Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3907395 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 08:22 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
loco corazon:
MMDJ , mislim da to nije moguce ni kod nas.Licno se mora podici pasos, koliko ja znam.

Hvala na odgovoru - od navodno "upucenih" sam pre neki dan dobila informaciju da moze sa punomocnikom i da cak moze i da ti pasos posalju na kucnu adresu (ne znam da li samo ako zivis u Madjarskoji ili salju i u inostranstvo). Ako isprobam podelicu pouzdanu informaciju ;)


Pogledaj par postova unazad, prilicno sam siguran da moze uz punomoc.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 10:53 - pre 99 meseci
MMDJ a što ne nazoveš pa pitaš ko čovek :D ili daš nekome da nazove onako neobavezno,pa nije to sveto pismo,bićeš sigurnija od ovih može ne može informacija.
 
Odgovor na temu

boiannus
Programer
Beograd

Član broj: 306414
Poruke: 12
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 10:53 - pre 99 meseci
Konačno sam pobedio strah i juče sam pozvao ambasadu da zakažem. Dobio sam 23. avgust ali mi nije odgovaralo pa sam pomerio za 26.
Prilično je prijatno protekao razgovor i pored inicijalne nervoze. Uobičajena pitanja su bila o porodici, ličnim podacima, odakle je predak... Nisu me doduše ništa pitali vezano za jezik, koliko i gde učim.
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 11:53 - pre 99 meseci
9/10 postova govore o sveopstoj histeriji kada treba otici na zakletvu, izvaditi pasos ili licnu kartu.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 15:34 - pre 99 meseci
a realnost je da te na zakletvi i prilikom vađenja dokumenata niko ništa ne pita,ljudi rade svoj posao,odeš i kažeš šta želiš i to je to
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 16:39 - pre 99 meseci
nece biti bas.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 16:44 - pre 99 meseci
dobro desi se tu i tamo da nekog na zakletvi malo iscimaju,što je razumljivo..i prilikom vađenja dokumenata normalno je da ćeš razgovarati sa službenicima,pa moraš reći zašto si došao i šta ti treba :D ali sumnjam da je neko bio propitivan o istoriji Mađarske prilikom vađenja pasoša :D
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 17:29 - pre 99 meseci
Osim ako na madjarskom ne bi znao da kaze zasto je dosao, uzeo pasos juna 2011. godine :D
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 17:40 - pre 99 meseci
Citat:
usr: Osim ako na madjarskom ne bi znao da kaze zasto je dosao, uzeo pasos juna 2011. godine :D


moze i to da se desi ali ne meni posto sam uzeo pasos, koji gle cuda vredi 10 godina.

Sve sami sigurni u sebe i znanje madjarskog, a drhte svi od odlaska na zakletvu. Uzgred mnogo nesto tim ekspertima treba celih 5 godina za uzimanje pasosa.
Mogu misliti kako ce oni znati 2021 madjarski a kriterijumi ce se samo zaostravati.

(ja do tada uzimam treci pasos jos 2 godine mi fali, a istice mi i desetogodisnja proba)
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 17:55 - pre 99 meseci
Jezik jeste uslov za dobijanje drzavljanstva, ali nisam upoznat sa zakonom koji kaze da postojeci drzavljanin mora da prica jezik, stoga deluje da je prihvatljivo da neko jezik delimicno i zaboravi do te 2021. koju spominjes.

Desetogodisnja proba o kojoj pricas se odnosi na slucajeve za koje moze da se dokaze da nisu ispunjavali sve uslove prilikom podnosenja zahteva. Jedan od nacina bi mogao biti, na primer, da sluzbenik koji je potvrdio znanje jezika prilikom predaje zahteva u medjuvremenu bude diskreditovan jer je utvrdjeno da je primio zahteve od puno osoba za koje se pokazalo da ne pricaju jezik. Do sada uglavnom ti sluzbenici nisu bili konzularno osoblje nego sluzbenici po manjim opstinama u Madjarskoj.

E sad, kojoj grupi ti pripadas, ti najbolje znas. Ukoliko pripadas drugoj grupi, razumljivo je da ti je malo frka, ali nema potrebe da plasis ljude koji su posteno dosli do svog cilja. Ne mislis valjda da bi jedan madjarski konzul ponistio nekom drzavljanstvo, cije je znanje jezika prethodno licno potpisao prilikom predaje zahteva, a mozda i prilikom zakletve.

Peace
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 18:02 - pre 99 meseci
ja pripadam grupi koja je u Avgustu 2015 predala zahtev za drzavljasntvo trece zemlje gde zivim i radim i znam jezik.

iz hobbyja se interesujem za ove zapetljancije oko Madjraskog drz a cak i da mi ga oduzmu (a to se nece desiti) moj zivot bi se promenio kao i Monteverest pri povetarcu.

da budem iskren, dok nisam video kakva histerija ovde vlada oko zakletve predaje dokumenata vadjenja raznih pasosa LK nisam ni pomisljao da je madjarski postao takav bauk. U moje vreme nije bilo tako...
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 18:49 - pre 99 meseci
mene bi iskreno ubila grižnja savest da sam tražio državljanstvo neke države a da ne znam ni reči jezika..jednostavno jbš takav život,da ti odeš negde i taman ti krene a ti strepiš da li će ti svakog momenta neko oduzeti sve.

uostalom svi primete ako ti razumeš jezik i znaš o čemu se radi onda nije problem,odgovorićeš i rukama i nogama i omašićeš po koju reč,i akcenat i svašta nešto,ali to sve spada u mađarski,od paraszt magyarul do onog rumunskog,i oni imaju dijalekata koliko hoćeš..ali ako baš ne znaš..a imaš državljanstvo,pa ja mislim da imaju puno pravo i da ti oduzmu i još da budeš zahvalan što ne pokreću krivični postupak :D

mislim da ljudi koji su uzeli državljanstvo po ovim novim kriterijumima,nemaju apsolutno nikakve potrebe da se brinu,to je jednostavno to..a ovima što su proleteli ko krava kroz kukuruz bez mnogo ispitivanja i na sreću..pa ništa,zaobiđite mađarske granice i učite dok ne dođe vreme za produžavanje :D
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 20:52 - pre 99 meseci
Ja sam mozda malo poseban slucaj, u vojsci su mi najbolji drugovi bili Madjari, sredinom 90tih sam prvi put dosao u Budimpestu, i osetio sam kao da sam tamo vec ziveo u nekom proslom zivotu,
sve mi se svidelo, posto sam i tada bio privatnik, umesto 2 dana da ostanem, ostao sam 7, otkrio sam diskoteke, razna mesta za zabavu sa strancima i domacim ljudima....

Uvek sam po neku rec ucio, jos od tada, a zatim sam znao da odem u Budimpestu po nekoliko nedelja da izlazim po diskotekama,
upoznao puno raznih ljudi, imao sam devojke madjarice iz Vojvodine, i uvek sam od njih po koju rec ucio.

I na kraju sad sam poslom vezan za Budimpestu, grad se promenio u poslednjih 20 godina, mentalitet takodje, sve se izmenilo, danas je i mnogim ljudima u
madjarskoj prioritet da napuste zemlju, posle pada komunizma osetio se neki entuzijazam, zatim pred ulazak u EU takodje, a danas to se vise ne vidi,
nema vise tog poleta, neka depresija, i cini mi se da je mnogo lepih devojki otislo preko na zapad, nema ih vise, ne mozete kao nekada od
100 devojki na ulici videti 10 prelepih, danas ako od 100 vidite 2-3 i to je uspeh, izgleda da sve sto vredi odlazi.



putniknamernik
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-233-2.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 21:06 - pre 99 meseci
Citat:
putniknamernik: Ja sam mozda malo poseban slucaj, u vojsci su mi najbolji drugovi bili Madjari, sredinom 90tih sam prvi put dosao u Budimpestu, i osetio sam kao da sam tamo vec ziveo u nekom proslom zivotu,
sve mi se svidelo, posto sam i tada bio privatnik, umesto 2 dana da ostanem, ostao sam 7, otkrio sam diskoteke, razna mesta za zabavu sa strancima i domacim ljudima....

Uvek sam po neku rec ucio, jos od tada, a zatim sam znao da odem u Budimpestu po nekoliko nedelja da izlazim po diskotekama,
upoznao puno raznih ljudi, imao sam devojke madjarice iz Vojvodine, i uvek sam od njih po koju rec ucio.

I na kraju sad sam poslom vezan za Budimpestu, grad se promenio u poslednjih 20 godina, mentalitet takodje, sve se izmenilo, danas je i mnogim ljudima u
madjarskoj prioritet da napuste zemlju, posle pada komunizma osetio se neki entuzijazam, zatim pred ulazak u EU takodje, a danas to se vise ne vidi,
nema vise tog poleta, neka depresija, i cini mi se da je mnogo lepih devojki otislo preko na zapad, nema ih vise, ne mozete kao nekada od
100 devojki na ulici videti 10 prelepih, danas ako od 100 vidite 2-3 i to je uspeh, izgleda da sve sto vredi odlazi.

E pa to je bilo pre 25 godina,ako si tada imao 25 ti sada imas 50,i sta onda ocekujes ..te lepe su se udale i sada su supruge,a nove generacije doklaze,,a sta je lepo je inace subjektivna stvar.
Zal za mladoscu bi se pre kod tebe reklo...ostalo si verovatno u pravu,mada ja imam poznanika koji su otisli i rade u Budimpesti,jeste da su to strane firme ali Nisu u Becu,nego u Budimpesti,,
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 21:55 - pre 99 meseci
blizu si mada si promasio 10 godina, imam 40, i mlad sam, bar me tako vide devojke, a i tako se osecam :) uostalom izgleda da sto vise imas iskustva, sve im delujes privlacnije,
naravno imas vec nesto iza sebe, dokazao si se, nisi vise "decko koji obecava" vec onaj koji ispunjava....
Uostalom ne bih se menjao sa tim vremenom, bilo je lepo, ali kad nemas iskustvo, nemas novac, nemas nista sem snova, , tako da sto se toga tice, meni je bar mnogo bolje, ne znam za druge ljude.

Cesto putujem, pa srecem Madjarice - te zaista najboljeg izgleda su po EU, Dubajiu, neke sam sreo cak i u Kini, rade kao manekenke.

Inace ko hoce firmu da otvori, madjarska ima najmanju taksu na profit kompanija, 10%, u odnosu na 33% u Nemackoj, ono sto je losije je veci PDV, ali to potire jeftina radna snaga, i Srbija je blizu
pa lako je skoknuti do tamo i nazad....

[Ovu poruku je menjao putniknamernik dana 22.03.2016. u 23:15 GMT+1]
putniknamernik
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 22:57 - pre 99 meseci
Citat:
usr:
Citat:
MMDJ:
Citat:
loco corazon:
MMDJ , mislim da to nije moguce ni kod nas.Licno se mora podici pasos, koliko ja znam.

Hvala na odgovoru - od navodno "upucenih" sam pre neki dan dobila informaciju da moze sa punomocnikom i da cak moze i da ti pasos posalju na kucnu adresu (ne znam da li samo ako zivis u Madjarskoji ili salju i u inostranstvo). Ako isprobam podelicu pouzdanu informaciju ;)


Pogledaj par postova unazad, prilicno sam siguran da moze uz punomoc.

Hvala, da, izgleda da moze - proverila sam i sa jednim deckom koji radi u konzulatu u SU, nadam se da je pravilno informisan!
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 23:10 - pre 99 meseci
Citat:
usr:
Jezik jeste uslov za dobijanje drzavljanstva, ali nisam upoznat sa zakonom koji kaze da postojeci drzavljanin mora da prica jezik, stoga deluje da je prihvatljivo da neko jezik delimicno i zaboravi do te 2021. koju spominjes.

Desetogodisnja proba o kojoj pricas se odnosi na slucajeve za koje moze da se dokaze da nisu ispunjavali sve uslove prilikom podnosenja zahteva. Jedan od nacina bi mogao biti, na primer, da sluzbenik koji je potvrdio znanje jezika prilikom predaje zahteva u medjuvremenu bude diskreditovan jer je utvrdjeno da je primio zahteve od puno osoba za koje se pokazalo da ne pricaju jezik. Do sada uglavnom ti sluzbenici nisu bili konzularno osoblje nego sluzbenici po manjim opstinama u Madjarskoj.

E sad, kojoj grupi ti pripadas, ti najbolje znas. Ukoliko pripadas drugoj grupi, razumljivo je da ti je malo frka, ali nema potrebe da plasis ljude koji su posteno dosli do svog cilja. Ne mislis valjda da bi jedan madjarski konzul ponistio nekom drzavljanstvo, cije je znanje jezika prethodno licno potpisao prilikom predaje zahteva, a mozda i prilikom zakletve.

Peace

Ignorisi ga please - nema drugog leka, i najmanja reakcija bilo kog forumasa nakratko da smisao njegovom tuznom zivotu i zagrize pa ne pusta!!
Uostalom, vidis da ima dijagnozu - cuj ovom temom se bavi iz hobija (i to ni manje ni vise nego od 2011.)!
A tek sto masti o njegovom idilicnom zivotu - pa i da u Srbiji radi, a ne kako tvrdi u inostranstvu, ne bi imao vremena da bude najaktivniji clan foruma koji mu nista u zivotu ne znaci! Pitanje je da li uopste ima drzavljanstvo ili je sve to samo plod njegove maste!!
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2016. u 23:13 - pre 99 meseci
Citat:
Lacika.1991:
MMDJ a što ne nazoveš pa pitaš ko čovek :D ili daš nekome da nazove onako neobavezno,pa nije to sveto pismo,bićeš sigurnija od ovih može ne može informacija.

Hvala za ideju, pitala sam jednog decka koji radi u knozulatu i on tvrdi da moze. Kad budem licno "isprobala" javljam ovde da li "sljaka"!
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2016. u 00:06 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
usr:
Jezik jeste uslov za dobijanje drzavljanstva, ali nisam upoznat sa zakonom koji kaze da postojeci drzavljanin mora da prica jezik, stoga deluje da je prihvatljivo da neko jezik delimicno i zaboravi do te 2021. koju spominjes.

Desetogodisnja proba o kojoj pricas se odnosi na slucajeve za koje moze da se dokaze da nisu ispunjavali sve uslove prilikom podnosenja zahteva. Jedan od nacina bi mogao biti, na primer, da sluzbenik koji je potvrdio znanje jezika prilikom predaje zahteva u medjuvremenu bude diskreditovan jer je utvrdjeno da je primio zahteve od puno osoba za koje se pokazalo da ne pricaju jezik. Do sada uglavnom ti sluzbenici nisu bili konzularno osoblje nego sluzbenici po manjim opstinama u Madjarskoj.

E sad, kojoj grupi ti pripadas, ti najbolje znas. Ukoliko pripadas drugoj grupi, razumljivo je da ti je malo frka, ali nema potrebe da plasis ljude koji su posteno dosli do svog cilja. Ne mislis valjda da bi jedan madjarski konzul ponistio nekom drzavljanstvo, cije je znanje jezika prethodno licno potpisao prilikom predaje zahteva, a mozda i prilikom zakletve.

Peace

Ignorisi ga please - nema drugog leka, i najmanja reakcija bilo kog forumasa nakratko da smisao njegovom tuznom zivotu i zagrize pa ne pusta!!
Uostalom, vidis da ima dijagnozu - cuj ovom temom se bavi iz hobija (i to ni manje ni vise nego od 2011.)!
A tek sto masti o njegovom idilicnom zivotu - pa i da u Srbiji radi, a ne kako tvrdi u inostranstvu, ne bi imao vremena da bude najaktivniji clan foruma koji mu nista u zivotu ne znaci! Pitanje je da li uopste ima drzavljanstvo ili je sve to samo plod njegove maste!!


maco vidi ! Ne vrediti, sve ih znam.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.03.2016. u 00:14 - pre 99 meseci
Vrlo autenticno. Samo... zaboravio si na detalj da se 2011. drzava zvala Magyar Köztársaság ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3907395 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.