Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjinski a službeni!

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35639 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 12:09 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: @yolja: Ti opet ne citas dobro - niko nista ne treba dodatno da centralizuje ili decentralizuje - jer mehanizam za regionalni razvoj je tu, tj. uvedeni su statisticki regioni i lokalne samouprave sa ciljem da se izvrsi lokalna kontrola sredstava i ravnomeran razvoj Srbije.


Vrlo naprotiv i te kako ima sta da se decentralizuje. Lakse je nabrojati stvari koje ne treba - vrhovni sud, vojska, carina, i Sapera svi da placamo iz zajednicke kase, BoTu, i to je to. Zadrzavam da sam nesto propustio, ali to su jedna ili dve stvari.

Prosto i jednostavno - svako nek si kroji kapu. Pa ovi u Bg ako i dalje hoce 65% plate da daju u porez - njihova stvar. U Leskovcu ako nece - halal im. Ako ce u Nisu da imaju 200 ili 2000 opstinara, nece puno da me dotice. Isto kao i da li JP Babin Zub hoce vece plate ili ne. Policija u Mitrovici nema kesa da kupi nove Golfove(i jos manje da da nacelniku jedan da se voza), nema problema, kupujemo zuntice. Komunalna policija - za cijeg glasackog tela zdravlje. A da ne pominjem subvencije od po 30ak mojih plata za radno mesto. Da li me razumes?

I nemoj slucajno da si potegao pricu kako cemo svi da pomremo od gladi kad se racuni odvoje od BG. Pricali isto i za sve koji vec jesu, pa ne vidim nikog da je gladan.

A ovo stanje sad, koje velis da ne treba menjati, objasni nekom drugom, meni koji spada u nizu srednju klasu i placa godisnje oko 400.000 dinara poreza samo na platu sve je jasno.

A te price o ravnomernom razvoju i statistickim regionima besi macku o rep, ili cuti i pusti Djomlu da laprda po stranackim skupovima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 12:45 - pre 163 meseci
I ja sam za decentralizaciju. Muka mi je više od toga da se večito pare šalju "nerazvijenim područjima". Pa razvijte se veće jednom, sjašite sa grbače !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 12:54 - pre 163 meseci
Naravno da treba da se de-centraluzuje sve do nivoa opstine.

Medjutim to nije dovoljna garancija u koliko ne postoje politicke i ekonomske slobode pojedinca-gradjanina(de fakto stanje u zemlji Srbiji). U skladu sa tim, ne postoji sloboda informisanja i ostale slobode. O tome su svoje rekle razne eu,usa,sorosove i un komisije u svojim izvestajima, po kojima smo pali za 30% za par godina, tacno koliko smo pali i ekonomski. O CG npr. ne treba trositi reci, tamo se plus, masovno krse manjinska prava.

Kako to funkcionise u praksi, po pitanju decentralizacije, najbolji primer je Beograd, gde su Djilas&Co povecali firmarinu sa prosecno 20000 hiljada na 50000-200000 hiljada godisnje i gde se naplacuje porez na zardinjere(koje si prethodno morao da kupis) ako npr. drzis kafic.
E pa onda nema posla, mala plata-velika rata pa novinari pisu za tanjir kupusa sta im se kaze.

Da postoje ekonomske slobode npr. u CG i/ili Hrvatskoj, odmah bi ogroman broj ljudi koje znam preregistrovali firme tamo, ali ne postoje i nece postojati u dovoljnoj meri, kao sto ne postoje ostale slobode i tako to ide u krug.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 13:17 - pre 163 meseci
Pa kazem ja Mars marsovcima! Nema vishe "dok mars radi, Beograd se gradi".

E, al' prosto je cudo kako kad ekonomski prsne zemlja, uvek se traze krivci van oblasti u kojoj si. Tj. kriv je beograd ili neko treci, nije ni slucajno kriva upravo ta lokalna samouprava kojoj su vec date nadleznosti? Ista ta "lokalna uprava" politicara koja ce sutra dobiti ovom "decentralizacijom" prava da jos vishe radi/krade kako hoce. Koja nacionalnim poklicima i stvaranjem mrznje prema drugim oblastima iste zemlje i naroda pokriva svoju nesposobnost, korupciju i lopovluk. Ta kratkovidost, i smatranje da ti neko drugi krade "tvoje", kao da ne zivis u toj istoj zemlji, nego na marsu, i kao da to nije zajednicki problem svih, pa mislis da ces nesto da "dobijes" ako se zemlja razgradi, je stvarno odlika neverovatno glupih naroda - sebicnih egocentrika, koji ni ne zasluzuju da imaju drzavu. Bre ako nesto nije dobro, menjaj lokanu vlast koja je za to odgovorna, kraj price. Menjaj vladu... ali ne - nama ce da bude bolje kad se "o'cepimo" kad budemo samostalini - onda ce da nam krene - jer nas mrze, ukidaju nam "prava", oni tamo kradu "nase", bez "njih" mi marsovci bi bili Evropa.

Bre, nesposobnost i nerad trenutne ekipe se ne moze prebacivati na "krivce" u drugim oblastima - iz prostog razloga sto su u ovih poslednjih 10tak godina dobili sva prava da lokalno vode i kontrolisu ekonomski razvoj i ulaganja, da sami mogu da konkurishu za razvojne fondove EU. Dalje deljenje i erozija drzave nikome dobro ne moze da donese. Al' dobro, ocigledno da mi kao nacija nismo na nivou svesti da bi trebali uopste da imamo drzavu. Ocigledno.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 29.11.2010. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 15:40 - pre 163 meseci
Citat:
yolja624
da, u Novom Sadu moze da radi, ali u BG bi tesko ostao, mozda kao lozac ili tako... Razlika je timoticu, Novi Sad i Beograd i to ihahaaaj...


Je l' treba sad da ti pravim listu univerzitetskih profesora "ijekavicara" koji rade u Beogradu?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 15:53 - pre 163 meseci
@timotic
Nemoj, jer me ne zanima. Stavi radije spisak ijekvicara koji su radili na pravljenju tkz crnogorskog jezika (oli protiv tkz "srpskih interesa" tm) a da i dalje mogu da rade u Beogradu? Razlika je mala ali znacajna.
Nije poenta u ijekavici vec u radu na necemu cemu se protive ove patriJote...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 17:30 - pre 163 meseci
Citat:
da, u Novom Sadu moze da radi, ali u BG bi tesko ostao, mozda kao lozac ili tako... Razlika je timoticu, Novi Sad i Beograd i to ihahaaaj...

Ne moze ni u Novom Sadu, vreme je da im uzvratimo udarac kao shvica turcima, vreme je da budemo prosveceni fasisti kao zapadna braca hrvati. Sto bi bi se vise razlikovali, ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 18:38 - pre 163 meseci
@DaliborP
Kad nemaju adute onda krenu da vrijedjaju - tipicno za zatucane umove...
Ima ona poslovica:
"Nemoj se raspravljati sa idiotom, jer se time spustas na njegov nivo, a onda te on odradi na iskustvo na domacem terenu"

Znaci - ja takve likove jednostavno skinem s... dnevnog reda i tjeram dalje. Nisu dovoljno kvalitetni za debatu, a NET im dopusta da nekaznjeno vrijedjaju. U RL se ne cuju da su zivi... sljam i bijeda neopjevana.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 21:43 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: Pa kazem ja Mars marsovcima! Nema vishe "dok mars radi, Beograd se gradi".


Vidi, nemoj pogresno da me razumes, ne zelim ja ni sutra da vicem Vojvodina radi a Novi Sad se gradi, nemam ja nekih ljubavi ni prema banovini. Sto se mene tice Srem je kontinent za sebe.

Citat:
E, al' prosto je cudo kako kad ekonomski prsne zemlja, uvek se traze krivci van oblasti u kojoj si. Tj. kriv je beograd ili neko treci, nije ni slucajno kriva upravo ta lokalna samouprava kojoj su vec date nadleznosti?


Aj nabroj dve nadleznosti. Ali vazne. Ja cu da ti kazem najvaznije koji BI trebale - javne nabavke i policija. Za svaku stolicu u administraciji treba ti amin iz BG. I mislis da neko kaze tamo sto stolica kosta 3000 a plati se 6k? Bole ih uvo. A policija, pa jos uvek se prepricavaju price kako je tamo pre 30ak godina dodje rumska interventna u random mitrovacki kafic i uteruje strah pacerima. Tad nacelnik nije bio biran u BG. Tad se znalo ko pravi s*anja, dodju, pokupe i cao zdravo. Sad - mislis da je nekom stalo? Jes boli ih ona stvar, radio, neradio posle izbora sledi ti smena, daj, kradi otmi dok sam tu.

Citat:
Ista ta "lokalna uprava" politicara koja ce sutra dobiti ovom "decentralizacijom" prava da jos vishe radi/krade kako hoce.
Pa vidi, nek kradu, ali ja necu morati da putujem u BG da vicem lopovi lopovi, nego cu da ga sretnem na ulici i da mu kazem sta mislim. Realno, u pravu si, ovakva decentralizacija koja nam se sutra sprema lici na sve samo ne na ono sto bi trebalo.

Citat:
Bre ako nesto nije dobro, menjaj lokanu vlast koja je za to odgovorna, kraj price. Menjaj vladu...


Samo kad ce nesto da mi promeni ako se smeni lokalna vlast sad, dosao Kurtica po nalogu iz BG, dosao Murtica, isto mi. Vladu menja parlament, a i to ti malo jaci izgovor. Jesu li oni otpadnici radikalni skupili 150.000 potpisa za vanredne izbore, i? Sta bi? Kita lastina bi.

A i univerzitet treba da se placa iz drzavne kase isto kao i crkva - nikako - ako ne moze sam sebe da finansira kroz skolarine(bili samofinansirajucih, bilo onih koje placaju drzava gde ima interesa ili opstina) - ne treba ni da postoji. A sta ce profesor da radi honorarno, da li ce da bere pasulj ili pise nove jezike...

[Ovu poruku je menjao ArsenLupen dana 29.11.2010. u 22:53 GMT+1]


A za one egocentrike, glupe narode i slicno komentar nije potreban, sve si rekao.

[Ovu poruku je menjao ArsenLupen dana 29.11.2010. u 22:56 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Ja stvarno nemam vishe nista da kazem, osim da ponavljam vec receno. Tako da nema svrhe. Jedno je sigurno, ovaj narod (ili barem izgleda njegova vecina) je dobio tacno koliko vredi i koliko je zasluzio. U to sam sve sigurniji citajuci komentare ljudi koji bi trebalo da su debelo iznad proseka. A tek ce dobiti, jer ova vlast je upravo olicenje tog mentaliteta, tj. ideje kratkorocnog/licnog interesa koji se stavlja iznad svega.

Dobra je fotka, upravo poenta cele price... voleo bih da cujem kad bi neko iz Francuske, Nemacke, Spanije... komentarisao "poentu" takve slike i celu ovu prepisku, a da se odnosi na njegovu zemlju. Do kog stava bi dosli, i da li bi bilo mozda neke osude i krupnih reci. Ali eto, to je Srbija i to je cinjenica, ovde je takva logika i odnos prema zemlji, cak i od strane same drzave, normalna. Za bolje nismo.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 29.11.2010. u 23:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 22:26 - pre 163 meseci
Citat:
voleo bih da cujem kad bi neko iz Francuske, Nemacke, Spanije... komentarisao "poentu" takve slike i celu ovu prepisku, a da se odnosi na njegovu zemlju.


Aj da budem iskren, nemam pojma za Francusku, ali izabrao si dve zemlje koje imaju fenomenalan primer decentralizacije

Mislis da onog u Madridu bole uvo za onog u Barsi? Samo kad igraju fudbal.
A tek sto su Vestfalija i Bavarska centralizovane....sve se ubise koga bole vise za ono sta se radi u Berlinu. Ustvari, bole ih, samo kad ih za pare pitaju.

Kamo srece da smo tako (de)centralizovani, gde bi nam kraj bio.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 22:58 - pre 163 meseci
Citat:
Aj da budem iskren, nemam pojma za Francusku, ali izabrao si dve zemlje koje imaju fenomenalan primer decentralizacije
Nemas ti pojma o decentralizaciji,a nadas se da ti je to zivotna sansa. WTF? Mada, rekao bih, slaba vajda..
Ajde, kad pominjes Spaniju, cim nestane love, bogate pokraine ce da se otcepljuju, kao u ex SFRJ, samo je pitanje vremena i flexibilnosti politicara, zato oni i ne priznaju Kosova republjik.
Citat:
ArsenLupen: Kamo srece da smo tako (de)centralizovani, gde bi nam kraj bio.
Koji smo to "mi"? Meni isti Qurac. Osta ja sirotinja...
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 23:01 - pre 163 meseci
Evo šta veli jedan od CG stručnjaka:

Crnogorski jezik još nije zaživio u praksi
Iako je još 2007. crnogorski jezik proglašen kao službeni, u praksi, tvrde eksperti, nije zaživio.
Od tog političkog čina do danas, tvrdi Igor Lakić, dekan Instituta za jezike, nije učinjeno mnogo kako bi taj jezik istinski zaživio u praksi:

"Od proglašenja crnogorskog jezika za službeni nije ništa urađeno, ili nije dobro urađeno na tome da on zaista postane i službeni jezik. Prvenstveno tu mislim na pravopis na kome je dugo rađeno, uz puno kontroverzi, uz puno neslaganja unutar savjeta u kome sam i ja bio član, ali mislim da je ono što je na kraju dobijeno, ustvari, ne predstavlja dobru osnovu da bi crnogorski jezik zaista zaživio u praksi. Pravopis ima dosta problematičnih rješenja koja teško mogu da zažive u praksi, tako da pravopis jedan svojevrstan zakon kada je u pitanju jezik, ali kao i mnogi zakoni zakon koji kod nas teško može da zaživi."

Samo na papiru

Sa tom ocjenom slaže se i Adnan Čirgić, direktor Instituta za jezik i jezikoslovlje.
On vjeruje da se umjesto na promociji crnogorskog jezika, uprkos ustavnim rješenjima i dalje radi na njegovoj negaciji:

"Tome na ruku ide i činjenica da je novousvojeni i novoformirani studijski program Crnogorski jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Nikšiću, sastavljen od ljudi koji su predstavljali uglavnom onu tradicionalističku, unitarističku školu koja je negirala postojanje crnogorskog jezika i oni su te svoje stavove nastavili da sprovode preko tog odsjeka za crnogorski jezik, tako da sada imamo, da ne budem grub, žalosnu situaciju u kojoj crnogorski jezik u Crnoj Gori postoji samo na papiru i u neformalnom razgovoru."

 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!29.11.2010. u 23:44 - pre 163 meseci
Zavadi pa vladaj. Good night, 7ebo politiku.

[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 30.11.2010. u 00:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 03:14 - pre 163 meseci
Citat:
yolja624: @timotic
Nemoj, jer me ne zanima. Stavi radije spisak ijekvicara koji su radili na pravljenju tkz crnogorskog jezika (oli protiv tkz "srpskih interesa" tm) a da i dalje mogu da rade u Beogradu? Razlika je mala ali znacajna.
Nije poenta u ijekavici vec u radu na necemu cemu se protive ove patriJote...


Pa, navedi mi jednog koji je radio na "crnogorskom jeziku", a da je zbog otpusten.

Ja sam ti dao primjer Perovica, koji je radio, i jos uvijek radi u Srbiji.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 05:50 - pre 163 meseci
@timotic
Aj dobro, u pravu si... nije niko. Cijela Srbija podrzava odluku naroda u CG da ostvari nezavisnost. Nikom zivom to ne smeta. Srbija je najdemokratskija i najslobodnija zemlja na svijetu... how yes no!

@all
U CG je bio referendum, pitanje nezavisnost, vecina odlucila da se krene tim putem. Cao!
U CG prave svoj jezik, identitet, sta bilo - nezavisni su, i mogu da rade to sto rade. Nekad dobro, nekad lose, ali nista nije savrseno. Mada, CG me ne zanima jer nisam crnogorac.

I Srbija je nezavisna, i radi sta radi. Nekad dobro, nekad lose, ali nista nije savrseno.
Ali kao Srbin, imam pravo da kazem da mi se nesto ne dopada u "matici" i da bi to rado promjenio. A kad pricam sta bi promjenio, onda bar napisem i razloge za to. I onda, naravno, zapadnem za zub "patriJotama" koje u bilo kakvim promjenama vide samo opasnost. Oni vide opasnost u tome sto je danas utorak!

Ne bi se ja ni javljao u ovoj temi da mi nije zasmetalo to sto horski pjeva istu pjesmu jedan krug ljudi koji u svakoj specificnoj temi nadje razlog da iznese svoje "patriJotsko" misljenje. Taj hor je sastavljen od relativno malog broja "galamdzija" koji svojom glasnoscu zele da povecaju svoj znacaj i da se stekne utisak da u stvari vecina ljudi na forumu dijeli njihovo misljenje.
Drugi clanovi foruma, pametniji, trezveniji, nezainteresovaniji - jednostavno cute. Ili nemaju misljenje, ili ako imaju, ne zele da upadaju u rasprave. A bundzije su uvijek spremne da dokazuju ono sto dokazuju. Tako je na forumu, ulici, drzavi, kompletnom narodu.

A nas sve, kao ovce, vode propali komunisti, novopeceni bogatasi i kojekakve yayare koje nikom ne odgovaraju ni zasta. Vjera je postala biznis, ne znas vise u sta da vjerujes... sve sto ti cini identitet je iskvareno do neprepoznatljivosti. I ja sam nekad mislio kako misli @a1200 ali me zadnjih 20 godina naucilo da postoji i druga strana medalje.

I onda u svemu tome, dodje neko pa mi prodaje * za bubrege tvrdeci da je sve liht roze, da je ovo sto nama treba i da nista ne treba da se mijenja. Ma nikako se ne bi slozio sa tim da treba da ostane ovako. Nek se mjenja sta bilo, jer ovako je ocajno. Cijeli svijet nas posmatra kao divljake, a nista ne cinimo da to promjenimo. I kad neko nesto javno ucini, onda se BAS te ideje koje su nas ovako s*ebale pojave objasnjavajuci nam sta je narodni i drzavni interes.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 08:24 - pre 163 meseci
Citat:
U CG je bio referendum, pitanje nezavisnost, vecina odlucila da se krene tim putem. Cao!
U CG prave svoj jezik, identitet, sta bilo - nezavisni su, i mogu da rade to sto rade. Nekad dobro, nekad lose, ali nista nije savrseno. Mada, CG me ne zanima jer nisam crnogorac.
Vidiš, ovde principijelno grešiš. Naravno da CG ima pravo na nezavisnost. U tome sam ih uvek podržavao. Svoja država, svoje pare, svoji zakoni, svoja samostalnost, svoja sloboda. Bio referendum, izglasali - svaka čast ! Njima lepo - meni još bolje !

ALI :


Ime naroda, ime jezika, i istorija se ne mogu izglasavati, proglašavati, menjati na referendumu.

Primer: ajde sad, kao, mi u Srbiji na referendumu izglasamo da 2. Svetski rat nije postojao. Ajde da izglasamo da je Ajnštajn Srbin. Ajde da izglasamo da nije 2010. god već je 2020 ? Jel može to tako ? Pa ne može, naravno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 10:18 - pre 163 meseci
@Java Beograd:...Ime naroda, ime jezika, i istorija se ne mogu izglasavati, proglašavati, menjati na referendumu....

Zavi od toga kakvi istoričari se angažuju ( Pise se nakava nova istorija, po kojoj im je Njegos genocidni pisac, odricu se Svetog Petra Cetinjskog, kao i srpstva Kralja Nikole, smeta im sto je rodonacelnik loze Nemanjica Stevan Nemanja rodjen u Ribnici kod Podgorice ).
Da ne zaboravimo: Istoričari su moćniji od Boga. Mogu da prepravljaju prošlost. Bog ne može.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 10:54 - pre 163 meseci
Citat:
ljuba.micic:  Da ne zaboravimo: Istoričari su moćniji od Boga. Mogu da prepravljaju prošlost. Bog ne može.

E u tome i jeste stvar. Jadni, mali, bedni, tužni i ružni, upisali istoriju pošto ni jedan drugi fakultet nisu mogli. Podaničkog i poltronskog mentaliteta, privremeno potrebni kriminalcu na vlasti, osetil se moćnima pa pišu li pišu ! I da vidiš stvarno se osetili moćnima, kao Bog. A ustvari lupetaju gluposti, dedovi im se u grob prevrću !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!30.11.2010. u 11:18 - pre 163 meseci
Citat:
Java Beograd: E u tome i jeste stvar. Jadni, mali, bedni, tužni i ružni, upisali istoriju pošto ni jedan drugi fakultet nisu mogli. Podaničkog i poltronskog mentaliteta, privremeno potrebni kriminalcu na vlasti, osetil se moćnima pa pišu li pišu ! I da vidiš stvarno se osetili moćnima, kao Bog. A ustvari lupetaju gluposti, dedovi im se u grob prevrću !

Ti bas preterujes, koliko god osecas da Crna Gora pripada sprskom entitetu ovo sto pricas je obicno vredjanje, da sam Crnogorac zasmetalo bi mi.

Kad se neko iz Srbije ruga Crnoj Gori to je otprilike isto da se prosjak bez ruke ruga prosjaku bez noge, eto na tom nivou. Nasli ste drzavu manju i siromasniju od Srbije i sad kao pricate sa visine. A ne zna se koja je u vecim govnima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35639 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.