Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900126 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2015. u 15:48 - pre 104 meseci
Citat:
vladoni:
Ljudi, jel moze jedna molba....ajde neka svako ko dobije poziv na zakletvu, dal putem pisma ili na bilo koji drugi nacin, napise i kada je predao dokumenta...da bi mi koji jos cekamo znali otprilike ili okvirno koliko vremena u proseku treba da prodje...jel citajuci ovo ispada da ovi ljudi koji salju mailove ambasadi, gle cuda odjednom budu pozivani u roku od nekoliko dana...pa sta da im se nisu obratili, ko zna koliko bi jos cekali??? To onda znaci da su nasa resenja vec tamo, nego oni eto tako cekicaju u fazonu ako nam se bude javio pozvacemo ga, ako ne nek se kiseli jos malo...?!


Moguce da si u pravu, ali kao sto se vidi iz odgovra koji sam ja dobio putem mejla, kod njih je odgovor stigao par dana pre nego li cu im pisati i treba im jos par dana da razasilju obavestenja koja su u tom paketu dobili. (tako oni kazu)

e sada, ja predao 09.01. zakletva zakazana za 22.10. Moj brat predao 28.01. odgovorili mu na mejl da odgovor iz Budimpeste jos nije stigao u beogradsku ambasadu.
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2015. u 19:38 - pre 104 meseci
Citat:
vladoni:
Ljudi, jel moze jedna molba....ajde neka svako ko dobije poziv na zakletvu, dal putem pisma ili na bilo koji drugi nacin, napise i kada je predao dokumenta...da bi mi koji jos cekamo znali otprilike ili okvirno koliko vremena u proseku treba da prodje...jel citajuci ovo ispada da ovi ljudi koji salju mailove ambasadi, gle cuda odjednom budu pozivani u roku od nekoliko dana...pa sta da im se nisu obratili, ko zna koliko bi jos cekali??? To onda znaci da su nasa resenja vec tamo, nego oni eto tako cekicaju u fazonu ako nam se bude javio pozvacemo ga, ako ne nek se kiseli jos malo...?!


Tvoja teorija ne pije vodu sigurno,ali nista lakse,posalji mail i pozvace te ako si u pravu.
Ja sam prvi put pisao pocetkom septembra i jos nije stiglo resenje iz Budimpeste.
Sasvim je normalno da ljudi koji cekaju vec osam ili devet meseci pocnu da se raspituju oko svog slucaja,jer bas otprilike u tom roku i budu gotova resenja i onda se poklopi bas kao u mom slucaju.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 02:36 - pre 104 meseci
ima li neko knjigu "madjarski bez muke" ?
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 14:07 - pre 104 meseci
Citat:
ristjanin:
Citat:
vladoni:
Ljudi, jel moze jedna molba....ajde neka svako ko dobije poziv na zakletvu, dal putem pisma ili na bilo koji drugi nacin, napise i kada je predao dokumenta...da bi mi koji jos cekamo znali otprilike ili okvirno koliko vremena u proseku treba da prodje...jel citajuci ovo ispada da ovi ljudi koji salju mailove ambasadi, gle cuda odjednom budu pozivani u roku od nekoliko dana...pa sta da im se nisu obratili, ko zna koliko bi jos cekali??? To onda znaci da su nasa resenja vec tamo, nego oni eto tako cekicaju u fazonu ako nam se bude javio pozvacemo ga, ako ne nek se kiseli jos malo...?!


Moguce da si u pravu, ali kao sto se vidi iz odgovra koji sam ja dobio putem mejla, kod njih je odgovor stigao par dana pre nego li cu im pisati i treba im jos par dana da razasilju obavestenja koja su u tom paketu dobili. (tako oni kazu)

e sada, ja predao 09.01. zakletva zakazana za 22.10. Moj brat predao 28.01. odgovorili mu na mejl da odgovor iz Budimpeste jos nije stigao u beogradsku ambasadu.



Mozda je nebitno, ali danas mi je stiglo i pismo iz ambasade da je predsednik odobrio moje drzavljanstvo... datum 07.10.

Dakle, bez dva dana, 9 meseci posle predaje u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.66



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 14:12 - pre 104 meseci
Citat:
ristjanin: Mozda je nebitno, ali danas mi je stiglo i pismo iz ambasade da je predsednik odobrio moje drzavljanstvo... datum 07.10.

Dakle, bez dva dana, 9 meseci posle predaje u Beogradu.


Cestitam druze! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 15:03 - pre 104 meseci
Hvala.

Ja nisam od nekih velikih reci, ali ono sto si uradio sa sajtom je za sve pohvale. Samo napred!!!
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:02 - pre 104 meseci
Stiglo mi je danas pismo iz konzulata,odobreno mi je drzavljanstvo,eto malo vise od devet meseci cekanja.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.66



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:14 - pre 104 meseci
Citat:
tibilingli: Stiglo mi je danas pismo iz konzulata,odobreno mi je drzavljanstvo,eto malo vise od devet meseci cekanja.


Svaka cast i tebi! :)

Odlicno je krenulo ove jeseni, samo da se tako nastavi...

ps. trebalo je izgleda da pustimo ranije Sirijce na njih! :D
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:36 - pre 104 meseci
Citat:
tibilingli:
Stiglo mi je danas pismo iz konzulata,odobreno mi je drzavljanstvo,eto malo vise od devet meseci cekanja.



I od mene sve cestitke.
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:42 - pre 104 meseci
[quote]ristjanin: I od mene sve cestitke. :)
Hvala takodje.Srecno.
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:47 - pre 104 meseci
Citat:
ristjanin:
Citat:
tibilingli:
Stiglo mi je danas pismo iz konzulata,odobreno mi je drzavljanstvo,eto malo vise od devet meseci cekanja.



I od mene sve cestitke.


Onda se vidimo 22.okt u beogradu?
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 16:58 - pre 104 meseci
Citat:
ristjanin: Onda se vidimo 22.okt u beogradu? :)

Vidimo se.
 
Odgovor na temu

cacaduco
Cacadu sound
Beograd

Član broj: 318082
Poruke: 23
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+42 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 17:26 - pre 104 meseci
Danas preuzeo pasos...

Sve pohvale jos jednom za visoku ljubaznost i koreknost i profesionalnu i usluznu komunikaciju osoblja ambasade i konzulata u Bgd gde sam uostalom i zapoceo ceo ovaj posao pre 11 meseci.

Svima jos jednom puno uspeha zelim i ucite jezik jer vredan je svake sekunde rada i truda koji cete uloziti u njega...

Nagyon örülök és büszke vagyok...!!!
 
Odgovor na temu

Ajdukovac

Član broj: 330845
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 17:47 - pre 104 meseci
Pozdrav drustvo!

Danas sam dobio poziv za Zakletvu u Subotici, papire sam predao u martu mesecu. Prvobitno mi je dodeljen termin 26. 10. i ja sam ga prihvatio, ali sam se presabrao i shvatio da mi to ipak ne odgovara. Kako da sada izmenim termin, da li je moguce negde videti listu slobodnih termina i na koji nacin mislite da je najbolje da kontaktiram konzulat, putem telefona ili mejla? Odgovaraju li na mejl?
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 18:42 - pre 104 meseci
Citat:
Ajdukovac: Pozdrav drustvo!

Danas sam dobio poziv za Zakletvu u Subotici, papire sam predao u martu mesecu. Prvobitno mi je dodeljen termin 26. 10. i ja sam ga prihvatio, ali sam se presabrao i shvatio da mi to ipak ne odgovara. Kako da sada izmenim termin, da li je moguce negde videti listu slobodnih termina i na koji nacin mislite da je najbolje da kontaktiram konzulat, putem telefona ili mejla? Odgovaraju li na mejl?

Iz mog iskustva iz Beograda,na oba mejla koja sam im slao u dva navrata u razmaku od mesec dana,oni su ekspresno mene nazvali telefonom.Pretpostavljam da je isti slucaj i u Subotici.A posto si telefonom zakazao,nazovi i lepo objasni sluzbenici i trazi drugi termin.
 
Odgovor na temu

nebaaa
Beograd

Član broj: 330764
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 19:48 - pre 104 meseci
Ja sam ovih dana krenuo češće da zavirujem u poštansko sanduče, jedino što nalazim u njemu su razni računi i ništa više...
Čestitam svima koji su dobili poziv za zakletvu. : )
 
Odgovor na temu

mickula

Član broj: 330788
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 19:54 - pre 104 meseci
Čestitam svima od srca!
 
Odgovor na temu

Vikigog

Član broj: 330714
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 20:27 - pre 104 meseci
Bili smo u četvrtak na majčinoj Zakletvi (naravno opet svi porodično),bilo je svečano, vrlo kulturno i ljubazno.Bili smo jako tužni kad je konzul prozvao samo majku da priđe a mi kao siročići sedeli pozadi a ja gutala suze što i ja ne pevam Himnu i ne izgovaram Zakletvu pred Konzulom!No,bilo nas je oko 100-ak (sa sve gostima),niko nije izdvojen sa strane niti proveran od strane službenika i konzula( sem dok se popunjavaju formulari i na taj način službenik vidi poznavanje jezika).Kad smo popili šampanjac,požalili smo se konzulu da smo dobili odbijenicu,otišli smo za sto kod službenika,okupilo se više službenika i konzula da razmotrimo zašto nismo i mi dobili poziv za zakletvu.Jezik znamo,nismo kažnjavani,svi smo zaposleni i ne begamo! Tada se ispostavilo da moj i suprugov izvod iz knjige venčanih,moj izvod rođenih,nije dobro overen i preveden na mađarski niti je povezan trobojnim koncem već je probušen heftalicom (što se ne sme). Debelo sam platila matičarki u Senti da mi odradi ta 2 dokumenta( uveravala me je da sve u redu to što je odradila,iako su roditelji imali povezana dokumenta,prolazi sigurno!) i došlo mi je tog trenutka da odem i "sabijem joj te papire u ždrelo" od besa!No,šta je tu je,učimo i dalje svakodnevno,papire naravno opet moram prikupljati i overavati-SA TROBOJNICOM i do Nove godine aplicirati ponovo.Čestitke svima koji su pozvani na zakletvu,ostalima koji ulaze u ovu priču-savet,100 puta proverite papire pre apliciranja!
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 20:31 - pre 104 meseci
Cestitke i od mene! Svaka cast! i sve najlepse zelim!
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2015. u 20:37 - pre 104 meseci
Citat:
Vikigog:
Bili smo u četvrtak na majčinoj Zakletvi (naravno opet svi porodično),bilo je svečano, vrlo kulturno i ljubazno.Bili smo jako tužni kad je konzul prozvao samo majku da priđe a mi kao siročići sedeli pozadi a ja gutala suze što i ja ne pevam Himnu i ne izgovaram Zakletvu pred Konzulom!No,bilo nas je oko 100-ak (sa sve gostima),niko nije izdvojen sa strane niti proveran od strane službenika i konzula( sem dok se popunjavaju formulari i na taj način službenik vidi poznavanje jezika).Kad smo popili šampanjac,požalili smo se konzulu da smo dobili odbijenicu,otišli smo za sto kod službenika,okupilo se više službenika i konzula da razmotrimo zašto nismo i mi dobili poziv za zakletvu.Jezik znamo,nismo kažnjavani,svi smo zaposleni i ne begamo! Tada se ispostavilo da moj i suprugov izvod iz knjige venčanih,moj izvod rođenih,nije dobro overen i preveden na mađarski niti je povezan trobojnim koncem već je probušen heftalicom (što se ne sme). Debelo sam platila matičarki u Senti da mi odradi ta 2 dokumenta( uveravala me je da sve u redu to što je odradila,iako su roditelji imali povezana dokumenta,prolazi sigurno!) i došlo mi je tog trenutka da odem i "sabijem joj te papire u ždrelo" od besa!No,šta je tu je,učimo i dalje svakodnevno,papire naravno opet moram prikupljati i overavati-SA TROBOJNICOM i do Nove godine aplicirati ponovo.Čestitke svima koji su pozvani na zakletvu,ostalima koji ulaze u ovu priču-savet,100 puta proverite papire pre apliciranja!


Beograd, januar
meni su isto vratili jedan dokumenat, izvod iz maticne knjige rodjenih posto nije bio vezan tom trobojnom vrpcom i evo sad sam ga danas predala ponovo na prevod gde ce tako da mi ga vezu...pa nadam se da ce sve biti u redu.
Vama pozdrav i zelim da sto pre dobijete pozitivan odgovor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900126 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.