Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895516 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2015. u 16:33 - pre 103 meseci
Citat:
dendzamin[email protected]
Druze gde si pronasao ovaj Mail?



Na ovom sajtu: (odmah ispod fotografije hrama sv. Save)

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/YU/hu

zasto? jesam li pogresio nesto?
 
Odgovor na temu

mickula

Član broj: 330788
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2015. u 19:11 - pre 103 meseci
Pozdrav svima!

Pratim ovu temu već dosta vremena pa je red i da vas pozdravim!

APRIL BG
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2015. u 22:02 - pre 103 meseci
Drugari, ako neko želi, izvolite jedan koristan link:

https://www.dropbox.com/sh/kyg...AACvUoipiXhn7qFXRhl9rPO0a?dl=0

Postavio sam sav materijal iz kojeg sam ja do sada učio mađarski poslednje dve godine, verujem da će svako naći nešto zanimljivo.

Takođe, osvežio sam, dopunio i ispravio memrise kurs koji sam kreirao, pa vam ostavljam link i za njega:

http://www.memrise.com/course/385604/gyakori-kifejezesek/

Srećno učenje svima!
 
Odgovor na temu

mitramitri
Aleksandra Teovanovic
menager
mts

Član broj: 327865
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 00:15 - pre 103 meseci
Citat:
stolesss:
pozdrav dragi moji saborci nema nam predaje dok ne dobijemo pasos , nego da pitam nesto ..
ja sam predao zahtev u Moraholomu krajem jula , tacnije 29.7. pa me interseuju iskustva vasa , dali je neko predao u Madjarskoj i gde je imao zakletvu
koliko je cekao na pozivenje ... e sad citam ovde da ima i kontrolnog poziva u Suboticu , dali je neko isao na kontrolni razgovor i sta su ga pitali ,
bio bih zahvalan na nekom odgovoru .. hvala vam ..



Ja sam predala krajem marta ove godine isto u Morahalomu, pozvali su me na dodatni razgovor 17. septembra i u roku od 30 radnih dana da se javim. Ici cu za desetak dana pa cemo videti kako ce biti... Uglavnom cula sam samo negativna iskustva sto se tice SU i konzula tamo...
 
Odgovor na temu

nebaaa
Beograd

Član broj: 330764
Poruke: 14
82.214.127.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 08:25 - pre 103 meseci

Pozdrav svima,

i ja sam pisao ambasadi i odgovorili su mi ovo:

Tisztelt Uram!

Honosítási kérelmét Magyarországra, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Állampolgársági Igazgatóságára továbbítottuk. Amint a döntés megérkezik Konzuli Osztályunkra, írásban fogjuk Önt erről értesíteni.

Tisztelettel:

Mitrovic Éva

zna li neko da mi prevede pošto mi prevod sa google translate nije baš najjasniji.

Pozdrav

Beograd 16.03.2015.
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.5.11.vie.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 08:58 - pre 103 meseci
@nebaaa ja sam google koristila samo za reci koje ne znam pa je prevod dobio smisao. Pise ti da je tvoj zahtev prosledjen u Budimpestu i da konzulat ceka na odgovor. Kada ga dobiju i ti ces dobiti obavestenje pismenim putem ali neka ti potvrdi neko ko moze 100% da ti prevede :)
Rekla bih da si u Bg-u predavao posto vidim da ti je Eva odgovorila na mail, pa me samo zanima kad si bio na razgovoru
 
Odgovor na temu

nebaaa
Beograd

Član broj: 330764
Poruke: 14
82.214.127.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 09:05 - pre 103 meseci
Hvala na odgovoru, u Beogradu sam predao zahtev 16.03.2015.

pozdrav
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 09:36 - pre 103 meseci
Zdravo svima,

Meni su prosle nedelje iz Budimpeste vratili jedan dokumenat (izvod iz maticne knjige rodjenih) i njegov prevod sa obrazlozenjem da treba da budu u drugoj formi overeni, t.j treba da su uvezani zajedno prevod i original dok. Ja sam prevod radila u mkd posto mi je izvod na mkd. U mkd sudski tumaci ne uvezuju tako dokumente vec overavaju notarom i sa apostilom. U srbiji sam pitala u prevodilackoj agenciji, overavaju sa obicnim pecatom sudskog prevodilaca i onda uvezu zajedno dokumente jemcenikom(plavo, beli i crveni konac) i stave pecat preko oba dokumenta. Ako bi to radila u Srbiji, trebala bi da radim dupli prevod: sa mkd na srpski i onda sa srpskog na madjarski. Dali je neko imao slican slucaj i dali mislite da bi takav dvojni prevod bio validan u Budimpesti? U dilemi sam, ne znam sta mi je najpametnije da uradim... Ko zna nesto, molim vas pisite. Hvala
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 09:47 - pre 103 meseci
Pozz, dali si mozda probala da ih pitas da ides u beograd na razgovor , i zamolio bih te da mi javis kako si prosla na razgovoru , srecno ti bilo , i ne daj se :)
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 11:17 - pre 103 meseci
2.Septembra sam poslao mail konzulatu u Beogradu da se raspitam da li ima neke informacije o mom slucaju i nakon par minuta mi je zvonio mobilni telefon.Gospodja koja me je pozvala je rekla da je moj slucaj resen u Budimpesti i da ocekuju da stigne kod njih sutradan ili u naredne dve ,tri nedelje najkasnije i da ako je pozitivno resen,da se nadam pismu koje ce me pozvati na zakletvu.Proverila mi je jos jednom adresu i broj mobilnog za kontakt.Proslo je od tada skoro 40 dana i nista se nije desilo.Sinoc sam poslao mail sa identicnim sadrzajem kao i prvi put.Jutros u pola 9 mi je zvonio fiksni telefon,moja majka se javila ,rekli su joj da zovu iz konzulata i zamolili su je da ih nazovem jer mi je pozitivno resen slucaj.Pozvao sam i gospodja koja mi se javila mi je rekla da je stiglo resenje i da ona upravo sprema koverte za slanje .Obavestila me je da je zakletva 22. oktobra u 12 h,trazila je da joj izdiktiram broj licne karte.Pitala me je da li nekog zelim da povedem kao gosta,ja sam joj rekao da zelim,a ona mi je na to rekla da joj kasnije javim ime,prezime i broj licne karte od gosta,ja sam sve podatke vec imao kod sebe,pa sam je zamolio da odmah prijavim gosta,sto sam i ucinio.Rekla mi je takodje i da je veoma vazno da primim to preporuceno pismo koje ce mi poslati,jer povratnica koja ce njima stici o prijemu posiljke ce znaciti da sam definitivno zakazao zakletvu.Toliko od mene,svima zelim puno srece i sto krace cekanje.Inace dokumenta sam predao 8. januara.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2015. u 11:26 - pre 103 meseci
evo da podelim moje iskustvo.

Predao sam bio u jednoj dalekoj zemlji, u februaru, bio sam na poslovnom putu u Aziji (nije bitno ime), ucio sam 4 meseca sa profesorkom 2-3 puta nedeljno, a posto sam od ranije malo znao madjarski (ali par stotina reci veoma malo)
ipak sam razumeo sva konzulova pitanja, odgovorio, ne bas gramaticki ispravno, i ne bas toliko tecno, i posle 8 meseci su mi poslali email, ali iz Beograda tako da sam danas bio na adategyeztetesre - usaglasavanje proveru podataka u Beogradu.

Inace govorim 5 jezika (ako racunam i madjarski) i ucio sam posle tih prvih 4 meseca, jos 8 meseci, svaki dan, sa profesorkom 2 ili 3 puta nedeljno dok nisam uvezbao da pricam o sebi,
o porodici, o madjarskoj istoriji, o mojim poslovima (imam 2 firme od toga 1 u Budimpesti), o mojim proizvodima itd.

Konzul u Beogradu je veoma divan covek, kulturan, uljudan, s postovanjem, ukratko pricao sam o mojim firmama, o sebi, o pretku na koga se pozivam.
Nece vam zameriti ako napravite neke gramaticke greske, ili ako primeti da se nekad otezano izrazavate, vec ce iskazati postovanje prema vasem ucenju i trudu,
jer vam niko u porodici ne govori madjarski, cini mi se da nas Srbe sa poreklom iz AH monarhije, jos vise uvazavaju zbog te cinjenice.

Najbolje je odmah predati u Beogradu, ali posle najmanje 6 meseci ucenja svakodnevnog, do 12 meseci, bez toga, sve je lutrija i gubljenje vremena,
samo se sramotite nepotrebno.

Eto potpisao sam dokument, konzul je rekao da odlicno pricam, i da ocekujem zakletvu.


putniknamernik
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 07:57 - pre 103 meseci
zna li neko koliko se ceka posle usaglasavanja na zakletvu ?

putniknamernik
 
Odgovor na temu

mickula

Član broj: 330788
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 08:50 - pre 103 meseci
Citat:
putniknamernik: zna li neko koliko se ceka posle usaglasavanja na zakletvu ?

Mislim da nisi najbolje formulisao pitanje. Ali ako ti odobre državljanstvo treba da dobiješ pismo iz ambasade. Kad dobiješ pismo zoveš i zakažeš zakletvu tj. dodelu državljanstva.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 11:09 - pre 103 meseci
Ako nisam bio jasan, da pojasnim : koliko u proseku treba vremena da prodje od usaglasavanja pa do prijema pisma za zakazivanje zakletve?
putniknamernik
 
Odgovor na temu

mickula

Član broj: 330788
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 12:13 - pre 103 meseci
Citat:
putniknamernik: Ako nisam bio jasan, da pojasnim : koliko u proseku treba vremena da prodje od usaglasavanja pa do prijema pisma za zakazivanje zakletve?


Ako misliš na vreme koje je potrebno od predaje dokumenata do prijema pisma kojim te obaveštavaju da ih pozoveš u vezi termina zakletve, onda je to nekoliko meseci. Ja čekam evo skoro 6 meseci i još ništa od odgovora.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 12:28 - pre 103 meseci
U Bg obicno 6-10 meseci.Neko I pre,neko posle,ali to je relativno mali %
 
Odgovor na temu

mickula

Član broj: 330788
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 12:34 - pre 103 meseci
Citat:
dekibgd: U Bg obicno 6-10 meseci.Neko I pre,neko posle,ali to je relativno mali %


Najbitnije od svega je da odgovor bude pozitivan :)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 12:38 - pre 103 meseci
Mickula druze, opet nisi dobro razumeo putnikanamernika.
Covek je predao dokumenta u februaru u Aziji, dobio poziv na usaglasenje nakon 8 meseci (odnosno ovog meseca), sto bi se otprilike moglo protumaciti da je to kao provera znanja koje se imaju kada predajemo u HU pa nas naknadno pozovu na proveru znanja u BGD ili SU. I covek sada pita koliko treba vremena od te "provere znanja-usaglasavanja" pa do dobijanja konacnog odgovora.

Putnice, mislim da ti to ne moze niko tacno reci. Meni je npr od provere znanja pa do dobijanja odgovora (nazalost negativnog) proslo 4 meseca.
Znaci, kod tebe: od predaje pa do sada 8 meseci, pa recimo plus jos 4 meseca za cekanje odgovora, to bi bio realan ishod u toku kojeg bi se trebao resiti tvoj zahtev. Ali daj boze da bude i ranije. Mogao si npr. to pitati konzula kada si juce bio kod njega, posto vec dosta dobro vladas jezikom.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 13:21 - pre 103 meseci
brazilac u pravu si, razumeo si me.

Po mom iskustvu ne treba predavati u inostranstvu, jer nema svrhe, ionako ce vam zakazati adategyeztetesre u Beogradu.

Preporucio bih svima da ako su u mogucnosti da uce sa profesorom, a ne sa nekakvim centrima za edukaciju jer svako je individualan,
a jedan profesor je u stanju da na najbolji nacin objasni uceniku jezik. Po meni najvise 2 osobe na 1 profesora.
i preporucio bih svima da nadju neki svoj nacin za ucenje, da prvo vide slicnosti, i slicne reci, da slusaju muziku, budu u kontaktu sa ljudima (ako su u mogucnosti) koji govore madjarski,
takodje treba uciti svaki dan barem pola sata ili sat vremena, bez toga mislim da nije moguce proci i poloziti za drzavljanstvo.

Takodje znanja iz drugih jezika mi skoro nista nisu pomogla u madjarskom, jer je poseban jezik, postoji mozda par stotina reci kao i u engleskom, srpskom, moze se primetiti,
ali ne previse.
putniknamernik
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2015. u 13:38 - pre 103 meseci
Tako je, sve si u pravu. Ucio sam pitanja i odgovore pre vise od godinu dana, predao u HU i na proveri nisam zadovoljio i dobio odbijenicu. Pa poceo od pocetka, u skoli jezika, sada evo vec 12 meseci. Bitan je i svakodnevni rad kod kuce, za koji imam malo vremena. Tesko da neko ko pocinje od nule moze samostalno uciti jezik posto je specifican jezik i ne moze se uciti na fazon engleskog, nemackog... Ipak je potrebno da neko tu objasni neke stvari. A i te reci koje su u osnovi iste, opet je potrebno na njih dogradjivati prefikse, sufikse, nastavke, menjati ih kroz vremena, lica itd...

Vecina nas koji smo predavali u HU i potom isli na provere, 99% nas je dobilo odbijenice. Tebe ne bi trebalo da uzmu na zub jer si sticajem okolnosti predao u Aziji (Kini valjda), a i lepo si prosao proveru, ispricao se sa konzulom, bukvalno kao da si isao prv put na predaju dokumenata, a takodje pokazao si dobar nivo znanja i nakon 8 meseci, tj. nisi zaboravio jezik, sto oni i ocekuju. Ali, ipak nista nije sigurno, dok ne dobijes konacan odgovor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895516 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.