Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15819 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 10:00 - pre 161 meseci
Uvedene su usluge koje su u stvari upravo one usluge koje i trebaju prosečnom Internet klijentu jedne banke: da ne dolazi u banku svaki čas, već da sva plaćanja obavlja preko Interneta. I raspitaj se uzgred šta je to "minitel" u Francuskoj. To nije Internet. Raspravljaš uzalud, jasno je da je ono što sam naveo u toj diskusiji, uvedeno par godina nakon što sam ja utvrdio da ne postoji. Dakle, nije postojalo. Tačka.

Što se tiče kataloške prodaje i sličnih stvari, da ne ulazimo u priču da li je dobro ili loše jer to nije tema. Jasno je da se veliki sanduci uvode po direktivi iz EU, da bi ljudi primali upravo te kataloge i brošure i reklamne uzorke. Ne vidim šta tu ima više da se praspravlja kada je sve kristalno jasno: Po EU direktivi. Da bi ljudi primali. Sada im ne treba (95%) ali će im uskoro trebati, i uskoro će zavoleti što mogu da (ga) primaju

One glavonje u EU dobro znaju zašto daju takve direktive. Nije to saznanje potrebno običnim smrtnicima kao što si ti i većina
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 10:16 - pre 161 meseci
Vidim ja da je ovde jedno kristalno jasno - ako je od EU ni lek ne valja.

Niko ni ne spori da nisu postojale neke usluge u jednom momentu, ali nas je neko ubedjivao da to isto od pre par godina vazi i sad - i to za one koji imaju racun u Francuskoj :D



Znaci, tebi nije lako nacrtati da to nisu veliki sanduci nego isti kao u i vecina sanducica koja je sad u upotrebi (imas link sa dimenzijama).
Tebi nije lako nacrtati da se kataloska prodaja ne radi tako sto ti neko ubaci katalog, pa te on ozraci da moras da kupis, nego moras da ga sam narucis.
Tebi nije lako nacrtati da se to sve sto se ne narucuje vec dobija u Srbiji i da standardizacija ne igra nikakvu ulogu.
Tebi ne vredi nacrtati da od uporedjivanja cena moze imati covek samo korist.
Tebi ne vredi crtati ni da ako to ne zelis da primas sto nisi narucio je dovoljno da stavis nalepnicu da to ne zelis, niti ti znaci da ti tu pricu ljudi ovde potvrdjuju.
Tebi ne vredi crtati da proizvoljno tvrdis da 95% ne zeli da prima to.

Mozda su tebi, koji zivis od kirije stana u zlom EU ili ti je to solidan finansijski dodatak prosecne bankarske usluge to sto navodis, ali za ljude koji moraju da rmbaju i imaju svoje firme nije bas tako.
Mozda je tebi koji proizvodis sam svoju hranu i sijes sebi odecu, predpostavljam sve jedno hoces li ustedeti negde na hrani uporedjujuci razlicite ponude ili ti je sve jedno kad je koja akcija i snizenje.
Mozda je tebi obezbedjenom tudjim radom i tudjim stanom koji si dobio sa neba sve jedno hoce li doci do kataloske prodaje kojom se stedi na ljudstvu i prostoru, pa su cene povoljnije tim putem kad se kupuje, ali prosecnom kupcu koji mora da radi i nema luksuz da se proseta svaki dan do marketa i razgleda - sasvim dobra vest.

Ali vazno je da je to EU direktiva.
I ja bih bio revolucionar da ne moram da brinem o buducnosti i da imam iza ledja sto dvesta hiljada € u nekretnini.
Pa nisu za dzabe filozofi u staroj Grckoj bili ljudi situirani i nije to bila disciplina za plebs.

I tata bi sine.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 14:31 - pre 161 meseci
Taj koji je tebe ubeđivao da to u francuskoj sigurno važi i sad, to nisam bio ja. Pročitaj moje date citate.

Dečko, kada nemaš argumente počinješ da se gubiš u fantazijama o nekoj kiriji i time pokušavaš da spustiš "protivnika". Račun u nemačkoj ja punim lično zaradom iz Srbije isključivo zbog plaćanja po inostranstvu po povoljnijoj tarifi i bez potrebe da se smaram po bankama, tako da možeš i dalje da fantaziraš o kirijama, ali to ostaju samo tvoje fantazije o tome šta bi ti voleo da imaš.

Sve ostalo što si naveo ne menja ni za milimetar činjenicu da se veliki sanduci uvode po direktivi iz EU, zbog toga što se planira do 2015-te ekspanzija načina kupovine i soljenja pameti koja je zastupljena u EU. Ti si prvo tvrdio da to nije tako, da nema veze sa EU već je plod domaće pameti, a sad menjaš priču i tvrdiš da je to dobro i da se lako rešava sa nalepnicom. Promašio si poentu: direktiva iz EU, to je poenta. Ovde se radi o propisivanju dimenzija po direktivama iz EU, a direktive nemaju za cilj dobrobit poštanskih radnika i primalaca te pošte, već imaju za cilj da narod usmere ka potrošačkijem načinu razmišljanja da bi EU dobila bolje tržište na ovim prostorima. Ništa više od toga ne treba ni raspravljati, pošto je ovo ionako tema o sanducima za poštu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15819 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.