Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"

[es] :: Vodič za posao :: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"

[ Pregleda: 3973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-89.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"28.10.2010. u 21:53 - pre 164 meseci
nisam znao kako drugacije da dam naslov ovoj temi, pa ispade ovaj, nakaradni, naslov...

no, sta me zanima,
zanima me da li postoji na netu provera da li se protiv nekog preduzeca ili preduzetnika vodi neka parnica oko neisplacenih plata i drugih troskova rada i da li je bilo istih u proslosti (po mogucnosti i sa ishodom)

znam da preko nbs-a mogu da proverim da li su racuni preduzeca i preduzetnika blokirani, verovatno zbog prinudne naplate, ali ne nalazim nigde proveru da li je u toku neki parnicni postupak zbog neisplacenih potrazivanja (bilo to da je plata, bilo da su krediti), iako postoji spisak kada je bio blokiran racun i na koliko dana, ali opet, ne pise kolika je potraznja bila
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"28.10.2010. u 22:01 - pre 164 meseci
ne postoji...
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
212.200.65.*



+54 Profil

icon Re: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"28.10.2010. u 22:28 - pre 164 meseci
Postoji i te kako ali kada sve otkrijes shvatices da nisi ni trebao da pocnes da otkrivas

U teoriji "najavljuju".U praksi"cinimo sve sto je u nasoj moci".


Ovo ti je za preduzeca-DOO:

http://pretraga.apr.gov.rs/Rep...h/GeneralEnterpriseSearch.aspx


Ovo ti je za preduzetnike,STR,SUR,SZR i Agencije:

http://pretraga.apr.gov.rs/Rep...neralBusinessEntitySearch.aspx


>Kada nadjes vidis desni ugao"finansijski izvestaji" tu kliknes i to je to.


Ako ne daje za neke firme,znaci da moras da platis izvestaj cirka nekih 6-7 hiljade dinara,uplatis na racun,pozoves APR i oni ti vrate email-om.

Radio za jednog nazovimo ga biznismena jer su mu trazili kao uslov za tender.

Ako je u firma u blokadi sto je rezultat presude mozes je naci ovde:

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html

Ako nije vrati se na pocetak prve recenice posta da shvatis zasto nije racun blokiran a firma je tuzena.

Srecno.



 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"28.10.2010. u 22:53 - pre 164 meseci
Možda može biti od pomoći i zahtev za pristup informaciji od javnog značaja, upućen mesno nadležnom tužilaštvu ili sudu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-89.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"28.10.2010. u 23:44 - pre 164 meseci
@suns, da, tako sam i mislio :(

@kozbi, te sve linkove vec znam, ali to mi nista ne pomaze za ovu problematiku

inace, sto se tice fin. izvestaja, ne znam kako je moguce, ali za 2 preduzeca, koja pouzdano znam da uopste ne posluju i da im banka pleni imovinu zbog neplacanja kredita, stoji da imaju xy 000 dinara na racunu i nekoliko zaposlenih, sto u stvarnosti nije tacno

a ovaj nbs-ov link sto si vec dao, to je ono sto je vec bilo ostvareno prinudnom naplatom, mene zanima ona koja jos nisu, odnosno koja su jos u procesu resavanja na sudu

da napomenem, znam i ja da mogu da odem do suda, malo podmazem sudiju ili nekog cinovnika tamo da mi odradi sve ovo
al mene zanima da li postoji ovo cisto legalnim putem, a da se pri tome ne mora poseban dopis pisati, a cini mi se da mi je suns najtacniji odgovor dao
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Provera "tuzenosti preduzeca i preduzetnika"

[ Pregleda: 3973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.