Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3905293 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andrija2323
Student
Filološki fakultet

Član broj: 332830
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 15:04 - pre 99 meseci
Citat:
Delb:
Pozdrav svim forumasima! Poceo sam polako da citam od pocetka ovu temu, da bih bio upoznat sa svim informacijama.
Jel imate neke savete kako da generalno udjem u materiju? Kako ste vi poceli s ucenjem jezika?
Znam samo engleski pored srpskog. Njega sam ucio u skoli i sad ga usavrsavam tako sto gledam bbc-jeve kanale i citam njihove novine i teme koje me interesuju.
Cudno mi je sad odjednom potpuno ispocetka uciti neki jezik. Ne bih da krenem pogresno, pa ako mozete da mi kazete kako je najbolje krenuti.
Da li da vadim dnevno po 10 madjarskih reci i da ih bubam? Ili da vadim fraze? (To sam citao negde kako je bolje nego ucenje samih reci).
Posle nekih 6 meseci bih uzeo profesora/ku, sad nisam u mogucnosti za to.
Da krenem nesto od onih knjiga sa Mihailovog sajta?
Najgore mi je sad na pocetku jer ne znam odakle bih pre.
Hvala vam unapred!

PS: Naletao sam na neka spominjanja Januara 2018-te godine u smislu da do tad planiraju neku cifru izdatih drzavljanstava. Sta vi mislite, hoce li moci i posle tog datuma da se dobije drz.?



Kreni od Szia, jo napot, viszlat, ali je uzmi sa rezervom, posto nije idealno napisana. Hallo, itt Magyarorszag je odlicna, caka je u tome sto je na madjarskom pa nije moguce da samostalno radis, ali za pocetak bi ti bila dovoljna samo mala pomoc. Sajt memrise.com je dosta koristan, posto znas engleski snaci ces se bez problema. Dobro bi bilo i da krenes da slusas madjarsku muziku, nema veze sto neces razumeti ni rec, tako ce ti jezik mnogo lakse uci u uvo. Ja studiram madjarski na Filoloskom, i sam drzim casove, tako da ako ti treba pomoc oko bilo cega, slobodno pisi na PP :)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.32



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 15:06 - pre 99 meseci
Zovi u ponedeljak, može da bude problem...
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 15:13 - pre 99 meseci
ne moze da bude problem, sve je fensi i ok, sta plasis coveka ?
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 15:18 - pre 99 meseci
Citat:
Mihailoo:
Zovi u ponedeljak, može da bude problem...

mislis da ih zovem na broj na koji sam zakzivao razgovor? posto na ovaj broj sto me je zvao ne mozes pozvati... jer sam vec kad sam predavao oktobra imao istu situaciju samo sto su me zvali ponovo posle par sati...

Citat:
gsmboriss:
mene kad su zvali za proveru iz su, bila je jasna indetifikacija sa 024, ja se nisam javio na dva poziva jer mi je tel bio utisan, zatim sam ja pokusao da ih pozovem ali taj broj nije bilo moguce pozvati samo je izbacivao, al su me posle nekih sat vremena oni opet zvali i sve je bilo ok.

 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
212.200.247.165



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 17:15 - pre 99 meseci
Ma verovatno će sve biti ok, ali bolje da ih okreneš na broj koji može, predstaviš se i kažeš 'neko me je zvao iz konzulata u petak...'

Verovatno su te zvali na zakletvu! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-233-2.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 17:29 - pre 99 meseci
Citat:
gsmboriss:
danas oko 13h dva propustena poziva iz madjarske ambasade nadam se da je dobra vest i da nece biti problem sto se nisam javio...
http://www.image-share.com/upload/3194/99.jpg

Ovo po broju je Subotica,tamo je konzulat u pitanju a ne Ambasada.Zar ne?
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 17:36 - pre 99 meseci
Citat:
preynow:
ne moze da bude problem, sve je fensi i ok, sta plasis coveka ?

Znaci covece dokle ces vise???
Ne prestajes da provociras!!!
2011. si uzeo drzavljanstvo i 2016. visis na forumu??? sireci negativnu energiju i obeshrabrujes ljude koji se trude da do tog parceta papira dodju ne bi li uradili nesto sa svojim zivotom - pa ima li veceg dokaza da si troll (da ne kazem po srpski STETOCINA)!!!
OK, ne govore svi savrseno madjarski ali su svi koji su ovde sigurno ucili i trudili se da nauce sto bolje mogu!!! Mislim svi sem tebe! Ti ocigledno znas madjarski ali i nista drugo jer da znas, od 2011. sigurno bi uradio nesto korisno sa EU pasosem a ne sedeo ovde i davio besmislenim posovima!!! Vidim upucujes nas na drugi forum ako nas ne zanima tema - sve ovde zanima tema ali nikoga ne zanimaju tvoji postovi jer su beskorisni a pogotovu jer su zlonamerni!!! Da, nekima su oduzeli pasose i drzavljanstva zbog nepoznavalnja madjarskog jezika i nekima ce, ne daj Boze mozda i od nas, oduzeti - ali svima ostalima nisu niti ce!!! Prema tome nadji covece neku drugu zanimaciju aman, proslo je 5 godina - greota da procerdas i ostatak zivota cekajuci da nama oduzmu pasose!
 
Odgovor na temu

svetlana235




Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 18:34 - pre 99 meseci
Citat:
jedy023:
Ja danas,napokon sam se ohrabrio i nazvao ambasadu u BG,i gle uspeo da zakazem.
E sad svakom je nesto razlicito,pored uvodnog pozdravljanja,rekao sam da trazim termin da zakazem za madjarsko drzavljanstvo,gde mi je rekla da mogu i u SU,na sta sam joj uzvratio,da imam rodjake u BG,I GLE CUDA DATUM ME SOKIRAO 16 .AVG,U 14 I 40 MIN,
Nisam poverovao pa sam je ponovo rekao avgust,gde je ona potvrdila,pitala me kako se zovem,kada sam rodjen,(mada mozda me je pitala i k9oliko godina imam)a ja sam joj rekao godiste rodjenja,i bilo je ok,koliko dugo ucim madjarski,gde ucim madjarski.da li sam ozenjen,imam li dece.Pitala me je da li smo dobili dokumenta iz Madjarske jer sam joj rekao da je supruga madjarski drzavljanin,rekla mi je da te papire ponesem,ja rekao ok,i onda me je pitala ko mi je predak,gdesam opet rekao igen,pa je na leposm srpskom mi odgovorila da nerazumem nista,gde sam joj na srpskom rekao da mi je rakla da ponesem dokumenta iz Madjarske vencani list,a da nisam cuo da me je pitala ko mi je predak,i nastavila na madjarskom,malo sam se zbunio krenuo na srpskom i ona rece da nastavimo na madjarskom,imam li dece,koliko dece..na kraju da se ponese Izod maticne knjige rodjenih za mene i za suprugi,Honositsi okirot,utlevel,licna karta i da dodje i supruga samnom,e to me je iznenzadilo,jer nisam cuo da je nekome supruznik isao kod nas na predaju,za Madjrsku znam da treba da bude prisutan.Lepo zavrsili razgovor.Na kraju sam je pitao ponovo za datum,gde mi je i na srpskom ponvila 16.avgust.
Posle sam rekao suprugi,pa je zvala da se promeni datum jer smo do 20 avgusta na moru,dobio 22.avgust,u 14 casova.
Eto iako sam se jako bojao ipak je dobro proslo,ali svakome nesto drugacije,mnogi su mi rekli da traze broj licne karte meni nisu...



Ja sam dobila termin 7.jul, a zvala sam u sredu.
Bas se brzo popunjavaju termini.
Treba supruznik da bude na predaji, makar je i meni tako rekla jer predajem i za dete.
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 18:38 - pre 99 meseci
MMDJ i ostali,

skinite mi se sa K.

Nisam ja ovde jedini koji raspravlja o tome koliko sada kontrolisu na granici zato sto je puno tise proteklo Segedinom od kad sam uzeo pasos.

a preko te granice sam presao 49 puta posto zivim u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-233-2.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 18:56 - pre 99 meseci
Citat:
svetlana235 :
Citat:
jedy023:
Ja danas,napokon sam se ohrabrio i nazvao ambasadu u BG,i gle uspeo da zakazem.
E sad svakom je nesto razlicito,pored uvodnog pozdravljanja,rekao sam da trazim termin da zakazem za madjarsko drzavljanstvo,gde mi je rekla da mogu i u SU,na sta sam joj uzvratio,da imam rodjake u BG,I GLE CUDA DATUM ME SOKIRAO 16 .AVG,U 14 I 40 MIN,
Nisam poverovao pa sam je ponovo rekao avgust,gde je ona potvrdila,pitala me kako se zovem,kada sam rodjen,(mada mozda me je pitala i k9oliko godina imam)a ja sam joj rekao godiste rodjenja,i bilo je ok,koliko dugo ucim madjarski,gde ucim madjarski.da li sam ozenjen,imam li dece.Pitala me je da li smo dobili dokumenta iz Madjarske jer sam joj rekao da je supruga madjarski drzavljanin,rekla mi je da te papire ponesem,ja rekao ok,i onda me je pitala ko mi je predak,gdesam opet rekao igen,pa je na leposm srpskom mi odgovorila da nerazumem nista,gde sam joj na srpskom rekao da mi je rakla da ponesem dokumenta iz Madjarske vencani list,a da nisam cuo da me je pitala ko mi je predak,i nastavila na madjarskom,malo sam se zbunio krenuo na srpskom i ona rece da nastavimo na madjarskom,imam li dece,koliko dece..na kraju da se ponese Izod maticne knjige rodjenih za mene i za suprugi,Honositsi okirot,utlevel,licna karta i da dodje i supruga samnom,e to me je iznenzadilo,jer nisam cuo da je nekome supruznik isao kod nas na predaju,za Madjrsku znam da treba da bude prisutan.Lepo zavrsili razgovor.Na kraju sam je pitao ponovo za datum,gde mi je i na srpskom ponvila 16.avgust.
Posle sam rekao suprugi,pa je zvala da se promeni datum jer smo do 20 avgusta na moru,dobio 22.avgust,u 14 casova.
Eto iako sam se jako bojao ipak je dobro proslo,ali svakome nesto drugacije,mnogi su mi rekli da traze broj licne karte meni nisu...



Ja sam dobila termin 7.jul, a zvala sam u sredu.
Bas se brzo popunjavaju termini.
Treba supruznik da bude na predaji, makar je i meni tako rekla jer predajem i za dete.

Pa supruga je predava za decu,ali u Madjarskoj i nije trebalo da ja budem nego sam joj overenu i prevedenu na madjarski dao saglasnost.
Ovde kontam da treba da ide zbog potpisa jer na onim papirima ima da se potpise na jednom mestu znam sigurno e sad da li ima jos nisam siguran.Nije to problem nego nam je malo dete i nema ko da ga cuva.ali do tog datuma ce se nesto resiti.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 19:00 - pre 99 meseci
ti si isao sa njom jer je trebalo da das saglasnost da ti se dete primi u madjarsko drzavljanstvo.

A sada, mora da ide ona jer treba da potpise da je saglasna da preko nje uzmes drzavljanstvo. Dete sada ne treba.


 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-233-2.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 19:45 - pre 99 meseci
Citat:
preynow: ti si isao sa njom jer je trebalo da das saglasnost da ti se dete primi u madjarsko drzavljanstvo.

A sada, mora da ide ona jer treba da potpise da je saglasna da preko nje uzmes drzavljanstvo. Dete sada ne treba.
Nisi dobro procitao,ja jesam isao sa njom,ali da je vozim,i deca su bila sa nama,ali ni ja ni deca nismo ulazili,sto znaci kao da nismo bili,nego samJa ovde u srbiji na srpskom napisao i overio u sudu Saglasnost,a to onda preveo na madjarski kod tumaca i to je supruga predala.
Sada sam gledao supruga daje samo na onom formularu od 10 strana svoj potpis,tj saglasnost.
Asta ce mo ako se ne daj boze razboli,ili dobije posao preko,ili ne dobije slobodan dan,kako onda,verovatno moze uz neku saglasnost da ja mogu da predam.
U svakom slucaju sta bi bilo kad bi bilo..za sada nije problem da ide,nego kontam da nesto ne podje tamo naopakao jer nije vezbala jezik vec duze vreme,pa da ne cekam opet 6 meseci za termin.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 19:50 - pre 99 meseci
Citat:
jedy023
U svakom slucaju sta bi bilo kad bi bilo..za sada nije problem da ide,nego kontam da nesto ne podje tamo naopakao jer nije vezbala jezik vec duze vreme,pa da ne cekam opet 6 meseci za termin.


ne znam prijatelju sta da ti kazem.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-233-2.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 19:59 - pre 99 meseci
Citat:
preynow: ne znam prijatelju sta da ti kazem.

Ma nadam se da ce biti sve u redu,jer je zvala danas da nam pomere datum i to su uradili,i razumela ih je sve,ali da preprica Titanik ili na drini cuprija Svaka cast nasem Andricu,ali na madjarskom bas i ne ide...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2016. u 20:47 - pre 99 meseci
evo dole link imate vise kanala na madjarskom jeziku, inace redovno slucam M1, a na TV kablovskoj radius vektor ima M2, uglavnom navece imaju goste u studiju na Dunavu i filmove, koncerte

http://tevemost.info/
putniknamernik
 
Odgovor na temu

Delb

Član broj: 332442
Poruke: 28



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2016. u 14:39 - pre 99 meseci
Hvala Mihailo i Andrija2323!
Andrija, studiram i ja u Beogradu, javicu ti se na PM kad dodjem do nekog znanja, pa posle da vidimo mozda da uzmem neke casove kod tebe.
A ako bude nekih pitanja sitnih, javljam ti se i ranije.
Na TuneIn programu u telefonu sam ubacio Radio Novi Sad 2, pa nek ulazi jezik u usi...
Lep pozdrav! :)
 
Odgovor na temu

jerrytosic

Član broj: 332934
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2016. u 15:49 - pre 99 meseci
Citat:
gsmboriss:
danas oko 13h dva propustena poziva iz madjarske ambasade nadam se da je dobra vest i da nece biti problem sto se nisam javio...
http://www.image-share.com/upload/3194/99.jpg


Jel mozes da napises kada si predao zahtev za drzavljanstvo?
Ja sam predao krajem oktobra u SU, pa da znam kada bih mogao da ocekujem poziv
Hvala
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2016. u 22:26 - pre 99 meseci
Da li neko zna, da li je moguce da ti, posto naravno licno predas zahtev za pasos u Madjarskoj, neko drugi preuzme isti kada pasos bude gotov?
Unapred hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

deni1989
Bosna i Hercegovina

Član broj: 327948
Poruke: 6
*.cpe.m-kabl.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2016. u 12:26 - pre 99 meseci
Pozdrav svima :)

Ima li neko ko je polagao zakletvu u Podgorici? Ili zna nekog ko je tamo polagao? :)
 
Odgovor na temu

Mamix
Srbija

Član broj: 327533
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2016. u 13:16 - pre 99 meseci
Citat:
deni1989: Pozdrav svima :)

Ima li neko ko je polagao zakletvu u Podgorici? Ili zna nekog ko je tamo polagao? :)


‘Deni1989’ 24.02.2016 Podgorica
http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/predaja-dokumenata/

Izvini Deni, nisam dobro pročitala tvoje pitanje koje se odnosilo na zakletvu. Tek sada vidim da se radi o istoj osobi... SORRY
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3905293 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.