Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394009 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:46 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ako imaš karticu već imaš to, i vidi, ne može da "zabaguje" (a fon ili komp mogu da crknu), tvoj wallet (novac) je u banci, a ne:

1. na kompu ili fonu kao wallet.dat, pa ako crknu gubiš pare
2. ne nekom ko zna čijem sajtu koji to može da zloupotrebi, a ti ne znaš ni ko je ni odakle je niti zakonski može da bude gonjen za zloupotrebu, itd.

TL;DR gore od kartice i računa u banci.


3. I dodje banka jednog dana i kaze ti, puj-pike ne vazi... nemas vise pare na racunu. Tek-tako.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:54 - pre 118 meseci
Citat:
pyc: 3. I dodje banka jednog dana i kaze ti, puj-pike ne vazi... nemas vise pare na racunu. Tek-tako.


Da, a kome se je to desilo u normalnoj zemlji? Znam da je bivša SFRJ konfiskovala "staru deviznu štednju" ali baš da vidim da se to desi u SAD ili Švajcarskoj?
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.kti.rs.



+253 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:00 - pre 118 meseci
Nije onda to to. Potrebno je nesto kao papirni novac ali u digitalnom obliku.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:02 - pre 118 meseci
http://www.moneymorning.com.au...nt-turned-on-its-citizens.html Evo ti recimo sta se desava u "normalnoj" Australiji. A znamo sta se desilo i na Kipru, koji i nije tako nenormalan.

Shvatite da je USD velika ponzi shema, itekako ce biti konfiskacije i to uskoro, i to u najrazvijenijim zemljama.
I ajde nemojte da diskutujemo dalje dok ne pogledate ovo: https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:04 - pre 118 meseci
Citat:
pychttp://www.moneymorning.com.au...nt-turned-on-its-citizens.html Evo ti recimo sta se desava u "normalnoj" Australiji. A znamo sta se desilo i na Kipru, koji i nije tako nenormalan.

Shvatite da je USD velika ponzi shema, itekako ce biti konfiskacije i to uskoro, i to u najrazvijenijim zemljama.
I ajde nemojte da diskutujemo dalje dok ne pogledate ovo: https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0


Znamo već sve, masoni, iluminati, CIA, HAARP, chemtrails...

PAZI SAD Bitcoin koga kontroliše neki haker za koga ni ne znamo da ostavlja svoje tačne informacije na internetu (onaj koji piše klijent i protokol), je BEZBEDNIJI od USD u koji poverenje ima toliki biznis i države... Kako da ne!
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:14 - pre 118 meseci
Ma da... masoni, iluminati, sve su to neke izmisljotine, a CIA radi iskljucivo u opstenarodnom interesu. 9/11 su napravili zli arapi koji mrze amerikance, building nr. 7 je pao od pozara, "otac" koji se smeje na sandy hook intervjuju je nervno labilan pa cemo da mu oprostimo, malezijski avion je jedostavno nestao i pored tolikih sistema pracenja i satelita i detektora.

Pre ce da pukne Dolar nego Bitcoin (a jos manje koncept kriptovaluta) koliko god to tebi neverovatno zvucalo... Toliko znakova pored puta da ih ne vidi samo onaj koji ne moze... tehnicki. ;)

Otvori oci druze.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:28 - pre 118 meseci
Pyc, novac je samo sredstvo za obavljanje posla a ne religija.

Razlog zasto ljudi koriste dolar je zato sto odlicno radi posao: siroko je dostupan i dovoljno je stabilan za potrebe trgovine.

BitCoin, bar za sada, ne radi posao dobro zato sto je volatilan u 3lpm i zato sto ga nema dovoljno / niti je dostupan u meri potrebnoj za globalan biznis.

Zamisli kreces u startup, i treba ti N miliona za pokretanje biznisa. Sta, oticices u podrum i zalozices neke minere da ti "izrudare" novac? Jok, trazices kredit u dolarima/eurima/CHF od banke ili ces naci investitora koji ce, opet, investirati dolar/euro/CHF. Ista prica i da si firma koja hoce na berzu ili da se prosiri. Ili da ti, jednostavno, treba novac za akviziciju druge firme / proizvoda / tehnologije. Smesno je uopste pricati tu o nekoj "kriptovaluti" danas, zato sto je jednostavno neizvodljivo.

Ako se to ikad promeni, koristice ljudi BitCoin bez problema i bez religijskih razloga.

A do tada, radice dolar posao odlicno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 10:54 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pyc, novac je samo sredstvo za obavljanje posla a ne religija.


Mozda se tebi cini da ja imam religiozni pristup problemu, ali nemam tendenciju da se bavim dogmama i da zdravo za gotovo verujem u informacije. U tom smislu, ja sam se informisao i video sta je Bitcoin i zakljucio sam da je bolji i humaniji od bilo koje druge valute i nema tu nikakvog slepog verovanja, samo sam dosao do zakljucka.

Citat:

Razlog zasto ljudi koriste dolar je zato sto odlicno radi posao: siroko je dostupan i dovoljno je stabilan za potrebe trgovine.


...dok ga Bitcoin vrlo brzo sustize u tim (poslednjim) prednostima koje ima nad njim.

Citat:

BitCoin, bar za sada, ne radi posao dobro zato sto je volatilan u 3lpm i zato sto ga nema dovoljno / niti je dostupan u meri potrebnoj za globalan biznis.


Volatilan da, ali kako mislis nema ga dovoljno? Satosija ce biti 2,100,000,000,000,000,000 Jel to 2.1 kvintiliona?

Citat:

Zamisli kreces u startup, i treba ti N miliona za pokretanje biznisa. Sta, oticices u podrum i zalozices neke minere da ti "izrudare" novac? Jok, trazices kredit u dolarima/eurima/CHF od banke ili ces naci investitora koji ce, opet, investirati dolar/euro/CHF. Ista prica i da si firma koja hoce na berzu ili da se prosiri. Ili da ti, jednostavno, treba novac za akviziciju druge firme / proizvoda / tehnologije. Smesno je uopste pricati tu o nekoj "kriptovaluti" danas, zato sto je jednostavno neizvodljivo.


http://www.ethereum.org.
Fundiraju razvoj necega sto se moze nazvati Bitcoin 2.0 ili cak Internet 2.0. Skupljaju inicijalni kapital u Bitcoinima 42 dana, skupljanje ce trajati jos 27. Za sada su skupili oko 22.500 BTC sto mu dodje oko 13.5 mil $....
Moja procena je da ce do kraja skupiti jos toliko. I ti reci da Bitcoin ne funkcionise za pokretanje biznisa kome treba N miliona. Ako su pametni, menjace te Bitcoine po potrebi i kroz neko vreme, imace jos mnogo vise.

Obratite paznju na Ethereum, sve govori da se radi o "next big thing".


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 11:06 - pre 118 meseci
Citat:
pyc:

Obratite paznju na Ethereum, sve govori da se radi o "next big thing".


Problem je zadnjih nekoliko godina samo to slušamo.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 11:21 - pre 118 meseci
Pa sto se tice Bitcoina, to smo i doziveli. Ali blockchain logika se siri i na druge oblasti, ne samo na novac.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 11:41 - pre 118 meseci
@pyc,

Sta ti li ja ili bilo ko ovde pojedinacno misli ili veruje je nebitno.

Za privredu je bitna stvar sta je dostupno i sta se koristi. Ja ako treba da pravim firmu, znam da moram da trazim dolare ili eure, i da moje radnike moram da placam u dolarima / eurima. Moje dobavljace moram da placam u dolarima / eurima i moji kupci placaju u dolarima / eurima.

Dok ja ne mogu lako da dodjem do potrebne kolicine bitcoin-a za posao, mogu samo macku o rep da ga okacim.

Citat:

Volatilan da, ali kako mislis nema ga dovoljno? Satosija ce biti 2,100,000,000,000,000,000 Jel to 2.1 kvintiliona?


OK, treba mi kredit ili investicija od 10 miliona dolara, u bitcoin-ima.

Kod koga mogu da idem da se obratim za investiciju? Imas adresu?

Sta ako mi treba 50 ili 100 miliona dolara? Jel imas adresu?

Za koliko vremena mogu dobiti taj novac?

Koliko ce mojih dobavljaca biti spremno da prihvata placanje u bitcoinima?

Da li ce moji radnici biti spremni da primaju plate u bitcoinima?

Sorry, to su vrlo prakticna pitanja i upravo su to stvari koje nesto cine korisnim ili nekorisnim. Mozemo mi da masemo rukama do sutra, ali dok nema odgovora za ove gore stvari, bitcoin ce biti samo niche.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 12:35 - pre 118 meseci
Pa ja sam naveo primer Ethereuma, to mu dodje ustvari neki vid crowdfundinga, ali sa benefitom i za onog koji fundira... Kada neko vreme Bitcoin bude stabilan, onda ce ljudi imati dovoljno razloga da traze da primaju i platu u njemu, sve to ide polako ali sigurno napred.
 
Odgovor na temu

Sam633

Član broj: 324536
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 18:05 - pre 118 meseci
Citat:
llux:
Nije onda to to. Potrebno je nesto kao papirni novac ali u digitalnom obliku.


Možeš export-ovati svoj privatni ključ na papir i zaboraviti na wallet.dat.

Citat:
bojan_bozovic:
PAZI SAD Bitcoin koga kontroliše neki haker za koga ni ne znamo da ostavlja svoje tačne informacije na internetu (onaj koji piše klijent i protokol), je BEZBEDNIJI od USD u koji poverenje ima toliki biznis i države... Kako da ne!


Da vidim, da li dobro razumem? Ljudi ulažu u nešto imagrirano? Imagrirani haker koji radi šta hoće? Uh...

Za početak, izvoli source:

https://github.com/bitcoin/bitcoin

Pa, pronađi teoriju zavere, kad si toliko siguran.

[Ovu poruku je menjao Sam633 dana 06.08.2014. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
82.208.243.*



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 22:59 - pre 118 meseci
mr ako

Definicija novca je da je to široko prihvaćeno sredstvo plaćanja. Ako Pera traži PeraCoin, a Đoka traži ĐokaCoin i nema ničega što rihvata velika većina onih sa kojima razmenjuješ dobra, onda ne postoji novac, već trampa. Uloga države je upravo u onom problemu koji si opisao. Šta ako imaš neki leviCoin, koji neko ne prima? Zato država propiše zakonom jedan coin, koji svi (moraju da) primaju i problem je rešen.

Ako BTC trenutno koristi 2,000,000 ljudi, a preostalih 7,198,000,000 koristi nešto drugo, onda BTC definitivno nije planetarni novac. Ako u Srbiji BTC slabo ko prima, onda to definitivno nije novac u Srbiji. Možda će jednog dana biti, ali trenutno nije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 01:22 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Citat:
mr. ako: Naravno da moze bez zakona, ne vidim sto ne bi mogao i ako bude zakona... Zabranjena je i piraterija, zakonom, ozbiljnim, pa cujem da ima i dalje nelegalnih downloada. Mozes zabraniti Napster, ali se onda pojavi nesto 1000 puta gore - BitTorrent. A p2p mrezu ne mozes da ubijes na jednom mestu, jer je DECENTRALIZOVANA.


Ja vidiš samo nosim ovo, a ne laptop od 3kg. Teže je...


LOL, lame...

Vidis ja sam naveo i mobilni telefon, ali si ti, posto ti taj odgovor ne odgovara, to jednostavno zanemario i lupio sledecu glupost koja ti je pala na pamet, i to jos uz pogresan citat (nadam se da nije namerno pogresan). Takva diskusija je ispod nivoa rasprave na buvljaku.

Ovde pokusavamo da napadnemo razlicite stavove i krticki sagledamo situaciju, sta je bolje i sta ima prednosti, a ne da postavljamo slike ociglednosti, zarad par jeftinih poena, na prvi pogled. Postaviti sliku kreditne kartice (za koju znamo svi kako izgleda) i dati komentar da je laptop tezi od nje, je vrlo neumesno za bilo kakvu raspravu, pa cak i onu na buvljaku.

---

Znaci kartica je koristan izum, prilicno laka za koriscenje, ali ima velike mane, to je tehnologija stara vise od 50 godina, bezbednost joj nije na visokom nivou, kradje su ucestale, skimmeri vrlo cest alat, PIN slaba zastita, na nekim mestima pri online kupovini cak i ne mora da se unosi CVV/CVC2 (?!),... i sve su to problemi tehnicke prirode, popravljivi ili manje popravljivi...

...ali, ono sto nije popravljivo i sto je najveci problem - ta kartica i tvoj racun zavise od jedne banke, sluzbenika, jednog centralnog mesta nad kojim nemas kontrolu i koje moze sutra da bankrotira, da nestane 70% onoga si juce imao, da ti pare pojede inflacija kao u Argenitini recimo, da ti zabrane pristup - tu je velika razlika i tu je velika prednost Bitcoin mreze, tj. Bitcoin tehnologije. Trust-less princip gde ne moras da imas custodial account kod treceg lica - mozes da budes sam svoja banka, sam svoj sluzbenik! Ne moras da poveravas pare nikome, niti da se nadas da ih on nece zloupotrebiti (kao sto su to radile velike USA banke recimo gde su finansirale meksicke narko kartele).


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 01:30 - pre 118 meseci
Citat:
llux:
Nisam upoznat, moze li se ta valuta cuvati na racunaru, kao softver? Upload-Download? To je nesto sto bi mi se svidelo, jer nema banke, nema pejpala i slicnih servisa kao posrednika ili neke slicne peripetije, vec samo uplatim iz "novcanika".

Upravo to mozes sa Bitcoinom. Nema banke niti komapnije kojoj moras da poveris svoj novac.
A s druge strane, ne mozes da ga falsifikujes, niti dvaput potrosis.
Takodje, ne moras da placas izmisljene globe koje naplacuju banke, niti da placas astronomske fees za transfere novca, niti da cekas nakad danima da ti stignu pare iz susedne banke, niti da placas Wester Unionu zelenaske naknade za transfer novca u drugu drzavu.






Citat:
bojan_bozovic:
Ako imaš karticu već imaš to, i vidi, ne može da "zabaguje" (a fon ili komp mogu da crknu), tvoj wallet (novac) je u banci, a ne:

1. na kompu ili fonu kao wallet.dat, pa ako crknu gubiš pare
2. ne nekom ko zna čijem sajtu koji to može da zloupotrebi, a ti ne znaš ni ko je ni odakle je niti zakonski može da bude gonjen za zloupotrebu, itd.

TL;DR gore od kartice i računa u banci.

Ah da, možeš da bekapuješ wallet.dat, da ti se to ne desi, da i da m_rsiš m_uda i petljaš se, sa karticom, pare su u banci ne na kartici.


I kartica moze da zabaguje, da se osteti, da ti neko skine PIN i pare, da pobrljavi sistem u banci, da ti nestane 70% para sa racuna...

1. Kao sto kazes bekap postoji, samo jedan klik. Takodje mozes da backupujes i na papirni wallet. Mozes i da zapamtis svoj private key ili da koristis BrainWallet ulugu (mada javascript nije siguran previse, pa ne preporucujem jos uvek).
2. Imas sajtove koji su vise nego legalni, koji postuju sve KYC/AML standarde i propise, i za koje se ne samo zna vlasnik, nego i citava struktura investitora od seed runde do Series A i B rundi (vise desetina miliona dolara investicija).

TL;DR po cemu gore od banke? Inace, u prethodnoj poruci imas zasto je bolje.

Takodje pare su na Bitcoin mrezi, ti imas privatne kljuceve adresa na kojima se nalaze coini.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 01:48 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

BitCoin, bar za sada, ne radi posao dobro zato sto je volatilan u 3lpm i zato sto ga nema dovoljno / niti je dostupan u meri potrebnoj za globalan biznis.

Zamisli kreces u startup, i treba ti N miliona za pokretanje biznisa. Sta, oticices u podrum i zalozices neke minere da ti "izrudare" novac? Jok, trazices kredit u dolarima/eurima/CHF od banke ili ces naci investitora koji ce, opet, investirati dolar/euro/CHF. Ista prica i da si firma koja hoce na berzu ili da se prosiri. Ili da ti, jednostavno, treba novac za akviziciju druge firme / proizvoda / tehnologije. Smesno je uopste pricati tu o nekoj "kriptovaluti" danas, zato sto je jednostavno neizvodljivo.

Ako se to ikad promeni, koristice ljudi BitCoin bez problema i bez religijskih razloga.

A do tada, radice dolar posao odlicno.


Jeste volatilan, ali vecinom svog zivota je volatilan na pozitivno. :) Ako je pre par godina vredeo par dolara, a do skora vredeo preko $1000, to je vrlo lepa volatilnost. :)
Sala naravno... :)

Sto se tice startupa, imas plejadu poznatih investicionih fondova i angel investitora koji ce ti rado dati Bitcoin za pokretanje biznisa.
Vecina kompanija koja se bavi bitcoinom ili koja je dobila investicije u vidu Bitcoina, svoje radnike placa u crypto valuti.

Da li moze da zameni dolar u ovom trenutku, naravno da ne moze... da li ce se to desiti, mozda. U svakom slucaju, finansijski sistem kakvim ga danas poznajemo nece biti isti i zahvalnost tome se moze dati Satoshiju i odlicnoj ideji koju je uspesno preveo u funkcionalnu tehnologiju - tehnologiju koja je visoko disruptivna, a kao takva, po pravilu, menja postojece stanje stvari iz korena.

Za sve to sto se ostvaruje, nije potrebno mesanje drzave, niti religijsko verovanje, vec realni benefit koji nesumnjivo donosi ta tehnologija.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 02:05 - pre 118 meseci
Citat:
Nedeljko:
mr ako

Definicija novca je da je to široko prihvaćeno sredstvo plaćanja. Ako Pera traži PeraCoin, a Đoka traži ĐokaCoin i nema ničega što rihvata velika većina onih sa kojima razmenjuješ dobra, onda ne postoji novac, već trampa. Uloga države je upravo u onom problemu koji si opisao. Šta ako imaš neki leviCoin, koji neko ne prima? Zato država propiše zakonom jedan coin, koji svi (moraju da) primaju i problem je rešen.

Ako BTC trenutno koristi 2,000,000 ljudi, a preostalih 7,198,000,000 koristi nešto drugo, onda BTC definitivno nije planetarni novac. Ako u Srbiji BTC slabo ko prima, onda to definitivno nije novac u Srbiji. Možda će jednog dana biti, ali trenutno nije.

Nisam ja ni rekao da je svetski novac zato sto ga koristi delic stanovnika planete.
Bitcoin moze da se kaze da je svetski novac, zato sto ga bez problema koriste na svim kontinentima, zato sto se vrlo lako pomera iz jedne drzave u drugu - tacnije ne poznaje granice uopste, zato sto bez problema i glavobolje mozes da ga posaljes nekom dizajneru u Pakistan koji ti je upravo uradio logo - i to bez posrednika, ne samo freelance sajta, vec uopste banke i citavog preskupog i zatvorenog finansijskog sistema, bez da ti fin. establishment uzme i jedan jedini cent ne radeci nista.


Citat:
Zato država propiše zakonom jedan coin, koji svi (moraju da) primaju i problem je rešen.
Poenta je da je uloga Drzave suvisna. Ako ja hocu da ti platim Dogecoinom tvoje matematicke usluge, a ti prihvatas Dogecoin - tu nema Drzava sta da trazi. Ako ti i ja vidimo benefit u koriscenju Bitcoina, stvar je jasna i ne treba nam ozvanicenje drzave. Ako mnogo ljudi bude videlo benefit koji donose crypto valute, mnogo ljudi ce ih i koristiti - nema potrebe da pitamo Drzavu da nam zakonom kaze da smemo da koristimo, a jos manje da u to mesamo trenutno suludi, neodrzivi i nefunkcionalni finansijski sistem.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 04:01 - pre 118 meseci
Citat:
Sam633: Da vidim, da li dobro razumem? Ljudi ulažu u nešto imagrirano? Imagrirani haker koji radi šta hoće? Uh...

Za početak, izvoli source:

https://github.com/bitcoin/bitcoin

Pa, pronađi teoriju zavere, kad si toliko siguran.

[Ovu poruku je menjao Sam633 dana 06.08.2014. u 19:18 GMT+1]


Čekaj malo, zašto bih ja kao investitor morao da znam C/C++? Možeš li ti svojim novcem da mi garantuješ da je tu sve OK da ja mogu da investiram? Ne? Ćao.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta07.08.2014. u 04:45 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Čekaj malo, zašto bih ja kao investitor morao da znam C/C++? Možeš li ti svojim novcem da mi garantuješ da je tu sve OK da ja mogu da investiram? Ne? Ćao.

LOL, pa ti kao investitor treba da uradis due diligence pre nego ulupas lovu u nesto. Covek te je samo lepo uputio na open source projekat gde slobodno mozes da pogledas o cemu se radi - ako ti se svidi i odagna tvoje sumnje, super, moci ces da investiras.
Ako ne znas programski jezik, onda kao investitor plati nekoga da ti odradi audit code-a, to je samo delic citave investicije.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394009 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.