Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?

[ Pregleda: 1361 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?30.07.2010. u 09:39 - pre 167 meseci
Već par dana pokušavam provaliti način da uradim nešto.
E ovako da objasnim.. Napravio sam folder koji se zove include.. U njemu stoje footer.php i header.php to mi je za sajt.. E sada, kada sam u nekom drugom folderu, na primer galerija, i ukucam..

Code:

<?php
include '/include/header.php';
?>


Neće da mi prikaže sadržaj već piše greška.. Dok kada sam u root folderu, i to uradim može.. Da li neko zna neko drugo rešenje.. Ovo sam sa include radio da bih sebi smanjio posao, pošto sajt ima mnogo stranica i trebalo bi mi najmanje nedelju dana da na svakoj izmenim header i footer, a ovako bih samo jednu stranicu izmenio, i svuda bi se sredilo.

Očekujem pomoć što pre :D
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Len0
BiH

Član broj: 161098
Poruke: 19
92.36.186.*



+8 Profil

icon Re: PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?30.07.2010. u 10:29 - pre 167 meseci
Probaj sa:
Code:


<?php
include '../include/header.php';
?>

Potpis:
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?30.07.2010. u 13:43 - pre 167 meseci
Ne mogu verovati da to nisam isprobao.. A veruj mi da sam razmišljao da bi možda radilo.. Hvala od srca..

Ovo možete zaključati :)
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP Include - Kako "ubaciti" sadržaj iz jednog foldera u drugi preko ovog koda?

[ Pregleda: 1361 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.