Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...

[es] :: Sertifikati :: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...

[ Pregleda: 7275 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
82.117.193.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...06.12.2004. u 09:50 - pre 235 meseci
Planiram da krenem na kurs za dobijanje MCDBA sertifikata, najverovatnije u CPU pa me zanima kakva su iskustva vezano za ovaj sertifikat, koliko je priznat, da li je potrebno/pozeljno neko predznanje iz oblasti baza podataka i par informacija o bazama podataka i trazenosti developera i administratora baza podataka na IT trzistu danas. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
82.117.193.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...14.12.2004. u 10:45 - pre 234 meseci
Hvala ljudi! Mislim da sam sad siguran da je to prava stvar!
 
Odgovor na temu

markosimic
Marko Simić
Software Architect, Soft Division -
SanDisk Srbija
Beograd

Član broj: 21015
Poruke: 12
*.beotel.net.

Sajt: www.soft-division.co.yu


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...18.12.2004. u 23:51 - pre 234 meseci
Sama cinjenica da ti skoro 2 nedelje niko nista nije odgovorio govori ti o tome koliko ljudi uopste ima taj sertifikat.
MCDBA podrazumeva set testova od kojih su neki, koliko sam cuo od "sertifikovanih" ljudi, "bauk" za vecinu polaznika kurseva za MS sertifikate i mozda najtezi u MCSD setu.
Odmah da se razumemo, ja nisam izasao ni na jedan od tih testova ali spadam u one koji se "vecno" nest spremaju da izadju, tako da sam licno samo iskusio simulacije (transcender, brain dumps, cert king i sl). Kako mi je SQL Server (i baze uopste) moja "velika ljubav" tako mi sve to i nije tesko.
Nijedan kurs tj kurs nijedne skole (CET,CPU i sl) te nece sam po sebi dati dovoljno znanja da polozis te testove - moras i samostalno da ucis (i to dosta).

Nasuprot ovoj prici, imao sam prilike da sretnem ljude koji su "smesni" kolliko malo znaju o bazama podataka (pa i o samom MS SQL Serveru) a pri tom imaju MCDBA sertifikat.

Toliko...pa srecno.
 
Odgovor na temu

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
82.117.193.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...20.12.2004. u 15:57 - pre 234 meseci
Hvala na odgovoru! Ako mozes jos samo da mi das neku informaciju o tome kolika je potraznja za strucnjacima iz ove oblasti... Pozdrav
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
217.16.84.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...27.12.2004. u 21:49 - pre 234 meseci
Znas sertifikat u svakom slucaju je dobro imati, ali ipak ispite se mogu poloziti jednostavno ucenjem svih pitanja i kombinacija, kojih uzput nema mnogo.

Tako da ... iskustvo je prvo na ceni, onda sertifikati. Ako nemas iskustva ... sertifikati su prava stvar. ako ne ides na varijantu da naucis sve kombinacije pitanja i odgovora nego ides da naucis zasto je na neko pitanje odgovoreno onako kako jest onda ce ti sertifikacija pomoci da naucis puno.
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

pikac
Stajic Jelena
Beograd

Član broj: 24093
Poruke: 34
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...11.04.2005. u 16:33 - pre 230 meseci
iako tema nije dalje komentarisana nekoliko meseci, za mene je itekako aktuelna jer ozbiljno razmisljam da se sama pripremim za upis u neku od skola, samo je pitanje kome dati pare...zar ne?
Riste Pejov kaze da ako nemas iskustva...sertifikat je prava stvar, ali ljudi da li vi znate sta danas znaci izdvojiti 1000-2000e za kurs (naravno pitanje kvaliteta profesora-predavac je uvek znacajno), a ako nisi adekvatno pripremljen za upisne testove, sta onda?...
.....pa dobro uvek postoji sledeca sezona
....zainteresovana sam ''mozda'' za ovaj sertifikat, ali da li je 5 ili 10 meseci self-study varijante dovoljno?
sta vi mislite?
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

red devil
Beograd

Član broj: 46525
Poruke: 115
195.252.85.*



Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...12.04.2005. u 01:15 - pre 230 meseci
Jako je bitno da shvatis cime zelis da se bavis. Ako su to baze podataka i administracija Microsoft SQL servera, samo napred, MCDBA je pravi sertifikat za tebe. Ovo kazem zato sto si i sama napisala "mozda". Mozda ces vremenom shvatiti da ti je administracija mreza daleko zanimljivija i pokajati se sto si dala pare za MCDBA obuku.

Citat:
a ako nisi adekvatno pripremljen za upisne testove, sta onda?...


Ne znam na sta mislis? Ne postoje nikakvi upisni testovi. Potrebno je samo platiti cenu obuke.

Citat:
....zainteresovana sam ''mozda'' za ovaj sertifikat, ali da li je 5 ili 10 meseci self-study varijante dovoljno?
sta vi mislite?


To zavisi iskljucivo od tebe, od toga koliko ces to ozbiljno shvatiti i koliko brzo ucis. Mislim da imam nesto od training kitova za neke od ispita, javi se na PM pa cemo se dogovoriti ako ti trebaju.
 
Odgovor na temu

pikac
Stajic Jelena
Beograd

Član broj: 24093
Poruke: 34
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Re: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...13.04.2005. u 00:00 - pre 230 meseci
Mislim da je jednom POCETNIKU veci problem da vidi GDE je on sa znanjem, da bi mogao da IDE KORAK DALJE i upise neki kurs za sertifikate.Meni je opet tesko da se snadjem sa stepenovanjem kurseva, pa nemam orijetaciju recimo evo bas i za ovaj sertifikat, da li on high-profi sertif., ili je mozda srednjeg karaktera?, a da je skup, jeste....i koliko je godina radnog iskustva potrebno pred upis?
Ljudi sa iskustvom mogu lakse on nas da se orijentisu, deli nas samo to sto su oni duze u tome...
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Pomoc u vezi sa MCDBA sertifikatom...

[ Pregleda: 7275 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.