Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900443 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 10:09 - pre 127 meseci
Opet nisam prosao. Nema svrhe ovo raditi ako se ne plati! Spremite pare, drugacije necete uspeti.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 10:52 - pre 127 meseci
Citat:
83sjm:
Citat:
Gospodin-BP:
E, da se javim, sutra ja idem ponovo. U avgustu su me odbili, malo je falilo da prodjem. Sutra idem opet. Dolaze konzuli u Srbobran. Sada ako ne uspem , ne znam sta da radim...
Nadam se da cu proci. Jedini mi je problem razumevanje madjarskog jezika. Sto se tice price, sve znam, znam bas sve da kazem, ali malo mi je problem razumevanje jezika...
Nadam se uspehu, pa sta bude...

Sa srecom...pa javi kako si prosao:))jel se kod vas u Srbobranu zakazuje termin za konz.dan ili ne?


Mislim da ne treba da se zakazuje. Meni su sredile te zene te papire tu, ali mislim da ne treba da se nista zakazuje... Nisam tacno siguran kako ide ta procedura, ali mislim da ne treba, posto ni ja nisam zakazivao.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 11:12 - pre 127 meseci
Hvala Mia Mia na odgovoru... Da li jos neko moze da pogleda kako su mu popunjeni izvodi? Jel skupio jos neko papire? Hteo bih da vidim da li je i kod ostalih tako... Hvala
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 11:50 - pre 127 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Opet nisam prosao. Nema svrhe ovo raditi ako se ne plati! Spremite pare, drugacije necete uspeti.


Pa gde si pogresio,kako su shvatili da ne znas,zasto ne pokusas u nekom drugom mestu?


[Ovu poruku je menjao dejanab92 dana 05.11.2013. u 13:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 12:42 - pre 127 meseci
Prvo smo se predstavili jedan drugom, i bilo je OK. Pitao me je sta sam jeo prosle nedelje, to sam znao, pitao me je licne podatke, to sam znao sve, pitao me je da li sam bio u Madjarskoj, i gde, i to sam znao i to sam mu odlicno odgovorio, bio je neki poster, i pitao me je da li znam boje, ja sam rekao da znam, i pokazao na plavu, zutu, belu, itd... to sam naravno znao, pitao me je koja sam krvna grupa, i to sam znao, pitao me je gde sam isao u skolu, i to sam znao i ok odgovorio..... Pokazao mi je na uvo, ruku, oko, itd... to sam sve rekao kako treba... Onda je pitao koliko dugo ucim madjarski, znao sam i to. Pokazao mi je na jaknu, prozor, sako, kosulju, kravatu, pod, zid, sve sam znao... Da, pitao me je kako je vreme napolju, i ja sam rekao da je oblacno (na madjarskom naravno) i pitao me je koji ce dan biti prekosutra, i prvo sam rekao "petak" jer sam mislio da je danas sreda, pa sam onda ispravio i rekao, juce je bio ponedeljak, danas utorak, a prekostutra sreda.. Pitao me je za godista mojih roditelja, i to sam znao.. Pitao me da li zivim u kuci ili u stanu, i to sam mu odgovorio. Pitao me ja koliko je 18 + 16 i to sam pravilno odgovorio... Onda me je pitao na srpskom kako se kaze licna karta, i to stvarno nisam mogao da se setim. Pitao me je kako se kaze "bolnica" i to nisam mogao da se setim... Tada me je vec razbila nervoza, i to je to.. I onda je rekao na srpskom da dodjem za koji dan kada naucim te reci jer ne mozes da ne znas kako se kaze "LICNA KARTA" na madjarskom.. Ma daj, pa ovo nije normanlo... Pa moze me tako 150 puta pitati, uvek ce se naci nesto sto ne znam. Stvarno ne znam sta da radim. Kaze mi da mi jako jako malo fali, ali da jednostavno ne moze da me pusti posto nisam znao da kazem kako se kaze "LICNA KARTA" ...
Da ne bude zabune, sve smo to pricali na madjarskom, ali je onda odjednom prebacio na srpski kada mi je kroz prozor pokazao ciglu, i kada je presao na licnu kartu. Treba ga dobro znati, ne znam sta drugo da kazem...
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 12:45 - pre 127 meseci
Inace, to je sve trajalo nekih 8-10 minuta.. Mislim, ja sam kriv, nemoguce je da ne znas kako se kaze licna karta, ali brate, pa odgovorio sam mu sta sam jeo prosle nedeljee, a ne znam kako se kaze "licna karta"
Stvarno sam idiot.
Ta "licna karta" me je unistila... Od nje je krenulo naopako. Ciglu bi i mogao da mi oprosti, ali licnu kartu nije bilo sanse...
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 13:00 - pre 127 meseci
Személyi igazolvány to je bar lako.
Nego jel to 100% provereno ako se ne prođe na jednom mestu da je najbolje ići opet na isto dok se ne prođe?
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 13:00 - pre 127 meseci
Meni to nije bilo lako. Bilo mi je lako da kazem sta sam jeo pre nedelju dana, gde sam i kada sam bio u Madjarskoj, koliko dugo ga ucim, boje, skolu, itd.. ali eto, ovo nisam mogao da kazem, nije mi palo na pamet ikada da naucim taj podakat.
Nije istina, jer sam ja pokusao ovde pre 3 meseca, i eto, ni danas nisam prosao. Kontam da je najbolje otici u Madjarsku pa probati. Neki su tamo prolazili a nisu znali skoro nista vise od licnih podataka. Cuo sam da su tamo mnogo tolerantiji nego ovde. Ili je to laz, nego su platili pa nece da priznaju.
 
Odgovor na temu

aleksisns
Ana Dimic

Član broj: 318877
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 13:16 - pre 127 meseci
Caooo,nova sam na forumu..ulogovala sam se jer me zanima cezano za Danijela iz Sombora..ako neko moze vise da mi kaze da vidim da li su i ljudi iz moje blizine naseli..hvalaa
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 13:29 - pre 127 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Prvo smo se predstavili jedan drugom, i bilo je OK Pitao je sta sam jeo prosle nedelje,to sam znao...


Ja na ovo ne bih na testu srpskog znao da odgovorim jer zaista ne vodim evidenciju sta sam jeo

*PAO TEST SRPSKOG JEZIKA*
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 13:49 - pre 127 meseci
Személyi igazolvány je prva stvar koju ti traže na zakletvi, zato mu je pukao film. Zamisli dodjes na zakletvu i ona tamo salterusa ti trazi licnu kartu a ti je gledas ko u belo...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 14:42 - pre 127 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Mislim, ja sam kriv, nemoguce je da ne znas kako se kaze licna karta...


Da si to znao krelac bi te pitao nešto drugo...
Idi u Madjarsku i predaj zahtev kao i sav normalan svet + dobićeš potvrdu da možeš da se zaposliš u osnovnoj školi da predaješ Madjarski jezik...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 15:09 - pre 127 meseci
E pa da znas, bice tako.. Ovo ne ide ovako vise. Mislim, ovako sada moze u nedogled ici...
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 15:58 - pre 127 meseci
u tom slučaju, pravac u Segedin na predaju
 
Odgovor na temu

georgekg

Član broj: 290008
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 17:00 - pre 127 meseci
Citat:
valeriamitic:
Mene interesuje da li je iko dobio madjarski izvod iz maticne knjige rodjenih i vencanih (oni koji su u braku) od kako su postali drzavljani Madjarske?
Oni koji su predali u konzulatu su verujem dobili, posle koliko vremena?


Ovaj post me je malo zbunio... Kako to da mogu da dobijem madjarski izvod iz MKR i MKV kad niti sam rodjen u HU niti sam se tamo vencao? Ja i u Srbiji imam muku da dobijem izvod iz MKR jer ne zivim u mestu u kome sam rodjen i stalno moram da molim nekoga od rodbine da ide tamo u opstinu i vadi mi izvod kad god mi zatreba za nesto...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 19:52 - pre 127 meseci
Pa kako ne. P aimam drugara rodjen je u Izraelu. Zivi u Beogradu. Kada mu treba izvd on ode u ministarstvo inostranih poslova i uzme izvod. Ne mora da ide u Tel Aviv za isti. U madjarske knjige si upisan kao drzavljanin, ali na njim ace pisati dasi rodjen tamo gde jesi. Tako da ne brini to se moze i kod nas.

Mada kod nas je sve to jos nedovoljno uredjeno pa ces mozda i imati problema ko nas, ali ne u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 19:54 - pre 127 meseci
Sto se tice izvoda ko god je oznacio kucicu da zeli da mu se izvodi posalju na kucnu adresu oni ce stici otprilike mesec dana po zakletvi. Oni koji nisu nece ih nikada dobiti vec ce morati da traze ili u konzulatu ili da idu u mesto u kojem su podneli zahtev.

Mada ne znam sta ce vam to. Madjari sve izvode ukoliko su im potrebni sami pribavljaju. Tamo niste postar administracije. Jedino ako je potrebno za zahtev supruznika.. onda da.. onda treba nabaviti izvod iz knjige vencanih.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.11.2013. u 23:56 - pre 127 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
E pa da znas, bice tako.. Ovo ne ide ovako vise. Mislim, ovako sada moze u nedogled ici...


Probaj u Segedinu,sta drugo?
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2013. u 00:15 - pre 127 meseci
Deluje mi nemoguce da su te sve to pitali,ja ti ne verujem! :)
Ili si bio toliko lose srece da naidjes na nekoga ko je ustao na levu nogu,nekog polu Srbina verovatno...

P.S Ja jos uvek cekam da pogledate u svoje izvode,da probamo da razresimo moje dileme vezane za izvode... Bio bih zahvalan.
Ne mogu da verujem da samo Mia Mia ima izvode i da mi jedina pomaze!
Ne bih da zvucim kao neko ko kuka,ali ovde smo zbog toga da bi nam drugi pomogli i da bi mi pomogli drugima.
Treba samo dvoje troje bar da pogledaju u svoje izvode,a predhodno da procitaju ono sto me zanima,a to je na dve ili tri stranice iza...
Zaista bih bio zahvalan.

 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2013. u 05:35 - pre 127 meseci
Ne razumem, zasto bih lagao? Cak me je pitao gde cu ici za "SILVESTERA" a ne kako se regularno kaze Nova godina. Ja mu posle rekao na srpskom da je to kod nas ime, a ne Nova godina. Ti veruj ako hoces, a ako neces, tvoj problem. I taj je bio godinama konzul u Crnoj Gori, i odatle mu je zena. On je iz Madjarske, ali zna srpski, pa skoro bez akcenta.. Celav, ima ok 40 godina. A i inace, znas koliko mi je stalo da li mi ti verujes ili ne.. Tvoje misljenje me ne zanima, jer je nebitno sta ti mislis..

[Ovu poruku je menjao Gospodin-BP dana 06.11.2013. u 09:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900443 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.