onda, Odine, čak i naučnici bez opipljivih dokaza mogu da tvrde da je velika verovatnoća da vanzemaljski život postoji? Koji je to, Odine, naučni dokaz? Ili su ti naučnici po tebi možda - budale? A nisi li onda i ti to isto jer, videli smo, ne odbaciješ taj njihov stav?

Oni ne tvrde da je vjerovatnoca velika, nego pretpostavljaju, misle i smatraju na osnovu trenutnih saznanja kojima raspolazu.
A sve i da su u pravu sa tom vjerovatnocom (u sta ja npr. ne sumnjam) - to i dalje nije dokaz da vanzemaljski zivot postoji - zbog toga oni to i zovu vjerovatnocom, a ne sigurnom tvrdnjom.

U tome je razlika izmedju naucnika i budala: naucnici nista ne tvrde bez dokaza - oni pretpostavljaju, vjeruju, misle, smatraju i ocekivaju.
A budale tvrde.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 19:21 - pre 155 meseci
Citat:
Odin D.
Pa zar sam ja toliko vazan da se u ovom istorijskom trenutku za Zemljane bavite analizom nekog anonimnog i nebitnog Zemljana?


Vidi, Odine, većina ljudi je anonimna i nebitna za dešavanja na ovoj našoj planeti - dakle, ti kao reprezentativni primerak nebitnosti prosečnog nebitnog pojedinca možeš i kao takav biti veoma zanimljiv za analizu, naročito kad se ovakvim svojim ponašanjem sam namećeš za tako nešto.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 19:31 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic FederationI kako onda da se covek ne smeje naucnicima?
Jel mozete da zamislite taj sudar velicine marsa i zemlje a da se onda sve vrati u 2 lepe sfere sa finom orbitom?

Nas mesec je bio peti satelit planete Maldek (sadasnji asteroidni pojas), pa je konacno pre nekoliko hiljada godina ovaj mesec postavljen oko zemlje. Takodje mesec je pre razaranja vestacki podrzavao atmosferu i ekosistem.
Kada je Maldek unisten rasuti delovi planete su zasuli sa jedne strane nas mesec koji je tada bio Maldekov mesec.
Na mesecu, pogotovo sa druge strane, se mogu naci tragovi civilizacije ukljucujuci i dzinovske gradjevine.



Da... Ultra Mad Zone! I ovo treba tretirati kao ozbiljno? Po kom osnovu? Opet se ogradjujem i sam to za sebe govorim, mozda sam ja neinteligentan u tolikoj meri da ne shvatam ozbiljnost ovoga citiranog?! :)

Znaci niko nije to rekao za mene, ja sam kazem to za sebe, mislim to o nedostatku inteligencije!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:07 - pre 155 meseci
Citat:
Kako mislis "mogu se naci", jel ih nasao neko do sada?


Apolo misije dok su obilazili slikali su svasta a i ostale sonde.
Nemogu da trazim slike ali neke su ovde u klipu:
http://www.youtube.com/watch?v=lMg9E0HGizo&feature=related

Zar razaranje planete nije logicno objasnjenje za razlicit izgled strana meseca?



A vidi desno sliku sa marsa:

 
0

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
92.244.133.*

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:28 - pre 155 meseci
Scientific Evidence

David Sereda has been working diligently in this area of science. According to Sereda, since 2006, scientists have been noticing a difference in the decay rates in nuclear particles, which had been consistently reliable in previous years.

What does this mean? It isn’t typical to see such a drastic change in these decay rates. Scientists are seeing a change of 1/10th of 1% in these particles, which was previously unheard of and is unexplainable at this moment. When a particle speeds up, it means it’s radiating more energy. This includes the energy and particles within our own bodies. Studies on DNA have indicated that even very weak changes in the energy field can cause profound changes in our DNA.

Sereda went on to state that because our children are in a rapid growth stage, they are going to receive more of this change than the adults.





Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
0

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
92.244.133.*

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:29 - pre 155 meseci

There is a drastic climate change event happening on every planet in our solar system. Planets are becoming more luminous, have higher energy fields and have thicker atmospheres.

What is causing these dramatic changes?

Our Sun will reach a solar maximum in 2013. In the meanwhile, it is emitting high energy photons that can literally affect our consciousness, as evidenced by the global awakening that’s going on right now.


All of the planets in our galaxy are undergoing dramatic climate changes. For example, there is a newly discovered ice cap on Mars, chemical changes on Jupiter, new weather patterns on Venus, a vortex on the south pole of Saturn, etc…

There is an energy field at the edge of the Milky Way Galaxy that’s described as a ribbon. "This is a shocking new result for us and one that is not entirely understood," said David McComas, the lead scientist on a NASA mission called IBEX.

This “ribbon” is a long band of high-energy particle emissions that could feasibly alter our DNA.

Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
0

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
92.244.133.*

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:29 - pre 155 meseci

To those who may dismiss this theory, a child was recently born with a 3 strand DNA in England.

Brave toddler Alfie Clamp stuns doctors after being born with extra strand of DNA

A British toddler has become the first person in the world to be born with an extra strand in his DNA, in a condition so rare doctors don't even know its name.

Alfie Clamp, from Warwickshire, northern England, has a seventh chromosome which has an extra arm.

Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:30 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation
Zar razaranje planete nije logicno objasnjenje za razlicit izgled strana meseca?


Zar nije logičnije objašnjenje da je jedna strana bila izloženija udarima tela iz svemira pa odatle i više kratera?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:55 - pre 155 meseci
Evo najnovije vesti iz NASA:
VODA VEROVATNO TECE NA MARSU
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2011-242
"NASA's Mars Exploration Program keeps bringing us closer to determining whether the Red Planet could harbor life in some form," NASA Administrator Charles Bolden said, "and it reaffirms Mars as an important future destination for human exploration."
http://lightyears.blogs.cnn.co.../04/mars-may-have-salty-water/
Trenutno na vrhu cnn vesti

Citat:
Zar nije logičnije objašnjenje da je jedna strana bila izloženija udarima tela iz svemira pa odatle i više kratera?

Nije zato sto se mesec rotira normalno i svaka strana je izlozena svim pravcima svemira. Kad gledas model zemlja je mala i ne moze da zakloni mesec, jednaka mogucnost da dodje asteroid sa svake strane. Zemlja ne moze da zarobi asteroide zato sto se oni uglavnom krecu jako brzo.
 
+1

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 20:58 - pre 155 meseci
Galactic Federation
Mozete li mi objasniti onako na brzinu , kako pojedine NLO letelice "promene svoj oblik " odnosno transformisu se u najrazlicitije oblike pritom zadrzavajuci svoju tezinu ? Kako nesto od 5m moze da preuzme oblik po zelji od 500 m pritom zadrzavajuci istu tezinu? Da lI galakticka federacija uopste poseduje ovakve brodove ? Nadam se da su to brodovi nase galakticke federacije ...
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 21:06 - pre 155 meseci
Pa on rece da se iz ciste energije mogu stvarati stvari po zelji , to znaci da.I sve je drugacije u toj 5d tako da nije isto za masu kao u ovom sistemu.
YU1OTW
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 21:21 - pre 155 meseci
Nije drugacije, sve te stvari se mogu raditi na nasem nivou, priordni zakoni su isti.
Gore sam opisao brodove kao organske, ali vrlo naprednih mogucnosti, tako da su to potpuno izmenljive strukture materijala, pa tako i masa neigra ulogu i moze se podesavati.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 21:32 - pre 155 meseci
@Galactic Federation

Citat:
"I kako onda da se covek ne smeje naucnicima?"



Pa onda nekoliko postova kasnije:

Citat:
Galactic Federation: Evo najnovije vesti iz NASA:
VODA VEROVATNO TECE NA MARSU
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2011-242
"NASA's Mars Exploration Program keeps bringing us closer to determining whether the Red Planet could harbor life in some form," NASA Administrator Charles Bolden said, "and it reaffirms Mars as an important future destination for human exploration."
http://lightyears.blogs.cnn.co.../04/mars-may-have-salty-water/
Trenutno na vrhu cnn vesti
...


:) Pa kako sad to? U roku od nekoliko postova od "naucnici su smesni" do "naucnici kazu, nisu vise smesni"?! Pa ko je ovde smesan?! A mozda sam ja bas glup pa nista ne razumem?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje04.08.2011. u 21:40 - pre 155 meseci
Pa za neke stvari su smesni u svakom slucaju :)
A ovo je vazna vest sad, samo kad saznate sve ostalo od njih bice veselo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230424 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.