Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...

[ Pregleda: 9179 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 13:57 - pre 242 meseci
... koliko je to cesto u Srbiji?
Ajde ljudi sta mislite koliko ISDN korisnika u Srbiji koristi ISDN usluge (i koje?) i naravno imaju nakacen ISDN aparat a ne analogni na analognom portu?
Ili su uzeli ISDN jer:
1. 'Imas dva broja po jednoj liniji'
2. 'Mogu da te zovu i kad klinci vise na Internetu'
3. Sa Intracom-ovim NT-om ne mora ni modem da se kupi
4. 'Kad zovu cerku -zovu na jedan broj, sina na drugi , nas na treci broj (MSN) pa se svako javlja na svoje pozive'

Koliko znam 1 i 2 su najcesci, a 3 i 4 su za advanced ISDN korisnike u Srbiji...
Tuzno ali istinito...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 16:49 - pre 242 meseci
Ja znam brdo njih sa analognim telefonima na isdnu. What a waste!
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
80.93.224.*

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 17:37 - pre 242 meseci
To ti je isto kao i sa svom ostalom tehnikom.
Koliko ljudi koristi racunar za nesto drugo osim za igrice ???
;)
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 17:48 - pre 242 meseci
Citat:
MyWay:
... koliko je to cesto u Srbiji?
Ajde ljudi sta mislite koliko ISDN korisnika u Srbiji koristi ISDN usluge (i koje?) i naravno imaju nakacen ISDN aparat a ne analogni na analognom portu?
Ili su uzeli ISDN jer:
1. 'Imas dva broja po jednoj liniji'
2. 'Mogu da te zovu i kad klinci vise na Internetu'
3. Sa Intracom-ovim NT-om ne mora ni modem da se kupi
4. 'Kad zovu cerku -zovu na jedan broj, sina na drugi , nas na treci broj (MSN) pa se svako javlja na svoje pozive'

Koliko znam 1 i 2 su najcesci, a 3 i 4 su za advanced ISDN korisnike u Srbiji...
Tuzno ali istinito...


E sad posto ja na ISDN imam jedan broj (dva kanala), kaad bi mi dodelili jos jedan br. dali se time gubi dva kanal na jednom br, tj onda biva jedan kanal za jedan br, a za drugi kanal drugi br. ili NE ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 17:50 - pre 242 meseci
Hehe, ja mu dođem pod sve 4 kategorije.

Pazi, uzevši cenu ISDN aparata, činjenicu da smo skoro svi prešli sa POTSa na ISDN (dakle već imamo POTS aparate i razvučene dvožilne veze po kući/stanu), zgodno odrađene POTS konektore na INTRACOM NT1, i mogućnost da preko Moony-a i sličnih imaš CallerID, logično je da retko ko ima sam ISDN aparat.
Daleko od toga da ga ne želim posedovati, problem je što trenutno ima i važnijih stvari za kupovinu, npr. ISDN adapter koji POSEDUJE G3/G4, pošto ga dotični IntraCom nema (boli kad ovo spoznaš 5 minuta pre zakazanog fax-a iz USA )... da ne pominjem da je USB driver za Intracom-a određen fušerski i zaglupi mi dialup na svakih 4-5 poziva. Al dobro, što kažu, od koga je dobar je.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 18:03 - pre 242 meseci
Citat:
vuki68:
E sad posto ja na ISDN imam jedan broj (dva kanala), kaad bi mi dodelili jos jedan br. dali se time gubi dva kanal na jednom br, tj onda biva jedan kanal za jedan br, a za drugi kanal drugi br. ili NE ?

Raspoređivanje MSNova po kanalima nije fiksno, namešta se tonskim signalima za određeni port (**9) ili preko compa/USB. Intracom podržava do 3 MSN brojeva po kanalu, i mislim da se MSN brojevi mogu duplirati po kanalima (mada to onda ubija njegovu svrhu). Npr. možeš da staviš MSN 0155 na kanal P1, a MSN 0155 i 0156 na kanal P2.
Nemoj brkati analogne portove P1 i P2 sa ISDN kanalima B1 i B2, ti kad digneš slušalicu na bilo kom analognom portu dobijaš prvi slobodni B port, isto tako kad tebe neko zove kači se za prvi slobodni B port, ali NT1 šalje ring signal samo na analogne portove vezane za traženi MSN broj.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...24.04.2004. u 18:14 - pre 242 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
vuki68:
E sad posto ja na ISDN imam jedan broj (dva kanala), kaad bi mi dodelili jos jedan br. dali se time gubi dva kanal na jednom br, tj onda biva jedan kanal za jedan br, a za drugi kanal drugi br. ili NE ?

Raspoređivanje MSNova po kanalima nije fiksno, namešta se tonskim signalima za određeni port (**9) ili preko compa/USB. Intracom podržava do 3 MSN brojeva po kanalu, i mislim da se MSN brojevi mogu duplirati po kanalima (mada to onda ubija njegovu svrhu). Npr. možeš da staviš MSN 0155 na kanal P1, a MSN 0155 i 0156 na kanal P2.
Nemoj brkati analogne portove P1 i P2 sa ISDN kanalima B1 i B2, ti kad digneš slušalicu na bilo kom analognom portu dobijaš prvi slobodni B port, isto tako kad tebe neko zove kači se za prvi slobodni B port, ali NT1 šalje ring signal samo na analogne portove vezane za traženi MSN broj.


Kazu da na NT mogu nakaciti DECT telefon (na analogni port) e sad dali u tom slucaju osatje mogucnost identifikacije poziva i sl
 
Odgovor na temu

NBG
Beograd

Član broj: 7162
Poruke: 491
*.pkj.co.yu



Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...04.05.2004. u 02:17 - pre 241 meseci
Naravno da imas sa tim Dectom identifikaciju poziva itd.

A sto se tice teme imam ISDN telefon ali osim toga da mi svi brojevi zvone na jednom telefonu i nezavisne sekretarice za svaki broj ne vidim neku mnogo bitnu razliku od recimo bilo kog dect telefona sa identifikacijom,cak taj dect je bezican a sa ovim si zakucan ko u star dobra vremena.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...06.05.2004. u 10:26 - pre 241 meseci
a. probaj sa običnog dect-a neke od dodatnih ISDN usluga (http://www.telekom.yu/SajtTelekoma/ISDN/Dodatne_usluge1.htm)
b. Postoje i bežični ISDN-ovi...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ocultis
Beograd

Član broj: 3813
Poruke: 105
62.193.129.*



Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...06.05.2004. u 19:49 - pre 241 meseci
E stvarno... normalno je da je na ISDN završetku ISDN telefon... ali za prosečnog korisnika koji koristi do 2 broja telefona, posao odlično završava DECT... Panasonic recimo košta 60-tak evra, a nek neko ovde kaže koliko košta ISDN bežični telefon?

A što se tiče "dodatnih usluga" skoro sve su moguće preko analognih telefona...

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...06.05.2004. u 21:15 - pre 241 meseci
A npr TP ili AOC sa navedene liste usluga?
Ne vladam puno cenama, ali znam da Siemens ISDN Gigaset-i nisu puno skluplji od 'običnih' Gigaseta (sa micro varijantom su egal po ceni).
A Panasonic taman košta koliko i vredi...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...06.05.2004. u 22:26 - pre 241 meseci
Ja na običnom Gigasetu koji je nakačen na analogni port ISDN linije imam i mogu da koristim:

1) Caller ID
2) AOC-D ("brojač impulsa" za vreme razgovora, s ispisivanjem cene)
3) Call Waiting (+ Caller ID)
4) Call Hold
5) Terminal Portability (TP - doduše, samo između analognih portova)
6) CLIR (zabrana identifikacije poziva)
7) Hot Line (HL - nikad mi nije zatrebalo, ali radi)

Da su mi potrebne konferencijska veza i prosleđivanje poziva, mogao bih i njih da zatražim koristim. Nemam dodatne MSN-ove.

Sve ove opcije, istina, podešavaju se ili aktiviraju nekom kobinacijom zvezdice, tarabe i brojeva, neke od njih ume sam Gigaset da odradi, neke moram ručno da kucam. Zapravo, samo prve dve usluge zavise od Gigaseta, sve ostalo može da se koristi na najobičnijem telefonu s tonskim biranjem.

Razume se , na ISDN Gigasetu bih mogao sve to da uradim komfornije, ali da li za to stvarno vredi platiti oko 200 €, koliko košta nov ISDN Gigaset?

Drugim rečima, za šta sam to toliko uskraćen ako nemam ISDN telefon?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...07.05.2004. u 01:48 - pre 241 meseci
Mozda kvalitet veze i brzina biranja, mada se ne bih kladio u to, samo pretpostavka dakle. :)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...07.05.2004. u 07:23 - pre 241 meseci
a. Pola od tih fja ti ne omogućava aparat već NT1, tj, ako radi na Intracom-u ne znači da će i na Santis-u i obratno...
b. Gojko je u pravu što se tiče brzine biranja, ali kvalitet veze bi trebao (opet je bitan NT1) biti isti
c. ISDN Gigaset košta oko 13000 (+- koja 100), a koliko sada košta 'običan' Gigaset DECT? (SL100 je 10-11k koliko znam)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ocultis
Beograd

Član broj: 3813
Poruke: 105
62.193.129.*



Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...07.05.2004. u 07:36 - pre 241 meseci
E, ja bih voleo da neko kaže, ako zna, gde ovde ima da se kupi i koliko košta DECT/ISDN telefon... pošto sam siguran da ispod 100 evra ne postoji, a ispod 200 bi se mogao naći...

Tom jeftinom Panasonicu (analogni DECT 410), mogu da zamerim jedino na displeju, koji je kao kod digitrona...ostalo sve radi
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...07.05.2004. u 08:18 - pre 241 meseci
Ima (još valjda) u Roaming-u ili nekom drugom Siemens partneru.
Cena je oko 12-13k (verovatno je još toliko)

P.S. Ipak ne mogu da izdržim a da ne kažem :
U ovom slučaju Telekom je ispao dobar zar ne? Nigde ne piše da treba da isporuči Intracom-a npr, i tako uštedi svom preplatniku kupovinu: a. ISDN aparata b. ISDN kartice ondnosno TA
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN NT, a na NT-u ISDN aparat...

[ Pregleda: 9179 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.