Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15823 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće18.01.2011. u 23:39 - pre 161 meseci
Citat:
Shadowed: Cekaj, bre, jbt. KAKO ti mislis da te oni primoravaju da primas sve to tako sto uvode drugacije sanduchice??? Mislim, nema veze nalepnice, ali ako ti je neko to ubacivao do sada i sada ce isto tako, ako nije - nije. Ako si bacao do sada, i od sada ces. Kako neko moze da te primora da... Mah.. garant' se zezas, ovo je previse cak i za tebe...


Ne vredi sa vama, da vam igra mečka pred očima ne bi ste je videli. Lepo su čak i rekli: zbog EU. I vi opet istu priču.

Ma komedija.

Količina potrošačkih prospekata i kataloga koja stiže u EU zemljama je daleko veća od ovoga što stiže sada kod nas. Tolika količina ne bi mogla ni da prismrdi sadašnjim sandučićima. Dakle, ljudi se jednostavno pripremaju za ekspanziju tog đubreta koje će početi da pristiže i kod nas uskoro. I to zbog EU. Lepo rečeno (omaklo se nekome).

Jasno? Pa naravno da nije jasno, ali ja vam više ne mogu pomoći. Što sam mogao da nacrtam, nacrtao sam.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće18.01.2011. u 23:50 - pre 161 meseci
Pa vecina gradjana zeli u EU, sami ispunjavate EU standarde jer to vecina hoce - sta je sad tu nelogicno?

Postanski saobracaj je standardizovana usluga i jedino sto se ovome moze prigovoriti jeste da se radi zguzni princip kao i uvek - prvo bi trebala sama usluga da pocne standardizovano da funkcionise.

Samo, sta ti kontas ko ce ti ubacivati nesto u sanduce?
Kad odes u svoju kucicu u EU cije prospekte nadjes?

Sto ne kazes kolika je kolicina pisama u tvojoj kucici u EU ili kucicama tvojih komsija koje dobijaju od banaka, firme, osiguranja i slicno jer se sve radi legalno uglavnom, pa se o svemu dobija pismeno obavestenje?
Ili koliko tog kataloga ljudi sami narucuju?

Pa covece to je katalog - korisna stvar, ako ti treba / ako ti ne koristi - imas kantu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 00:05 - pre 161 meseci
Količina zvaničnih pisama nije veća nego ovde, čak je i manja pošto je tamo (u dotičnom slučaju) običaj da se šalju na dva ili 3 meseca. A sve što si rekao ne menja ni za milimetar ovo što sam ja rekao (da je namerno, i da je razlog neki malo manje zvaničan i manje eksponiran). Dakle, ljudi treba da postanu potrošački robovi. To što ti, Dimković, i još nekolicina neće postati potrošački robovi (mada za Dimkovića nisam siguran ) to ne znači da neće postati ovi drugi neobrazovani ili drugačijeg mentalnog sklopa. Evo, lično moj ćale guta sve te proizvode iz raznih (retkih) prospekata koji stižu nabijeni do pola u ovo malo (socijalističko) sanduče. Čovek je u penziji i ne zna šta će sa sobom. Kada budemo imali veće sanduče - po zakonu - onda će on moći da guta i mnogo veće količine tih budalaština.

Ja sam dosta crtao. Ko je shvatio, shvatio je. Ništa nije slučajno.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 00:14 - pre 161 meseci
Sta je obicaj da se salje na dva tri meseca?
Isecak o plati? :D
Covece ne postoji jedna jedina stvar koju sam uradio ovde a da nisam dobio pismo u kojem me obavestavaju da sam to uradio :D

Pusti me te zvake kako u Srbiji dobijas vise zvanicnih pisama, to je smejurija najobicnija.
Katalozi postoje samo tamo gde ima para i oni su samo jedan deo postanskog saobracaja, tako da budi sretan kad se ova faza pretvori u fazu gde imas izbor da uopste uzimas u obzir hoces li kupiti kuhinju ili letovati na Majorci. I da ti jos stize na noge.
Ili kad ti dodje svaki mesec uredno sta si uplatio osiguranju, koje ti stanje u banci, jel ti legla plata, jel ti vracaju lovu za uplacenu struju i tako..

Ja licno dobijam kataloge koje sam sam narucio. Takodje i jedan magazin i jedan nedeljnik.
Ostalo ni ne ulazi unutra jer imam cudotvornu nalepnicu.


Ti trtljas samo da bi potvrdio svoje neke stavove.
Revolucionar...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 01:07 - pre 161 meseci
Od dvestotinak sandučića sa kojima se srećem redovno, samo dvojca ili trojca primaju kataloge/novine koje su sami želeli da primaju (u vreme socijalizma ih je bilo više, jedno 5-6: razne borbe, pobede, i slična soc-realistična baljezganja). Od njih (ovih što sada primaju) je jedan sam sebi postavio veće sanduče. To je dakle, da budemo najoptimističniji, 1-2% populacije koji zaista želi da prima A4 kataloge i novine u svojim sandučićima. Ajde, da budemo ludi pa da kažemo neka bude čak i 5%.

Da li je ovaj propis/zakon pravljen kako bi ostalih 95% naroda primorao da imaju velike sandučiće samo zato da bi zvrjali prazni? Hehe, ne bih rekao. Zna se šta će u njih da ide, želeli oni to ili ne, trebalo to njima ili ne...

Veliko sanduče služi upravo za ono što je navedeno u samom "zbog EU" obrazloženju:
Citat:
...a to se posebno odnosi na uručenje krupnijih pismonosnih pošiljaka kao što su katalozi, brošure, novine i časopisi, reklamni uzorci i sl.

Lepo su vam rekli da je "zbog EU", i lepo su vam rekli šta će stizati u tim velikim sanducima, i lepo znamo da to ovde koristi samo 1-5% populacije. Ali će eto svi morati da imaju sandučine.

Ali neeee, ne vredi vama pričati. Čak i kada je očigledno, nije tako, jer mi ne želimo da bude tako. Aha, kako da ne. Zato je i moguće vladati ovim (i onim) narodom kako kom manipulatoru dune, terati ga u obor u kome želimo da bude, da radi ono što želimo da radi, da voli ono što želimo da voli.

P.S. Tamo negde, izvodi iz banke idu na 3 meseca, računi za telefon i internet na 2 meseca, pisma od raznih službi idu i ređe. Čak i da je trostruko od toga, sve to staje u socijalistčko sanduče bez problema. Jedino ne može da stane konzumerističko ispiranje mozga u obliku netraženih kataloga i netraženih uzoraka i netraženih brošura
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 01:17 - pre 161 meseci
To je sve moguce u paralelnom univerzumu salonskih revolucionara sa kucicama po Fracuskoj, gde nema online bankinga u celoj zemlji ili se ne moze podici 500€ odjednom ili sta sve nisi pisao ranije.

U realnosti nalepis na sanduce da ne primas reklame i zavrsis sa novim svetskim poretkom.






[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 19.01.2011. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 01:49 - pre 161 meseci
U tvojoj realnosti se zbog 1-5% populacije donosi propis koji tera i ostalih 95% da se prilagode njima? I to je jedini razlog? Aha, hoće i to, u tvom mikrouniverzumu koji je po spoznaji u stvari samo deo pravog univerzuma u kome važe neka kompleksnija "relativna" pravila od onih očiglednih "njutnovih".

P.S. Nađi mi banku tamo koja ima online banking, i imala ga je pre 5 godina. Internet je tu, daj samo link.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 07:34 - pre 161 meseci
Ovde su ti uporedjene sve usluge online bankarstva u FR http://www.banketto.fr/comparatif/comparatif-banque-ligne.html pa biraj.

Na osnovu cega si ti zakljucio da 1-5% stanovnistva zeli da prima nesto vise od pisma?
Ja ne znam kako je kod tebe, ali u NS se vec odavno primaju katalozi raznih marketa ili lokalnih fast food likova.
Koja promena ce sad nastupiti? To jest za pet godina, posto se ima toliko za izmenu sanduceta od plafon 1000 din.
Mislis da ce ti neko besplatno ubacivati kataloge od trista strana za celu godinu? Nece. Posebno ne u Srbiji.

Mislis da je Srbija pravi pocetak za sprovodjenja plana probljavanja putem kataloga, jer do sad to nigde ne uspeva, obzirom da je dosta nalepiti da neces reklame?

Mislis da je samo papirna reklama stajala izmedju budzeta prosecnog Srbina i silnih kompanija i lanaca marketa iz EU?
Ti stvarno mislis da 95% ljudi deli tvoje misljenje da je gledanje kataloga bivanje robom i da nemaju nikakvu kontrolu nad svojim potrosackim impulsima, pa ne mogu da bace kataloge u kantu ako iste dobiju?

Onaj ko kupi nesto sto je van njegovog budzeta tom nije kriv katalog (ako izuzmemo sve reklame na tv btw).
Onaj ko kupi nesto iz kataloga, a da ima mogucnost za to, zivi u jednom mestu koje se zove - realnost.
Jer retko ko muze svoju kozu za mleko, stavi kozu za cipele, lovi divljac za veceru. Obicno kupe to.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 19.01.2011. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 19:23 - pre 161 meseci
Citat:
pisac
Ne vredi sa vama, da vam igra mečka pred očima ne bi ste je videli. Lepo su čak i rekli: zbog EU. I vi opet istu priču.


Ti si malo previse opterecen sa EU i "zaverama" :-)

Nema apsolutno nikakve logike u ovome sto pricas, stavise - ako se malo detaljno udubis u cinjenice primetices da standardizacija postanskog sanduceta ni na koji nacin ne povecava niti smanjuje SPAM. Ta akcija ima jedino veze sa obavezom poste da dostavi posiljke odredjenog formata i standardizacija samo omogucava laksu garanciju te usluge bez nepredvidjenih problema.

Yep, poste u civilizacijama imaju i obaveze i odgovaraju za ostecenja posiljki, ukljucujuci i pisma... neverovatno totalno, mozes misliti.

Nije nikakav problem "presaviti" reklamu i u malo sanduce, pa i katalog - to svakako ni jednog SPAM-era nece spreciti da ti uvali reklamu... smesno je uopste traziti nekakvu zaveru u standardizaciji velciine postanskog sanduceta. Da ne pricamo o uspesnosti kataloskih prodaja... jbt, ja sam dobio par kataloga preko poste za svih ovih 9 godina u DE (reklame sam prestao da primam pre 2).... izgleda nije bas neki zesci market... :)

Takodje, nije nikakav problem prilagoditi kataloge manjem formatu sanducica... kao sto se to i radi tamo gde ih ima.

Neko ti je rekao vec da je to kao nalazenje zavere medjunarodnih spam-era u rastu velicine HDD-ova. Klasican primer totalno iracionalne "teorije" koja nema veze sa realnoscu, ali odzvanja u necijoj glavi gde taj neko vidi "vezu". Hej, spameri imaju interes --> to je razlog.

To je nacin razmisljanja koji mozes imati i koga se mozes drzati eventualno na vrlo visokoj dozi kanabisa - poznato je da izaziva skok paranoje kod nekih, pogotovu ako sadrzi vecu dozu THC-a. Pretpostavljam da je razlog poremecaj "opaljivanja" neurona i formiranje zakljucaka na osnovu veza bez kriticne analize.

Ako to neko radi bez kanabioida u svom sistemu, onda je to vec zabrinjavajuce.

Citat:
pisac
U tvojoj realnosti se zbog 1-5% populacije donosi propis koji tera i ostalih 95% da se prilagode njima? I to je jedini razlog? Aha, hoće i to, u tvom mikrouniverzumu koji je po spoznaji u stvari samo deo pravog univerzuma u kome važe neka kompleksnija "relativna" pravila od onih očiglednih "njutnovih".


Da, to je normalno - zove se civilizacija. Ali je za neke i dalje cudan pojam :)

Isto kao sto postoje propisi za invalidski pristup i vise ne mozes da gradis komercijalni objekat po mnogim EU zemljama bez toga, iako su invalidi <1% civilizacije.

Uredjena drzava nije samo skup interesa proseka vec postoje i propisi radi bolje organizacije sistema.

Inace ne bi dogurali mnogo dalje od feudalizma.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.01.2011. u 20:36 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 20:06 - pre 161 meseci
Vezano za spam u sandučićima... Prolazim pre neki dan pored nekog ulaza u zgradu i primetim dvojicu tipova pored intefona kako redom pritiskaju sve dugmiće.. U sred pritiskanja neko se javlja sa druge strane i ovi kažu "treba samo da ubacimo reklame" i zvrrrrr vrata se otvaraju... Ono, bar da su izmislili nešto tipa "komšija, samo tetki lek da odnesem" i sl. nego ljudi otvoreno kažu "došli smo da ubacimo reklame" i neko od stanara ih pusti u zgradu... I posle odakle tolike reklame po sandučićima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 20:11 - pre 161 meseci
To je zla EU lobotomizirala casne stanovnike Srbije pa otvaraju vrata ubacivacima reklama :)

A kada se standardizuju sanducici, ubacivanje ce ici jos brze, jos lakse... kud ces veci dokaz za 3ABEPY!!!!

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 20:43 - pre 161 meseci
Ma ok-ej to, nego spam pred kucnim pragom...
U roku mesec dana dva puta ovi iz Kirbija i jednom jehovini svedoci :),
cak sam ove prve nazvao sektom, a ove druge da se slazemo oko hriscanskih nacela i da samo dzabe gube vreme sa mnom :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 20:48 - pre 161 meseci
@Dimke

Upoređivanje poštanskih sandučića sa prilazima za invalide je totalno besmisleno na više nivoa. Invalidi treba da imaju pristup javnim i drugim ustanovama i firmama, ali ja kao graditelj sopstvene kuće za sebe ne moram uopšte da se obazirem na ikakve potrebe invalida. Dakle, šta ima neki "invalid" zastupljen sa 1-5% da naručuje kataloge A4 koji će stizati u moje sanduče? Da čujem logiku?

Stvar je vrlo jasna, i vrlo lako rešiva jednostavnom poštanskom odlukom: Individue koje nemaju odgovarajuće sanduče za prijem velikih pošiljki, moraće da idu u poštu po svoju pošiljku jer pošiljke ne mogu biti uručene.Ili će pošiljke biti uništene. I onda će oni koji žele da primaju A4, sami sebi ugraditi veliko sanduče. Bez ikakvih propisa, primoravanja, i sličnih budalaština. Kao što uostalom i znam čoveka koji je već sam to sebi ugradio jer prima takve pošiljke.

Ali, ovde je stvar kristalno jasna. Lepo je rečeno da je to "zbog EU", lepo su rekli i šta će da se prima u tim velikim sanducima, lepo i znamo da procenat populacjie kome to realno treba nije već od 5%. Treba biti jako "nepametan" pa ne videti da je tu i neki drugi interes u igri.

To što ti nisi kupio nešto to nije uopšte relevantno za većinu populacije, jer ti (i još nekolicina ovde) nisi baš na (niskom) intelektualnom nivou većine populacije. Ali treba još da proradiš na tome da vidiš i šta se krije iza brda.

Što se tiče "EU zavera", nije to nikakva teška zavera već je jednostavno način da se stanovništvom umereno manipuliše i da se usmerava tamo gde neko želi da se usmerava. I to je činjenica (znači, nije ni teorija, već čista činjenica) već duuuugo vremena. Eno, i onaj stub foruma Lesli je dao u nekoj drugoj temi link ka tipu čija je teza svojim primenjivanjem u praksi izazvala pre više decenija bum potrošačkog društva (sa imputiranjem želje ka materijalnom u samo društvo), a potrošačko društvo i dalje raste i postaje sve potrošačkije. Dakle, nikakve kvazi-zavere već čiste gole činjenice o tome da neko itekako razmišlja o tome kako da najbolje manipuliše stok.. pardon, narodom, kako bi ostvario svoje ciljeve.

Treba biti ili jako nepametan ili pod jakom konzumer-anestezijom da se ove činjenice ovako jasno poređane ne prihvate.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 23:07 - pre 161 meseci
Ajde odgovori mi konacno na osnovu cega si zakljucio da je 1-5% stanovnistva za neku posiljku vise osim pisma?
Na osnovu iste logike kojim si zakljucio da u FR nema online bankinga?

Covece, katalozi se vec dele.
I to u ovo koje nije vece od ovog

Ali Press rekao da se krade, onda mora biti tako.
10 mil € na 10 mil stanovnika za 5 godina - ne bi li se obrtao nenormalan profit koji samo sanducici sprecavaju.


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće19.01.2011. u 23:15 - pre 161 meseci
Citat:
pisac:I to je činjenica (znači, nije ni teorija, već čista činjenica) već duuuugo vremena.


Da, to je isto cinjenice kao americki zatvori koji ce da eksplodiraju, beskonacan kriminal u Americi itd. To je tvoja projekcija i tvoja zelja. U tom slucaju cinjenica je da se kriminal u USA SMANJUJE tokom polednjih 20 godina. To to uopste ne priznajes, nego furas svoju pricu.

Dakle, ni ovo nije nikakva cinjenica, nego tvoja proizvoljna projekcija stvarnosti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 00:20 - pre 161 meseci
I niko da mi objasno zašto 95% ljudi treba da prilagođava svoje sandučiće za ono što nema potrebe da prima?

Citat:
Isak666: Ajde odgovori mi konacno na osnovu cega si zakljucio da je 1-5% stanovnistva za neku posiljku vise osim pisma?
Na osnovu iste logike kojim si zakljucio da u FR nema online bankinga?


Na osnovu toga što zadnjih XX godina imam uvid u to šta se stavlja u dvestotinak sandučića u komšiluku gde sam živeo, i gde sada odlazim da posetim ćaleta.

I, da, to je ista ona metoda na osnovu koje sam i zaključio pre 5 godina da ne postoji online banking u Francuskoj. Da si pogledao malo detaljnije sajt, možda bi uspeo da pročitaš ovo:

Citat:
Le marché de la banque en ligne s’anime en France depuis 2008/2009. Ainsi, e-LCL revendique l’accès à tous les services bancaires depuis son site internet. Jusqu’alors seuls les services les plus courants étaient accessibles sur le web pour les banques.

De la consultation des différents comptes, à la mise en place de virements ponctuels, des fonctionnalités pratiques, mais on ne pouvait réellement se passer d’agences bancaires car certaines opérations restaient à réaliser avec son chargé de compte.

e-LCL va un peu plus loin en 2009, en permettant d’effectuer des demandes en ligne, qui restaient jusqu’alors à effectuer en agence. Ainsi, la demande même de crédit immobilier peut s’effectuer en ligne sur e-LCL. Une petite nouveauté pour l’activité des banques en ligne. e-LCL s’engage du reste à répondre dans l’heure à cette demande... Alors du web marketing sur les banques en ligne ou un réel avantage ? A vous de réponse ! Publiez vos avis !


Ostavljam ti google translate da protumačiš šta tu piše i koje se godine pominju!
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 00:34 - pre 161 meseci
Alo ljudi, treba postansko sanduce :)

Posto planiram da stavim u njega postarku koja kevi maznula pre 2 god penziju, pola :)
I jos mi onako bezobrazno nesto dobacuje, neka je... pukao mi film kad mi nije donela racun za
'telekomunikacione usluge' za novembar... mnogo se lepo vidim zivi u toj posti :)

Neka bagra jos malo :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 07:50 - pre 161 meseci
Pisac,

ti si smejurija od coveka.
Kakve veze ima sta je bilo pre 5 godina, kad si ti nama objasnjavao 2010. da ne moze da se uradi ebanking u FR, a evo sam si sebe demantovao? :D

A ovo da si video sta komsijama ubacuju u sanduce koje je istih dimenzija kao i vecina sadasnjih - mozes pricati negde drugde.
Tako i ja mogu reci da 95% ljudi zeli sve to, kad bi gledao Svabe jer im je kataloska prodaja razvijena.

Ali samo kad bi to imalo neke veze.
Ovima se moze zameriti da bi trebali prvo uslugu da poboljsaju, pa onda i da urade ovo.
Ali ken*ati kako je ovo sve zbog nekih kataloga - pa covece, ljudi sad vec narucuju posiljke vredne par hiljada eura postom koliko je postanski saobracaj razvijen i pouzdan, a ti kontas da je posao u nekim katalozima i kebapdzinicama.



Ajd ti lepo po lovu od kirije od tatinog/tetkinog stana u FR, pa onda objasnjavaj srpskim picerijama, prodavnicama, majstorima i slicnim da ne trebaju da ubacuju nista u sanducice i da se ne reklamiraju, niti da citaju to ljudi i da vide gde ima sta jeftinije - da ne postanu potrosacki robovi.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 20.01.2011. u 09:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 08:27 - pre 161 meseci
Površnost je jako loša osobina, neće ti doneti nikakve koristi u životu, samo štete.

Prvo mi daješ link koji nisi ni pogledao, gde lepo piše da je e-banking u francuskoj uveden tek 2008/2009 godine što nisi ni primetio, a onda napadaš mene opet dajući neki link, opet površno jer opet nisi primetio:
Citat:
pisac:To sam lično pitao u LCL (Le Crédit Lyonnais) pre više godina, i bukvalno su mi to tako objasnili,
ili ovo:
Citat:
pisac: Tako je bilo kada sam ja pitao pre nekoliko godina. Posto sam posle otvorio racun u DE, vise se nisam zanimao za status te FR budalastine


A u sandučiće koje pominjem ne može da stane pošiljka A4, tako da dobro znam ko ih sve prima jer im štrče iz procepa.

I što se tiče razvijene kataloške prodaje kod tebe, jel neko kaže da to neće biti i ovde? I da to ljudi neće želeti uskoro (kad im neko imputira želju u mozak) kao što žele tamo? Šta je starije, kokoška ili jaje? Valjda ti je jasno da sam upravo rekao da se zbog toga i uvode sanduci za veliku poštu, da bi ljudi primali kataloge i brošure i reklamne uzorke (što i lepo piše u obrazloženju). I da je to okosnica sve ove rasprave: to se namerno radi, upravo da bi bilo to o čemu ti upravo i pišeš. I to je direktiva iz EU (u kojoj ti živiš i u kojoj je to već razvijeno). I upravo o tome i ja pišem.

Pametnom dosta.

Ako misliš da i dalje diskutuješ sa takvim površnim shvatanjem i pamćenjem, zaobiđi me lebati, ignoriši i slobodno me smatraj budalom. To ti niko ne brani



[Ovu poruku je menjao pisac dana 20.01.2011. u 09:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće20.01.2011. u 09:04 - pre 161 meseci
Ma ajde :))

E upravo si citirao svoju taktiku koju primenjujes uvek - izvlacenje.

Tako je bilo i na toj temi za bankarstvo:
Citat:
Isak666: Ma nije to nikakva zabrana za privatna lica :)
Mozes bez problema to odraditi preko BNP Paribas Bank.

Mozda si pitao zadnji put pre desetak godina ;)
Pazi, vreme ume da iznenadi.


a ti mi odgovori
Citat:
Pisac: Možda, ali ne ako ti je sedište računa u Francuskoj.


Ali tebi detalji nikad nisu bili problem.
E banking nije uveden 2008/09 u FR nego neke usluge, posto -gle cuda- nisu jedino niskotroskovne usluge koje ti rabis jedine bankarske usluge.

Citat:
La 3° vague est en fait l'absorption du modèle de e.banking par les banques classiques qui, à partir de 2002/2003 et lors que les banques en ligne "pure player" ont été sorties du marché, commencent effectivement à s'affranchir du modèle minitel et développent des fonctionnalités web plus ergonomiques, permettant à leurs clients de se passer des agences. En pratique cette intégration d'internet par les compagnies d'assurance et les banques classiques n'a pas permis au modèle low cost initial de s'imposer : la banque en ligne est donc en France totalement corsetée dans la stratégie dite multicanal des banques et compagnies d'assurance.


Kataloska prodaja se radi preko kataloga koje ne dobijas besplatno, nego moras sam da ih porucis.
Nema tajnih sila, hipnoze preko telefone, nego sam hoces i narucis.

Ove koje dobijes besplatno stanu u bilo koje sanduce jer se presaviju :D
Ali oni nisu za katalosku prodaju, nego to je ono sto vec imas u Sorabiji - katalozi prehrambenih lanaca, picerije i sl.
Za koje stavis nalepnicu da neces to i ne dobijas.

A4 posiljka koja se ne moze saviti ce uvek viriti iz svih sanducica :D
I iz zlih EU sanducica i iz samoupravnih - tako da ti teorija pada u vodu.

Znaci, ti smatras da je lose da covek moze kuci procitati tri kataloga i uporediti gde je jeftinije mleko i otici to i kupiti?
A jel ti muzes kozu, kad se ne brines gde je sta jeftinije?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Do 2015 svi u Srbiji moraće da imaju iste poštanske sandučiće

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15823 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.