Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77496 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima12.11.2010. u 07:25 - pre 163 meseci
Onda leva ruka ne zna sta desna hoce, jer koliko jutros dobih ovaj mail:

Citat:
Sehr geehrter Herr Mitrovic,

vielen Dank für Ihre Bewerbungsunterlagen. Bitte teilen Sie uns noch mit, wie Ihre Deutschkenntnisse sind. Vielen Dank.

Mit freundlichen Grüßen
hr taj i taj, firma ta i ta


Samo jedan u nizu takvih odgovora.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima12.11.2010. u 11:56 - pre 163 meseci
Po ovome bi onda morali da uradimo nešto povodom naših Deutschkenntnisse sposobnosti. Da li uopšte krenuti sa nemačkim i A1 sertifikatom?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima12.11.2010. u 12:15 - pre 163 meseci
PA ne mozes ti da radis sa A1, A1 je "ja biti djura, mene bolela uvo" kad odes kod lekara. Bar po klasifikaciji ne vidim da mozes da radis nesto smisleno na Nemackom pre B1.

http://www.learn-german.com/welcome/german_level_en.htm

Ako hoce 400k strucnjaka morace da pocnu da rade na engleskom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima12.11.2010. u 12:29 - pre 163 meseci
Pa, ne vredi slati cv-jeve na lokalne oglase. Mislim da treba izbegavati oglase od neke "kleine firma GmbH"-kako ja zovem male kompanije u privatnom sektoru, već pucati na nešto što liči na korporaciju koja ima uslova i može da dovuče nekog sa strane.
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima12.11.2010. u 12:32 - pre 163 meseci
I po tom pravilu nemački služi za svakodnevnu komunikaciju, što mi se čini da odgovara tom famoznom nivou B1/B2.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima13.11.2010. u 07:36 - pre 163 meseci
Mozda tvrde pazar :)
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima13.11.2010. u 09:08 - pre 163 meseci
Kome? :)

Ako nekome tvrde pazar to su nemacki strucnjaci. Ako fali 400k ljudi a isti ne mogu da se nadju onda je vreme za povisice ;)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

xnor

Član broj: 67607
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima25.11.2010. u 21:19 - pre 163 meseci
Citat:
Za samog poslodavca nije bitno ali za imigraciono mislim da jeste. Cini mi se da je jedan od sulova za dobijanje radne dozvole taj da moras imati visoko obrazovanje.


I mene ovo zanima. Imam ponudu firme za poziciju programera i treba uskoro da odem do ambasade ali me brine da će me njihov zavod odbiti za radnu dozvolu pošto nemam diplomu. Ima li neko više informacija o neophodnosti diploma za nemačku radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima25.11.2010. u 21:25 - pre 163 meseci
Sto se IT-a tice, diploma nije neophodna za dobijanje boravisne/radne dozvole.

Bitno je da je ponudjena plata jednaka ili veca od proseka koji se racuna svake godine (ne znam koliko je ove godine, bilo je 40K EUR pre par godina) i da je firma uradila pretragu na lokalnom trzistu radne snage.

Ako je u pitanju dobro-stojeca firma, i ako je u pitanju iole seniorska pozicija, ne bi trebalo da bude problema ako su ispunjeni zahtevi po pitanju plate i ostalih procedura.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.11.2010. u 16:53 - pre 163 meseci
Da li je nekom poznato sta se desava sa zakonom kojim bi od januara 2011 trebalo da bude omoguceno lakse priznavanje diploma stecenih van Nemacke ?

I uopste, da li mislite da bi bilo lakse prvo nostrifikovati diplomu, pa onda krenuti u trazenje posla ?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima27.11.2010. u 22:39 - pre 163 meseci
Zakon nakon usvajanje sledece godine na saveznom nivou bi trebao da prodje i kroz pokrajinske parlamente, a to moze potrajati.
To je dobrim delom i politicko pitanje, jer npr dosta ljudi iz baltickih zemalja ima diplome SSSR-a, a koje su priznate u EU ;)
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima28.11.2010. u 11:36 - pre 163 meseci
@Ivan

Da li to znaci da prilikom konkursa za posao, treba da kazem da imam iskustvo, Cisco papire i srednju skolu ?
Posto sama papirologija, sudeci po informacijama iz ambasade, oko proveravanja diplome traje i do 12 nedelja ...

Koliko sam do sad uspeo da ispratim, nema nikakvih beneficija, to sto sam MSc, nikakva Bolonja mi ne pomaze ...
A te price o blue card i kako im fali kvalifikovane strucne snage se odnosi na izuzetne pojedince, nobelovce u najmanju ruku ...

Konkretno, na sajtu anabin, nasao sam FTN iz NS, niko ne pominje Bolonju, ali dosadasnje diplome se nalaze u kategoriji A5 - Diplomgrad Univ...
Takodje sam pronasao da je Lajbnicov univerzitet u Hanoveru, na neki nacin povezan sa FTN Novi Sad ...
Ne znam sta to jos znaci ...

Uglavnom, stvari oko priznavanja diploma se resavaju regionalno i pokusacu da iskopam nesto o UNI u Hannoveru ...

Ako neko ima ikakva saznanja, molim vas ...
Neustrucavajte se :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima28.11.2010. u 12:01 - pre 163 meseci
O cemu se ovde radi zapravo, zar nije priznavanje diploma vezano samo za nastavak skolovanja? Zar moras prvo da validiras diplomu da bi dobio radnu dozvolu?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

33333
nemam
beograd

Član broj: 274267
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima04.12.2010. u 09:36 - pre 162 meseci
Cula sam da nasi lekari dosta odlaze u Nemacku, da li neko zna mozda na koji nacin to rade i kome bi trebalo da se obratim ,kako nadju ko ce da ih primi?Ja bih htela da odem, ali ne znam odakle da pocnem,koji je put siguran i proveren.Na birou su mi rekli da traze samo specijaliste,da li neko zna da li primaju i mladje lekare? HVALA!
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.fibertel.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima05.12.2010. u 16:32 - pre 162 meseci
te price kako se nigde ne zivi kao kod nas okacite macku o rep

cak i u drugim ne bas sredjenim zemljama ekipa koja ''radi jedan dan nedeljno'' zivi mnogo bolje nego u srbiji. theprodigy i ostala nabedjena tatina deca bi crkla od zavisti i ljubomore da vide njima slicnu ekipu recimo ovde kod mene u argentini ili u brazilu ili u meksiku

zivot u predgradju ili malom provincijskom mestu ne preporucujem nikom ko nije u fazonu ekrema jevrica. ziveti u gradu, velikom gradu i ne u nekoj zabiti, cak i da placas skuplju rentu se isplati. izracunaj koliko vremena izgubis u prevozu. da deo tog vremena nadjes dodatni posao, opusteno bi zaradio i vise od razlike u renti. jednom sam ziveo u suburbia i to bas u londonu i poludio drugi mesec, te se vratio u grad. u londonu je definitivno dosta los odnos plata i troskova iako se dobro zaradjuje. tu dodaj katastrofalan kvalitet housing, uzasnu klimu, uzasnu klopu (zato sam sad u buenos airesu, jednoj od gastronomskih prestonica), ... london je fenomenalan da kao mlad odes neko vreme radi posla, pokretanja biznisa ili usavrsavanja. inace, ima puno boljih mesta za zivot. ostatak UK zaboravite. ujedno, london je u tom delu sveta najbolje mesto za biti stranac.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima05.12.2010. u 18:32 - pre 162 meseci
Njemačka želi strane radnike

Njemačko Ministarstvo rada planira ukinuti dosadašnje pravilo koje je otežavalo stranim radnicima zapošljavanje u zemlji. Naime, strance se smjelo zapošljavati samo ako na njemačkom tržištu rada nije bilo nezaposlenih s potrebnim kvalifikacijama, no od sada bi kvaliteta bila jedini kriterij. U Njemačkoj najviše fali inženjera, njegovatelja, medicinskog osoblja i stručnjaka za elektroniku. Nove uredbe bi na snagu trebale stupiti na proljeće.
Video
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima10.12.2010. u 13:27 - pre 162 meseci
Pozdrav svima. Ako Bog da uskoro cu imati diplomu strukovnog inzenjera informatike , i najverovatnije diplomu inzenjera informatike sa masinskog fakulteta. Mislite da se moze nesto uraditi sa ovim u Nemackoj. Glavna stvar na kojoj bi radio jeste web design i graficki dizajn . Tek sam na pocetku ali dobro mi ide , html , css , javascript , etc...U obzir dolaze i mreze , a ovaj php i java su prilicno teski , treba dosta vremenaaa...... Ali naravno da se sve moze kad se hoce.Nemacki ne bi trebao da bude neki problem nadam se... :// Pozdrav svima i srecno
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.static.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima28.12.2010. u 12:47 - pre 162 meseci
Da li neko moze da mi kaze informaciju koliko je okvirno plata jednog masinskog inzenjera u nemackoj... Znam da zavisi od brdo stvari, ali konkretno, masinski inzenjer 29 godina... 4 godine radnog iskustva... Da kazemo da je u pitanju posao klimatizacije grejanja i hladjenja, projektovanje instalacija.

Znaci odokativno kolika plata moze da se trazi kad se konkurise za neki posao, cisto da znam neki red velicine

Hvala unapred.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima28.12.2010. u 13:59 - pre 162 meseci
Probaj da ovde iskopas neke smernice.
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.static.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima28.12.2010. u 15:26 - pre 162 meseci
Hvala puno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka vapi za visoko kvalifikovanim strancima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77496 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.