Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110229 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:01 - pre 129 meseci
Ne volim da kazem da duguju, ali nekada je moj tata dosta cinio za njih, dok su bili svi u CH. Nadam se da ce se setiti toga pa pomoci koliko mogu. Ne kazem da hoce, ali vredi pokusati. S obzirom da su dugo tamo, ako i nece, nadam se da poznaju nekoga ko bi to uradio, naravno uz novcanu nadoknadu, to se podrazumeva u oba slucaja, jer iskreno, da idem na varijante drzavljanstva, posao preko firme itd mislim slaba vajda... Ne treba gubiti vreme ni godine nego ici na sigurno. Znam samo da mi je to cilj i da moram do njega...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:03 - pre 129 meseci
Da li bi njima u ovom slucaju bilo od neke koristi da uzmu neki EU pasos? jer sada ima olaksanih uslova kad su u pitanju makar madjarsko i bugarsko drzavljanstvo? Sve to ostalo vam je zaista ne samo preskupo nego i macka u dzaku.....
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.senergy.com.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:06 - pre 129 meseci
Citat:
simonida13: Ne volim da kazem da duguju, ali nekada je moj tata dosta cinio za njih, dok su bili svi u CH. Nadam se da ce se setiti toga pa pomoci koliko mogu. Ne kazem da hoce, ali vredi pokusati. S obzirom da su dugo tamo, ako i nece, nadam se da poznaju nekoga ko bi to uradio, naravno uz novcanu nadoknadu, to se podrazumeva u oba slucaja, jer iskreno, da idem na varijante drzavljanstva, posao preko firme itd mislim slaba vajda... Ne treba gubiti vreme ni godine nego ici na sigurno. Znam samo da mi je to cilj i da moram do njega...


Tebi simonida nek je sa srecom, i da da bog da uspete i da sve prodje kako treba. Al ja nasim ljudima koji su dugo ovde nista ne verujem, takav je narod i jbg. Taj sto ti je duzan prvi ce ti zabosti noz u ledja. Daj boze da to nece biti slucaj sa tobom.
Nemojte me pogresno razumeti ali ozbiljno razmisljam da vodim konverzaciju samo na eng da slucajno ne upoznam jos nekog naseg probisveta, i slusam zalopojke kako je u srbiji zivot a u ch sve lose, radis ceo dan, nemas nista, porez sve ti uzmu...
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:24 - pre 129 meseci
Sto dalje od nasih tamo ili bilo gde van. Cast izuzecima kojih je malo.
 
Odgovor na temu

ThePersistent

Član broj: 288652
Poruke: 48
178.250.142.*



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:41 - pre 129 meseci
Citat:
elmagico:
Citat:
simonida13:
Ovo pitanje je ok. I mene interesuje koliko recimo neko moze da trazi da bi se ozenio za papire jer ako nista drugo "ne upali" to bi bilo jedino resenje da muz i ja dodjemo tamo sa detetom, preko braka a kad bolje i razmislim to je kao najsigurnija varijanta. Koliko su nasi ljudi koji su tamo raspolozeni za takvu uslugu i koju nadoknadu novcanu u proseku traze?
Hvala



30.000 do 50.000 CHF

Naravno ne odjednom ali kroz mesecne rate za tih 5 godina. Sto odmah da se nadovezem nije mnogo, jer moze da se zaradi bez problema.


Posto ide prvo ''zena'' tj. boravisni papiri pa onda trazenje posla,da li pristaju te osobe koje prave papire da placanje pocne kad ti krene plata ili uzimaju odmah neki ''avans"?
To za put,smestaj i hranu sam predpostavljao da treba barem oko 2-3000eura,ali ne znam koliki bi bili dodatni troskovi dok ti ne krene prva plata...
Cak da sve to imas obezbedjeno kod rodjaka,predpostavljam da ima jos dosta obaveznih troskova dok ne dobijes posao. Taj deo ne znam kolko bi mogao iznositi.
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:41 - pre 129 meseci
Ja sve vas vec smatram za izuzetke, tako da se nadam da cemo jednog dana kad dodjemo i mi piti domacu radzu i kafu (sve na nas racun ha ha) jer pomazete i znate da ste i vi prolazili kroz ovaj pakao. Malo sale nije na odmet
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.senergy.com.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:50 - pre 129 meseci
Shale nikad nije na odmet :D
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:50 - pre 129 meseci
Ja vas opet pitam da li imate uslova za neki EU pasos susednih zemalja,to mzoete relativno brzo odraditi a valjda vam olaksava odlazak u Svajcarsku nekako
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.senergy.com.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 16:59 - pre 129 meseci
Citat:
delija_sever031: Ja vas opet pitam da li imate uslova za neki EU pasos susednih zemalja,to mzoete relativno brzo odraditi a valjda vam olaksava odlazak u Svajcarsku nekako


Aj delija objasni kako i preko koje veze da se zavrsi pasos od susednih EU zemaja, ja cu prvi da platim da ga uzmem... Pare nisu nikakav problem, cale mi je bukvalno povukao nzm koju vezu iz Madjarske i kazu da je rizik prevelik. A za spaniju pak treba dosta love da se kupi neka nekretnina.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 17:11 - pre 129 meseci
Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 17:21 - pre 129 meseci
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC



Pa ja sam iz centralne Srbije, tako da ne znam kako bih mogla i ne verujem da mogu, a muz je imao hrvatske papire, rodjen je tamo i on i cela njegova porodica. Da li to nesto znaci, on mislim da moze da uzme ponovo hrvatske papire a da li ja sticem pravo i dete posto smo vencani i pitanje je da li uopste nesto znaci hrvatski pasos jos uvek. Ako neko zna, neka odgovori
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 17:27 - pre 129 meseci
Ljudi i meni je do pre par meseci bola oci ova tema ispod o madjarskom drzavljanstvu a ja pojma nisam imao da imam pravo,ako imate direktnog pretka rodjenog pre 1921. na teritoriji Hrvatske ili Vojvodine imate pravo za povracaj Ugarskog odnosno danasnjeg madjarskog drzavljanstva na osnovu pretka,nebitno gde ste vi i ostali posle njega rodjeni. Za hrvatski je manje vise prica poznata a cujem da makedonci i nasi koji imaju poreklo iz istocne Srbije isto na osnovu porekla sredjuju bugarsko drzavljanstvo,dakle nikakve price na crno,veze,potplacivanje i slicno,regularna prica po zakonu i gotovo. Ispitajte malo bolje jer ja sem ove madjarske price o tim drugima manje znam,valjda cak i rumuni daju olaksano drzavljanstvo na osnovu porekla,sedite,vidite odakle su vam roditelji,babe,dede,pradede,cukunbabe i slicno pa mozete naci sansu za neki od ovih pasosa,potrosite radije i godinu dana na to nego da ulazite u lazne brakove i sumnjive price ako mozete sebi resiti zivotni problem sa papirima za celu EU na legalan nacin. Opet ponavljam nemam pojma koliko EU pasos olaksava u Svajcarskoj ali za EU bar necete imati nikakvih problema
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 20:26 - pre 129 meseci
@delija_sever031

Ne zaboravi da je potrebno i poznavanje madjarskog jezika, a on je zaista tezak za ucenje. Meni je bilo potrebno oko godinu dana da bih znao da zadovoljavajuce beknem u konzulatu. Da sam toliko ucio nemacki, sada bih mogao da ga predaqjem u nekoj osnovnoj skoli.
No, nista nije nemoguce, i bolje je, ako se ispunjavaju ostali uslovi, ovako doci do drzavljanstva, nego kupovinom braka.
BTW, obratite paznju da ako jedan bracni partner ima uslove, a drugi nema, za tog drugog vaze drugacija pravila za dobijanje HU drzavljanstva. Prvi supruznik dodje u CH preko npr. HU pasosa (obratite paznju na ogranicenja koja su uvedena 01.05.2012. za EU 8 I 01.06.2013. za EU17, kao i ona koja postoje za EU2, HR da ne pominjem), a potom mu se na osnovu spajanja porodice pridruzi drugi supruznik. To je dug i zamoran process, ali, mislim da se isplati.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 20:39 - pre 129 meseci
Citat:
tdusko:
Uostalom, zna se sta je nemacki san, da rade u CH, a zive u DE


Ja sam izgleda jedini ovde koji radi u DE i zivi u CH


BTW, kod mesecnih troskova, za stan mi ide oko 300CHF (jos toliko mi dotira firma, u pitanju je iznajmljena soba koju delim sa jednim cimerom, za ceo stan se placa 2500). Za hranu i ostalo sto se kupuje u prodavnici trosim oko 400CHF mesecno (zivim u turistickom mestu koje je jao skupo, a ima samo jedan Coop), na telefon mi ide oiko 50CHF, a jos oko 100 tu i tamo. Dakle, sveukupno oko 1100CHF, bez da imam trosove trazenja posla i snalazenja u stranoj zemlji.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 21:16 - pre 129 meseci
Citat:
SunnyBoy:
@delija_sever031

Ne zaboravi da je potrebno i poznavanje madjarskog jezika, a on je zaista tezak za ucenje. Meni je bilo potrebno oko godinu dana da bih znao da zadovoljavajuce beknem u konzulatu. Da sam toliko ucio nemacki, sada bih mogao da ga predaqjem u nekoj osnovnoj skoli.
No, nista nije nemoguce, i bolje je, ako se ispunjavaju ostali uslovi, ovako doci do drzavljanstva, nego kupovinom braka.
BTW, obratite paznju da ako jedan bracni partner ima uslove, a drugi nema, za tog drugog vaze drugacija pravila za dobijanje HU drzavljanstva. Prvi supruznik dodje u CH preko npr. HU pasosa (obratite paznju na ogranicenja koja su uvedena 01.05.2012. za EU 8 I 01.06.2013. za EU17, kao i ona koja postoje za EU2, HR da ne pominjem), a potom mu se na osnovu spajanja porodice pridruzi drugi supruznik. To je dug i zamoran process, ali, mislim da se isplati.



Ti si se onda izgleda malo vise namucio jer je moja prica bila dosta laksa....madjarski jeste jedan od najtezih jezika na svetu za ucenje ali je poenta sto ga ti neces uciti ni kao nemacki ni kao engleski vec samo da razumes ono osnovno i da odgovoris u 2-3 reci. Zao mi je sto je tebi to ucenje uzelo godinu dana jer ja sam jezik ucio specijalno za intervju cirka 2 MESECA otisao direkt u Madjarsku jer su tamo mnogo normalniji nego po konzulatima i najnormalnije prosao intervju sa nekih postavljenih 15 pitanja tokom njega,a ovako su prolazili mnogi iz moje grupe,dakle za vrlo kratko vreme se nauce osnove koje se traze i to je to. Ja cu jezik nastaviti da ucim pomalo cisto radi sebe ali je bitno da sam obavio ono najvaznije,prosao intervju i predao papire.

Druga stvar je da od 1.marta i supruznici imaju pravo na drzavljanstvo ako su minimum 5godina u braku i imaju dete,dakle ako ispunjavaju taj uslov onda cak i ne moraju da idu preko spajanja porodice vec oboje imaju pravo na drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 21:58 - pre 129 meseci
Citat:
simonida13:
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC



Pa ja sam iz centralne Srbije, tako da ne znam kako bih mogla i ne verujem da mogu, a muz je imao hrvatske papire, rodjen je tamo i on i cela njegova porodica. Da li to nesto znaci, on mislim da moze da uzme ponovo hrvatske papire a da li ja sticem pravo i dete posto smo vencani i pitanje je da li uopste nesto znaci hrvatski pasos jos uvek. Ako neko zna, neka odgovori


istrazite poreklo svog muza.
ako je sa korduna, like, slavnoje onda vrlo verovatno da je neki njegov predak imao ugarsko drzavljstvo.

ako je to slucaj, onda se bacite na prikupljanje dokumenata - izvodi iz maticnih knjiga.
ako ste u braku duze od 5 godina i imate zajednicko dete onda mozete i vi da aplicirate za madjarsko drzavljanstvo.

dakle: ako ustanovite prvo da vas muz moze da dobije madjarsko drz preko predaka, ako ste u braku preko 5 godina i imate zajednicko dete,
krenite da ucite madjarski jezik ASAP.

deca ako su mladja od cini mi se 14 godina ne moraju da znaju jezik.

ceo proces bi vam uzeo nekih recimo do godinu dana max. nisam siguran da li i supruznik koji nema poreklo moze da aplicira u isto vreme tj zajedno sa supruznikom koji ima preklo ili mora da se ceka prvo da taj supruznik sa porekom dobije drz pa tek onda da se aplicira... to ne znam. anyway, vi uvek mozete dobiti boravisnu dozvolu na osnovu spajanja porodice samo opet pitanje je da li cete imati i pravo rada.
uostalom, to ne bi trajalo mnogo dugo, manje od godinu dana.

mislim da bi vam taj pasos veoma znacio. ako ne za svajcarsku, onda za nemacku, austriju...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 22:13 - pre 129 meseci
Citat:
simonida13:
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC
Citat:
delija_sever031: Nema nikakve veze i nista na crno,svako ko ima pretke rodjene u Hrvatskoj ili Vojvodini ima pravo da podnese zahtev za madjarsko drzavljanstvo,takodje pola Makedonije i istocne Srbije podnosi zahtev za bugarski pasos,da ne pominjemo vec opciju za hrvatski,imate o svemu dosta tema ovde na ESC



Pa ja sam iz centralne Srbije, tako da ne znam kako bih mogla i ne verujem da mogu, a muz je imao hrvatske papire, rodjen je tamo i on i cela njegova porodica. Da li to nesto znaci, on mislim da moze da uzme ponovo hrvatske papire a da li ja sticem pravo i dete posto smo vencani i pitanje je da li uopste nesto znaci hrvatski pasos jos uvek. Ako neko zna, neka odgovori



vi ne mozete da preko muza dobijete hrvatsko drzavljanstvo, a da ne zivite zajedno u hrvatskoj.
morate da se nastanite zajedno u republcii hrvatskoj, da vam se odobri stalni boravak i onda posle nekoliko godina,
ne znam koliko tacno, mozete da trazite pimitak u hrv drz. znaci sve vreme morate tamo da zivite.
vasa deca mogu preko oca da steknu hrv drz samo ako su maloletna, nebitno gde su rodjena i gde trenutno zive.
onog dana kad napune 18 godina to pravo ce bespovratno da izgube. savetujem vam da svakako zatrazite prijem za decu,
to nije skupo a mozda ce jednog dana biti od koristi.

primitak u hrv drz za maloletnu decu moze iskljucivo da zatrazi roditelj koji je hrvatski drzavljanin.
niko drugi.
nije to komplokovan proces, i ne kosta puno. mislim nesto manje od 100e.
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 22:25 - pre 129 meseci
maaar

hvala i Vama na odgovoru. Muz je sa Banije, ali cu svakako istraziti sta je i kako bilo u proslosti. Ako bude imao pravo na madjarsko drzavljanstvo, dok budemo spremali papire i on ucio jezik, bice i pet godina braja 13.06.2014. sto i nije daleko tako da se nadam da cemo ako ne pre, za godinu dana biti tamo...
Vredi sacekati, jer papiri preko braka su skupi a i nesigurno je. Nadam se samo da se u medjuvremenu zakon nece promeniti i sve pasti u vodu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 22:36 - pre 129 meseci
gledam bas sad
http://upload.wikimedia.org/wi...lika_srpska_krajina_regije.png

cini mi se da banije jeste bila deo nekadasnje ugarske

http://upload.wikimedia.org/wi...ingdom_of_Hungary_counties.svg
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.08.2013. u 22:55 - pre 129 meseci


i ja sam gledala, mislim da je ta prica ok. Pozvacu da proverim pa ako je tako , krecemo u akciju.
Nadam se da ce se jednog dana isplatiti i biti od pomoci za ulazak u CH. Znam da i za njih postoje ogranicenja, ali u svakom slucaju ne kao za Srbe.
Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110229 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.