Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko formula?

[es] :: Office :: Excel :: Pomoc oko formula?

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trkich
Trkić Amer

Član broj: 137571
Poruke: 12
77.221.8.*



Profil

icon Pomoc oko formula?06.06.2011. u 12:35 - pre 156 meseci
Ne znam da li je ovo moguce uraditi u excelu ali ukoliko jest bio bih veoma zahvalan ukoliko bi mi neko napisao kako se moze napraviti.

Interesuje me formula koja bi automatski registrovala zbir svih čelija u koloni D(n) i oduzimala razliku D(n-1) tako da mi registruje samo zadnji utrošak materijala. Matematički naprimjer n-(n-1)=2995,2 (n je promjenjiva). Čelija D5 je stanje lima 0,7x115 u magacinu (promjenjiva velićina)i od tog stanja bi oduzimao tu vrijednost.Recimo da tu vrijednost registruje u neku čeliju pored tabele (crvena čelija) H11.


 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Pomoc oko formula?06.06.2011. u 13:46 - pre 156 meseci
Dobrodošao na forum, trkichu.

Nisam te odmah shvatio jer si pitanje nepotrebno zakomplikovao sa sumama: zbir prvih n ćelija "minus" zbir prvih n-1 ćelija uvek će dati vrednost n-te ćelije, tako da je dovoljno vratiti tu, poslednju ćeliju u koloni.

Pogledaj ove teme gde se o tome diskutovalo: Zadnji unos kao i objasnjenje formule recima.

Kada postavljaš pitanje uvek se potrudi da budeš što je moguće jasniji kako bi olakšao ljudima voljnim da pomognu. Takođe, naslov teme biraj tako da ukratko najavi o čemu će biti reči. Ako si čitao Pravilnik trebao si da znaš da su "pomoć" i "hitno" reči koje je preporučeno izbegavati! (kao i generalni savet da se pre pokretanja nove teme koristi pretraga foruma.)

Uz pravilno odabrani naslov teme praktično si na korak do rešenja! Kako? Poenta je u upotrebi ključnih reči: ako si već uspeo svoj problem da svedeš na minimalni broj reči (koje ga definišu) imaš sve što ti je potrebno za kvalitetnu pretragu foruma a, veruj mi, većina pitanja koja bi postavio, pre tebe je neko već pitao i neko drugi mu je već odgovorio. Često i više puta.. :)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko formula?06.06.2011. u 16:56 - pre 156 meseci
Super je ova formula iz ZADNJI UNOS topika. Evo kako sam je ja preradio da radi kao "sabijač" podataka. Podatke koji su nekontinuirano stavljeni u jednu kolonu ona sabija tako da budu kontinuirani.

EDIT:
Formula je u stvaru u polju D1, a ispravka greške u D2. Promašio sam za jedan red.




[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 06.06.2011. u 21:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pomoc oko formula?07.06.2011. u 09:48 - pre 156 meseci
Citat:
trkich: Interesuje me formula
Da bi prikazao podatak iz posljednje ćelije u nekom stupcu koristi formulu
Code:
=LOOKUP(2;1/(1-ISBLANK(D:D));D:D)

BTW: pogledaj ostale formule na linku Kako vratiti podatak iz zadnje ćelije
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoc oko formula?

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.