Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oces, neces, oces, neces... OCES! :D

[es] :: Advocacy :: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26291 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:01 - pre 162 meseci
Evo ko 'oće da čita, ima i plan the tranzicije.

 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:04 - pre 162 meseci
Ovde se govori o osnovnom i donekle srednjem obrazovanju,i mislim da se tu vecinom djaci obucavaju da znaju da koriste racnar kod kuce(internet pre svega,onda neke aplikacije za najcesce potrebe).E sad ako im potenciras windows,onda od njih stvaras lopove,jer ce vecina njih da koristi piratske verzije(ne ulazim u to iz kojih razloga,neko nema novaca,a neko ne smatra da toliko vredi os).Ako im das linux,u njima razvijas pozitivne osobine,kao sto su nesebicnost,deljenje sa drugima itd.(treba imati u vidu da je to doba kad se formiraju licnosti).A za obicnog kucnog korisnika linux je sasvim dobra alternativa.Tako skola ispunjava svoju duznost da formira celokupnu licnost.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:25 - pre 162 meseci
Čitam šta pišete ovde i ne mogu da se načudim napisanom.

Jadna naša deca, ne učimo ih u školi da koriste mobilne telefone, kako li će samo da se snađu, pa ostaće nepismena! Zamisli sutra zaposli se i dobije Android 2.3 telefon, a u školi se učio Symbian 3. Siroto dete kada se zaposli neće znati da prihvati poziv, uredi imenik, pošalje poruku.

Jeste li čitali vi nastavne programe informatike? Tamo se uči o Internetu, sajtovima, stranicama, linkovima. Datotekama i folderima, grafičkom okruženju, prozorima, interakcija sa računarskim okruženjem. Obradi teksta na računaru, označavanje naslova, formatiranje fonta. Slikama i formatima slika, i tako dalje i tako dalje.

Sada neka mi neko argumentovano objasni kako to znanje postaje beskorisno kada svet pređe sa Windows 98 na Windows XP? Na koji način onda to isto znanje postaje beskorisno kada se pređe sa nekog grafičkog GNU/Linux okruženja na Windows bilo koji i obrnuto?

Neko ko danas bude u sedmom razredu osnovne škole, na tržište rada dolazi kroz najmanje 4 godine. Kada bi informatičko obrazovanje zaista bilo na nivou direktne upotrebe konkretne verzije nekog programa ne bi niko bio pripremljen za "tržište rada". Da li vi ozbiljno predlažete da sve škole svake dve godine nabavljaju najnovije računare i programe? Poznajete li i jedan primer u svetu gde se to tako radi?

Trend u nastavi je uključivanje računara u regularnu nastavu, korišćenje Interneta i softvera za vizuelizaciju i učenje u nastavi biologije, geografije, matematike,... a izbacivanje namenskih časova informatike jer računar nije sam sebi svrha. Da li je onda uopšte bitno na kojoj platformi se sprovodi nastava?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:32 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko:Počev od Windows-a NT 4 imali smo sledeće verzije OS-eva iz te porodice:

Windows NT 4,
Windows 2000,
Windows XP,
Windows Vista.
Windows 7.

Od njih pet, tri su imala oštar rez u GUI-ju u odnosu na prethodnike

Windows NT 4 (opravdano, promena na mnogo bolje),
Windows XP (promena na gore),
Windows Vista (promena na mnogo gore).


Nedeljko nego reci ti meni da li moze i dalje da se koristi GUI sa 2000 na svim buducim Windowsima?
Kako ti ocenjujes da je GUI promenjen na gore? Windows 7 GUI kao i ribon interfejs u Office 2007 je nesto najbolje sto su u poslednje vreme uradili jesi li pokusao pocetnika da naucis prvo na ribon interfejsu? Mnogo lakse pocetnik nauci Office 2007 nego 2003, znam iz iskustva.

 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:35 - pre 162 meseci
U nastavnim planovima je negde izbegnuto da se precizira, a negde bogme jeste stavljeno eksplicitno da se preporučuju ti-i-ti programi.
Mislim da nema razloga uslovljavati, a naročito kada su u pitanju skuplji programi, tipa PhotoShop i sl.

Sa druge strane, ovaj "dekret" je indikativan i rekao bih da je upravo to - politička odluka. Postoje iskustva drugih državnih uprava i sl, koja nisu baš pozitivna, ali biće da se ovde išlo više na simulaciju "hladnog rata" sa SW kompanijama, nego na uštedu i "slobodu".
Naravno, politički poeni su tu.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:35 - pre 162 meseci
Mnogo lakse nauci 2007 office? Ma daj, pa ja sam video ljude koji su ceo zivot radili u starim verzijama do 2003 office-a, kad su uzeli 2007 ili 2010 ne znaju da beknu koliko se tesko snaci u njemu. Nisam bas siguran.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:36 - pre 162 meseci
Šta će ko kući da koristi je njegova stvar. Isto tako je njegova stvar šta će privatnik koristiti u njegovoj firmi. Država je tu da propiše šta će se koristiti u državnim službama. Ako Rusija kaže da će preći na Linux to ne znači da će nametnuti korisnicima da kući koriste Linux. Da se ne lažemo: na Linuxu nema puno dobrih igara. A kada se vrati iz škole dete će na svom kompjuteru prvo pokrenuti igricu
Ne slažem se sa tim da se u školama uči Windows. Ne slažem se ni da se uči Linux. Treba se informatički opismeniti na način da možeš koristiti bilo koji OS. Ako dete ima zadatak da uradi neka formatiranja teksta, podešavanje stranice i sl. to bi trebalo da zna da odradi i u MS Word-u Open Office-u ili bilo kom drugom programu za obradu teksta. A naježim se kad čujem da neko ima domaći iz informatike i da treba da preda fajl u formatu docx, pptx, cdr, psd... Profesor te tera ili na pirateriju ili da kupiš određeni proizvod određene firme... Strašno!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:37 - pre 162 meseci
Citat:
Goran Rakić
Sada neka mi neko argumentovano objasni kako to znanje postaje beskorisno kada svet pređe sa Windows 98 na Windows XP? Na koji način onda to isto znanje postaje beskorisno kada se pređe sa nekog grafičkog GNU/Linux okruženja na Windows bilo koji i obrnuto?


Uradi prost eksperiment... izvoli pitaj ljude koji postanu u zivotu sekretarice, pekari, radnici u Meku, vozaci itd... malo o direktorijumima, fajl sistemima i sl... ne moras uopste pominjati Von Neumann-a... ;-)

Da se kladimo da >9 od 10 njih nece pojma imati o cemu pricas? A mozda je neko od njih u osnovnoj sada i cuo o tim stvarima.

Vecina njih ima "slikovnu" memoriju fokusiranu na konkretne zadatke i to je to...

Ne pricam ovde o gimnazijama, vec gradivu za osnovnu skolu i zanat. Mislim da ovde ljudi imaju malo optimisticku sliku o mogucnostima prosecno i ispod-prosecno inteligentnih ljudi za ovladavanje ovakvim apstraktnim pojmovima.

Citat:

Zamisli sutra zaposli se i dobije Android 2.3 telefon, a u školi se učio Symbian 3. Siroto dete kada se zaposli neće znati da prihvati poziv, uredi imenik, pošalje poruku.


Blah, poenta price je da ako im racunar treba za nesto, treba ih uciti onome sto ce najverovatnije i koristiti u svom profesionalnom i privatnom zivotu posle skole.

Bas zbog "slikovne" memorije - telefon je licna stvar, ucenje Androida ako koriste Symbian ce sami "finansirati" u svoje slobodno vreme (citaj: potrosice LICNO vreme, mozda nekog pitati - opet neko drugi ce onda uloziti vreme da im objasni i sl...) - ali kada pricamo o profesionalnom okruzenju, tu ce ih cekati Wintel kanta.

I tu ce neko morati DODATNO DA PLATI njihovu "novu obuku" jer su, zaboga, naucili da se tekst kuca u nekom KEditoru koga nema na Wintel kanti...

Zasto bi neko to morao da dodatno placa, kada su to mogli nauciti u skoli?

Vi ovde totalno zanemarujete ogroman novac koji privreda ulaze u kojekakve obuke takvih kategorija ljudi za nesto sto vama izgleda "trivijalno". Promenom kurikuluma na neki opskurni OS (za takve ljude, takav profil) bi se samo UVECALI troskovi dodatne obuke koja bi morala biti uradjena

Sto ja iskreno smatram besmislenim... jer se upravo ocekuje od obrazovnih institucija da pruze relevantna znanja.

Ako ce koristiti MS Word u zivotu, treba da koriste MS Word u skoli, a ne neki KWord ili sta god... zato sto se u tom slucaju neophodno povecava broj neophodnih poteza za osposobljavanje tih ljudi za profesionalni rad.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:40 - pre 162 meseci
Da dodam i na temu diskusije kada sam se već uključio u offtopic prepucavanje. Koliko sam saznao ovim potezom ne dešava se ništa drugo što se ne dešava u drugim delovima sveta. Korisno je da određeni korisnici u državnoj upravi imaju heterogene računarske sisteme.

Ako u Rusiji postoji politička odluka da se učini iskorak ka GNU/Linuxu, to nije ništa neubičajno niti senzacije vredno. Sigurno je da neće najednom nastati restart svih informacionih sistema u Rusiji. Koliko mi je poznato država tamo već duže vreme direktno podržava razvoj ALTLinux distribucije koja se aktivno pojavljuje u različitim državnim projektima.

Treba imati u vidu i da ovakve političke deklaracije često budu samo element pritiska u određenim pregovorima i hvatanje odgovarajuće pozicije. Važno je posmatrati šta će od toga na kraju biti realizovano. Lično sam zainteresovan da vidim više investicije u razvoj GNU/Linux sistema i radujem se novim korisnicima sa kapacitetom da pomognu razvoj.

A sada nazad na zanimljiviji offtopic, Ivane ne vidim ni jedan razlog da ne povučemu apsolutnu paralelu između softvera mobilnog telefona i softvera na računaru. Podsećam te da se korišćenje mobilnog telefona ne uči u školi. Arugment o radnicima u Meku je čista demagogija i ti to savršeno znaš.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:41 - pre 162 meseci
Citat:
Ma daj, pa ja sam video ljude koji su ceo zivot radili u starim verzijama do 2003 office-a, kad su uzeli 2007 ili 2010 ne znaju da beknu koliko se tesko snaci u njemu.

Pa fora i jeste u tome što su toliko navikli na staro, da im je taj prelaz pretežak.

Ko kad bi radio 15 godina u Windowsu, a onda prešao na neki Linuks sa Gnome.. Sa menijima odozgore. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:45 - pre 162 meseci
^ Bas zbog tog idiotluka (totalne promene UI-ja) Microsoft ima ogromne probleme da ubedi ljude da predju na novi Office.

To kosta - ne samo cene za softver, vec i troskove obuke ljudi koji nisu toliko pametni pa da mogu sami da se obuce, a takvih ljudi je dosta. Iako vecini ljudi ovde to izgleda prilicno trivijalno, uveravam vas da je to za mnoge clanove drustva izuzetno teska stvar.

Sto uopste ne menja argument u korist ucenja necega sto komercijalno nije realnost u ovom trenutku - to je samo unosenje jos jednog stepena razlicitosti izmedju obrazovnog i privrednog okruzenja.

Za te ljude - sa max. osnovnom / zanatom, to je nista drugo nego nepotrebna mistifikacija i komplikovanje situacije koja ce rezultovati trosenjem dodatnog vremena i novca kada napuste skolu kako bi se obucili na nesto sto je komercijalna realnost (koja se ne svidja nekima, ocigledno).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:48 - pre 162 meseci
Ivane naravno da je jasno da Microsoft to radi kako bi obezbedio stalni izvor prihoda kroz partnerske programe.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 14:56 - pre 162 meseci
To je kristalno jasno, ali i Microsoft funkcionise u komercijalnoj realnosti.

Pokusaj uvaljivanja Viste pored XP-a je upravo pokazao kako izgleda sudar MS-ovih interesa sa tom realnoscu.

Naravno, promene su neophodne, bez njih nikad ne bi smo isli dalje, ali jedno su evolutivne promene koje donose ociglednu korist a sasvim drugo su "promene radi promene" koje nisu utemeljene u nekoj koristi (ili je suma koristi i mana u korist mana).

Licno smatram da je hir guranja nekih Linux aplikacija u osnovnu skolu / zanate jedna od promena koje NISU evolutivne niti na bolje, vec su same sebi cilj i unose troskove negde drugde. Jasno je da ce se ustedeti neka para na licencama, ali ce opet neko morati da plati obuku kada ljudi predju u realan svet u kome su Wintel kante i dalje dominantna stvar.

Sa stanovista drzave kao jednog P&L entiteta (budzeta), to je mozda dobro jer ce se ustedeti neka para, ali opet - kada se sagleda drustvo u celini, ti ljudi ce samo izgubiti vreme na tome i onda ce neko drugi opet morati da plati obuku za alate koje ce zaista koristiti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:02 - pre 162 meseci
Ogromna je razlika između osnovnog, gimnazijskog ili stručnog obrazovanja jer su drugačiji ciljevi i sama organizacija korišćenja računara u nastavi. Ti koristiš argumente koji su primenjivi eventualno samo na usko stručno obrazovanje da bi zaključio kako ne postoji mogućnost korišćenja GNU/Linux sistema bilo gde u obrazovnom sistemu.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:07 - pre 162 meseci
Citat:
Goran Rakić
Ti koristiš argumente koji su primenjivi eventualno samo na usko stručno obrazovanje da bi zaključio kako ne postoji mogućnost korišćenja GNU/Linux sistema bilo gde u obrazovnom sistemu.


Na osnovu ovoga mogu samo da zakljucim da ili nisi procitao sta pisem, ili nisi razumeo.

Ja upravo pricam o OSNOVNOJ skoli i ZANATIMA.

Dakle, to su znanja koja ce ostati JEDINA citavoj grupi ljudi koji predstavljaju vecinu radne snage u drustvu, i koji su obicno na donjem delu lestvice intelektualnih sposobnosti (pri tom ne mislim apsolutno nista lose o tome, ovaj svet se ne sastoji samo od pametnih, niti bi valjalo da je tako).

Moj stav je da je osnovna skola kao i zanati nesto sto sluzi jednoj svrsi - a to je upoznavanje jedinki sa osnovama sveta oko nas te usvajanja osnovnih neophodnih koncepta o tom svetu (osnovna) + priprema onih jedinki koje nemaju vise kapacitete za konkretne poslove koji su u biti jednostavni i ne zahtevaju ogromno apstraktno misljenje (zanat, 2-godisnje i sl.. obrazovanje).

Da li se razumemo?

Gimnazije, 4-godisnje srednje skole i, naravno, fakulteti... su sasvim druga prica jer se tu zahteva mnogo vise sposobnosti apstraktnog razmisljanja, i sama znanja su daleko sira i tu ne vidim ni jedan jedini razlog zasto ne bi bilo mesta za Linux ili bilo sta drugo, ako to ima smisla.

Citat:

da bi zaključio kako ne postoji mogućnost korišćenja GNU/Linux sistema bilo gde u obrazovnom sistemu.


Ja to nisam ni zakljucio i mislim da sam bio prilicno jasan oko toga na koji deo obrazovnog sistema se moja Linux opaska odnosi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:17 - pre 162 meseci
Ivane pusti na trenutak priču o vrstama kanti na tržištu. Šta po tvom mišljenju konkretno treba da zna o računarima jedan zanatlija, npr. tapetar? po mom mišljenju, ne mora da zna ama baš ništa da bi bio uspešan tapetar. Može da ima sajt koji će mu neko uraditi i za koji ne mora da zna ni kako izgleda, ni kako mu se pristupa, već samo koji niz znakova da navede u vizit-karti kao adresu. Ljudi meilove ionako ne pišu. Svi će ga zvati telefonom.

Tako da što se zanatlija tiče, njima je sa stanovišta posla sasvim svejedno šta u školi uče ili ne uče o računarima. Neće im trebati ništa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:17 - pre 162 meseci
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Mnogo lakse nauci 2007 office? Ma daj, pa ja sam video ljude koji su ceo zivot radili u starim verzijama do 2003 office-a, kad su uzeli 2007 ili 2010 ne znaju da beknu koliko se tesko snaci u njemu. Nisam bas siguran.


Procitaj ponovo sta sam napisao "Mnogo lakse pocetnik nauci Office 2007 nego 2003".
Ako uzmete nekog ko ne zna nista ili zna minimalno, potpisujem da ce biti lakse da nauci Office 2007 nego Office 2003.
Pogotovo je ovo tacno za nekog ko radi samo osnovne stvari posto je "Home" ribbon lepse slozen nego sto je to bio UI u 2003.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
46.188.132.*



+19 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:18 - pre 162 meseci
1.da bi se djeca kasnije snalazila u životu s računalima, treba ih posjesti za računalo od 2.godine, da crtaju, da uče slova, brojke(1 h dnevno)
2.80 % www servera je na freebsd-u, većina servera u rusiji na linux-u/unixu/*nixu
3.onaj tko ne može svladati osnove, ne mora niti to što može da ikonice pamti po grafici

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:27 - pre 162 meseci
Citat:
Branko Santo: Procitaj ponovo sta sam napisao "Mnogo lakse pocetnik nauci Office 2007 nego 2003".
Ako uzmete nekog ko ne zna nista ili zna minimalno, potpisujem da ce biti lakse da nauci Office 2007 nego Office 2003.
Pogotovo je ovo tacno za nekog ko radi samo osnovne stvari posto je "Home" ribbon lepse slozen nego sto je to bio UI u 2003.


Ja sam Word 6 kao početnik brzo i lako savladao, a sa ribonom kuburim i dan-danas. Ne kažem ja da on ne izgleda lepo, nego da ne znam gde mi je šta.

Dakle, vreme koje moram sada da uložim da bih se prebacio na ribon, je mnooogo duže od vremena koje sam kao početnik morao da uložim u savladavanje Word-a 6.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D29.12.2010. u 15:35 - pre 162 meseci
Citat:
da bi se djeca kasnije snalazila u životu s računalima, treba ih posjesti za računalo od 2.godine


Ja svoju bogme ne posedam. Pogledaju možda neki crtać i to je to. Kad im bude potrebno, naučiće.

Citat:
Dakle, vreme koje moram sada da uložim da bih se prebacio na ribon, je mnooogo duže od vremena koje sam kao početnik morao da uložim u savladavanje Word-a 6.

A Word 6 je imao mnoogo manje opcija od ovog Word-a, a kada su se opcije razmnožile, u igru je ušao ribon.

Drugo je pitanje koliko opcija zbilja treba većini korisnika
Mora i MS od nečega da živi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Oces, neces, oces, neces... OCES! :D

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26291 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.