Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77435 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima22.01.2011. u 18:17 - pre 161 meseci
Sta kao gazda nece? Gadljiv na pare na ruke :) Dam mu 50% jedne kirije na poklon da zaobidjemo agenciju i on nece?

Sta je sa property managment kompanijama? Mora da preko njih moze da se nadje isto bez agencije. Prosto mi je neverovatno da ne mozes da zaobidjes te likove.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima22.01.2011. u 18:21 - pre 161 meseci
Nije poenta u novcu, nego nemas prilike da ga vidis jer se ne susreces sa njim nego sa likovima iz agencije, nema kontakta u oglasu vlasnika nego agencije, a on ne zivi u tom stanu.
Gde ces ga naci, kako ces mu ponuditi bilo sta?

Pravo da ti kazem, nemam pojma sta je property managment co.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima22.01.2011. u 18:38 - pre 161 meseci
Ih bre, sto si ti neki nesnalazljiv, tu su komsije, sanducici, katastar ;) tj house/land registry? To bi trebalo da su public records.

property management co je firma koja radi upravljanje stanovima, najcesce u svom vlasnistvu. Tipa imas kinte i investiras i izgradis tri zgrade i onda formiras PMC da ti upravlja tim imanjem. Znam sigurno da toga ima u Nemackoj jer mi je bivsi cimer preko takve firme nasao stan u minhenu. Sad, kako se firma zove na nemackom nemam pojma, mogu da ga pitam.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima22.01.2011. u 18:52 - pre 161 meseci
Nemam pojma.
Kad guglam to, izlete mi firme koje nude neke vece povrsine - biroe, lagere, poslovne prostorije i sl.

Ovo su sajtovi sa ponudom bez posrednika, samo mi nekako nismo imali srece sa njima, ali ko zna.
http://www.null-provision.de/
http://www.wohnungsboerse.net/
http://www.immonet.de/wohnung-...VNOc6EAgAAArQ:20110122184438:s

Preko novina isto moze se naci neka ponuda.
Ili ovde http://www.quoka.de/immobilien/immobilien-eigentumswohnungen/
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 01:54 - pre 161 meseci
Ono sto sam ja do sada saznao iz iskustva ljudi sa raznih foruma jeste da je nalazenje stana u Minhenu(a i u ostalim vecim gradovima juzne Nemacke) propas'. Ko ima 3000 Eur u keshu moze jednosoban stan da nadje u roku od odma, a ko hoce da zaobidje agenciju i ustedi 2.5 kirije i 500-1000 Eur za opremanje stana taj je osudjen na visemesecno traganje. Sobzirom da ja to ne znam iz svog iskustva imacu vrlo brzo prilike da sve to proverim i probam da ceo proces odradim efikasnije. Trenutno mi izgledi nisu sjajni jer sam u Srbiji, a tamo nemam nikoga kod koga cu moci da kampujem mesec-dva dana dok trazim stan. Ipak, imam malo volje i avanturistickog duha, a i sam idem u tu akciju tako da ima nade ;)

Kapiram da bih preko ovog sajta http://muenchen.studenten-wohnung.de/ ili nekog slicnog mogao brzo(citaj par dana koje bih proveo u hostelu) da nadjem nesto za prvih mesec-dva. Za to vreme bih intenzivno trazio na razno razne nacine pravi stan. Racunam i na to da cu upoznati neke ljude koji ce mi dati neki savet ili ce mozda znati nekog ko zna nekog ko izdaje pristojan stan. Sigurno je mnogo lakse kad si na licu mesta, a i ne vidim ni jedan razlog zbog kog bi bilo teze naci stan u Minhenu nego u BG-u, a u BG-u sam stan uvek nalazio poprilicno brzo. I da, uvek bez agencije ;)

@Isak

Hvala za linkove, mogu da budu korisni
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 07:55 - pre 161 meseci
Cim pocnes da radis raspitaj se na poslu ima li kakva oglasna tabla ili interni forum. Tamo nabacis oglas da trazis stan ili sobu ili tako nesto. U velikim firmama uvek neko dolazi odlazi i mozes samo da se zamenis sa osobom koja izlazi iz svog stana.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 08:41 - pre 161 meseci
^Upravo sam o tome pricao. Ne igram naravno samo na tu kartu ali takve i slicne situacije nisu nemoguce. Olaksavajuci faktor je sto znam nemacki pa imam jednu muku manje.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 08:50 - pre 161 meseci
E da, preko firminog intraneta obavezno pogledaj - mozda vec sad da zamolis nekog da pogleda, ako si potpisao ugovor.

Evo jos koji link za WG
http://www.wohngemeinschaft.de/
http://www.wg-gesucht.de/
http://www.studenten-wg.de/
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 09:04 - pre 161 meseci
Nisam jos potpisao ugovor, idem za 3 nedelje u Minhen. Fora je sto jos nisam dobio radnu dozvolu pa je sve jos uvek neizvesno i to da li cu uopste da idem i to kada cu da idem. Medjutim, sa druge strane moram da krenem da radim cim dobijem radnu dozvolu pa potom i vizu tako da jedan deo mene ne zeli nista da petlja oko stana da ne bih izbaksuzirao dok drugi deo mene signalizira da moram da razmisljam o tome jos od sada. Kapiram da mi niko nece izdati stan bez dokaza da sam zaposlen i to preko interneta sa neizvesnim datumom useljenja :)

 
Odgovor na temu

fox_mulder
Dejan Petkovic
System Engineer Streaming Media
Liberty Global B.V.
Amsterdam

Član broj: 96811
Poruke: 58
92.244.150.*

Sajt: nl.linkedin.com/in/dejanp..


+12 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima23.01.2011. u 18:28 - pre 161 meseci
tdusko, puno srece sa potragom! Ako mogu da dodam, najpametnije bi bilo da pronadjes nekoga ko trazi cimera za WG. Tako ces minimizovati troskove na pocetku kada ti finansije najvise znace, i moci ces da budes puno fleksibilniji u potrazi za trajnijim mestom boravka. Prosto, cini mi se da nije najpametnije odmah ici u pricu opremanja i iznajmljivanja stana za samostalan zivot. To ces moci puno lakse da uradis kada se ustalis na poslu, vise ces birati, bice jeftinije i smanjices rizike ;)

Moje pitanje za sve, a ponajvise za ljude odavde koji vec rade u Nemackoj - koliko je pametno ici na sajam zaposljavanja i tamo direktno traziti posao? Meni se to cini kao najbolji nacin za pronalazak posla u Nemackoj. Da li je pametno doci na takav sajam u odelu (cipele, pantalone, sako, kosulja bez kravate ;) ) ili je kosulja + jeans bolja kombinacija? Molim vas sve za vise komentara i iskustava...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima24.01.2011. u 22:55 - pre 161 meseci
Neke od Isakovih linkova sam prebacio u novu temu pa da ne bi zagadjivali temu ko hoce da diskutuje o smestaju i sl neka se prabaci ovde: http://www.elitesecurity.org/t420756-0#2794507
 
Odgovor na temu

niyol
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 283804
Poruke: 1
*.dynamic.amis.hr.



Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima24.04.2011. u 00:45 - pre 158 meseci
Pozdrav!

Kod mene je situacija ovakva:

uskoro ću završiti master studij informacijske i komunikacijske tehnologije (na FER-u u Zagrebu), imam nešto iskustva u struci kao java i C# programer, njemački mi je na razini C1 (imam i certifikat za to).

vjerujem da imam nekakve šanse da bih dobio posao u njemačkoj, međutim muči me sljedeće.

čini mi se da nijemci u prijavi za posao očekuju nekakve vrste dokaza za sve poslove navedene u CV-u. pošto sam ja radio kao student i nemam nekakvog formalnog dokaza da sam radio poslove koje sam radio (jer nemam radnu knjižicu pošto sam student), da li je dovoljno da kao referencu navodim kontakt podatke osoba iz tih firmi pa da ih mogu kontaktirati i provjeriti da li sam radio za njih? u biti, situacija mi je ovakva, radio sam u 3 firme, od jedne firme za koje smatram da mi je radno iskustvo u njoj najrelevantnije mislim tražiti pismo preporuke, od druge firme mislim samo navesti svog tadašnjeg šefa za referencu, a ova treća je u međuvremenu propala i ni ne postoji više (jbg, nisam ja za to kriv :D). da li ima smisla da navodim sve tri firme da sam radio tamo? ili oni stvarno traže formalne dokaze za sve što napišeš u CV-u? pa ovdje u hrvatskoj mi je dosta nešto navesti u CV-u, kakvi dokazi i papiri, ako bih lagao nekome, to bi se ionako brzo otkrilo i stekao bih loš ugled...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima24.04.2011. u 11:22 - pre 158 meseci
U principu za ozbiljnije poslove, dostavlja se Arbeitszeugnis od strane poslodavca sa detaljima ko, kad i na cemu je bio zaposlen.
Ja sam npr za jedan posao za koji isto ne mogu da dobijem potvrdu, a nije mi bilo lose da navedem iskustvo - stavio pored stavke u CVu Arbeitszeugnis kann nicht ausgestellt werden.

Ne znam u kojem obimu i koliko ti je bitan taj studenstski posao, ali za studenstske miniposlove ovde koji nisu direktno bitni za mesto na koje se konkurise se ne dostavlja dokaz, nego se navode.

Arbeitszeugnis je vise manje uvek isti i mozes izguglati neke primere i sam http://www.jobware.de/ra/ct/az/pdf/muster5.pdf
Naravno, uz potpis i pecat i sa uzglavljem na vrhu stranice kojim se firma koristi prilikom formalne prepiske ;)

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 11:35 - pre 158 meseci
Ako su vapili vise nece vapiti, tj bar im mi vise nizasta necemo trebati.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...prema-se-da-ode-400000-Poljaka

otvara se "radna granica" u Nemackoj za poljake, cehe, estonce, litvance, tj skoro sve istocnoevropske zemlje sem rumunije i bugarske.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 12:25 - pre 158 meseci
Ne verujem ja da ce potraznja bas tako opasti, bar ne za neke oblasti, iz vise razloga.
A i "menadzera" im ne fali sigurno
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 12:48 - pre 158 meseci
Al' zato im inzenjera fali....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 13:22 - pre 158 meseci
Imaju istocni evropljani inzenjere nista ti ne brini. Ova procena je samo za poljsku, a gde su sve ostale zemlje za koje se otvaraju vrata.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 13:39 - pre 158 meseci
Za inzinjere (elektro) nikad nije ni bio preteran problem zaposljavanja, prema mom iskustvu i informacijama.
Evo bas pre 2 meseca je par ljudi otislo za Minhen.
Naravno radi se o ljudima sa 3, 4 god iskustva (neki i vise).
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 13:45 - pre 158 meseci
Nije bilo problema do sada. Kada se otvore granice bice mnogo manje posla za non-EU drzavljane... Samo saberite broj stanovnika drzava ciji ce drzavljani moci da rade bez radne dozvole i sve ce vam biti jasno...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.04.2011. u 13:45 - pre 158 meseci
Ne shvatas poentu posta, bice problem jer sada imaju poljske, litvanske, estonske, ... koje mogu da zaposle bez pribavljanja radne dozvole. Ici ce neko odavde sigurno, preko licnih poznanstava i slicno, ali sumarum za nekog odavde ko na trzistu trazi sponzora za radnu dozvolu ovo je veliki zaje*.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77435 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.