Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108750 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
77.29.221.*



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 14:59 - pre 131 meseci
Moze li neko da mi preporuci neki internet sajt za trazenje posao imam fakultet Biohemije nemacki znam perfektno ali ostala sam u Makedonii .Molim na nekakav Odgovor SVETLANA.P>S dosta prepucavanja
 
Odgovor na temu

Abracadabra
Zurich

Član broj: 301503
Poruke: 37
*.dynamic.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 15:06 - pre 131 meseci
@Svetla

stellen.ch

Ubedljivo najbolji jer pretrazuje sve najvece sajtove za trazenje posla u svajcarskoj (monster.ch, jobs.ch, topjobs.ch).

Imas tamo i odeljak Chemie/Pharma/Biotech pa pogledaj sta ima aktuelno.

pozdrav
 
Odgovor na temu

pop lala

Član broj: 313409
Poruke: 6
*.dynamic.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 15:14 - pre 131 meseci
ja nikad nisam razumeo ljude koji hoce da odu u CH dok nisam postao jedan od njih,imao sam drugo misljenje kako je ovde dok se nisam sam uverio,poceo sam da shvatam sta sve teba da uradim i kako da se promenim da bi me ljudi prihvatili ali opet mi je tesko jer jezik nisam svladao.zato i nemam prava da se bunim na tezak posao i malu platu,a racuni stizu
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.07.2013. u 12:07 - pre 131 meseci
@elmagico

Napisao si jednom prilikom da neki naši tvrde da su živeli sa 10 franaka nedeljno.

Šta si time mislio? Da li smatraš da lažu jer to nije moguće ili je tako nešto moguće, pod uslovom da žive samo od kuvanog pirinča u tih nedelju dana?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.07.2013. u 12:52 - pre 131 meseci
@svarogiperun

Ne, taj sto je pisao, je to napisao sa porukom, da se dosta snalazi i dosta odrice, nebi li postigao cilj koji je planirao, a i sa porukom da je potrebno dosta para za pocetak u CH, tako da je bolje da se ljudi pripreme i na takve opcije.

A sto se tice mog misljenja da li je moguce ziveti sa 10 chf nedeljno, to je diskutabilno. Ako uzmes da su ti svi racuni placeni (kuca, krankenkassa, itd) a da odredis sebi 10 CHF za ceparac, naravno bez klope (ili da klopu nosis od kuce), onda je moguce.

Skoro sam razgovarao sa jednom uciteljicom u osnovnoj skoli koja je rekla nesto, sto me je ostavilo bez teksta u tom momentu, a kasnije sam poceo i da razmisljam o tome, ali i dalje nisam dosao do zakljucka. Ona je rekla da ona predlaze roditeljima da daju deci ceparac u zavisnosti koji razred idu. (prvi razred - 1 CHF, drugi razred - 2 CHF, itd, ako misle da nauce decu da sparaju, ako hoce da razmaze decu onda da im daju prema godinama).


Moze i ovo da bude tema za razmisljanje, pa da cujem i vase misljenje
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.07.2013. u 14:08 - pre 131 meseci
Ideja nije loša, mada Amerikanci daju deci "džeparac" tek kada ona nešto odrade: operu kola, ošišaju travnjak i tako se uče od malena da zarađuju.

U vezi 10 franaka, više me je zanimala opcija: Ja recimo upadnem kod Arsenija, pošto je nekada pisao kada bi se snašao u Švajcarskoj da bi pomogao našim ljudima, znači ubacim se kod njega u gajbu na 2 meseca turistički, tražim posao i jedem samo pirinač. To, pod uslovom da kilogram, nekog srednje kvalitetnog pirinča u Švajcarskoj zaista košta 1,50 franak. I pod SF pretpostavkom da mogu da preživim na pirinču. Kinezi-gastarbajteri mogu da žive od šake pirinča dnevno, ali ja nisam Kinez.

 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.07.2013. u 15:42 - pre 131 meseci
Citat:
svarogiperun: Ideja nije loša, mada Amerikanci daju deci "džeparac" tek kada ona nešto odrade: operu kola, ošišaju travnjak i tako se uče od malena da zarađuju.

U vezi 10 franaka, više me je zanimala opcija: Ja recimo upadnem kod Arsenija, pošto je nekada pisao kada bi se snašao u Švajcarskoj da bi pomogao našim ljudima, znači ubacim se kod njega u gajbu na 2 meseca turistički, tražim posao i jedem samo pirinač. To, pod uslovom da kilogram, nekog srednje kvalitetnog pirinča u Švajcarskoj zaista košta 1,50 franak. I pod SF pretpostavkom da mogu da preživim na pirinču. Kinezi-gastarbajteri mogu da žive od šake pirinča dnevno, ali ja nisam Kinez.


Zeleo bih da demantujem ovo, msm da se kinezi gastrabajteri dnevno hrane sakom pirinca i jednom JABUKOM :):):)
Preziveo bih, al bi posle toga pozuteo, jeo pse i govorio tlicda pedecet. :)
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.07.2013. u 17:29 - pre 131 meseci
Dao bi ja uvek, ako treba i koja kinta do se covek ne snadje... Evo bas mi ortak iz grada dolazi al u Italijanski deo, fudbalski klub mu pravi papire, bas mi zao sto nisam u CH da mu se nadjem. Elmagico, sta mislis kolike oni plate imaju u 2 ili 3 ligi ja mislim da se nece bas nesto usreciti sa platom?
 
Odgovor na temu

SUNYGIRL
Nezaposljena
Nis, Srbija

Član broj: 316245
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.07.2013. u 18:15 - pre 131 meseci
Zdravo svima, bas mi je drago da postoji ovako nesto gde mozemo da razmenjujemo iskustva i da pitamo sve sto nas zanima vezano za trazenje posla u Svajcarskoj. Citajuci ove teme shvatila sam da je veoma tesko da se nadje posao medicinske sestre u Svajcarskoj (taj posao bih i radila) za nas koji smo tu skolu zavrsili u Srbiji :( . ja sa, to danas procitala a vec se nekoliko meseci spremam, prevela sam diplome kod sudskog prevodioca i pohadjam casove nemackog i sad sam bas nekako tuzna sto citam da je ceo moj trud uzaludan. Da li je stvarno tako nemoguce i tesko? :(
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.07.2013. u 18:28 - pre 131 meseci
Nisam bas neki expert za medicinu, ali bih ti rekao da uvek ima sanse, koja se sa znanjem nemacog povecava. Retko kad je lako i brzo, ali verujem da se isplati.

BTW, sto mi uze nick?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.07.2013. u 18:31 - pre 131 meseci
Pozdrav i vama. Naivno je i misliti da je to lako pogotovu odavde zar ne? Dobro je sto ste procitali temu ali lose je sto se niste informisali lepo na vreme. Tesko je ali nije nemoguce da se zaposlite kao medicinska sestra. Moje misljenje da ne odustajete ako mislite da imate neke sanse da se zaposlite posle svega procitanog i mozda nije lose da uzmete i druge zemlje u obzir kao sto je npr. Nemacka. Siguran sam da su vece sanse da cete tamo uspeti nego u Svajcarskoj. Nijedan trud nije uzaludan samo usmerite sebe na pravi put. U slicnoj poziciji sam i ja tako da ne ogranicavam sebe striktno da moram bas tamo po svaku cenu ali dacu sve od sebe pa sta bude. Cini mi se da je bilo primera u ovoj temi da se neko vec zaposlio u zdravstvu. Ne znam tacno u stvarnosti kako je tamo sa jezikom ali verujem da te odma drugim ocima gledaju ako znas nemacki barem sam od svih ljudi tako cuo sto je i logicno.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.07.2013. u 19:08 - pre 131 meseci
@sunygirl
Probaj u Nemačkoj, tamo je lakše da se zaposloš, s'obzirom da već učiš Nemački. Postoje i agencije koje ti olakšavaju ceo proces. Po netu možeš naći dosta iskustva onih koji su otišli.
U CH je sve teže, počevši od diplome pa ostalo...
Pozzzz
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 08:24 - pre 131 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Dao bi ja uvek, ako treba i koja kinta do se covek ne snadje... Evo bas mi ortak iz grada dolazi al u Italijanski deo, fudbalski klub mu pravi papire, bas mi zao sto nisam u CH da mu se nadjem. Elmagico, sta mislis kolike oni plate imaju u 2 ili 3 ligi ja mislim da se nece bas nesto usreciti sa platom?


Neznam, da li igra profesionalno ili amaterski, znam jednog koji je dosao i ovde igrao amaterski od kluba je dobijao samo 1000 CHF mesecno. Ovde fudbal nije sport broj 1. On ce mozda imati druge benificije, stan, hranu, ali sa platom nece da se usreci.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 08:28 - pre 131 meseci
Citat:
SUNYGIRL:
Zdravo svima, bas mi je drago da postoji ovako nesto gde mozemo da razmenjujemo iskustva i da pitamo sve sto nas zanima vezano za trazenje posla u Svajcarskoj. Citajuci ove teme shvatila sam da je veoma tesko da se nadje posao medicinske sestre u Svajcarskoj (taj posao bih i radila) za nas koji smo tu skolu zavrsili u Srbiji :( . ja sa, to danas procitala a vec se nekoliko meseci spremam, prevela sam diplome kod sudskog prevodioca i pohadjam casove nemackog i sad sam bas nekako tuzna sto citam da je ceo moj trud uzaludan. Da li je stvarno tako nemoguce i tesko? :(


Nemoj da se ljutis, ali mi si cini da nisi bas lepo citala ovu temu, ili si preskakala dosta. To sto si prevela diplome kod sudskog prevodioca, ti nista ne znaci, ti treba diplome da nostrifikujes u CH. A to je sasvim druga procedura, a pogotovo sada kad su promenili zakon i kad vise nisu priznate EX-Yu diplome, kao i dosta diploma iz EU. Moras da ides u skolu 2-3 godine da bi ti diploma bila priznata. Pored toga mora da znas dobro Nemacki jezik. A na kraju tj pocetku ti ostaje sredjivanje papira.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 08:49 - pre 131 meseci
Prateci postove clana elmagico, moze se zakljuciti da je u najmanju ruku negativan i da po njegovom misljenju, niko vise ne moze otici u CH, srediti papire,
poceti da radi, mozda cak ne moze uci u CH ni turisticki, koliko su sad "poostrili tamo u CH".

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 17.07.2013. u 07:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 10:20 - pre 131 meseci
Citat:
elmagico: Neznam, da li igra profesionalno ili amaterski, znam jednog koji je dosao i ovde igrao amaterski od kluba je dobijao samo 1000 CHF mesecno. Ovde fudbal nije sport broj 1. On ce mozda imati druge benificije, stan, hranu, ali sa platom nece da se usreci.


Pa profesionalno, al nije neki poznat igrac, ima 23 godine, tu dolazi u drugu ili trecu ligu. To sam i ja mislio da ce imati neke druge beneficije, kao sto si nabrojao, jer sport se bas nesto i ne ceni u Svajcarskoj. Jos je Italijanski deo Ch. Ako bude pametan radice nesto pored toga, ako ne jbg...
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 11:53 - pre 131 meseci
Nije negativan vec realan. Ljudi koji hoce sve ovo moraju da znaju sta ih ceka i na kakav put krecu. Deluje mozda odbojno kad se tako napise ali u svakom slucaju treba se potruditi i ne odustajati. Nikome nije to bilo na dohvat ruke svi su nasli neki nacin pa i ovi koji sad pisu ovde, a tamo su. Nista laksi put nisu imali sigurno samo sada to drugacije izgleda sa njihove pozicije.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 13:38 - pre 131 meseci
Citat:
elmagico:
imas opcija da ti odes a da ona ostane u srbiji, ali o tome kad dodje na red.


Elmagico ovo pitanje me sada trenutno interesuje. Imam par otvorenih opcija, a neke su ovog tipa. Dakle kakve su mogucnosti to da se izvede ako je ona u Srbiji?
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.fbx.proxad.net.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 13:46 - pre 131 meseci
Za neke ljude je lako otici za neke nije. Al ko se trudi i pokusava ima velike sanse da uspe. Ja sam uspeo preko skole, al papire imam samo dok se skolujem, sad razmisljam o DBA da nastavim a za to mi treba 5 god radnog iskustva a ja imam cu imati samo 3,5. Takodje razmisljam i o opciji kupovine nekretnine u Spaniji ne bi lih dobio dvojno drzavljanstvo, sa Spanskim pasosem bih mogao da se zaposlim normalno u CH.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 17.07.2013. u 07:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.07.2013. u 13:55 - pre 131 meseci
i sa tobom sam usao u diskusiju oko papira, pa vidis kako je bilo i koja je procedura. Znam ja da ljudi vole da cuju lepe vesti, a pogotovo ako im je to jedini izbor, ali jedno je pricati lepo a drugo je pricati istinu. Mozemo da pricamo o CH zakonu koji kaze da je sve ok i da svako moze da dodje, pogotovo iz EU, ali u praksi do deluje drugacije. Meni je zao sto sam necije iluzije razbio, ali mi je i drago ako su neki ljudi dobili neke korisne informacije.

Nikad nisam rekao da je nemoguce doci u CH, dosli su mnogi i pre i posle mene, rekao sam samo da je jako tesko i da ljudi treba da budu spremni na "gotovo" sve. Nisam pricao o onima koji dolaze za punim dzepovima para, nego o onim koji hoce da urade to preko kicme.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 17.07.2013. u 07:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1108750 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.