Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103783 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.08.2013. u 09:46 - pre 129 meseci
Jel imas vremena danas da odneses dokument kod sudskog tumaca?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.08.2013. u 17:25 - pre 129 meseci
I suvise kasno sad. Videcemo sta ce biti sutra.
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.08.2013. u 11:24 - pre 129 meseci
Pozdrav!

Išao bih u Švajcarsku da radim jer ovde nemam nikakvu vezu i stanje je očajno. Ponižavanje na svakom koraku... Pa bar kad me gaze, nek me gaze za pare.

Završio sam Fakultet bezbednosti i Školu rezervnih oficira. Znam da od toga tamo ništa nema pa bih radio bilo kakav fizički posao.

Ne znam nemački ali mislim da bi mi trebalo kratko vreme da ga savladam jer sam veliki radnik. Engleski super znam!

Za sada samo mi se mota po glavi da bih mogao da odem tamo legalno ako oženim ženu sa papirima. Gde bih mogao da nadjem takvu kandidatkinju? Koliko bi ona para tražila? Koliko mora da traje brak da bih dobio državljanstvo?

Da li treba viza za Švajcarsku? (imam biometrijski pasos)

Imate li neki savet šta i kako da radim? Imam nešto para, možda za mesec dana života tamo, pa sam mislio da jednostavno odem tamo i krenem od kafane do kafane, restorana, klanice, mesare, prodavnice, marketa... redom, sa nadom da naletim na nekog Srbina koji bi me zaposlio. Za prvo vreme nek imam samo da preživim, a onda da izmuvam neki pravi posao. Šta mislite, glupo sigurno... ali šta da radim...
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.08.2013. u 17:24 - pre 129 meseci
Pa brate ti ne znas ni da li treba turisticka viza za Svajcarsku, a tamo bi da zivis. Evo ti tema, pa lepo od prve strane citaj, lepo ces se zabaviti i nesto nauciti.
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.08.2013. u 19:20 - pre 129 meseci
Dobro jel mora odmah đonom u grlo, tipično beogradski. Ja da znam sve ne bih ni pitao. Nisam se rodio sa željom da idem u inostranstvo, već sam od skora odlučio. A da se vodim informacijama iz 2010. sa prvih stranica ne znam koliko je pametno. Ako ima neko nek mi odgovori na pitanja.
 
Odgovor na temu

...Sergio...
Srbija

Član broj: 298854
Poruke: 34
..49.25.wireless.dyn.drei.com.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.08.2013. u 19:43 - pre 129 meseci
Pozdrav drugari...
Nije me bilo neko vreme, pisao sam ranije... Normalno pratim svremena na vreme ovu temu, sa nekima sam se dopisivao i u pp, pa ajde da postavim neka pitanja. Imao sam u planu dolazak za CH, ali se onda iznenada nesto promenilo i evo mene u Vienni, ovde sam vec neko vreme. Znam da u CH su na snazi kvote za EU2 do 2016 god, znam da nije lako upasti u tu kvotu, bilo L ili jos teze B, e sad me interesuje da li je to ogranicenje fiksirano najkasnije do 2016 ili moze da se produzi ili mozda da se skrati, jer na zvanicnom sajtu pise “najkasnije do 2016“, to opet nije striktno definisan datum? Ne planiram sada da dolazim, osim ako mi se ne ukaze neka prilika, tako da mozda probam tek za godinu ili te 2016 godine... I interesuje me jos jedna stvar, ovde u Vienni su mi priznali i rangirali moju visoku skolu iz Beograda i dobio sam zvanje akademischen Grad Bachelor of Arts, odnosno eines Fachhochschul-Bachelorstudiengangs im Bereich des Tourismus-Managements vergleichbar. Da li bi mi u CH priznali ovo sto su mi u Vienni rangirali, i ovaj stepen sto sam dobio ovde? Interesuje me u situacijama samo pri nalazenju posla u ovoj mojoj struci, jer ovde u Vienni se poslodavac pita da li treba da se rangira diploma ili ne, mnogi poslodavci i ne traze, eventualno samo prevod diplome, dok drugi imaju po statutu firme pravo da traze rangiranje stranih diploma u Austriji...
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.08.2013. u 20:50 - pre 129 meseci
Citat:
majorce:
Dobro jel mora odmah đonom u grlo, tipično beogradski. Ja da znam sve ne bih ni pitao. Nisam se rodio sa željom da idem u inostranstvo, već sam od skora odlučio. A da se vodim informacijama iz 2010. sa prvih stranica ne znam koliko je pametno. Ako ima neko nek mi odgovori na pitanja.

Da, glavni problem je Beograd jer smo mi inace najveci problem Srbije. Da nema Beogradjana svi bi vi lepo ziveli i uzivali kao u Svajcarskoj, ali mi kvarimo sve.
Ti da si poceo da citas temu (citaj: Da zaista imas ozbiljno nameru da ides u CH) nasao bi pregrst interesantnih informacija. Osnovnu informaciju o tome da li ti uopste treba turisticka viza za CH ne znas, ali bi zato vrlo rado da ti neko servira ovde sve odgovore, u stilu "dosao sam na salter". Ovo ipak nije salter pa ces morati malo sam da se potrudis ako bas zelis da odes u CH.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 10:03 - pre 129 meseci
@acabgd

bas si se iznervirao. Ja sam prestao da licno shvatam ovu temu, i pored toga sto sam je otvorio samo iz jednog razloga da pomognem/o nekom.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 10:05 - pre 129 meseci
@majorce

Citat:
majorce:
Pozdrav!

Išao bih u Švajcarsku da radim jer ovde nemam nikakvu vezu i stanje je očajno. Ponižavanje na svakom koraku... Pa bar kad me gaze, nek me gaze za pare.

Završio sam Fakultet bezbednosti i Školu rezervnih oficira. Znam da od toga tamo ništa nema pa bih radio bilo kakav fizički posao.

Ne znam nemački ali mislim da bi mi trebalo kratko vreme da ga savladam jer sam veliki radnik. Engleski super znam!

Za sada samo mi se mota po glavi da bih mogao da odem tamo legalno ako oženim ženu sa papirima. Gde bih mogao da nadjem takvu kandidatkinju? Koliko bi ona para tražila? Koliko mora da traje brak da bih dobio državljanstvo?

Da li treba viza za Švajcarsku? (imam biometrijski pasos)

Imate li neki savet šta i kako da radim? Imam nešto para, možda za mesec dana života tamo, pa sam mislio da jednostavno odem tamo i krenem od kafane do kafane, restorana, klanice, mesare, prodavnice, marketa... redom, sa nadom da naletim na nekog Srbina koji bi me zaposlio. Za prvo vreme nek imam samo da preživim, a onda da izmuvam neki pravi posao. Šta mislite, glupo sigurno... ali šta da radim...



A sto bi isao u CH. Sto neides u USA kad znas engleski ili negde gde je EN maternji jezik. Zasto bas od svih zemalja hoces u CH. Ako mi odgovoris na ovo pitanje ja cu tebi na sva koja budes postavio u vezi CH.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 10:38 - pre 129 meseci
Ja cu garant morati da trazim novi stan u ZH :D Lepo mi je jedna pametna zena rekla: Sve se prasta sem uspeha... :D Pa ne mogu ja koji sam juce dosao u CH da se snadjem dobijem sve beneficije a oni koji su 40 god tu i deca su im rojena tu da se muce i rade na bausteli :D Kakav smo to narod :D
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
*.autokomerc.rs.



+14 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 10:46 - pre 129 meseci
HR drzavljani ce izgleda jos duuuuuugo moci da zaborave na Ch....
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 12:55 - pre 129 meseci
ja mislim i svi ostali
 
Odgovor na temu

diabl0

Član broj: 317006
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.08.2013. u 20:23 - pre 129 meseci
Kakva je situacija sa biotehnologijom u Svajcarskoj.Ima li posla?Zavrsio sam srednju hemijsku skolu smer tehnicar za biotehnologiju i sad sam upisao Tehnoloski fakultet u Beogradu smer biohemijsko inzinjerstvo i biotehnologija i nameravam posle zavrsenih studija da probam za odem u Svajcarsku.Da li mogu da se nadam ili od toga nema nista?Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

Msoft
Mario Petranovic
Spediter
Via RG D.O.O.
Subotica, Srbija

Član broj: 317014
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mario-portfolio.total..


Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 09:31 - pre 129 meseci
Pozdrav svima! Imam par pitanja, zeleo bih da idem da radim u CH. Imam srpsko i hrvatsko drzavljanstvo i pasos, pa me zanima kako najlakse da dodjem do posla. Poslao sam vise CV-a (europass) za oglase koje sam pronasao jobs.ch medjutim nisam dobio nikakve odgovore. Da li sa hr pasosom imam neku pogodnost u odnosu na nas domaci pasos itd. Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

novibl
Banja Luka
BiH

Član broj: 283113
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 10:16 - pre 129 meseci
Citat:
Ludak neki: HR drzavljani ce izgleda jos duuuuuugo moci da zaborave na Ch....


Kakva je mogućnost da HR državljanin otvori firmu i CH?
U DE za 17,50 EUR možeš da otvoriš firmu u kojoj bi sam sebe zaposlio, odnosno vodio bi se kao samozaposlen? Postoji li takva fora u u CH?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 10:21 - pre 129 meseci
@ diabl0

Ajde procitaj temu, pa onda postavi neko konkretno pitanje. vidim da si nov na forumu i da ti je ovo prvi post.

@Msoft

Isto vazi i za tebe da se ne ponavljam, procitaj temu, pa pitaj?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 10:22 - pre 129 meseci
Citat:
novibl:
Citat:
Ludak neki: HR drzavljani ce izgleda jos duuuuuugo moci da zaborave na Ch....


Kakva je mogućnost da HR državljanin otvori firmu i CH?
U DE za 17,50 EUR možeš da otvoriš firmu u kojoj bi sam sebe zaposlio, odnosno vodio bi se kao samozaposlen? Postoji li takva fora u u CH?



Za otvaranje firme u CH ti je potrebno 20.000 CHF za GmbH i minimum C viza.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 12:22 - pre 129 meseci

@novibl

znam koje je tvoje pitanje bilo, da li mozes da otvoris firmu u CH i da se zaposlis u njoj i da na taj nacin sredis papire. Odgovor je nemozes i pusti Mikija da prica sta hoce. Uslov ti je dole koji sam ti rekao.

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.08.2013. u 12:26 - pre 129 meseci
Notwendiges Kapital: mind. CHF 20’000 (voll einbezahlt)

Anzahl Gesellschafter: mindestens eine Person, mit Wohnsitz in der Schweiz (die Nationalität ist nicht relevant)

Firmenname: Fantasiename möglich, darf aber kein Wort aus dem allgemeinen Sprachgebrauch sein (z.B. Möbel GmbH oder Auto GmbH sind nicht zulässig).

Revisionsstelle: erst ab 10 Mitarbeitern obligatorisch

Mehrwertsteuerpflicht: erst ab einem Umsatz von CHF 100’000 obligatorisch, freiwillige Unterstellung möglich (seit 1.1.2010)

Geschäftsführung: es braucht mindestens einen Geschäftsführer (in der Regel ist dies der Gesellschafter) mit Wohnsitz in der Schweiz

Dauer bis zur Eintragung: je nach Kanton 10 Tage – 4 Wochen (Express-Verahren immer möglich; Dauer mit Express-Verfahren 5 Tage)

Kosten: CHF 2’000 – CHF 5’000 (je nach Anbieter und Kostellation/Komplexität der Firmengründung)

Preis STARTUPS.CH: Sie können unter www.startups.ch eine verbindliche Offerte für Ihre Firmengründung in der Schweiz berechnen. Ausländischen Personen helfen wir auch bei der Suche nach einem Domizil und eines Geschäftsführers in der Schweiz.

http://www.startups.ch/de/vorb...lid=CLHIjtj0i7kCFUgV3godzHUAGw
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.08.2013. u 08:23 - pre 129 meseci
Da sam na mestu dečka koji je završio oficirsku školu, mlad, prav, zdrav, sa roditeljima koji me čekaju kod kuće uradio bih sledeće.

1. Naučio par fraza na nemačkom jeziku, tipa: Dobar dan. Tražim posao. Da li vam je potreban čistač/perač sudova/ili šta već smatraš da bi mogao da radiš ili umeš da radiš. Na gradilištu: Dobar dan. Tražim posao kao zidar.

2. Ako već elmagico ili neko od ljudi koji tamo žive dugo neće da ti pomogne sa traženjem najpovoljnijeg kantona i grada za turistička 3 meseca, onda ćeš morati sam da se raspitaš na Internetu uz pomoć drugara koji znaju nemački, gde ima najjevtinijih stanova za inznajmljivanje, što ne znači da je to mesto i idealno za posao.

3. Sa biometrijskim pasošem možeš da ostaneš 3 meseca u Šengen zoni. Znači računaj na 2,5 meseca jer moraš imati dovoljno vremena da napustiš Šengen zonu peške i stopiranjem u slučaju da svi krenu da štrajkuju u EU. Od avioprevoznika, preko autobusa i vozova.

4. Kažeš da imaš nešto novaca. Ne zanima me koliko je to nešto, ali u Švajcarskoj je zbog uvozničkih lobija sve 3-5 puta skuplje nego u okruženju. Ali da samo jedeš pirinač i to najjevtini, mislim da ćeš preživeti. A ako nađeš posao u restoranu ili pekari možda ti daju i neki obrok.

5. Na tvom mestu, pošto si mlad, ja bih svuda pričao na engleskom, uz poštapanje sa par naučenih fraza na nemačkom: Ja sam student na ferijama. Oduvek sam želeo da upoznam vašu lepu i uređenu zemlju, ali moram nešto i da zaradim da bih mogao da ostanem 2 meseca koliko sam zacrtao i tako dalje i tome slično.

6. Ja znam da iz istog razloga iz kojeg je elmagico došao u Švajcarsku želiš i ti. Uređena zemlja, najstabilnija valuta (imali samo jednom devalvaciju i to čini mi se 1936. ili tako nešto). Još dugo će biti bankarski raj. Ne verujem da će vladari sveta to da menjaju u skorije vreme, mada kada se bude promenilo, izbiće rat. Zemlja koja dugo nije ratovala, poslednji kratki građanski rat bio je u 19. veku, da li beše 1847? Za razliku od Amerike u kojoj radnici nemaju nikakvu zaštitu i imaju samo dve nedelje neplaćenog odmora, u Švajcarskoj odmor traje 4 nedelje, a nakon nekih godina i 5 nedelja. Da li je plaćen nisam siguran mada mislim da jeste. Mogli bi da nabrajamo u nedogled razloge zbog kojih želimo u Švajcarsku. Izuzetan sistem socijalne zaštite čini je veoma privlačnom za cigane sa Balkana, Šiptare i poneke Srbe koji bi da se okače na Švajcarska... nedra. Takođe, i pored korumpiranih političara koji su je, nakon višedecenijskog silovanja Švajcaraca sa referendumima o ulasku u UN, pre par godina tamo i ugurali, a sada pokušavaju da je ubace i u EU. Sama činjenica da nije u EU, čini je još privlačnijom. Nemci kroz visoke poreze vuku na svojim leđima leš EU. Brisel ga šminka i parfimiše, ali leš se sve više raspada i zaudara. Angela Merkel ne odustaje od suludog Hitlerovog projekta ujedinjene Evrope pod nemačkom čizmom. Pa, neka Nemci plaćaju.
7. Ne mogu, a da ne primetim kako neki koji su pevali drugu pesmu kad im CH beše daleka, sada gude isto kao i oni koji su se smejali njihovoj školi, omalovažavali ih na svakom koraku, govorili da ti neki ne mogu da dobiju vizu, a da sa studentskom neće moći da ostanu... sada ti neki koji su uspeli uz pomoć L vize da naprave čudo ismevaju neke druge koji bi da dođu. Zanimljivo! Sujeta? Ljubomora? Strah od konkurencije?

8. Toliko od mene. Ne volim da se javljam jer mi je sve jasno. Samo mi nije jasno kada ću da uhvatim neku Srpkinju da me primi na dva turistička meseca u CH.

@majorce

Koliko sam shvatio, a zakoni se stalno menjaju, moraš da budeš 5 godina u braku, ali nakon 3 godine podnosiš zahtev i papire jer procedura traje 2 godine, pa taman nakon 5 dobiješ šta si tražio. Kad dođeš u Švajcarsku povećavaju ti se šanse da upoznaš neku ženu. Mada i u Srbiji ih ima dosta. Nikad nisam, kao ove godine video toliko Srba iz inostranstva na odmoru u Srbiji. Pa, ako uhvatiš ovde neku našu, odlično.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103783 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.