Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393377 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sam633

Član broj: 324536
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 05:06 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Čekaj malo, zašto bih ja kao investitor morao da znam C/C++? Možeš li ti svojim novcem da mi garantuješ da je tu sve OK da ja mogu da investiram? Ne? Ćao.


Ovim odgovorom se vidi si upućen u stvar, ali samo zbog tebi poznatih razlog-a, te iste izvrćeš. Vrlo se dobro zna u čemu je poenta mog posta. Poenta je da nema tamo nekog underground pijanog "hak(l)era", koji tamo nešto žvrlja po kodu i da je taj kod samo kod njega, pa da mu "verujemo". Taj kod je dostupan svima nama i nije zatvoren. Da bi se neka promena uvela, pa čak i da nekako bitcoini idu samo jednoj osobi, tu promenu mora da je prihvati 51% bitcoin mreže ili da taj neko ima 51% cele mreže, što je nemoguće, tu fazu smo prošli. Niko neće seći granu na kojoj sedi.

Isto tako (malo li je) ovom svojom izjavom doveo si u pitanje, recimo Linux. Ovaj sajt se verovatno vrti na linux-u i ko zna, verovatno krade naše podatke i špijunira nas.
Citat:
bojan_bozovic:
Čekaj malo, zašto bih ja kao investitor morao da znam C/C++?

Hoćeš da kažeš, da recimo, ako neko uloži u Apple, to čini zbog jabuke pozadi? Niko nije toliko naivan, ako ima makar dve sive u glavi.

[Ovu poruku je menjao Sam633 dana 07.08.2014. u 06:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 06:15 - pre 118 meseci
Citat:
Sam633: Hoćeš da kažeš, da recimo, ako neko uloži u Apple, to čini zbog jabuke pozadi? Niko nije toliko naivan, ako ima makar dve sive u glavi.

[Ovu poruku je menjao Sam633 dana 07.08.2014. u 06:42 GMT+1]


Ne već je sasvim drugi rizik poslovati u Švajcarskoj, a sasvim drugi u Svazilendu, i slično za državne obveznice SAD i Bitcoin. Rizik je suviše veliki.

Taj kod koliko je auditovan i da li iko može da garantuje za njega? Vidiš, sve je to nedovoljno za ozbiljne investitore, koji investiraju po nekoliko desetina miliona USD ili EUR. Zato Bitcoin tavori.

Mogla je da se osnuje neprofitabilna organizacija koja bi se bavila time, upravljala developmentom i garantovala za kod. Ovako ne može.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 06:35 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Možeš li ti svojim novcem da mi garantuješ da je tu sve OK da ja mogu da investiram? Ne? Ćao.

Sto bih ti ja svojim novcem garantovao da je tu sve OK, ako ti zelis da investiras?

Pogresno gledas na stvari, ako nesto zelis, onda si ti odgovoran za dobavljanje toga. Lepota je u tome sto te niko ne tera da koristis Bitcoin.
Ako zelis ti prostudiraj code, ako ne zelis, nikom nista, svi zadovoljni.
Ne postoji obaveza koriscenja Bitcoina, a jos manje neki zakon nametnut od strane Drzave (kako neki ovde prizeljkuju) koji bi te terao da moras da koristis crypto valutu.




Citat:
bojan_bozovic:
Vidiš, sve je to nedovoljno za ozbiljne investitore, koji investiraju po nekoliko desetina miliona USD ili EUR. Zato Bitcoin tavori.

Hmm, cudno, investicije tog reda velicine vec odavno postoje u Bicoin eko sistemu... Izgleda da opet napamet pises i nisi informisan. Da si citao makar temu u kojoj ucestvujes, video bi da su takve investicije pominjane vec...

Odavno veliki i ozbiljni venture i inveticioni fondovi ulazu u kompanije koje svoj biznis baziraju direktno na Bitcoinu, bice da i jedni i drugi znaju vise od tebe... Recimo inv. fond Andreessen Horowitz je investirao $25 milliona u Coinbase kompaniju: http://www.forbes.com/sites/kashmirhill/2013/12/12/bitcoin-wallet-coinbase-deposits-25-million-from-andreessen-horowitz/

A poslednja velika investicija u Bitcoin je bila kupovina direktno Bitcoina za nekih $15-18 miliona i to je prodavac bila americka drzava, USA (tacnije USMS - United States Marshals Service). Tim Draper je bio kupac nekih 30k coina: http://www.coindesk.com/us-marshals-one-auction-bidder-claimed-all-30000-silk-road-bitcoins/



Citat:
bojan_bozovic:
Mogla je da se osnuje neprofitabilna organizacija koja bi se bavila time, upravljala developmentom i garantovala za kod. Ovako ne može.

Hehe, jos jedna centralna organizacija za sastanke i krkanje na "racun od drzavno preduzece". :) Genijalna ideja! Ti kao da si juce cuo za open source code... aj' da ti javim i za to... postoje neke mnogo velike kompanije koje koriste open source resenja ili baziraju citav svoj biznis na njima.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 06:56 - pre 118 meseci
aa
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 07:36 - pre 118 meseci
@mr. ako

Šta onda kukate da je adoption mali? Sami ste zakuvali, sami kusajte!
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 08:13 - pre 118 meseci
Adoption uopste nije mali obzirom da se radi o tehnologiji koja rusi poredak i apsolutno nema podrsku nijedne drzave - vec samo smisljaju zakone da se to nekako ugusi a da sa druge strane ne izgleda kao da zivimo u fasizmu. Mogu da se kladim da ce za dve godine SVAKI sajt da prima Bitcoin.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 08:27 - pre 118 meseci
Citat:
pyc: Mogu da se kladim da ce za dve godine SVAKI sajt da prima Bitcoin.

U koliko je opklada?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
82.208.243.*



+2789 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 09:40 - pre 118 meseci
mr ako

Da li ti razlikuješ robnonovčanu razmenu od trampe? Može tebi za softverske usluge Pakistanac da plati nacrtanom slikom koja tebi treba. Međutim, to ne čini ništa od to dvoje novcem. Novac je nešto što ima obostranu konverziju prema svemu i zato je novac, jer ne moraš da nalaziš nekoga ko prima baš ono što ti nudiš i ko nudi baš ono što ti primaš. Novac je nešto što primaju (skoro) svi. Da je BTC prihvaćen na taj način, uz pomoć države ili bez nje, tj. kada bi ga velika većina ljudi primala, bio bi novac, a dotle nije.

Stanje sa dosadašnjim tokom istorije je da je država uspevala da uvede novac, a da BTC zajednica to nije uspela. Bar za sada je tako.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 14:53 - pre 118 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
pyc: Mogu da se kladim da ce za dve godine SVAKI sajt da prima Bitcoin.

U koliko je opklada?


Tesko je definisati sta to znaci svaki sajt, tj. kako cemo to da izmerimo jer bas svaki sajt znaci 100%, ali ako uspemo da se dogovorimo kako treba, stavljam 1 BTC.

 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 14:54 - pre 118 meseci
Imam jedan zanimljiv URL za fiat-vernike. Isti pokazuje u kolikoj ekonomskoj magli mi zivimo danas. http://www.sott.net/article/25...16-Trillion-in-Secret-Bailouts
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 15:01 - pre 118 meseci
I evo URL-a sto se tice direktnog trosenja Bitcoina sa VISA karticom: http://www.reddit.com/r/Bitcoi...t_review_xapo_visa_debit_card/
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 15:23 - pre 118 meseci
Citat:
pyc:
Tesko je definisati sta to znaci svaki sajt, tj. kako cemo to da izmerimo jer bas svaki sajt znaci 100%, ali ako uspemo da se dogovorimo kako treba, stavljam 1 BTC.

Ccc, prvo hoces da se kladis a onda kad neko hoce da prihvati onda je tesko definisati.
Ali evo, da definisemo - ja cu preuzeti dokazivanje za moju stranu. Dakle, ne moras ti dokazati da svaki sajt prihvata negu cu ja preuzeti na sebi da nadjem neki koji ne prihvata BTC.
To je u skladu sa onim sto si predlozio u opkladi (da ce za dve godine svaki (naglasio si "svaki") sajt prihvatati BTC) + ja preuzimam tered dokazivanja + cu cak i da pristanem da opklada bude u BTC-u.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 15:36 - pre 118 meseci
e jbg.. pa ne primaju svi sajtovi ni kartice ni dan danas,... ok, naglasio sam svaki, malo sam preterao, ali sigurno sam mislio na >90% u masi sajtova koji prihvataju bilo kakav tip elektronskog placanja. ako nadjemo neki sajt koji se bavi bas takvom statistikom kakva nam treba, mozda bi se dogovorili...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 15:44 - pre 118 meseci
Citat:
pyc:ok, naglasio sam svaki, malo sam preterao

Q.E.D. :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta08.08.2014. u 01:41 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
@mr. ako

Šta onda kukate da je adoption mali? Sami ste zakuvali, sami kusajte!

Nem' pojma ko kuka. Nem' pojma sta smo to zakuvali. Nem' pojma ko to "mi".

U svakom slucaju, adoption je toliki koliki je, vremenom ce biti veci kako ljudi budu uvidjali prednosti koje nudi Bitcoin ili ce biti manji ako se pokaze da je Bitcoin njesra. Nista vise, nista manje od toga. Ja sam ovde isticao neke prednosti koje donosi ova tehnologija, probleme koje potencijalno moze da resi ova nova tehnologija i probleme koje ima zastareli fin. sistem.









Citat:
Nedeljko:
mr ako

Da li ti razlikuješ robnonovčanu razmenu od trampe? Može tebi za softverske usluge Pakistanac da plati nacrtanom slikom koja tebi treba. Međutim, to ne čini ništa od to dvoje novcem. Novac je nešto što ima obostranu konverziju prema svemu i zato je novac, jer ne moraš da nalaziš nekoga ko prima baš ono što ti nudiš i ko nudi baš ono što ti primaš. Novac je nešto što primaju (skoro) svi. Da je BTC prihvaćen na taj način, uz pomoć države ili bez nje, tj. kada bi ga velika većina ljudi primala, bio bi novac, a dotle nije.

Stanje sa dosadašnjim tokom istorije je da je država uspevala da uvede novac, a da BTC zajednica to nije uspela. Bar za sada je tako.

Robno novcana razmena je razmena robe za papir (robu), tako da je to robno-robna razmena, tako da je to trampa. :))) Sala naravno... :)


Ja bi rado Pakistancu platio u dinarima, al' on to ne prima. :D Niti "(skoro) svi primaju". Niti moze da ga konverutuje lako. ;)


Bitcoin je novac za onoga ko ga tretira tako, bez Drzave ili sa njom. Cim i ja i Pakistanac za nase potrebe Bitcoin koristimo kao novac, on to jeste. Ende.
Cim pakistanac prima Bitcoin, znaci da moze da ga "konvertuje" kako njemu odgovara - u hranu, odecu, elektroniku, usluge, drugu crypto valutu ili FIAT money. Ende.

Da li ce zajednica uspeti da pokaze prednosti Bitcoina ili nece, da li ce ljudi sami uvideti prednosti ili nece, nije predmet - ono na sta skrecem paznju je da su Drzava i finansijski sistem (bar u ovom obliku) tu bespotrebni - i da su ideje o ozakonjavanju tehnologije opasne i nekad kontraproduktivne, ali uglavnom besmislene.








- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
82.208.243.*



+2789 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta08.08.2014. u 13:27 - pre 118 meseci
To je kao da si rekao za šargarepu da je kupus za one koji je tretiraju tako.

Definicija novca je takva kakva jeste i široka prihvaćenost je deo te definicije. Da bi neka valuta bila široko prihvaćena u nekoj državi, do danas je bio potreban državni dekret i niko do sada nije uspeo da uvede široko prihvaćenu valutu drugačije. Svet se svakako menja i ja ne mogu da predvidim šta će u budućnosti biti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta09.08.2014. u 00:03 - pre 118 meseci
Upravo govorim o tome da, ako je nesto korisno i dobro, nema potrebe za drzavnim dekretom da to bude siroko prihvaceno. :) Ali nema ni potrebe da nesto bude siroko prihvaceno uopste da bi to bilo korisno. Kako se zove, kako je definisano, dok god obavlja funkciju je nebitno.

Siroka prihvacenost u okvriu drzave Srbije cini Dinar novcem, po toj tvojoj definiciji.
Siroka prihvacenost u krugovima ljudi koji su prepoznali prednosti Bitcoina, cine Bitcoin novcem. Bez uporebe drzavnog dekreta. ;)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
82.208.243.*



+2789 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta09.08.2014. u 08:24 - pre 118 meseci
Pa, vidi, korist od novca je upravo u toj redukciji

.

Ako je kupus koristan jer ima vitamina C, to ga ne čini novcem, jer korist nije gorepomenuta redukcija, već je sasvim druge prirode. U Srbiji se ta redukcija postiže dinarom jer ga prima najveći broj ljudi, a to jeste posledica odgovarajućeg državnog dekreta. BTC je u nekim krugovima prihvaćen, pa hajde da vidimo kako u praksi funkcioniše gornja redukcija. Šta može u Srbiji da se kupi za RSD, a šta za BTC i koliko jednostavno.

Dakle, priča da bi BTC bio novac kada bi ga najveći broj ljudi primao stoji, ali to barem za sada nije slučaj.

U praksi, u poslednjih 1000 godina nije došlo ni do jednog novca bez državnog dekreta. Da li će doći, ne znam.

Dakle, državni dekret je bio itekako bitan za postizanje tog društvenog dogovora kojim se postiže navedena redukcija. Ako ga neko ostvari nekim drugim putem, svaka čast, ali do sada se to nije desilo, tako da nema dokaza da državni dekret nije neophodan.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta10.08.2014. u 02:59 - pre 117 meseci
Citat:
Nedeljko:
Ako je kupus koristan jer ima vitamina C, to ga ne čini novcem, jer korist nije gorepomenuta redukcija, već je sasvim druge prirode. U Srbiji se ta redukcija postiže dinarom jer ga prima najveći broj ljudi, a to jeste posledica odgovarajućeg državnog dekreta. BTC je u nekim krugovima prihvaćen, pa hajde da vidimo kako u praksi funkcioniše gornja redukcija. Šta može u Srbiji da se kupi za RSD, a šta za BTC i koliko jednostavno.
Trollujes, kakav kupus i vitamin C, korisnost Bitcoina u ovom delu price je pominjana iskljucivo u funkciji novca. Znaci kad kazem koristan, odgovaram na ono tvoje gde pricamo o novcu i Bitcoinu - stoga, koristan u smislu novca.

Upravo u prethodnoj poruci imas pojednostavljeno - da je Dinar opsteprihvacen u Srbiji, a Bitcoin u krugovima ljudi koje interesuje Bitcoin.

Kakve veze ima sta ti mozes da kupis za Bitcoin u Srbiji?! Kada bi tako gledao ne bi nista ni za Evre i Dolare kupovao, ni iz inostranstva porucivao... :D
Na tako glupo pitanje mogu da postavim glupo kontra-pitanje, a sta u Bitcoin ekonomiji mozes da kupis za RSD a sta za BTC?? :D Koga boli paja na sta ti redukujes kupovinu Bitcoinima u Srbiji? Poenta je da se Bitcoin koristi kao novac, sada - stoga on i jeste novac.




Citat:
Nedeljko:
Dakle, priča da bi BTC bio novac kada bi ga najveći broj ljudi primao stoji, ali to barem za sada nije slučaj.
Vec ga prima najveci broj ljudi koje interesuje Bitcoin. :)
Kao sto u nekoj maloj-nikad-za-nju-cuo-drzavi koriste nikad-za-njega-cuo-novac, ali je ipak novac. Ne koristi ga vecina na Svetu, ali ga koristi vecina u toj maloj-nikad-za-nju-cuo-drzavi. (Tvoj primer sa Srbijom i Dinarima)

Aj da probam da nacrtam konkretan primer sa Bitcoinom:
E sad, isto tako zamisli jednu negeografsku-drzavu-koja-se-proteze-gde-god-Internet-dopire u njoj postoji jedan novac koji se zove Bitcoin i gde si unutar te negeografske-drzave-koja-se-proteze-gde-god-Internet-dopire, vecina u njoj koristi novac koji se zove Bitcoin! Koji nije uveden nekakvim dekretom ili na silu, vec slobodnom voljom stanovnika te negeografske-drzave-koja-se-proteze-gde-god-Internet-dopire. I oni ga, u vecini, koriste kao novac; i za njih, kao vecinu koja koristi Bitcoin, je on novac. Kapis?




Citat:
Nedeljko:
U praksi, u poslednjih 1000 godina nije došlo ni do jednog novca bez državnog dekreta. Da li će doći, ne znam.
U praksi, u poslednjih 1000 godina nije postojala ovakva tehnologija koja omogucava kreiranje decentralizovane valute i nezavisnog finansijkog sistema. Da li ce opstati, ne znam.




Citat:
Nedeljko:
Dakle, državni dekret je bio itekako bitan za postizanje tog društvenog dogovora kojim se postiže navedena redukcija. Ako ga neko ostvari nekim drugim putem, svaka čast, ali do sada se to nije desilo, tako da nema dokaza da državni dekret nije neophodan.
Dakle, drzavni dekret je totalno nebitan u ovom slucaju za postizanje tog drustvenog dogovra, jer se drustvo vec dogovorilo i odavno koristi Bitcoin za, izmedju ostalog, novac. Tako da je vec dokazano da drzavni dekret nije neophodan.





- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta10.08.2014. u 08:09 - pre 117 meseci
Mislim da brkate babe i zabe. Novac, kao novac, je prihvacen ne zbog neke svoje izrazene karakteristike, vec zato sto pravni sistem forsira valutu u okviru svoje jurisdikcije kao mehanizam za isplatu svih potrazivanja i dugova. Na dolaru ti cak to lepo i pise "this note is a legal tender or all debts, public and private". To znaci da ako ja tebi dugujem bilo sta, 100 glavica kupusa, i ti me tuzis sud presudjuje da ja moram da ti nadoknadim tu stetu u lokalnoj valuti.
A pravni sistem to radi na osnovu zakona koji donosi zakonodavni sistem koji, izmedju ostalog, formira te zakone i da bi omogucio izvrsnoj vlasti mehanizme kontrole i upravljanja tim novcem. Iz tog istog razloga ne postoji "globalna valuta" koju bi svaki fizicki i pravni subjekat na svetu morao da prihvati jer ne postoji globlana vlada i globalni zakoni, medjunarodni ugovori i dalje funkcionisu na principu definisane arbitraze u slucaju spora.

BitCoin izlazi iz svih tih okvira i zato nijedna drzava nikad nece uvesti BitCoin kao sredstvo placanja. U najboljem sluacju, sud ce prihvatiti BitCoin kao commodity, dakle kao nesto sto se moze zapleniti i prodati za loklanu valutu da bi se namirila presuda.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 393377 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.