Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899312 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 14:41 - pre 138 meseci
Hvala.

Strah u smislu da mozda sluzbenik nije upoznat sa tim da moze da se preda i na medjunarodnom obrascu. Mozda taj neko nije imao nijedan slucaj do sad, mozda ja zbunim sluzbenika i pocne da me pita mnogo vise nego sto je obicno slucaj. Predacu u Madjarskoj.

Ja ne kazem da to nije validano, vec kazem samo da to mozda moze da mi zakomplikuje celu stvar. To je sve.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 14:59 - pre 138 meseci
Mislim da se previse opterecujes sa tim bez potrebe. Pa naravno da ce uvaziti na medjunarodnom obrascu, to se podrazumeva. To ti isto kao kad krenes u mesaru da kupis meso i ocekujes da tamo i nadjes meso. U sustini to je toliko trivijalno pitanje da se podrazumeva i ne bi ni trebalo pricati o tome, al ajd.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 15:05 - pre 138 meseci
hvala u svakom slucaju na ovim informacijama koji si mi-nama pruzio.

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 15:33 - pre 138 meseci
Nema na cemu.
Inace kad su u pitanju dokumenta na medjunarodnom obrascu sve, ali bukvalno sve izvode mozete traziti na medjunarodnom obrascu i ako se ne varam cela Evropa ih priznaje al bukvalno sve evropske zemlje. Znaci nije bitno koja drzava je u pitanju da se ne bi mlatili oko prevodjenja platite malo vise i dobijete na medjunarodnom obrascu i jednim udarcem resili ste dve muve.
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 15:41 - pre 138 meseci
Citat:
maaar:
Imam pitanje vezana za papirologiju.

Ovako:

Moj pradaeda je rodjen u modrus fiume vármegye (danas Republika Hrvatska) 1906 godine. Posle provere u konzulatu u bgu, receno mi je da preko njega ispunjavam taj uslov za drzavljanstvo.

Mene interesuje sledece: izvode iz maticne knjige rodjenih za pradedu, dedu i majku je izdala Republika Hrvatska - hrvatski jezik,
da li je moguce da ta dokumenta pevede neki ovlasceni prevodliac za madjrski jezik sa pecatom koji je izdala Repubilka Srbija? Mislim, moguce u pravnom smislu, ne u smislu izvodljivosti.

Ako ovo pravno nije moguce, interesuje me da li u Srbiji ima ovlasceni prevodilac sa hrvatskog na madjarski? Da li neko od vas mozda ima slicna iskustva?

Hvala unapred!

Mozes bez grca da prevedes sa Hrvatskog na Madjarski,sa sve nasim tumacem i nasim pecatom.Ja sam tako uradio i bar 1000 ljudi i svi su prosli...
POWA
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 15:52 - pre 138 meseci
Naime,iz razloga što ne poznajem mađarski jezik niti imam vremena za učenje opredelio sam se za soluciju "preko veze" naravno uz novčanu nadoknadu.
Preporukom sam dobio broj od žene koja se zove **ERŽEBET ŠIMONI** iz Bečeja koja navodno sređuje priču za 150 eura po čoveku.
Mesta u kojima navodno ona sređuje su Kiškunhalas i Morahalom,ja lično sam juče bio u Kiškunhalasu.
Skrenuo bi pažnju mojim istomišljenicima da NE NASEDAJU na takvu vrstu zaobilaženja jezika iz razloga što dotična persona NEMA nikakav dogovr sa opštinskim službenicima,jedino ima poznanstvo jer organizovano dovodi ljude jednom nedeljno,tako da se znaju samo iz viđenja.
Pare uzima po završetku razgovora tako da se ne radi o nikakvoj prevari nego o prodavanju magle jer Vi kao aplikant za mađarsko državljanstvo MORATE odgovoriti na elementarna pitanja koja Vam službenik postavi...tipa odakle dolazite,na osnovu koga aplicirate za državljanstvo.
Devojke nisu bile zahtevne sa pitanjima.
Ovim putem bi skrenuo pažnju još jednom,ne nasedajte na priče MORA se znati bar taj minimum!!!
U ovom slučaju zaobilaska jezika je jedina opcija da neko ima direktnu vezu sa mađarskim službenikom,da se samo pojavite,potpišete papire,dobijete povratnu ceduljicu da ste predali i tek na kraju platite uslugu...a ja za to nisam čuo!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 15:54 - pre 138 meseci
Potvrdjujem iz licnog iskustva, tumaci mogu da prevode i sa hrvatskog.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 16:56 - pre 138 meseci
@agora11 Hvala!

btw, kako mogu da znam u kojim sve mestima je moguce predati zahtev?
Jel ima neko dirkektan link ka listi svih tih mesta?
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 16:58 - pre 138 meseci
Citat:
Atinski:
Naime,iz razloga što ne poznajem mađarski jezik niti imam vremena za učenje opredelio sam se za soluciju "preko veze" naravno uz novčanu nadoknadu.
Preporukom sam dobio broj od žene koja se zove **ERŽEBET ŠIMONI** iz Bečeja koja navodno sređuje priču za 150 eura po čoveku.
Mesta u kojima navodno ona sređuje su Kiškunhalas i Morahalom,ja lično sam juče bio u Kiškunhalasu.
Skrenuo bi pažnju mojim istomišljenicima da NE NASEDAJU na takvu vrstu zaobilaženja jezika iz razloga što dotična persona NEMA nikakav dogovr sa opštinskim službenicima,jedino ima poznanstvo jer organizovano dovodi ljude jednom nedeljno,tako da se znaju samo iz viđenja.
Pare uzima po završetku razgovora tako da se ne radi o nikakvoj prevari nego o prodavanju magle jer Vi kao aplikant za mađarsko državljanstvo MORATE odgovoriti na elementarna pitanja koja Vam službenik postavi...tipa odakle dolazite,na osnovu koga aplicirate za državljanstvo.
Devojke nisu bile zahtevne sa pitanjima.
Ovim putem bi skrenuo pažnju još jednom,ne nasedajte na priče MORA se znati bar taj minimum!!!
U ovom slučaju zaobilaska jezika je jedina opcija da neko ima direktnu vezu sa mađarskim službenikom,da se samo pojavite,potpišete papire,dobijete povratnu ceduljicu da ste predali i tek na kraju platite uslugu...a ja za to nisam čuo!

pa sta je bilo na kraju da li si uspeo da predas ili su te vratili
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 17:10 - pre 138 meseci
Mozes predati bilo gde, u bilo kojoj opstini.
Vecina ide u Segedin jer im nekako lakse zbog blizine granicnog prelaza i pomalo sopinga. :)
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.12.2012. u 21:25 - pre 138 meseci
Citat:
stefa801:
Citat:
Atinski:
Naime,iz razloga što ne poznajem mađarski jezik niti imam vremena za učenje opredelio sam se za soluciju "preko veze" naravno uz novčanu nadoknadu.
Preporukom sam dobio broj od žene koja se zove **ERŽEBET ŠIMONI** iz Bečeja koja navodno sređuje priču za 150 eura po čoveku.
Mesta u kojima navodno ona sređuje su Kiškunhalas i Morahalom,ja lično sam juče bio u Kiškunhalasu.
Skrenuo bi pažnju mojim istomišljenicima da NE NASEDAJU na takvu vrstu zaobilaženja jezika iz razloga što dotična persona NEMA nikakav dogovr sa opštinskim službenicima,jedino ima poznanstvo jer organizovano dovodi ljude jednom nedeljno,tako da se znaju samo iz viđenja.
Pare uzima po završetku razgovora tako da se ne radi o nikakvoj prevari nego o prodavanju magle jer Vi kao aplikant za mađarsko državljanstvo MORATE odgovoriti na elementarna pitanja koja Vam službenik postavi...tipa odakle dolazite,na osnovu koga aplicirate za državljanstvo.
Devojke nisu bile zahtevne sa pitanjima.
Ovim putem bi skrenuo pažnju još jednom,ne nasedajte na priče MORA se znati bar taj minimum!!!
U ovom slučaju zaobilaska jezika je jedina opcija da neko ima direktnu vezu sa mađarskim službenikom,da se samo pojavite,potpišete papire,dobijete povratnu ceduljicu da ste predali i tek na kraju platite uslugu...a ja za to nisam čuo!

pa sta je bilo na kraju da li si uspeo da predas ili su te vratili



Vratili!
Naravno pare nisam dao a žena je zapakovala slatku priču u cilju prodaje magle!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.12.2012. u 20:20 - pre 138 meseci
pre neki dan sam poslao mejl maticaru opstine Janoshalma, u fazonu da li je potrebno rezervisati termin ili ne i evo sta mi je odgovorila:

Tisztelt Milos Jovanovic Úr!
A honosítás iránti kérelem átadása ügyében 2013. február 19-én, kedden 9-10
órakor hivatalunk 26. sz. irodájában tudjuk fogadni.
Tisztelettel: Szalainé anyakönyvvezető.


koliko ja razumem ona mi je za taj datum zakazala predaju ili?

@stefa 801. Buduci da je tvoja majka predala tamo zahtev, mozes li mi reci kakva je ta maticarka po pitanju znanja jezika, koje kod mene i nije na najboljem nivou

Hvala unapred!!!

asdf
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.12.2012. u 23:59 - pre 138 meseci
Ona je meni tamo primila dokumenta iako nisam znao madjarski ali je napisala da cu da ucim od majke i jos nesto, naravno usledila je provera iz Budimpeste ali se moj brat javio na fiksni tel. nisu su sporazumeli oni su valjda mislili da sam se ja javio pa su skapirali da ne pricam jezik i odbili su mi zahtev dok je majka dobila i uveliko je drzavljanin Madjarske. Tako da ukoliko nemas osnovno znanje jezika nemoj da ides tamo, inace nije zahtevna sto se tice jezika. Ja sam u medjuvremenu malo ucio i predao sam dokumenta u Segedinu i sve je proslo kako treba odobrili su mi dravljnstvo treba u Januaru da polozim zakletvu tako da iako su me prvi put odbili uspeo sam da dobijem iz drugog puta drzavljnstvo, odnosno nadam se da na zakletvi nece biti nekih problema oko nivoa znanja madjarskog jezika mada ne bi trebalo jel koliko sam cuo zakletva je samo svecani cin.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 00:35 - pre 138 meseci
Koliko sam načitao na ovoj temi nije nikakav problem zakletva, ali ne treba baš biti mutav.
Da li možeš da opišeš postupak i pitanja koja su ti postavljali prilikom tvoje druge predaje ?
Krećemo porodično u proceduru, ne znamo mađarski, ali smo počeli sa učenjem.
:-)
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 02:03 - pre 138 meseci
jel ovo spisak svih mesta na kojima je moguce podneti zahtev u madjarskoj?

http://allampolgarsag.gov.hu/images/szervcimek.pdf
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 09:15 - pre 138 meseci
Citat:
bojan_sm:
Koliko sam načitao na ovoj temi nije nikakav problem zakletva, ali ne treba baš biti mutav.
Da li možeš da opišeš postupak i pitanja koja su ti postavljali prilikom tvoje druge predaje ?
Krećemo porodično u proceduru, ne znamo mađarski, ali smo počeli sa učenjem.
:-)

Pitala me je da li sam ja pisao biografiju koju sam skolu zavrsio i sta radim posto mi je formular bio dobro popunjen nije me nista pitala u vezi toga a mozda je i olaksavajuca okolnost bila sto je majka dobila drzavljanstvo pa sam i to prilozio a i ona se osmehnula kada je to videla.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 15:31 - pre 138 meseci
Cao svima! pratim forum vec neko vreme,mislim da mi mozete pomoci... zanima me da li postoji neko ko nije znao da bekne ni jednu jedinu recenicu uspeo da nauci madjarski,a da mu je to steceno znanje omogucilo da prodje razgovor,za koliko je stekao neophodno znanje i kako? posto trenutno ucim samo preko sajta livemocha.com i ne znam gde da krenem na casove, inace zivim u Beogradu. hvala unapred
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 15:46 - pre 138 meseci
Imas kod ovih madjarski i mozes preko Skajpa da radis sa njima.
Mozes poprilicno da naucis tako da ne sekiraj se vec radi.
http://www.centarzaedukaciju.com/madjarski.php
 
Odgovor na temu

zoranNS3
Zoran Sljukic
Novi Sad

Član broj: 308651
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 16:35 - pre 138 meseci
DOKLE LJUDI MOJI VISE SA REKLAMIRANJEM TOG FAMOZNOG CENTRA ZA EDUKACIJU??????
DOKLE,PITAM SE?
A ovaj mihaleks mi se cini da je Tomig,posto ga nema vec neko vreme od kad ga je izprozivala mira pravnica.
Ljudi, iako radite za nekog tj agitujete cinite to malo suptilnije.
 
Odgovor na temu

zoranNS3
Zoran Sljukic
Novi Sad

Član broj: 308651
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
Kad cujem za centar za edukaciju u Subotici,meni odmah ovo padne na pamet

http://magyarszo.com/fex.page:...-08_Madarski_treba_znati.xhtml

cisto da se zna.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899312 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.