Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko kolokvijuma iz BAZA PODATAKA Hitno

[es] :: Office :: Pomoc oko kolokvijuma iz BAZA PODATAKA Hitno

[ Pregleda: 1515 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beerinside90
Student VTMSSST

Član broj: 266424
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc oko kolokvijuma iz BAZA PODATAKA Hitno17.08.2010. u 18:18 - pre 166 meseci
Imam sledeci problem kod baza, skapirao sam i pravljenje i povezivanje tabela, pravljenje upita, kombo boxova i komandnih precica, moze se reci 85% ovog zadatka znam ali me muci jedna stvar a to je kako u v basic-u da napravim da se racunaju neki iznosi i kako da defininisem da se automatski otvara glavna forma pa bih bio zahvalan ako bi mi neko napisao kako to da uradim ili nekako mi pomogao.Evo slike zadatka i prikacio sam bazu dokle sam je ja uradio, hvala unapred !!!!!!!!!! Inace Baza je radjena u Access-u 2003 jel se tako zahteva na ovoj ustanovi. Fajl 2 koji sam dodao je ista baza samo poboljsana jel sam shvatio gde se nalaze neke greske npr da za primerne kljuceve treba da se podesi auto number i za neka druga polja u tabeli Komunalije treba da ide Currency itd i da kada pravim vezu one 2 one i kada definisem upit ili Query da iz polja VLASNIK i KOMUNALIJE izaberem sva polja od id_vla pa do zanjeg i od id_kom pa do zadnjeg inace pretraga po imenu i jmbg radi kako treba, sad je samo ostalo da ispisem program u V.Basic-u koriscenjem event procedure za polja koja se mogu videti gore u slici, i da definisem automatsko otvaranje glavne forme. Ako neko zna kako da uradim nesto od ovoga neka mi napise , ponovo puno hvala unapred !!!!!!!!! Okacio sam i drugi fajl u kome sam ispravio greske iz prvog, tako da je sada ostalo da se programira u V basic i automatsko otvaranje glavne forme znaci mollllimmm nekog pametnog da mi helpuje treba da polazem ovo 28g avg. .





[Ovu poruku je menjao beerinside90 dana 18.08.2010. u 13:53 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pomoc oko kolokvijuma iz BAZA PODATAKA Hitno19.08.2010. u 15:50 - pre 166 meseci
10/ U Accessu postoji čarobnjak Switchboard Manager koga možeš da koristiš za ovu namenu. Ukoliko je potrebno kreiranje bez čarobnjaka vidi ovde http://www.praktikum.rs/skola/access/sk_ac_08.asp


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Pomoc oko kolokvijuma iz BAZA PODATAKA Hitno

[ Pregleda: 1515 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.