Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899204 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 13:50 - pre 137 meseci
Da li je moguce nekoga povesti na zakletvu? Ako jeste, koga je moguce povesti : nekog iz porodice, ili bilo koga?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.adsl.eunet.rs.



+168 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 13:57 - pre 137 meseci
Ne pitaju ko je osoba koja je dosla sa tobom.
Jedino, oni koji polazu su napred u sali, a gosti stoje u pozadini.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 14:00 - pre 137 meseci
hvala!

Takodje, interesuje me i kako ja znam gde je sve moguce polagati zakletvu?
recimo, ako predam u nekom malom mestu u madjarskoj, predpostavljam da se ceremonija zakletve odrzava samo u vecim mestima.

Znam da ja na formulairam navedem gde zelim da polazem zakletvu, samo mi nije jasno gde je sve moguce polagati zakletvu...
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.243.22.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 14:01 - pre 137 meseci
Da li neko zna nekog profesora madjarskog ili privatnu skolu u Beogradu? Bicu tu do kraja januara i voleo bih da uzmem par privatnih casova.
Druga stvar, ako predajemo u madjarskoj da li je moguce za salterom imati nekog prijatelja pored za eventualnu ispomoc?
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 14:39 - pre 137 meseci
da li neko zna da nije mozda greska imama zakazan termin 08.01 u 14,00 a tamo pise rad sa strankama do 13,00,ili je za zakazano vreme i posle 13.00, hitno mi je , znaci da li je neko isao posle 14.00 na zakazani razgovor hvala
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 14:53 - pre 137 meseci
Citat:
milosenator:
Da li neko zna nekog profesora madjarskog ili privatnu skolu u Beogradu? Bicu tu do kraja januara i voleo bih da uzmem par privatnih casova.
Druga stvar, ako predajemo u madjarskoj da li je moguce za salterom imati nekog prijatelja pored za eventualnu ispomoc?

Uvek mozes i preporucljivo je da vodis nekog sa sobom radi prevodjenja. To rade svi koji ne znaju dovoljno jezik i nije blam vec neophodnost.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 15:01 - pre 137 meseci
@bobi63, i ja sam dobio u pozivu da dodjem u 14:00.. pretpostavljam da je to OK


Imam jedno kratko pitanje, kako se na madjarskom kaze menadzer i preduzetnik (privatnik).. bojim se da google translator moze da pogresi
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 15:09 - pre 137 meseci
U onome iz cega sam ja ucio se spominjalo menedzser a cuo sam i rec igazgató ali je to vise kao direktor. Magáncég je privatna firma. Radim u privatnoj firmi bi pretpostavljam bilo nesto u stilu Magán cégben dolgozom. ali ne garantujem, bolje da napise neko kome je maternji. Ja sam se inace za takva pitanja najvise spremao a bilo je obrnuto, prakticno sva pitanja su bila vezana za formulare, fotokopije, potpisivanje, slike i sl. i pritom je tu najvaznije da ih razumete, jer nemate sta mnogo da pricate, vec kad vam traze fotografiju da im ne date formular i sl. i to je to.

Nadam se samo da me nece zvati da provere iz Budimpeste, to mi je konzulka predocila kao mogucnost i rekla da ucim i dalje jezik. Ovde je na forumu tu proveru imalo dvoje ali nije bas reprezentativno jer je jedna osoba kojoj je madjarski maternji a druga je imala peh da se javi valjda brat koji ne zna ni reci, a bilo bi dobro cuti jos neko iskustvo.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 16:32 - pre 137 meseci
Zvali su moju poznanicu, poreklo joj je nemađarsko, i mađarski jo nije maternji, ali živi i sporazumeva se na mađarskom, u mestu gde ima najviše mađarskog jezika. Predala je bez problema u SU. Zvali su je iz Budimpešte posle 2 meseca. Iako se ona sporazumeva na mađarskom dobro, posle prvih par rečenica preko telefona, na mađarskom ih je zamolila da sporije pričaju jer ih nije dobro razumela zbog brzog pričanja. Lagano su je otkačili. Odbilu su je. Posle nije ni predavala ponovo papire, što je po meni greška.
Ja sam počeo da učim i biću uporan, pa gde pukne... Da li mora da se ostavlja br. telefona? Da li može od nekog prijatelja? Mada šta ako ga pitaju o nekim ličnim podacima? Da li može mobilni pa da se ne javljam?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 21:04 - pre 137 meseci
:/ nezgodno, to prakticno znaci da niko osim onih kojima je madjarski jezik maternji ne moze da prodje tu proveru.

mislim da u Madjarskoj moze i bez broja telefona ali je ovde sluzbenica prosla kroz ceo formular stavku po stavku, pa ne znam bas sta bih joj rekao za telefon da nisam stavio, nemam i ne dam su podjednako glupi odgovori.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2013. u 23:39 - pre 137 meseci
Znači mogu u principu dati broj jednog druga koji priča madjarski pa da zovu njega,pa da mi on prenese :). naravno u slucaju ako traže broj telefona??
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 07:39 - pre 137 meseci
Mora broj telefona i u Madjarskoj. Pa kako mislis da te kontaktiraju, telepatijom? Mejl nije najpouzdanija stvar i ne znaju da li si ga procitao i primio k znanju.
Mozes ostaviti i broj telefona od druga, tako je jedan moj poznanik uradio sad vec ima drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

felixfelix
Novi Sad

Član broj: 63395
Poruke: 72



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 08:40 - pre 137 meseci
@Maaar,

Juče sam bio u Segedinu. Službenica je bila veoma fina i savetovala je da se kao mesto polaganja zakletve izabere mesto Tiszasziget, koje se nalazi odmah iza prelaza Djala. Rekla je da je bolje tamo polagati zato što se češće zakazuju termini i dovoljno je par prijavljenih osoba. Navodno, u Segedinu je potrebno mnogo više kandidata i zato se duže čeka.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 09:14 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
Mora broj telefona i u Madjarskoj. Pa kako mislis da te kontaktiraju, telepatijom? Mejl nije najpouzdanija stvar i ne znaju da li si ga procitao i primio k znanju.
Mozes ostaviti i broj telefona od druga, tako je jedan moj poznanik uradio sad vec ima drzavljanstvo.


Ja za koji dan imam zakletvu u madjarskoj, obavestili su me samo putem maila. i rekose da im odgovorim kao potvrdu da sam primio mail.


by the way, da li ima na forumu onih koji su otisli na zapad sa drzavljanstvom/pasosem, kakva su iskustva? da li se cene madjarski papiri kao i recimo italijanski, svedski ili neki drugi..

hvala

[Ovu poruku je menjao Alfa Romeo 166 dana 04.01.2013. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alma Major
Samozaposlena
Moja firma

Član broj: 310604
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 10:31 - pre 137 meseci
Moj deda je rođen 1900 u selu blizu Srba u Lici a umro je u Subotici. Da li je dovoljno priložiti samo Izvod iz matične knjige umrlih i da li je dovoljno da to bude dvojezični obrazac ili mora da bude međunarodni?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 10:49 - pre 137 meseci
Citat:
felixfelix:
@Maaar,

Juče sam bio u Segedinu. Službenica je bila veoma fina i savetovala je da se kao mesto polaganja zakletve izabere mesto Tiszasziget, koje se nalazi odmah iza prelaza Djala. Rekla je da je bolje tamo polagati zato što se češće zakazuju termini i dovoljno je par prijavljenih osoba. Navodno, u Segedinu je potrebno mnogo više kandidata i zato se duže čeka.


@felixfelix
Hvala na odgovoru!
Upravo to sto si napisao me interesuje!

btw, jesi ti pre toga naveo sam u formularu gde zelis da imas zakletvu ili si to polje ostavio prazno pa te je onda sluzbenica savetovala da izaberes Tiszasziget?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 11:13 - pre 137 meseci
Prilikom predaje zahteva cete pitati gde zelis da polazes zakletvu i imas pravo slobodnog izbora. Djala je malogranicni prelaz i u zimskom periodu radi do 15h. Znaci ako ne resite to do 15h morate na Horgos ili Kelebiju kod Subotice a tamo znaju da budu guzve, samo zavisi koji dan ubodete. Pravilo je da nema pravila ali oko praznika su katastrofa guzve. Ceka se i po 5-10h nekad da se predje.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 11:41 - pre 137 meseci
Znaci i od broja kandidata za zakletvu zavisi kada ce nam biti zakazana zakletva?!?!?! Dobro je da je to spomenuto. :)
Pa ja sam cula da pismeno vam moraju obavestiti svakako,tako da je mail ili kucna adresa dovoljno!!
A takodje sam cula,ali nesto ne verujem u to,da od 1.januara ne moze da se preda u malim opstinama i selima za dravaljanstvo,kao da su tamo zatvorili saltere ili sta vec....tako da moze samo u velikim gradovima!!! Jel to istina??
DA li neko zna jel u Segedinu moze subotom da se preda ilil mora da bude radni dan?

[Ovu poruku je menjao Misi167 dana 04.01.2013. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

felixfelix
Novi Sad

Član broj: 63395
Poruke: 72



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 12:19 - pre 137 meseci
@maaar,

Ja sam bio samo kao vozač. Mene je interesovalo samo da se iz prve ruke informišem o potrebnom nivou znanja jezika. Dokumenta je predavao moj rodjak koji perfektno govori madjarski i lepo su se ispričali. Njemu je službenica savetovala da izabere i odmah upiše neko mesto uz granicu. U ovom slučaju su izabrali Tiszasziget. Razloge sam naveo u prethodnom postu.
 
Odgovor na temu

felixfelix
Novi Sad

Član broj: 63395
Poruke: 72



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 13:34 - pre 137 meseci
@Alma Major,
dovoljno je dvojezični obrazac ako je zaista dvojezični. Npr, u Novom Sadu dvojezični je samo obrazac ali sve ostalo je na srpskom jeziku. I dalje ostaje Novi Sad, a ne Újvidék.... Tako nešto mora da se prevede. Srećom, to prevodjenje nije skupo. U Senti izdaju pravi dvojezični obrazac i on ne mora kod sudskog tumača. Za dedu ti je potreban samo IMKU.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899204 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.