Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899034 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 13:38 - pre 137 meseci
@felix
Da li možeš da napišeš nešto o zahtevnosti poznavanja jezika? Mada ga tvoj rođak zna odlično. Da li je bilo nekih tipičnih pitanja? Meni je jezik za sad dosta slabija strana. Rođeni mi svi u Sremskoj Mitrovici, ali ne mogu da nađem rodne listove deda, 1900.g. Ali imam umrlicu.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 13:54 - pre 137 meseci
Ljudi da li vi stvarno mislite da ce vam neko dati drzavljanstvo ako neznate jezik???
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 13:58 - pre 137 meseci
Ovo je pojednostavljena procedura i zahtev za poznavanje jezika je spusten na osnovni nivo. Problem je sto je procena prepustena sluzbenicima pa neko ide i ispod tog nivoa ne trazeci nikakvo znanje a neko ide iznad tog nivoa trazeci znanje kakvo je trazeno ranije kada je postojao test (maternji nivo).
 
Odgovor na temu

felixfelix
Novi Sad

Član broj: 63395
Poruke: 72



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 14:14 - pre 137 meseci
@ bojan,
rodjak je završio razgovor i poče da postavlja pitanja koja su mene interesovala. Kao što rekoh, službenica je bila veoma fina i prilično raspoložena za razgovor. Rekla je da će postavljati pitanja oko popunjavanja formulara i iz biografije i da se jako ceni trud i želja da neko nauči jezik i da ga dalje usavršava. Sama je ponovila više puta da to nije neko posebno znanje i da slobodno javim posle par meseci učenja. E sad, obzirom da je njihova subjektivna procena jako bitna, treba izbegavati one koje su to jutro ustale na levu nogu .
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 14:33 - pre 137 meseci
Citat:
slaban:
Ljudi da li vi stvarno mislite da ce vam neko dati drzavljanstvo ako neznate jezik???


Ako je tako onda bi tebi trebalo oduzeti srpsko, jer ne" "znaš osnovno.
Niko nije rekao da ne želi da ga zna, ali da naučim mađarski jezik na nivou maternjeg je nerealno. Mada su se, ako ste čitali ranije postove, pojavili i razni prevaranti.

@Felix
Hvala. Učimo za sad osnovne. Tvoje su nam informacije dosta pomogle. Koliko sam shvatio bitno je da ih razumem šta me pitaju i odgovarim na osnovne stvari.

 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 15:03 - pre 137 meseci
Samo ti uci,mozda i naucis madjarski jezik!!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 15:08 - pre 137 meseci
Citat:
slaban:
Ljudi da li vi stvarno mislite da ce vam neko dati drzavljanstvo ako neznate jezik???


Vidi ovako. Znam za slucajeve da je bilo bas tako. Sustina nije da se nista ne zna pa da se proba kao sto rade pojedinci vec da se nauci sto vise pa sta Boga da (citaj madjarski sluzbenik). Tako da je sve puno komplikovanije nego sto se misli.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 15:15 - pre 137 meseci
Citat:
slaban:
Samo ti uci,mozda i naucis madjarski jezik!!!



ovo je zaista uzasan komentar. potcenivanje bilo koga i to jos na ovakav nacin je za osudu.

cemu ovaj komentar @slaban?

molim moderatora da ukloni post od korisnika @slaban i ovaj moj post.

hvala.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 15:35 - pre 137 meseci
Potrebno je poznavati jezik dovoljno da se iskomunicira vezano za dokumentaciju i za onoga ko podnosi molbu. Pitanja na predaji papira mogu biti od toga gde ste i kada rodjeni, kako ste putovali, cime se bavite, sta ste po struci, gde radite, na osnovu koga trazite drzavljanstvo, zasto trazite drzavljanstvo do toga sta volite da jedete i pijete, koje vam je omiljeno jelo, do toga da li znate ko je predsednik Madjarske, ko je premijer.. kad je donet zakon o dvojnom drzavljanstvu, ko je napisao zakletvu. Ukoliko naucite jezik na nivou A1, A2 i uspete razumeti pitanja, odgovoriti kako tako, ne mora biti ni gramaticki ispravno dok god vide da znate o cemu se radi i da niste pali sa marsa imate sansu da sve odradite kako treba. Kljucno je uciti jezik od pitanja koja se uglavnom javljaju na intevjuu do koristenja udzbenika npr. "hallo, itt magyarorszag!" U principu 6 meseci priprema bi trebalo biti dovljno za nekoga ko nema nikakvu osnovu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 15:41 - pre 137 meseci
vest sa
http://www.allampolgarsag.gov....id=1:friss-hirek&Itemid=50

veoma ukratko:

370 000 osoba je za dve godine zatrazilo povracaj madjarskog drzavljanstva po novom pojednostavljenom zakonu.
1.5% od tog broja je odbijeno zbog nepoznavanja jezika, nedostatka dokumentacije, kao i opasnosti za bezbednost madjarske.


#Moje slobodno zapazanje jeste da ako prime dokumenta onda je jako mala sansa da budes odbijen, sto se moze zakljuciti iz ovog podatka od 1.5% gde upadaju svi oni koji su odbijeni zbog nepoznavanja jezika (provere telefonom), nedostatka dokumentacije (verovatno i lazne dokumentacije - predpostavljam samo), i ovih koji su osudjivani i imaju prekrsaje zbog kojih nije moguce da dobiju drzavljanstvo.


 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 16:17 - pre 137 meseci
Citat:
gagigmaz:
Potrebno je poznavati jezik dovoljno da se iskomunicira vezano za dokumentaciju i za onoga ko podnosi molbu. Pitanja na predaji papira mogu biti od toga gde ste i kada rodjeni, kako ste putovali, cime se bavite, sta ste po struci, gde radite, na osnovu koga trazite drzavljanstvo, zasto trazite drzavljanstvo do toga sta volite da jedete i pijete, koje vam je omiljeno jelo, do toga da li znate ko je predsednik Madjarske, ko je premijer.. kad je donet zakon o dvojnom drzavljanstvu, ko je napisao zakletvu. Ukoliko naucite jezik na nivou A1, A2 i uspete razumeti pitanja, odgovoriti kako tako, ne mora biti ni gramaticki ispravno dok god vide da znate o cemu se radi i da niste pali sa marsa imate sansu da sve odradite kako treba. Kljucno je uciti jezik od pitanja koja se uglavnom javljaju na intevjuu do koristenja udzbenika npr. "hallo, itt magyarorszag!" U principu 6 meseci priprema bi trebalo biti dovljno za nekoga ko nema nikakvu osnovu.


evo i direknog linka ka pomenutoj knjizi "hallo, itt magyarorszag!"
http://depositfiles.com/files/3qy1k80n1

[Ovu poruku je menjao maaar dana 04.01.2013. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko.Hu

Član broj: 307623
Poruke: 24



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 16:34 - pre 137 meseci
Da li neko mozda ima link ka trecoj knjizi Halló, itt Magyarország ? U trecoj knjizi, koliko sam ja upucen, nalaze se resenja svih zadataka iz prve dve knjige.
Mislim da bi to bilo bas korisno za one koji uce jezik.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 19:03 - pre 137 meseci
Nikoga ja ne potcenjujem,kada bi ljudi bolje citali ovaj forum onda bi im bilo jasnije kako se dolazi do madjarskog drzavljanstva,nije ovo pijaca pa da li mogu ovo ili ono nego se tacno zna sta neko mora da ispuni da bi dobio drzavljanstvo!

Citaj te ljudi!!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 19:41 - pre 137 meseci
Zna se tacno koji su uslovi i to niko ne spori ali ljude zanima kako to sve u praksi funkcionise. Uslovi na kraju krajeva mogu da se procitaju sa nekog od sajtova vlade R. Madjarske. Medjutim iskustva ljudi su razlicita i to je ono sto ljudi zele da procitaju, KAKO TO IZGLEDA U PRAKSI.
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
188.27.134.*



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 20:45 - pre 137 meseci
Evo sada sam proverio kod druga, znaci devojka i njeni otac i majka su dobili drzavljanstvo otisli na polaganje tamo su posumnjali da ne pricaju dobro madjarski odveli ih na stranu i peceli da ih ispituju veoma brzo tako da ovi nisu mnogo razumeli samo su im rekli da dodju na polaganje kada nauce jezik. 100% proverena informacija to je bilo pre 3-4 nedelje.
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
188.27.134.*



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 20:46 - pre 137 meseci
Znaci izbegavajte Suboticu ukoliko mozete kao mesto za polaganje.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 21:57 - pre 137 meseci
A da li su isto predali u Subotici? Ili su predali negde a odabrali za zakletvu Suboticu? Malo je neobicno ako je predaja izvrsena u Subotici da tako sebi uskacu u usta.

U sustini oni nemaju na to pravo po zakonu, dosta je to pitanje postavljano i odgovori koje je dao Balint Pastor ukazuju na to da ste vi u sustini vec drzavljani i pre zakletve a da je zakletva samo svecani cin i koji vam ne mogu uskratiti. Makar je tako on odgovarao ljudima a i meni to deluje logicno. Medjutim sa takvim znanjem jezika oni ne mogu da se zale i to osoba iz konzulata zna i onda im to radi po principu da mu se moze. A i ako se zale taj iz konzulata moze da pokrene verovatno neki postupak provere gde vec unapred znas ko ce biti u pravu. Samo treba obavezno da provere da li postoji rok u kom moraju da daju zakletvu a da se u suprotnom sve ponistava i da moraju opet da predaju - ovo sam sigurno negde citao da postoji, tipa 60 dana ili tako nesto, samo neka provere da li je zaista tako.
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.01.2013. u 23:30 - pre 137 meseci
Ipak izgleda da nije bas tako lako...
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
188.27.134.*



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 06:57 - pre 137 meseci
predali su negde u Madjarskoj ali su im rekli da zakletvu mogu da polazu gde hoce posto je to samo svecani cin ali izgleda da nije tako
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.01.2013. u 11:04 - pre 137 meseci
Da ocigledno onda ovima u Subotici nije pravo da neko drzi nizi kriterijum. Mada ruku na srce ima i dosta korupcije samo onda valjda sve odradis u istom mestu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899034 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.