Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109711 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.06.2013. u 10:43 - pre 132 meseci
Izvinjavam se zbog brzo napisanog posta od malopre.Naime imam srpski pasos,dobila sam obavestenje od Svajcaraca da su nam odobreni papiri za spajanje porodice u Ch.Treba da idem u Ch ambasadu u Beogradu da mi ,sto bi rekli,udare vizu u pasose,iz kog razloga treba tamo da idem ne znam.Takvu sam informaciju dobila iz Svajcarske.Papire nisam predavala u Srbiji nego je nakon sklapanja braka u Srbiji suprug kompletnu dokumentaciju predao u Svajcarskoj.Ne znam da li treba da zakazujem termin u ambasadi u Bg,i da i treba i decu da dovedem?Znam da bi najlogicnije bilo da nazovem konzulat,ali oni rade od utorka do cetvrtka od 14-15h,a ja sam vec i pre dobijanja papira zakazala avionske karte iz Bg za Cirih, za subotu 08.06.a i zivim od Bg jako daleko.Sustina je da sam jako kratka sa vremenom i da mi zbog toga treba info ako je neko bio u slicnoj situaciji.Poznata mi je prica pre bez viznog rezima,cekanje u redovima ispred ambasade i slicno.Iskreno se nadam da je sada drugacije,da nema tolikih guzvi i da cu,posto planiram da tako reci banem sutra u kozulat,dobro i bez problema proci.Jedino mi nije jasno to oko dece,pa ako neko nesto zna....Nadam se da je sada bar malo jasnije o cemu pricam.Hvala
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.06.2013. u 10:20 - pre 132 meseci
Ako imas crveni pasos i ti i deca, nije ti potrebna nikakva viza za odlazak u CH. Lepo sednes na avion i pravo kod muza u CH. Tamo pravo u migraciono da kazete da ste dosli da vas slikaju i da vam naprave ausweis.
To ti je procedura, naravno sva dokumenta koja imas ponesi sa sobom.
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.iinet.rs.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.06.2013. u 19:34 - pre 132 meseci
Hvala svima na trudu i citanju napisanog.Danas sam u Bg dobila vize,isla sam na blef i bez zakazivanja,i na neki nacin sam super prosla,uskoro putujemo.Svima koji se trude i bore da odu negde zelim mnogo srece i strpljenja.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.06.2013. u 14:34 - pre 132 meseci
Nema odustajanja! :)
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 00:16 - pre 132 meseci
Kako stvari stoje za sada mislim da sam povecao sanse za barem 1%. Cekam odgovor na ponudu za brak sa proverenom osobom. Ne zivi u CH trenutno ali ima pasos CH i namerava da se vrati uskoro. Ako prihvati ponudu bice sjajno. Da ne malerisem stvari ali ako prihvati mogu reci da sam ono najteze prebrodio, lose je sto ne zivi u ch odnosno nema stan, poso... no otom potom jedno po jedno. Prvo da prihvati :)
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 07:18 - pre 132 meseci
Koliko Eura ili Švajcarskih franaka će ti naplati tu kombinovanu udaju?
Mislim da je to prvo o čemu ste pričali. Čisto i drugi da se orentišu koliko se kreću cene.

A za to, kakav si slučaj naveo, sumnjam da može da se završi manje od godinu dana.
Dok nađe poso, pa sa platne liste pogledaju i da joj daju stan, pa da se venčate, pa dok ti stignu papiri... Dugačko.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 08:34 - pre 132 meseci
Citat:
stojanovicmiki: Koliko Eura ili Švajcarskih franaka će ti naplati tu kombinovanu udaju?
Mislim da je to prvo o čemu ste pričali. Čisto i drugi da se orentišu koliko se kreću cene.

A za to, kakav si slučaj naveo, sumnjam da može da se završi manje od godinu dana.
Dok nađe poso, pa sa platne liste pogledaju i da joj daju stan, pa da se venčate, pa dok ti stignu papiri... Dugačko.


kojesta, godinu dana cekanja je nista za privilegiju zvanu pravo da se radi u CH sa izglednom perspektivom za dobijanje pasosa. Ako me secanje sluzi ti si ziveo 15 godina u Italiji dok nisi uzeo pasos, a na pasos ste cekali 5 godina.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 09:42 - pre 132 meseci
Braksi
ti nikako da mi se skineš sa Q.! Mani mi se više jedanput!
Niti sam ja čekao 5 godina niti 15 godina.

Gledaj svoja posla, i ne juri me ovamo po forumu!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 10:00 - pre 132 meseci
nisi ? Evo tvog prvog posta:

Citat:
stojanovicmiki:
Zdravo svima.

Procitao sam dosta ovde na ovom forumu za emigraciju u CH.
Zivim vec 14 godina u Italiji, inace sam poreklom iz Kragujevca.
Sledece godine trebao bi da dobijem IT pasos, posto se ovamo veoma dugo ceka, i kriterijumi su veoma rigorozni (moj otac maprimer je cekao 5 godina od kada je predao)

Naravno kao i svi ovde kao i ja zelim da odem u CH.

 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 13:00 - pre 132 meseci
Citat:
stojanovicmiki:
Koliko Eura ili Švajcarskih franaka će ti naplati tu kombinovanu udaju?
Mislim da je to prvo o čemu ste pričali. Čisto i drugi da se orentišu koliko se kreću cene.

A za to, kakav si slučaj naveo, sumnjam da može da se završi manje od godinu dana.
Dok nađe poso, pa sa platne liste pogledaju i da joj daju stan, pa da se venčate, pa dok ti stignu papiri... Dugačko.


Ne, o tome nije bilo reci odma zato sto je to proverena osoba odnosno jako bliska porodici i dogovor oko novcane naknade nece biti toliki problem tako da ne znam da vam kazem cifru. Znam da nece to odma sve da se desi i da odem vec za mesec dana. Prvo da prihvati pa cemo onda razmisljati sta dalje. Roditelji i familija su joj u CH tako da ce biti pomoc i sa njihove strane. Ima dosta stvari tu i sam znam ali jedna po jedna.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.06.2013. u 14:49 - pre 132 meseci
imas opcija da ti odes a da ona ostane u srbiji, ali o tome kad dodje na red.
 
Odgovor na temu

vladica1980
stojilkovic vladica
srbija

Član broj: 315663
Poruke: 2
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.06.2013. u 21:26 - pre 132 meseci
ubi se trazeci i nisam nasao odgovor.predao sam za bracnu vizu u svajcarsku ambasadu u bg pre nekih dva meseca. voleo bih znati koliko se ceka za vizu.?devojka je juce u ch dobila pismo da mogu ici po vizu. ja danas zvao ambasadu i kazu kad bude stigla viza oni ce zvati.sad mi tu nista nije jasno ako je neko upucen molio bi za odgovor.unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

ekoneko
eko neko

Član broj: 298259
Poruke: 51
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.06.2013. u 18:36 - pre 132 meseci
Iako nisi preciznije opisao svoj slucaj...
Ja mislim da s tim nemas nikakvih problema.
Ja sam odustao od cekanja i sve te glomazne doc
i otisao bez vize sa crvenim pass i sve regulisao u ch
za 2 nedelje.
Kod nas sve to zna biti puno komplikovanije.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.senergy.com.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.06.2013. u 17:03 - pre 131 meseci
E ortaci da se i ja posle nekog vremena javim.

Evo vec neko vreme sam u Svajcarskoj sa papirima... Zavrsio sam dva semestra na masteru ostala su mi jos dva,
jedan sa ispitima koji cu zavrsiti u decembru i poslednji semestar za pisanje master rada. Ako sve bude ok trebao bih
u septembru sl godine da dobijem M.B.A..
Trenutno se nalazim u Zenevi, nisam mogao u Cirihu da nadjem posao u struci. HeadQ kompanije je u Zenevi al i
cerke kompanije imaju svuda po svetu, tako da treba da idem za St. Tropez jer je tamo sad sezona i ima mnogo posla.
Dobio sam stan, tel, auto i naravno platu treba samo da placam hranu.
Danas bi se u mnogim stvarima slozio sa elmagicom, mislim da je udaja ili EU pasos jedini izlaz za pravljenje papira na
duge staze... ja cu naravno pokusati na ovaj nacin, sa skolom, i radnim iskustvom u nadi da ce me uzeti neka velika kompanija da mi pravi papire,
al poslednja opcija mi je da se zenim, ili da idem u neku drugu zemlju.

Pitanja?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.06.2013. u 19:23 - pre 131 meseci
Arsenije koliko ti traje taj poso u Ženevi, odnosno kad se vraćaš ponovo za Cirih?
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dclient.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.06.2013. u 19:55 - pre 131 meseci
U oktobru. Moram na fax nazad 3 meseca.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.06.2013. u 21:53 - pre 131 meseci
I ovo do sada sto si prosao je za pohvalu i sigurno da ce ti se isplatiti u buducnosti bilo gde da odes. Ako bas sebe vidis u CH onda ne odustaj, probaj prvo poslom ako ne onda probaj da se ozenis. Ili jednostavno promeni razmisljanje i idi negde gde je lakse, a posle ko zna ako budes imao neki bolji pasos ukazace ti se prilika da ostvaris svoj cilj i udjes u CH ako i dalje budes zeleo. Nekad covek mora i zaobilaznicom :)
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.06.2013. u 06:20 - pre 131 meseci
Blago tebi kad nisi ni završio gde se školuješ, a već si našo poso u struci, dobio stan u gradu gde živiš, auto na raspolaganje, telefon još samo ženu da ti nađu hehe.

Ovamo kod mene u Italiji još nikad nisam čuo za neki takav slučaj. Pogotovo mladi još stranci da dobiju te uslove...
Ovamo mladi kad završe školu šalju CV svuda živo, i puni su sreće ako dobiju neko radno mesto u struci gde ih ne plaćaju, čisto da bi imali praksu za dalju karijeru/zapošljavanje.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.06.2013. u 11:40 - pre 131 meseci
@arsenije

a sta radis? Sto si pristao da ides iz CH i da radis u FR. Da si bar nesto radio u CH, poceo bih da placas njihovu pension kassu i da fond za nezaposlenost, a to bi kasnije bila druga prica, ako bi uspeo da skupis godinu dana staza za vreme studija, mogao bi posle i do 2 godine da dobijas 80% od plate, cak i ako napustis CH. Imao bih bar neku korist.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.senergy.com.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.06.2013. u 12:56 - pre 131 meseci
Elmagico,

Radim u finansijama, al naravno kao i svaki pocetnik nije mi posao samo vezan za stolicu, od mene se trazi i da idem po bankama, drugim kompanija, nosim papire gde treba, idem sa gazdom po sastancima i uvode me u posao na taj nacin... To i jeste razlog zasto sam dobio auto, jer nekad moram da jurim po gradu.
Mozda nisam bio dovoljno jasan, kompanija je iz Zeneve, i ta firma u tropezu je samo filijala ove firme odavde, samo sto je tamo sad sezona zbog gradnje tih vila i nzm jos cega... tamo idem samo preko leta, i sve ce mi biti kao i ovde i dalje se vodim na ch, i na ch racun primam platu i vozicu na svajcarske table, samo cu fizicki biti prisutan tamo zbog guzve... tako i sve kolege koji odavde idu tamo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109711 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.