Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394273 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 06:41 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako:
Izgleda su se ljudi dogovorili vec, samo treba da odumru misli i ideje onih sto cekaju da im Drzava kaze sta da koriste i sta da prozivode... sta da im Drzava "osmisli" i "nametne" i situacija ce biti mnogo cistija i bolja - za sve.


To možeš da kažeš i za nelegalno posedovanje oružja, ili upotrebu/trgovinu narkoticima, ili baš bilo koje kršenje zakona, šta ima država da mi određuje šta smem a šta ne smem! Ali zakon je zakon, a kršenje zakona kršenje zakona.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 06:53 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic: To možeš da kažeš i za nelegalno posedovanje oružja, ili upotrebu/trgovinu narkoticima, ili baš bilo koje kršenje zakona, šta ima država da mi određuje šta smem a šta ne smem! Ali zakon je zakon, a kršenje zakona kršenje zakona.


Ipak postoji nesto sto se zove "common sense", a ovo sto si ti napisao je cista banalizacija problema i na kraju krajeva preuvelicavanje uloge drzave u nasim zivotima. Ne moze drzava da pise bilo kakve zakone, vec oni moraju da budu humani i normalni, a i inace je problem da masa zakona nije takva, vec su smisljeni da bi stitili interese samo odredjenih grupa.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 06:56 - pre 118 meseci
Citat:
pyc: Ipak postoji nesto sto se zove "common sense", a ovo sto si ti napisao je cista banalizacija problema i na kraju krajeva preuvelicavanje uloge drzave u nasim zivotima. Ne moze drzava da pise bilo kakve zakone, vec oni moraju da budu humani i normalni, a i inace je problem da masa zakona nije takva, vec su smisljeni da bi stitili interese samo odredjenih grupa.


E vidiš, u demokratiji je ta "određena grupa" većina koja je glasala na izborima. Nema nikakve zavere protiv Bitcoina tu.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 07:15 - pre 118 meseci
...a od demokratije imamo samo privid: 45% izadje na izbore jer veruju da glasanjem zapravo ne menjaju nista, od toga recimo 20% glasa za odredjenu stranku (dakle efektivno manje od 10%), pa ovi onda prave koalicije sa ovima sto su efektivno osvojili 1-5% glasova, pa su opet uski interesi u igri, a da ne govorim o manipulacijama medijima, tajnostima finansiranja stranaka, raznim nelogicnostima u parlamentu, itd itd...

Prava demokratija ne funkcionise nigde, nemojmo se zavaravati, zivimo u korpotokratiji, a drugo ime za taj sistem je moderno ropstvo.

Bitcoin je visoko disruptivna tehnologija i vec je dosta zakona doneseno na svetu da bi se isti ugusio, kako bi poredak ostao isti. Zavera protiv Bitcoina postoji.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 07:36 - pre 118 meseci
Citat:
pyc:Zavera protiv Bitcoina postoji.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 07:46 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Citat:
mr. ako:
Izgleda su se ljudi dogovorili vec, samo treba da odumru misli i ideje onih sto cekaju da im Drzava kaze sta da koriste i sta da prozivode... sta da im Drzava "osmisli" i "nametne" i situacija ce biti mnogo cistija i bolja - za sve.


To možeš da kažeš i za nelegalno posedovanje oružja, ili upotrebu/trgovinu narkoticima, ili baš bilo koje kršenje zakona, šta ima država da mi određuje šta smem a šta ne smem! Ali zakon je zakon, a kršenje zakona kršenje zakona.

Nije to poenta, niti mozes porediti te stvari. Bitcoin nije opasan po coveka samog ili po druge koji mogu da postradaju od pistolja recimo. Totalno promaseno poredjenje. Ovde pricamo o licnim slobodama, ali i ekonomskim. Kao i zelji i idejama pojedinih o bespotrebnom mesanju drzave tamo gde apsolutno nema potrebe da se mesa, niti efektivno moze - crypto valute vec sada funkcionisu, bez tih Drzavnih zakona;
crypto valute vec sada mogu da se koriste za placanje, bez Drzavnog proglasenja da su legalne;
crypto valutama vec sada moze da se trguje na berzi, bez Drzavnih zakona;
crypto valute vec sada mogu da se salju sirom sveta za samo delic troska koji je bio potreban juce;
crypto valute nemaju centralno mesto bez koga ne mogu da funkcionisu, vec su apsolutno autonomne i decentralizovane;
crypto valute vec sada savrseno sigurno mogu da obradjuju transakcije, a daleko sigurnije nego trenutni sistemi placanja;

Jes' ti procitao uospte i jednu od prethodnih poruka sto sam pisao, jer mi je prosto neverovatno da si od svega ispisanog nasao ovu recenicu da izokrenes. Jos se u recenici pominje zapravo drzavno uredjenje slicno komunizmu gde ti drzava odredjuje sta ces da proizvodis i kupujes i pod kojim uslovima. Drzava je tu radi gradjana, ne gradjani radi drzave.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 07:54 - pre 118 meseci
Zanimljivo kako Bojan koristi neke ekstremne primere koje zapravo nemaju nikakve veze sa Bitcoinom... Gubi se poenta diskusije tako...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 08:01 - pre 118 meseci
Ne gubi se poenta da je Bitcoin neuspešan kao valuta jer ne zadovoljava zahteve koji se pred novac postavljaju, a ne zbog zavere protiv njega. Nema razloga da se stoti put ponavlja ono što ne zelite da vidite. Prosečnom čoveku je svejedno ko kontroliše novac, dok ima lakoću korisšćenja i opšteprihvaćenost koji Bitcoinu nedostaju (u odnosu na platnu karticu sa USD EUR ili RSD). A to nije jedini problem!

Samo može da se posmatra kao neka vrsta obveznice.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 08:17 - pre 118 meseci
@Mr. ako, jasno je da bitcoin moze bez zakona, pitanje da li (tj. koliko) bi mogao nasuprot zakonu ako do toga dodje.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 08:32 - pre 118 meseci
Sto se mene licno tice, Bitcoin zadovoljava uslove da ga mogu nazvati novcem, cak sam ga u par navrata i iskoristio u tom smislu. A to sto je prosecnom coveku nebitno gde i kako nastaje novac, to je najveca tuga naseg doba, znas kako se kaze: "ignorance is bliss". Sto se tice opsteprihvacenosti, vec mozemo da kazemo da je ista dostigla neke vrlo primetne nivoe: Wikipedia, Dell, Tigerdirect, Newegg, itd... Moja prognoza je da ce u roku od godinu-dve dana SVE online prodavnice primati Bitcoin, u tom slucaju slobodno cemo moci da kazem da je Bitcoin opsteprihvacen - sto ce mu u krajnjoj liniji stabilizovati cenu, i jos vise ce postati novac.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 08:39 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Ne gubi se poenta da je Bitcoin neuspešan kao valuta jer ne zadovoljava zahteve koji se pred novac postavljaju, a ne zbog zavere protiv njega. Nema razloga da se stoti put ponavlja ono što ne zelite da vidite. Prosečnom čoveku je svejedno ko kontroliše novac, dok ima lakoću korisšćenja i opšteprihvaćenost koji Bitcoinu nedostaju (u odnosu na platnu karticu sa USD EUR ili RSD). A to nije jedini problem!

Samo može da se posmatra kao neka vrsta obveznice.

Sta pricas covece? Nema lakocu koriscenja?! Pa brze platim nesto Bitcoinom nego karticom, dva klika jbt. Ali to mogu da uradim na vise nacina, mogu sa svog lokalnog walleta, mogu sa online walleta, mogu sa mobilnog,... Kada sam van kuce, mogu da placam mobilnim samo slikajuci QR code! Nista vise! Pa ako to nije lakoca koriscenja, ne znam sta je?! ...I to je samo pocetak, tehnologija u zacetku, pratece aplikacije u zacetku...
Ne mogu da verujem sta ti sebi dozvoljavas da izjavis... Jes' ti korstio uospte nekad Bitcoin ili bar gledao kako neko korsiti?? Moze i na videu. Ili nas ovde samo zamajavas...?

Opsteprihvacenost je prilicno velika uzimajuci u obzir starost tehnologije. A naveo sam ko ih je sve od velikih igraca prihvatio, tako da bih rekao da je za ovaj period sasvim velika prihvacenost. Svojevremeno Mt. Gox je imao preko milion registrovanih korisnika, i to je samo jedna berza, samo jedna kompanija. Koliko njih se nigde nije registrovalo, vec sve radi samo sa svog racunara i nema nikakve veze sa trecim licima. Vremenom, kako ova kriva ispod kazuje bice vise prihvacen, kao i kod svake inovativne tehnologije.








Citat:
Shadowed:
@Mr. ako, jasno je da bitcoin moze bez zakona, pitanje da li (tj. koliko) bi mogao nasuprot zakonu ako do toga dodje.

Naravno da moze bez zakona, ne vidim sto ne bi mogao i ako bude zakona... Zabranjena je i piraterija, zakonom, ozbiljnim, pa cujem da ima i dalje nelegalnih downloada. Mozes zabraniti Napster, ali se onda pojavi nesto 1000 puta gore - BitTorrent. A p2p mrezu ne mozes da ubijes na jednom mestu, jer je DECENTRALIZOVANA.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 08:51 - pre 118 meseci
Malo je bezveze da obradjujemo ponovo ove teme, koje su toliko puta vec raspravljane... Mislio sam da smo malo napredovali u informisanosti i razumevanju kakvo je osnovno funkcionisanje Bitcoina...

A ovi sto Drzavu dizu u nebo i traze da im Drzava kaze da koriste crypto valute i da im kroji potrosnju novca, sigurno imaju svoju veru: Statism :)






- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:10 - pre 118 meseci
Citat:
mr. ako: Naravno da moze bez zakona, ne vidim sto ne bi mogao i ako bude zakona... Zabranjena je i piraterija, zakonom, ozbiljnim, pa cujem da ima i dalje nelegalnih downloada. Mozes zabraniti Napster, ali se onda pojavi nesto 1000 puta gore - BitTorrent. A p2p mrezu ne mozes da ubijes na jednom mestu, jer je DECENTRALIZOVANA.


Ja vidiš samo nosim ovo, a ne laptop od 3kg. Teže je...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:25 - pre 118 meseci
https://xapo.com/en/ Xapo Bitcoin debitne kartice. Moci ce i Mr. Ako da nosi samo karticu uskoro ;)...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.kti.rs.



+253 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:29 - pre 118 meseci
Nisam upoznat, moze li se ta valuta cuvati na racunaru, kao softver? Upload-Download? To je nesto sto bi mi se svidelo, jer nema banke, nema pejpala i slicnih servisa kao posrednika ili neke slicne peripetije, vec samo uplatim iz "novcanika".
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:31 - pre 118 meseci
Citat:
pychttps://xapo.com/en/ Xapo Bitcoin debitne kartice. Moci ce i Mr. Ako da nosi samo karticu uskoro ;)...


Da kad bankomati to budu primali i može da se koristi za plaćanje po radnjama... Dalje, to će ispasti samo onoliko dobro koliko i postojeće kartice, čak i kad zaživi, ne pružajući prosečnom korisniku razlog da pređe na BTC.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:32 - pre 118 meseci
Citat:
llux: Nisam upoznat, moze li se ta valuta cuvati na racunaru, kao softver? Upload-Download? To je nesto sto bi mi se svidelo, jer nema banke, nema pejpala i slicnih servisa kao posrednika ili neke slicne peripetije, vec samo uplatim iz "novcanika".


Da, samo je problem što valuta nije rasprostranjena.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.kti.rs.



+253 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:40 - pre 118 meseci
Pa dobro, znam da nije zazivelo, samo me interesovao princip.
Ono cemu se ja nadam u buducnosti je da sa sobom nosim digitalni novcanik.
Kada kupujem u prodavnici, oni samo urade upload iz mog novcanika u njihovu kasu.
Kada mi isplacuju platu, samo urade download u moj novcanik.
Kada pazarim preko neta ili meni nesto isplacuju, sve ide direktno, bez banke i servisa.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:44 - pre 118 meseci
Citat:
llux: Pa dobro, znam da nije zazivelo, samo me interesovao princip.
Ono cemu se ja nadam u buducnosti je da sa sobom nosim digitalni novcanik.
Kada kupujem u prodavnici, oni samo urade upload iz mog novcanika u njihovu kasu.
Kada mi isplacuju platu, samo urade download u moj novcanik.
Kada pazarim preko neta ili meni nesto isplacuju, sve ide direktno, bez banke i servisa.


Ako imaš karticu već imaš to, i vidi, ne može da "zabaguje" (a fon ili komp mogu da crknu), tvoj wallet (novac) je u banci, a ne:

1. na kompu ili fonu kao wallet.dat, pa ako crknu gubiš pare
2. ne nekom ko zna čijem sajtu koji to može da zloupotrebi, a ti ne znaš ni ko je ni odakle je niti zakonski može da bude gonjen za zloupotrebu, itd.

TL;DR gore od kartice i računa u banci.

Ah da, možeš da bekapuješ wallet.dat, da ti se to ne desi, da i da m_rsiš m_uda i petljaš se, sa karticom, pare su u banci ne na kartici.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta06.08.2014. u 09:45 - pre 118 meseci
http://www.wired.com/2014/04/xapo/ i http://blog.xapo.com/post/8343...announcing-the-xapo-debit-card

"Xapo has relationships with banks in the US and Europe that issue and process the debit cards. The payment network (Mastercard, Visa, etc.) that will be used by the Xapo debit card is not yet determined and will depend on the bank. There is no relationship between Xapo and the payment network; rather there is a relationship between Xapo and the card-issuing banks."

"Casares says that his company isn’t sure yet which payment network the Xapo card will use, but the company is testing MasterCard, Visa and Discover. “I think it’s most likely MasterCard, but there’s still a chance that it will be another,” he says."
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394273 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.